Treść opublikowana przez JohnnyBravo
-
[E46] 320 Tomaszów WBAAS71060FY24200
JohnnyBravo odpowiedział(a) na Mateuszt86 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażKwestia silnika to już indywidualna sprawa. Zależy co kto lubi. 330D to znacznie lepsze osiągi, jednak trzeba się liczyć z większym spalaniem, droższym serwisem, ubezpieczeniem, potencjalnie droższymi naprawami. Niewiele osób przy zakupie zdaje sobie sprawę że do tej wersji silnikowej nie wejdą mniejsze koła niż 17 cali, które są nie dość że znacznie droższe to jeszcze mniej komfortowe, bardziej podatne na uszkodzenia. Ładne to fakt, ale czy warto to już każdy musi sobie samemy podsumować. Przebieg patrząc po zdjęciach w większości zrobiony na trasach, bo wnętrze wygląda jak najbardziej ok. Osobiście przerażają mnie takie liczby jednak prawdopodobnie niesłusznie. Mi udało się kupić auto z przebiegiem 124500km ale to był raczej szczęśliwy traf niż kwestia poszukiwań :roll: . Oglądałem też egzemplarz który miał ponad 300000km i wyglądał lepiej jak większość dwuletnich aut. Zawsze powtarzam że przebieg jest jedynie jednym z wielu czynników określajacych aktualny stan auta :cool2:
-
[E46] 320 Tomaszów WBAAS71060FY24200
JohnnyBravo odpowiedział(a) na Mateuszt86 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażwszystko zależy czy auto było kupione z oferty "na export" czy z oferty "dla Niemca". Różnice w cenach i jakości aut są ogromne, jednak można je dostrzeć dopiero na żywo Omawiane auto plasuje się cenowo gdzieć pomiędzy Po zdjęciach trudno coś więcej wnioskować. Auto wygląda ładnie i jest świetnie wyposażone. Moim zdaniem warto przepłacić 3-4tys zł i cieszyć się porządnym egzemplarzem Ciekaw jestem przebiegu, sprzedawca nie wspomina o drugim komplecie kół więc to będzie najprawdopodobniej dodatkowy wydatek ok 2000zł za 16" styling 136 lub 2500-3000zł za 17" styling 137 (oba te modele były oferowane do edycji exclusive)
-
[E46] 320 Tomaszów WBAAS71060FY24200
JohnnyBravo odpowiedział(a) na Mateuszt86 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażHmmm może i kosmicznie wysoka w porównaniu ze standardami allegro, jednak w normalnym świecie za normalne auto trzeba zapłacić. Za swoje auto przepłaciłem i przez 9 miesięcy od zakupu jedynie odwiedzałem stacje benzynowe. Jasne że trzeba mieć zapas na ewentualne naprawy, jednak szukanie dziury w całym nie jest dobrym pomysłem Zdjęcia niestety są słabej jakości dlatego trudno cokolwiek więcej powiedzieć o aucie. Wyposażenie się zgadza. Warto spytać o koła letnie bo powinny to być 17nastki styling 137. Porównywalne auto w DE, jednak nieco słabiej wyposażone i droższe (a do tego trzeba jeszcze doliczyć koszty transportu i opłaty, więc omawiany egzemplarz jest relatywnie niedrogi) : http://szukaj.pl.mobile.eu/samochod-ogloszenia/bmw-320d-leder-navi-xenon-dpf-hamburg/177643146.html?useCase=SearchSession&lang=pl&pageNumber=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&maxPowerAsArray=110&maxPowerAsArray=KW&fuels=DIESEL&ambitCountry=DE&transmissions=MANUAL_GEAR&siteId=POLAND&features=XENON_HEADLIGHTS&negativeFeatures=EXPORT&colors=BLACK&crossBorderSearchEnabled=true&categories=Limousine&minConstructionYear=2003&maxConstructionYear=2003&tabNumber=1 Sprzedawca wspomina o oryginalnym przebiegu jednak nigdzie go nie dostrzegłem Według mnie warto poprosić o dodatkowe dokładne zdjęcia i podpytać o przebieg
-
E39 530d 2002r VIN: WBADL71080GV19706
JohnnyBravo odpowiedział(a) na robertkanc temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażByła to ogólna uwaga :wink: chodzi mi o to, że w internecie można znaleść takie informacje, że aż strach podchodzić do jakiegokolwiek auta :roll:
-
E39 530d 2002r VIN: WBADL71080GV19706
JohnnyBravo odpowiedział(a) na robertkanc temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJa się nie zgodzę :wink: :cool2: Moje auto od nowości robiło po ok 20000km rocznie, odkąd jest w moich rękach nie przekracza 10000km. Nie rozumiem dlaczego moje auto miałoby być gorsze od takiego które robi 40000-50000km rocznie :? . Przebiegi poniżej 10k na rok nie są dla mnie czymś specjalnym. Wystarczy policzyć 10000km:365dni=27,4km na dzień - to tak mało? U mnie auto potrafi stać kilka dni, czasami jeździ po mieście, do tego kilka wypadów za miasto czy nad morze i mamy wynik ok 10000km. Według mnie totalną bzdurą są powszechne opinie, że jak ktoś robi rocznie 10k autem to jeździ tylko do kościoła. Takie opinie mogą rozpowszechniać jedynie osoby mające problemy z matematyką na podstawowym poziomie :cool2: Co grozi mojemu silnikowi w związku z takim użytkowaniem? według mnie nic, bo działa dokładnie tak samo jak 2,5 roku temu zaraz po zakupie. Celowo przepłaciłem za auto z małym przebiegiem, aby nie przejmować się wymianą wtryskiwaczy, turbo, sprzęgła, dwumasy, wydechów, wachaczy, kierownicy, gałki, dywaników itp itd. Na chwilę obecną z dużą dozą prawdopodobieństwa mogę stwierdzić, że to co przepłaciłem przy zakupie już dawno wyszło na "zero", a wydaje mi się że na spory "plus". Oczywiście można przyjąć skrajną sytuację w której silnik diesla robi rocznie powiedzmy 3000km lub 10000km tylko i wyłącznie np po Berlinie czy Warszawie, wówczas pewnie byłoby to dla niego niezbyt zdrowe. Jednak takie egzemplarze raczej stanowią promil. W internecie można wyczytać całą masę najróżniejszych opinii. Zazwyczaj są to słowa osób którym posypało się auto, a internet traktują jako znakomite miejsce dla wylania swoich żali :cool2:
-
Wymiana płynów, filtrów, olei
u mnie zawsze zaniża :cool2: im wyższe spalanie tym większe przekłamanie. Przykładowo jeżeli komp wskazuje powiedzmy 3,6 to realne spalanie to ok 5l, natomiast jak pokazuje 8 to realnie pali 10. Sprawdzane na dolewkach do pełna :wink:
-
E39 530d 2002r VIN: WBADL71080GV19706
JohnnyBravo odpowiedział(a) na robertkanc temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażno widzisz ja mam właśnie takie auto (dokładniej 147tkm). Raz na jakiś czas sprzedaje auto moje, rodziców. Zawsze są to zadbane egzemplarze z historią serwisową, fakturami, kołami/dywanikami zimowymi, kompletem kluczyków i całą masą gratisów. Sprzedaż zaczynam od ceny trochę wyższej od standardowej w PL - tak dla zasady bo odzew jest zerowy. Stopniowo obniżam cenę i w momencie jak dojdzie do średniej zaczynają się nieśmiałe telefony (1 na tydzień). Jak ktoś się zdecyduje na oględziny to od razu kupuje auto. Paradoksalnie jeżeli będę chciał sprzedać moje auto (jak wyżej z całym kompletem gratisów) będę musiał wystawić je w normalnej/okazyjnej cenie, bo w przeciwnym razie nikt nawet nie zadzwoni. Co ciekawe mogę się założyć, że nie raz będe nazwany oszustem, a to wszystko dlatego że śmiałem przepłacić za auto przy kupnie i mało z niego korzystać :roll: Wracając do omawianego bmw 5er. Nie ma się co sugerować ceną bo nikt nikomu nie zabroni drogo wystawić kiepskiego auta, czy tanio dobrego. Jeżeli chodzi o wyposażenie to mi akurat odpowiada. Jest szyberdach, duża navi, manualna skrzynia pozwalająca więcej uzyskać z tego silnika przy mniejszym spalaniu. Za skórą też nie przepadam. Brak ksenonów- no szkoda, ale przynajmniej nie trzeba się martwić wydatkiem kilkuset zł na nowe żarniki. Nie podoba mi się tylny znaczek bmw - ewidentna podróba i to z najniższej półki, a także zmatowiałe plastiki reflektorów. Na tych balonowych 16nastkach będzie się jeździć o niebo lepiej niż na 18nastkach. Sam zainteresowany musi zdecydować co jest dla niego istotną kwestią :cool2:
-
E39 530d 2002r VIN: WBADL71080GV19706
JohnnyBravo odpowiedział(a) na robertkanc temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJa mam diesla może nie na weekendy, ale jako auto na zakupy, przejażdżki itp. Ostatnio tankowałem 5 tygodni temu i mam jeszcze ponad ćwiartkę w baku. Ehh te stereotypy :roll:
-
Wymiana płynów, filtrów, olei
Sporo zależy od tego kiedy auto było na poprzednim serwisie, czy poprzedni właściciel dodał do auta jakąś dokumentację serwisową (książka, rachunki itp)?? Jeżeli nie wiesz kiedy była ostatnia wymiana to lepiej się tym zająć jak najszybciej. Z tego co się orientuję w silniku diesla na oko nie da się określić stanu przepracowania oleju. Od razu sprawdzą co tam puka/stuka. Kilka dni temu za przegląd auta zapłaciłem ok 170zł + olej+ filtry. Wydatek nie aż tak wielki, a mam spokojną głowę :cool2: Sprawdzony silnik, zawieszenie, hamulce, wydech itp itd.
-
E39 530d 2002r VIN: WBADL71080GV19706
JohnnyBravo odpowiedział(a) na robertkanc temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażMasz jakieś dowody? czy to tylko takie gadanie :cool2: Dane pojazdu Art. Wartość Numer podwozia WBADL71080GV19706 Kod typu DL71 Typ 530D (EUR) Typoszereg E E39 () Seria 5 Rodzaj konstrukcji LIM Układ kierowniczy LL Drzwi 4 Silnik M57 Pojemność skokowa 3.00 Moc 142 Napęd HECK Skrzynia biegów MECH Kolor BLACK SAPPHIRE METALLIC (475) Tapicerka STOFF RIPS DIAGONAL/ANTHRAZIT (F4AT) Data prod. 2002-12-17 Wyposażenie Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK) S210A DYNAMISCHE STAB. CONTROL (DSC) Dynamiczny ukł. przeciwpoślizgowy S249A MULITFUNKTION FUER LENKRAD Wielofunkcyjność dla kierownicy S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Brak napisu modelu S401A SCHIEBE-HEBEDACH, ELEKTRISCH Dach przesuwno-uchylny elektryczny S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka S441A RAUCHERPAKET Pakiet dla palących S465A DURCHLADESYSTEM System załadunku S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna S609A NAVIGATIONSSYSTEM PROFESSIONAL System nawigacji Professional S612A BMW ASSIST BMW Assist S630A AUTOTELEFON MIT SCHNURLOSEM HOERER Telefon samoch. z słuchawką bezprzew. L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, niemiecki Wyposażenie seryjne Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK) S266A LM RAEDER/RADIALSPEICHE 48 Obr. BMW, st. le. spr. rad. 48 S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Wersja językowa, niemiecki Information Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK) S464A SKISACK Worek na narty S473A ARMAUFLAGE VORN Podłokietnik przedni S555A BORDCOMPUTER Komputer pokładowy V z pilotem
-
[Seria 3] Emblemat na maskę - oryginał czy zamiennik?
Te zdjęcie powinno rozwiać wątpliwości:
-
[Seria 3] Emblemat na maskę - oryginał czy zamiennik?
oryginał :wink:
-
[E46 320D] Sedan 2003r by IFrIT SPRZEDANE
To że wnętrze nie jest mocno zużyte wynika głównie z pokonywania długich tras. Auto może mieć 100000km i mieć dobite wnętrze albo 400000km i mieć prawie jak nowe. U siebie też mam boczki z tego materiału i przez 26000km od momentu zakupu auta widzę że niestety do prawdziwej, grubej skóry jaka montowana w starszych autach wiele mu brakuje. Kosmetyki do skóry można sobie darować bo LEDER CHAMELEON to zwykły plastik :wink:
-
SPRZEDAZ AUTA - CO SIĘ DZIEJE ?
Według mnie rynek cały czas jest taki sam, tyle że rośnie "pseudoświadomość" kupujących. Ludzie naczytają się w internecie, czy w prasie wszelakich poradników i wydaje im się że 10-15 letnie auta są idealne. Wystarczy poczytać nasze forum aby dowiedzieć się jakie problemy ludzie mają np z nowymi 5er, a od używanych oczekuje się że będą jak nowe :roll: . Nawet w krajach zachodnich trudno znaleść tak stary egzemplarz w stanie nie budzącym podejrzeń - oczywiście w cenie nie do akceptacji w PL (a do tego przecież dochodzą opłaty). W rezultacie mamy całą rzeszę poszukujących idealne perełki mających w kieszeni 10% wartości nowego auta :roll: :cool2: Podróżują po kraju szukając swojej okazji, wylewają żale w internecie jak to wszyscy chcą ich oszukać i jaka ta Polska zła
-
320D 150KM po lifcie, wybór opon Michelin vs. Continental
Zasadniczo opony letnie wykonane są z twarszej mieszanki niż opony zimowe. Warto jednak zauważyć, że wśród opon letnich możemy wyróżnić kilka typów np. opony sportowe, ekologiczne itp. Im opona bardziej sportowa, im wyższy index prędkości tym miększa mieszanka i szybsze zużycie :cool2:
-
Wymiana kół F11
Jasne że możesz, bo niby czemu nie. Pamiętaj tylko że oszczędzając te 60zł (tyle płaciłem 2 dnit emu za wyważenie i wymianę kół) ryzykujesz jazdę autem z niewyważonymi kołami, co może prowadzić do całej masy mniejszych lub większych niedogodności. Rozumiem że zdajesz sobie z tego sprawę, a własnoręczną wymianę traktujesz jak swoisty rytuał :wink:
-
SPRZEDAZ AUTA - CO SIĘ DZIEJE ?
Oj z tą opcją "bezwypadkowy" to też trzeba uważać. Można sobie zaznaczyć bo większość osób nawet szukając 20latki wybiera tę opcję :cool2: a na inne nie patrzy :wink: :roll: Ja już nie bardzo zwracam na nią uwagę, bo cała masa hmmm ewidentnie powypadkowych aut ma zaznaczoną opcję "bezwypadkowy", a niektórzy chcą być uczciwi i jej nie zaznaczają nawet jak auto miało np malowany zderzak. Raczej sugerowałbym poinformować o tym co sami wiemy już w rozmowie telefonicznej niż ukrywać te informacje. Trafi się ktoś nadpobudliwy i można stracić zęby :wink: albo zostać namaszczonym jako "oszust" na forach internetowych razem z nr vin i już sprzedać będzie znacznie trudniej :nienie: Oczywiście zgadzam się z tym aby autko dokładnie wymyć i wyczyścić do zdjęć jak i do oględzin :cool2:
-
Wahacze lemforder e46
Również polecałbym lemfordera. U mnie nadal fabryczne. Należy pamiętać, że koszt częśći to nie wszystko. Przy wymianie będzie sporo roboty która przecież też kosztuje. Lepiej wymienić raz i mieć spokój niż za rok zastanawiać się ile jeszcze wytrzymają :cool2:
-
E46 320i WBAAW11020JV13989 Częstochowa
JohnnyBravo odpowiedział(a) na qasu123 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTe silniki były montowane już przed liftem. Auto jest z czerwca, a lift był we wrześniu 2001, więc wszystko się zgadza. Widziałem już chyba tysiące ogłoszeń z e46 i z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że ten egzemplarz wygląda bardzo obiecująco. Oczywiście tak jak 98% 12letnich aut najprawdopodobniej miał już malowane jakieś elementy, więc jeżeli odstrasza Cie malowany błotnik czy zderzak to można sobie darować wycieczkę. Na moje oko auto bardzo zadbane, fajnie wyposażone i nie zniszczone
-
[E46] 320i WBAAV11090FU03172
JohnnyBravo odpowiedział(a) na szczesik temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPanowie jestem po prostu przeciwny wrzucaniu każdego auta i jego sprzedawcy do jednego worka :nienie: . Sam mam w domu dwa auta z niskimi przebiegami. Poprzednie też takie były (zawsze "przepłacone" przy zakupie) i zawsze przy sprzedaży na "dzień doby" jestem brany za oszusta :wink: Ostatnio jak oddawałem auto na przegląd jak podałem przebieg w recepcji to facet za mną mnie wyśmiał... :cool2: Już to pisałem wcześniej. Według mnie przebieg (który w Pl jest najważniejszy) jest jedynie jednym z wyznaczników aktualnego stanu auta. Co mi z małego przebiegu jeżeli poprzedni właściciel "pałował" auto przy każdej okazji.... więc wcale się nie zgodzę, że każde auto z małym przebiegiem jest "perełką" :wink: Według mnie zdjęcia środka wyglądają jak najbardziej ok. Utrzymanie takiej tapicerki we względnej czystości jest naprawdę bardzo trudne, a tu wygląda obiecująco - oczywiście po wyczyszczeniu wnętrza ze zbędnych ozdobników.
-
BMW 330CD bogata opcja PK36331
JohnnyBravo odpowiedział(a) na Adam22KRK temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażCena jak na nasz rynek wysoka, więc można pomarudzić :wink: Trudno obiektywnie ocenić stan karoserii ponieważ zdjęcia wykonane zostały w mocnym słońcu. Według mnie prawdopodobnie coś było malowane, czy w wyniku obcierki (których we Italii mnóstwo) czy też wypadku na podstawie zdjęć nie da się wyczytać. Jak na 330d jest to dość ubogi egzemplarz. Z moich ulubionych dodatków brakuje szyberdachu, ksenonów, grzanych, sportowych foteli i jeszcze całej masy mniej istotnych opcji. Przebiegu brak, zdjęcie wnętrza kiepskiej jakości, więc nie ma co gdybać. Może znajdzie się ktoś kto widział auto na żywo. Jak dla mnie to, że auto wystawione jest kilka miesięcy nie jest jakimś wyznacznikiem, bo w takiej cenie mało kto ogląda e46.
-
[E46] 320i WBAAV11090FU03172
JohnnyBravo odpowiedział(a) na szczesik temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNie wiem czemu na dzień dobry zakładacie że przebieg jest kręcony :roll: Macie ku temu jakieś dowody? czy tylko mądrości w stylu "takim autem jeździ się tyle i tyle kropka" :roll: Moja ciotka w DE ma takie bmw do jazdy do pracy i na zakupy. Oczywiście tylko wtedy jak pogoda nie pozwala jechać rowerem. Rocznie robi pewnie nie więcej jak 5000km. Niestety w PL każdy kto mało jeździ (bądź robi krótkie odcinki) jest skazany na zaszufladkowanie jako oszust/krętacz itp przy sprzedaży auta...
-
Wymiana kół F11
Jeżeli w aucie jest lewarek to znaczy że producent przewidział taką możliwość :wink: (choć raczej awaryjnie) Trzeba dopasować element podpory lewarka do odpowiedniego miejsac na progu i gotowe. Duże elementy gumowe służą do podnoszenia auta na podnośniku w warsztacie. Wydaje mi się jednak że warto podjechać do serwisu oponiarskiego i tam wymienić koła razem z wyważeniem. Koszt niewielki, a nie będziesz miał ryzyka jazdy na źle wyważonych kołach co może prowadzić do różnorakich usterek :cool2:
-
E46 320D touring INDYVIDUAL UWAGA!!!!
JohnnyBravo odpowiedział(a) na pitbull_syndicate temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażAuto na zdjęciach wygląda bardzo elegancko i jakbym takie zastał na oględzinach wiele bym się nie zastanawiał. W tym przypadku są to prawdopodobnie fotki z przed 2-3-4 lat z ogłoszenia handlarza, który auto sprowadził. Samochód w tym czasie pośmigał troszkę po naszych drogach, zaliczył 2-3 zimy, do tego pewnie spory przebieg i wynik jest taki jak w opisie na początku. Kierownica i gałka obdarte ze skóry to dość niepokojące znaki, tymbardziej że na zdjęciach wyglądają ok. Są nawet fabryczne dywaniki. Jeżeli chodzi o szpary pomiędzy elementami karoserii to mogę takie same wskazać w oficjalnym prospekcie e46. Polecam też zaznajomić się z półgodzinnym filmikiem o powstawaniu e46 na YT, gdzie przerwy między elementami sprawdza pracownik plastikowym klinem :wink: Sam trzymam zdjęcia swojego auta z ogłoszenia, a także te które podesłał mi sprzedawca na moją prośbę. Robię to jednak w celu aby przy sprzedaży osoby zainteresowane miały porównanie jak samochód wyglądał po sprowadzeniu i jak wygląda w chwili obecnej. Jest to także pewna pamiątka :cool2:
-
E39 528 Iława WBADP61080GS43087
JohnnyBravo odpowiedział(a) na marciing temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTe znaczki już tak mają, że pewnego dnia się rozpadają. Czy oryginał czy zamiennik, nie ma to znaczenia. Znaczek zbudowany jest mniej więcej tak: srebrny plastik, na nim kolorowy wzór, a na nim bezbarwny lakier. Według mnie proces destrukcji :norty: wygląda następująco: w bezbarwnym lakierze tworzą się małe dziurki, a przez nie włazi wilgoć, w efekcie czego z dnia na dzień nasz idealny znaczek rozpada się na powyższe elementy :cool2: Wracając do spalania to Panowie nie ma co sie kłucić, bo każdy kierowca ma inną nogę, a każde miasto jest specyficzne. Ja mieszkam w takim miejscu, że wszędzie mam blisko i w każdą stronę pełno świateł. Do centrum mam np 3,5km i ponad 10 świateł, każde auto spala mi w mieście sporo więcej niż deklaruje producent i mimo że mam lekką nogę nic na to nie poradzę :roll: Tak jak pisałem wyżej: nie ma się co łudzić że kilkunastoletnie auto będzie paliło tyle ile deklaruje producent - według mnie nawet przy nowym aucie jest to nierealne, bo każdy test czy to w prasie czy tv zawsze wskazuje że, realne spalanie jest sporo wyższe (np jakieś 2-3 tyg temu był test w AŚ aut z małymi "downsazingowanymi" silnikami - każde auto paliło średnio 20-30% więcej niż deklarował to producent). Omawiane bmw nie dość że ma już kilkanaście lat, jest zagazowane, to jeszcze jest to cięższa wersja touring z automatem. Na cuda przy dystrybutorze bym nie liczył :cool2: Znajomy miał e39 528 limuzynę z automatem z 10 lat temu i wówczas jako świeże auto, z małym przebiegiem spalała w Olsztynie nie mniej jak 18l PB95 :cool2: więc też nie liczyłbym że 5cio litrowe M5 w mieście paliłoby 18-20l :wink: no chyba że jeździłoby się w kółko w tempie godnym 520d Warto podkreślić że cały czas piszę o realnym spalaniu, a nie tym wskazywanym przez komputer