Skocz do zawartości

JohnnyBravo

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez JohnnyBravo

  1. moim zdaniem nie warto, chyba że bawić się w jakieś zewnętrzne procesory dźwięku, wzmacniacze, głośniki, wytłumienia itp, ale te 3000zł bankowo nie starczy można zrobić tak jak ja wydając te 200-300zł (głośniki, dystanse, kołki do tapicerki) i mieć dźwięk lepszy powiedzmy o 15-20%, albo zostawić i się przyzwyczaić :8) wymiana radia na jakieś japońskie totalnie psuje wnętrze :roll: , ewentualnie możnaby poszukać starszego radia bmw business, którego dostawcą był alpine, jednak i tak będzie słabiej grało od współczesnych i trudno będzie o egzemplarz w dobrym stanie (mojego bym nie podmienił bo jest w świetnym stanie, pewnie też nie pasowałby idealnie tworzywem do panelu klimy) e46 to ciężki temat jeżeli chodzi o audio :wink: mam do porównania w203 i w211 gdzie podstawowe nagłośnienie gra świetnie
  2. Dzięki :wink: Zaraz po zakupie na tył powędrowały trójdrożne blaupunkty bgx 663 co trochę poprawiło brzmienie. Kilka miesięcy temu zdecydowałem się także na wymianę przednich głośników na płytkie dwudrożne alpine sxe-1725s. Fabryczne gwizdki są nadal podpięte. Przy wymianie trzeba się zaopatrzyć w kilka plastikowych kołków do montażu boczków bo lubią się łamać. Oczywiście wszystkie maskownice pozostały fabryczne, więc nie ma śladu po ingerencji. Celowo nie inwestowałem w droższe modele bo niestety zarówno miejsca montażowe (głośniki w drzwiach są montowane do tapicerki, a nie do konstrukcji drzwi) jak i fabryczne radio (w moim przypadku dostawcą był siemens) są najsłabszymi elementami audio. Pokusiłem się nawet o zakup alpine 9812, jednak ze względu na dużą liczbę kabli od alpiny majster nie potrafił sobie poradzić z ich upchnięciem, przy okazji podrapał "najwyższej jakości" chińską ramkę, więc tak się wkurzyłem że od razu kazałem montować z powrotem ori radio :roll: :cool2: Podsumowując uważam, że za ok 200-250zł można nabyć dwa komplety głośników 165mm i podmienić je w aucie, da to trochę lepsze brzmienie i satysfakcję pozbycia się tych papierowych haesów :norty: . Chcąc aby audio zagrało znacznie lepiej trzebaby zainwestować w radio, okablowanie, głośniki, wygłuszenie drzwi wraz ze stelarzami pod głośniki itp. W firmie CA przy wyliczeniu ok 3tys zł już mi się odechciało :roll: :wink:
  3. Dziękuję bardzo :wink: ... w zasadzie poza wymienionymi fabrycznymi głośnikami (fatalnymi) i zimowymi petexami cała reszta jest oryginalna :cool2:
  4. Tym razem dorzucam kilka zdjęć na zimowym ogumieniu :cool2: Niestety najwyraźniej pożałowali chemii na myjni ciśnieniowej stąd niezbyt czyste nadwozie :wink: Oponki to michelin alpin a4, które otrzymałem do testów i już u mnie zostały :D
  5. W chwili obecnej wygląda to na mocne "pocenie" :wink: więc prawdopodobnie jak zabierzesz komplet pasażerów, albo wpadniesz w większą dziurę to amortyzator rozleje się na amen... :wink:
  6. W instrukcji obsługi jest gdzieś zapis aby sprawdzić sobie swój numer adaptera i zapisać w książce serwisowej :norty: co ja zrobiłem hehe :wink: poszukaj w swojej książce może gdzieś jest zapisany numer adaptera, jak go znajdziesz to już tylko pozostaje zamówić nowy za kilka zł :cool2:
  7. Jechać i oglądać :cool2: Wszystko zgadza się z katalogiem dla edycji exclusive :wink: Jeżeli na żywo wygląda jak na zdjęciach to grzechem byłoby go nie kupić. To co "przepłacisz" bardzo szybko zwróci się w serwisie. Za mojego również sporo "przepłaciłem" i od 26 miesięcy nie miałem (odpukać) żadnej awarii czy usterki :cool2: Polecam osobiste oględziny. Opis przepaskudny ale auto obiecujące :wink:
  8. Według mnie opony marek premium są tak projektrowane aby były na odpowiednio wysokim poziomie we wszystkich kategoriach takich jak: prowadzenie na suchym/mokrym/ na śniegu, hałaśliwość, ścieralność itp. Opony tańszych marek jak sava, dayton, dębica itp. często są słabsze w jakichś kategoriach, ale np ich "toporny" bieżnik może się świetnie sprawować w głębokim śniegu, kosztem np hałaśliwości na suchym. W chwili obecnej mam od dwóch zim michelin alpin a4 (dość drogie oponki), wcześniej 4 zimy miałem sava eskimo (dość tanie) i przyznam że różnic wielkich nie odczuwam. Savy miały więcej do roboty bo auto było pozbawione esp, asr itp, a mimo to nigdy nie miałem nieprzewidzianego poślizgu :cool2:
  9. Wydaje mi się że będą bardzo dobre dla Twoich potrzeb. Przez kilka zim miałem u siebie w mercedesie 124 coupe opony w tym rozmiarze sava eskimo (bardzo podobny bierznik) i świetnie się sprawowały :cool2: ciche, komfortowe i znakomite na śniegu (co było bardzo istotne w tylnonapędowym aucie bez systemów trakcji)
  10. eh i znowu znajdujecie najtańsze egzemplarze i się na nich znęcacie :roll: obawiam się że trzeba liczyć siły na zamiary
  11. Jeżeli chcesz zakupić razem z felgami to radziłbym zestaw 15" z oponami 195/65/15 (rozmiar możesz sprawdzić w instrukcji obsługi lub na tabliczce w aucie - aby być 100% pewny że będą pasowały do Twojej wersji silnikowej). Koła 15 cali według mnie mają same zalety: wygodniej się jedzie, auto jest mniej podatne na koleiny, auto może ciut mniej spalać i troszkę lepiej jechać, trudniej uszkodzić taką oponę (tyczy się to również felg) opony są jakieś 30-40% tańsze, można również znaleść alu w rozsądnej cenie. Wspomniałeś że mieszkasz w górach więc węższa opona według starej szkoły lepiej się nada (większy nacisk na cm2). Raczej sugerowałbym nowe opony, chyba że udałoby Ci się znaleść roczny zestaw w rozsądnej cenie (guma się starzeje i w przypadku zimówek jest to bardzo istotne). Nowe nalewki wiele osób chwali, wydaje mi się że na śnieg będą super, ale na suche czy mokre trasy już średnio
  12. Wejdź na tę stronę: http://www.realoem.com/bmw/select.do wpisz swój nr vin i będziesz miał możliwość przeglądania wszystkich częśći które zostały zastosowane bądź mogły być (opcjonalnie) w Twoim egzemplarzu. Znajdziesz tam poszczególne kategorie. Interesująca Cię zaślepka powinna być w wyposażenie pojazdu/wyposażenie wnętrza górne. Do mojego sedana taki pilot był w lusterku i znalazłem go w kategorii wyposażenie pojazdu/wyposażenie i doposażenie :cool2: więc może tam Oczywiście powinni Ci to znaleść w ASO, ale obawiam się że taka zaślepka to koszt ok 30zł i po prostu Cie oleją :cool2: nie będzie sie nikomu chciało szukać....
  13. Eh i znowu cena dwie dychy, a wszyscy oczekują rodzynka... Zwykła stłuczka, na zdjęciach wyklapany zapewne po to aby nim jeździć przed naprawą i tyle. Wielkie mi halo... Chcecie lepszy to szukajcie wśród ofert 30-35tys zł lub u zachodnich sasiadów. Przykro mi ale takiego "cud miód i orzeszki" e46 z 2003 roku w podobnej cenie jak ta z ogłoszenia raczej się nie znajdzie, chyba że przypadkiem :cool2:
  14. Tak. Wynik bardzo zbieżny z moimi, ten sam rocznik i silnik :wink: Można też i tak: yyyy niestety nie wiem jak wkleić filmik.... :) ale jest na nim nagrany BC i mamy takie wartości: dystans od tankowania 102,1km średnia prędkość 62,4 km/h godzina 18:36 temperatura 2 stponie celsjusza spalanie 3,6 l/100km pozostały zasięg 1440km dane autentyczne z mojego BC, zima, opony 205. Udało mi się jechać z takimi wskazaniami przez ok 1,5h :cool2: więc jest to możliwe, ale bardzo trudne i zrobiłem to w ramach testu/ciekawości :wink: :cool2:
  15. MI udało się wykręcić zimą w trasie (ok 400km) wynik na BC 4,0, czyli bez rewelki, ale na stacji wyszło mi 5,18l/100km. Był kawałek autostrady, kilka postojów, mały korek, więc wydaje mi się, że jakby nie było tych "wysysaczy" z baku :D to może udałoby się zejść do 4,7-4,8l/100km. Jednak nie ma się co oszukiwać... taka "jazda" to turlanie się 70-90 wśród ciężarówek, bez wyprzedzania itp. Na codzień takie wyniki są nie do uzyskania - no chyba że ktoś lubi :wink: Mi zazwyczaj w trasie realnie pali ok 5,5-6l/100km na oponach 225 z włączoną klimatyzacją i moim zdaniem jest to świetny wynik jak na 1,5 tonowego klocka :cool2: Wśród diesli mam jedynie porówanie do vw golfa V kolegi, który ma nowszy silnik, 140KM, jest lżejszy o jakieś 150kg, ma węższe opony i realnie pali porównywalnie, a nawet ciut więcej (choć trudno o obiektywną ocenę bo to nie ja nim jeżdżę). Nie ma co narzekać :cool2: i podniecać się że w katalogu podają niższe spalanie. W każdej gazecie, czy programie motoryzacyjnym jak testują auto zawsze wychodzi, że pali więcej i jest to brane za normę.
  16. Jak nie jak tak :8) Nie wiem tylko czy przed liftem była taka możliwość :wink:
  17. Wracając do tematu wątku czyli czy warto kupić e46 z 2002r za 19400zł to przede pwszystkim należy pamiętać, że cena nie jest żadnym wyznacznikiem stanu danego pojazdu. Oczywiście wraz ze wzrostem ceny rośnie prawdopodobieństwo nabycia lepszego auta, natomiast nikt nikomu nie zabroni drogo sprzedać trupa, czy tanio świetnego auta. Poszukiwania bmw zacznij od zapoznania się z katalogami (można znaleść w necie lub nawet za kilka zł kupić na allegro). Poznasz w ten sposób jakie silniki były w danych rocznikach, jakie wyposażenie, tapicerki, jakie zmiany wprowadzono po lifcie itp. Na allegro jest cała masa hybryd np przód nowy tył stary, albo z zewnątrz stary , w środku nowy. Wczoraj widziałem super mega autko w którym fabrycznie było czarne wnętrze, a wymieniono je na beżową skórę. Wszystko byłoby ok gdyby wymieniono kompletną tapicerkę, skończyło się niestety tylko na fotelach, kanapie i boczkach (czyli taki zestaw z allegro). Zapomniano o desce rozdzielczej, dywanach, słupkach :wink: Po poznaniu wiedzy katalogowej, poczytaj wątki na forum o zakupie e46, potem zacznij się rozglądać (allegro, otomoto, polecam również miejscowe portale, czy gazety bo tam można spotkać auta od prywatnych osób). Jak już sobie przez 2-3 tygodnie poświęcisz pół godzinki dziennie na przeglądanie ogłoszeń to na pierwszy rzut oka będziesz odrzucał te słabsze egzemplarze. Moim zdaniem nie jest wcale tak źle jak piszą koledzy wyżej. Ja wytypowałem sobie 3 egzemplarze w promieniu 200km od domu. Pierwszy 320d był pedantycznie zadbany od lakieru po tapicerkę (Jak chciałem wsiąść to właściciel wsadził mi pod nogi dodatkowy dywanik...) mocno się zastanawiałem, jednak odpuściłem. Drugi 320i również był bardzo dobry, jednak to jeszcze nie było to. Trzeci kupiłem w momencie jak właściciel nim podjechał. Od dwóch lat (odpukać) nie miałem jakiejkolwiek awarii i z zakupu jestem bardzo zadowolony. Podsumowując: polecam auta od prywatnych właścicieli, którzy mają autko min 2 lata i potrafią wskazać co w nich wymieniali itp. W takim przypadku często można liczyć na dodatkowe koła na zimę, dywaniki czy inne przydatne dodatki. Odradzam egzemplarze stojące miesiącami na komisach, tam zazwyczaj do wymiany na dzień dobry są opony, hamulce, akumulator, często tłumiki. Nie nastawiaj się na konkretny silnik czy kolor bo to nie salon, jak się trafi to fajnie, ale nic na siłę. Jeżeli chodzi o 318i to pierwotnie również chciałem ten model, jednak wyszło na to że na rynku jest ich bardzo mało i zazwyczaj są to golaski :wink: Jak już dokładniej zapoznałem się z ofertą internetową to brałem pod uwagę modele od 316i/318d po 330i/330d, zarówno coupe, sedany jak i kombi :cool2: ( a nawet inne modele i marki- wszystko zależało od egzemplarza). Powodzenia w zakupie :cool2:
  18. "Tak na koniec się zastanawiam jak można sprzedawać takie auto :?: " Hmm całkiem normalnie. Nie jest producentem, nie daje gwarancji. Auto ma 9 lat, a jego cena to jakieś 12% wartości początkowej. Co w tym dziwnego że ma wady czy niedomagania? Jest stare i tyle... Czarnymi, obniżonymi trójkami na osiemnnastkach, z przyciemą nie jeżdżą zazwyczaj starsi panowie, czy stateczni tatusiowie... Oczywiście można mieć wyższe wymagania, ale do tej kwoty trzebaby dorzucić 10-20tys zł na super zadbanego 330d :roll: P.S. to nie skóra tylko tworzywo sztuczne :wink: chyba że do tego egzemplarza upolowali gigantycznego kameleona :cool2:
  19. 320d z końca 2003 r. sedan, opony 225 Spalanie realne jest zazwyczaj ok 1,5l wyższe niż wskazuje komputer, im wyższe spalanie tym większe przekłamanie. Klimatyzacja czy włączona czy wyłączona wskazania BC są podobne, a wydaje mi się że w przypadku włączonej klimy spalanie wzrasta o jakieś 0,5-0,7l/100km (zgaduję) jednak komputer tego nie uwzględnia. Nie udało mi się nigdy wyjeździć całego baku w mieście bo trwałoby to z dwa miesiące, jednak w trasie zazwyczaj mam wynik na BC pomiędzy 4-4,5l/100km, w praktyce oznacza to 5,5-6l/100km. Jazda normalna/spokojna. oczywiście można się toczyć 70-80 za ciężarówkami i wówczas można wykręcić coś w okolicach 3,3-3,5, czyli realnie pewnie poniżej 5l/100km, ale to już jazda dla ekstremistów :wink: W przypadku mojego egzemplarza wskazania BC są bardzo zbliżone do tych katalogowych czyli 4,5/5,7/7,9 :8)
  20. a mi się podoba i nie widzę nic przeciw temu aby sprawdzić autko - tym bardziej, że już go widziałeś i chyba nic strasznego nie znalazłeś skoro nadal się zastanawiasz. Ja zawsze kupuje oczami, nic nie sprawdzam i nigdy nie żałowałem zakupu, baaa zawsze jestem mega zadowolony. Jak będziesz szukał na siłę dziury w całym, czyli wad w blisko 10 letnim aucie to zawsze je znajdziesz, a auta nie kupisz nigdy... Oczywiście jakbyś szukał np z8 to nie byłoby w tym nic dziwnego, ale bez jaj... to tylko zwykła, pospolita trójka... co za różnica czy zderzak był wymieniony czy nie...
  21. Ok.. materiał używany przez bmw powszechnie (błędnie) nazywany alkantarą... która nawiasem mówiąc po ok 10 latach normalnej eksploatacji standardowo też nie wygląda zbyt pięknie
  22. A mi się podoba, jak na dziesięciolatka wygląda super :cool2: Ta alkantara jest jeszcze bardziej delikatna od mojej plastikowej "skóry" i przy jeździe miejskiej bardzo szybko można ją zeszmacić... że tak nieładnie napisze :8) Co do kierownicy to można sobie gdybać czy przebieg cofany, czy auto jeździło po mieście. Nie wiem jak kierownica wyglądała przed obszyciem, ale w moim odczuciu teraz wygląda fajnie i świeżo. Nie widzę przeciwskazań aby nie oblookać jej na żywo :wink:
  23. 215/45/17 to standardowy rozmiar dla e46 i w takim przypadku wszystko będzie ok :cool2:
  24. Sinest jeżeli autko Ci się podoba to nie widzę przeszkody aby zadzwonić do właściciela, podpytać o kwestie chodzące Ci po głowie i poprosić o komplet aktualnych zdjęć w wysokiej rozdzielczości na meila :wink: Mamy XXI wiek i nie stanowi to przecież problemu. Powodzenia w zakupie :cool2:
  25. hmm piszesz jakby sprzedawca nie odpowiadał na telefony... jakby był 100% bezwypadkowy, cudowny itp. tak jak każdy sobie wyobraża przy blisko 10 letnim aucie używanym klasy budżetowej premium to kosztowałby co najmniej 10000zł więcej - a idealny i tak by nie był :nienie: Fakt... sprzedawca popełnił błąd, bo nie zaznaczył opcji "bezwypadkowy" i tym samym pozbawił się 90% zainteresowanych.. to nic że najprawdopodobniej 95% 9cio letnich bmw 3er miało mniejsze lub większe przygody. Każdy liczy, że to właśnie on znajdzie tę okazję za kwotę nie przekraczającą 10-12% nowego auta. Oczywiście full wypas obowiązkowy, komplet dokumentów, kluczyków, historia serwisowa, faktury od nowości, 2 komplety kół, dywaników, dziadek za kierownicą itp :cool2: a to wszystko w cenie 4-5 ostatnich wizyt w ASO :8) Ludzie zejdźcie na ziemie :duh:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.