Treść opublikowana przez JohnnyBravo
-
E46 318i by Adi
Czyli audio mamy podobne :wink: U mnie na tyle blaupunkty, a na przodzie alpine (tu i tu 165mm). Jestem jednak 100% przekonany że przednie o niebo lepiej by zagrały jakby były montowane do drzwi, a nie do boczka. W chwili obecnej mam porównanie do fabrycznego nagłośnienia mb w211, wcześniej porównywałem do w203 i niestety e46 wypada bardzo kiepsko, nawet po wymianie głośników. W kwestii szyb tak jak zauważyłeś bardzo ważne jest dobranie fachowca, a także odpowiedniej folii (chodzi mi o jej jakość jak i odcień). Dorzuć zdjęcia wnętrza :wink: jestem ciekaw jak się prezentuje przy tym przebiegu.
-
[E46 Coupe]Amortyzatory Sachs i sprężyny Eibach
Wydaje mi się że przy tak małym obniżeniu wystarczą zwykłe amortyzatory. Natomiast nie zdziw się jak po zamontowaniu nowego zestawu auto będzie stało wyżej niż obecnie.... musi minąć trochę czasu aż zestaw się ułoży :wink: Osłony, poduszki i odboje także warto wymienić, wydatek niewielki, a będziesz miał już spokój pewnie do końca życia tego auta
-
E46 320d 2003r Lubin WBAAS71040FY18783
JohnnyBravo odpowiedział(a) na arturex001 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedaż:norty: jakby to był nowy golf II za pół ceny to brałbym bez zastanowienia, ale takiego elektronicznego ustrojstwa to już bym nie chciał :wink:
-
E46 318i by Adi
Elegancki samochodzik :wink: Na swoim przykładzie potwierdzam, że warto zainwestować w mały przebieg :cool2: dywaniki welurowe i fabryczny akumulator powinny starczyć Ci na bardzo długo :wink: Od siebie dodam, że ori ramki na zegary są stalowe matowe, a nie chromowane. Jesteś zadowolony z głośników? Montaż na dystanse czy coś poważniejszego? U siebie także wymieniłem komplet jednak bez porządnego radia i tłumienia drzwi efekt jest co najwyżej dobry
-
E46 320d 2003r Lubin WBAAS71040FY18783
JohnnyBravo odpowiedział(a) na arturex001 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWedług mnie ciut za wcześnie jak na topielca. Tak szczerze jakbym teraz szukał e46 i znalazł taki egzemplarz to już bym siedział w aucie jadąc na oględziny. Każdy ma inne wyobrażenie co do 10 letnich aut, ale w tym przypadku naprawdę trzeba być ekstremalnym marudą aby sie czepiać. Gałka do wymiany za jakieś 280zł, ori dywaniki za jakieś 450zł i masz auto jak z prospektu
-
BMW 330xi Radom WBAEP51040PF17256
JohnnyBravo odpowiedział(a) na aniasmyk temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażAuto ma 11 lat, więc to wręcz ekstremalnie niewiarygodne aby nie miało jakiejkolwiek przygody :wink: ogólnie bardzo ładne i zgodne z katalogiem z epoki
-
Wosk do czarngo lakieru
Ostatnio woskowałem czarnego mercedesa (kolor 197 czerń obsydianu). Wosk marketowy w sprayu... ogólnie to sie nie znam w tym temacie, ale według mnie robota szybka i przyjemna, a efekt znakomity :cool2:
-
E46 320d 2003r Lubin WBAAS71040FY18783
JohnnyBravo odpowiedział(a) na arturex001 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJak na moje oko luzik, trzeba być marudą aby sie czepiać... :norty: ok gałka jest plastkowa, a powinna być skórzana hehe. Wyposażenie masz w treśći ogłoszenia. Na przyszłość tu masz instrukcję jak samemu sobie rozkodować vin: viewtopic.php?f=44&t=182523 Jak na 10latka bardzo fajne autko
-
BMW 318 e90 Łódź WBAVG11000A293749
JohnnyBravo odpowiedział(a) na rocca temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażUwaga była dość ogólna/teoretyczna z mojej strony ;) wiem jakie są realia, jednak z góry nie wrzucałbym wszystkich sprzedawców do jednego worka
-
BMW 318 e90 Łódź WBAVG11000A293749
JohnnyBravo odpowiedział(a) na rocca temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJasna sprawa, natomiast też nie masz 100% pewności czy to obecny sprzedawca majstrował przy przebiegu. Nie wiesz także czy to on zajmował się poprawkami zewnętrznymi czy praniem tapicerki. Nie wiesz nawet czy zdaje sobie sprawę z cofanego licznika i stanu w jakim znajdowało się te auto (swoją drogą nic strasznego w nim nie było). Może to troche naciągane z mojej strony ale zawsze na spokojnie podchodzę do oceniania ludzi :wink:
-
BMW 318 e90 Łódź WBAVG11000A293749
JohnnyBravo odpowiedział(a) na rocca temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJa zasadniczo kupuje to co mam przed nosem, a nie historie, opowiadania, zapewnienia itp. Jeżeli na żywo zobaczyłbym auto w takim stanie jak na zdjęciach w ogłoszeniu to najprawdopodobniej wróciłbym nim do domu. Co za różnica czy wcześniej jeździła nim kobieta, rolnik czy kosmici? ważny jest stan teraźniejszy auta. Na zdjęcioch z raportu nie widzę nic strasznego, kilka rysek, odprysków i plamy na tapicerce. Nie miałem styczności z tą tkaniną tapicerską. ale np u mnie zostają plamy po kroplach deszczu.... :duh:, więc jak ktoś jeździł z rodzinką to nie dziwię się że tak to mogło wygladać na jasnych fotelach. Ja widzę to tak: poprzedni właściciel kupił sobie nowego, a tego oddał do handlarza niech biedaki sami sobie czyszczą... dość smutne ale prawdziwe. Jak ktoś chce idealne auto to musi dorzucić jeszcze jakieś 4 razy tyle $ i udać się do salonu :wink:
-
E46 330xi Orneta ...JU02593
JohnnyBravo odpowiedział(a) na panda79 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażSłuszna uwaga. Łatwo jest komentować ceny, niestety jak chce się sprzedać własne auto, mimo że zadbane to i tak z miesiąca na miesiąc trzeba obniżać cenę. Człowiek jest szczęśliwy jak się w końcu uda sprzedać za średnią cenę z allegro. Autko kolegi Silbergrau jest eleganckie i już na pierwszy rzut oka widać że bardzo zadbane, ale czy znajdzie się na nie kupiec w tej cenie? hmm może ktoś z forum się zainteresuje, bo taki przeciętny poszukiwacz e46 zacznie od wybrzydzania że nie ma tego czy tamtego... Wracając do omawianego 330xi czy ktoś miał okazje je zobaczyć na żywo? Tak serio to na moje oko wygląda bardzo interesująco. Taki zwykły przez co fajny
-
E46 WBAAS71060FY08126
JohnnyBravo odpowiedział(a) na portos temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPo zdjęciach za wiele nie można wnioskować. Według mnie takie wnętrze jest rewelacyjne - skóra montana naturbraun + drewno birke. Przebieg identyczny jak u mnie. Wnętrze wygląda na zadbane i w świetnym stanie, ale oczywiście większość osób z góry zakłada że to cofany trup :cool2:
-
E46 330xi Orneta ...JU02593
JohnnyBravo odpowiedział(a) na panda79 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażA mi sie podoba. Nie widzę w tym nic strasznego. Wyposażony typowo po włosku czyli skóra bez podgrzewania, szyberdach. Jako duży plus przyjąłbym oryginalny wygląd, system hifi, zmieniarkę. Kierownica, gałka, mieszek jak na 12 letnie auto wygladają świetnie. Nie rozumiem po co na "dzień dobry" czepiacie się opisu skoro nikt nie jest w stanie go zweryfikować? :nienie: Oczywiście zamiast sprawdzić auto to na dzień dobry trzeba "objechać" sprzedającego :duh:
-
BMW e36 a rdza, proszę o pomoc
Zadziwiacie mnie :wink: autko w cenie roweru, a czepiacie się kilku ognisk korozji? Moja rada jest taka: jak auto się podoba to kupić, a rdze olać (chyba że mocno pordzewiałe są progi i inne elementy nośne karoserii) Fachowe zrobienie tego z pewnością pochłonie więcej niż te kilka stówek, a najprawdopodobniej po pierwszej zimie rdza znów sie pojawi i obstawiam że ze zdwojoną siłą :norty: . Przy takich autach lepiej zostawić sobie pare zł na ewentualne naprawy mechaniczne, bo to właśnie one mają największy wpływ na przyjemność i bezpieczeństwo jazdy :cool2:
-
BMW 330D WBAED91090FM70549
JohnnyBravo odpowiedział(a) na koziolekkamil temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażZasadniczo oceniając po zdjęciach wygląda ok, ale... tak jak to napisałem wyżej według mnie w Niemczech nie da się kupić normalnego e46 330d w takiej cenie. Wklepałem w mobile 330d, sedan, rocznik 2003-2004 (bo pewnie ten wyjdzie po rozkodowaniu vin że jest jednak z 2003....) przebieg do 200000km i oto wyniki: http://szukaj.pl.mobile.eu/samochod/bmw-330-olej-napedowy-limuzyna.html?useCase=ChangeSortOrder&defaultOrder=ASCENDING&isSearchRequest=true&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=15&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=146&minPowerAsArray=KW&fuels=DIESEL&ambitCountry=DE&siteId=POLAND&negativeFeatures=EXPORT&minMileage=150000&maxMileage=200000&crossBorderSearchEnabled=true&categories=Limousine&minConstructionYear=2003&maxConstructionYear=2004&lang=pl&sortPath=price.consumerGrossEuro od 23258zł za egzemplarz ewidentnie robiony wcześniej, a do tego poobijany. Najwyższa oferta to 46135zł za takie auto jakie większość osób wyobraża sobie że znajdzie w Polsce u handlarza :wink: Oczywiście do tego muszą dojść wysokie opłaty i koszty sprowadzenia wracając do samego auta na moje oko jest to edycja lifestyle i jeżeli auto pochodzi z rynku niemieckiego to listwy wokół szyb powinny być zwykłe czarne. Tak czy siak można je obadać, ale to raczej z kimś obeznanym, bo osobiście bałbym się że jest to auto oferowane w Niemczech "na eksport", więc takie niezbyt pewne :wink:
-
BMW 330D WBAED91090FM70549
JohnnyBravo odpowiedział(a) na koziolekkamil temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedaż1. całkiem możliwe 2. spoko że powiedział, nie nastawiałbym się na znalezienie 100% oryginalnego 10 letniego bmw w PL bo takie egzemplarze stanowią co najwyżej promil 3. jedni śmigają kilka lat jednym autem, a inni kilka miesięcy. każdy ma swoją filozofię ;)
-
BMW 330D WBAED91090FM70549
JohnnyBravo odpowiedział(a) na koziolekkamil temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedaża to już zależy od przebiegu/wyposażenia/stanu. Osobiście wolałbym przepłacić hmm powiedzmy ok 35tys zł i cieszyć się bezproblemową eksploatacją zadbanego egzemplarza. Oczywiście wychaczy się też taki za 25tys zł, a nawet za 20tys zł. Wszystko zależy od konkrtetnych wymagań. Jak ktoś ma aspiracje na 100% bezwypadkowy, super wyposażony egzemplarz z przebiegiem <200000km to pewnie bez 45000zł sie nie obejdzie :wink: Obawiam się że racjonalne podejście w rodzimym stylu czyli max 22000zł (bo to przecież stare auto i wszystkie są takie same...) może się skończyć dopłatą kolejnych kilkunastu na najbliższym serwisie :wink:
-
BMW E46 320D WBAAS71020FY36196
JohnnyBravo odpowiedział(a) na The_Garbus temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPrzeglądałem ogłoszenia i trafiłem na takie auto: http://otomoto.pl/bmw-316-lift-japanrot-C28951242.html Cena wręcz śmiesznie niska, autko wygląda świeżo i ładnie. Jak na 316i fajnie wyposażone (grzane fotele, sportowa kierownica, alufelgi, automatyczna klima, podłokietnik, klamki w kolorze). Według mnie lepiej kupić takie auto, śmigać nim sobie na codzień i z miesiąca na miesiąc doposażać o jakieś bajery (koła, m pakiet, ksenony itp). Opcja warta zastanowienia. No chyba że z góry odrzucasz taki silnik
-
BMW E46 320D WBAAS71020FY36196
JohnnyBravo odpowiedział(a) na The_Garbus temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPewnie nie. Poduszka pasażera jakby w innym odcieniu, brak zaślepek w zderzaku przy przeciwmgielnych. Obawiam się że koszty naprawy (robocizna, materiały, lakiernik) okażą się wyższe niż zakłada to zainteresowany. Do tego trzeba doliczyć standardowe opłaty. Mam słabość do m paków w tym kolorze :cool2:
-
E46 320i, 2001, Kołobrzeg, WBAAV11040FT75734
JohnnyBravo odpowiedział(a) na arktan temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPrzy cenie 16000zł mi się bardzo podoba. Ciekawy kolor, dobry silnik i wyposażenie, dwa komplety kół. Jeżeli ma całe podłużnice to raczej bym nie marudził. Ma 12 lat więc nie zdziwiłbym się jakby pojawiał się rudy, ale sorki z takim budżetem edycji "kolekcjoner" nikt nie znajdzie. Wymieniłbym lampy tylne na ori biało czerwone, a przód na białe + ori grill. Według mnie za taką cenę fajne autko, a jeszcze pewnie udałoby się zejść do 15000zł.
-
E46 330xi włodawa ...PF16837
JohnnyBravo odpowiedział(a) na panda79 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażhmm, a czemu miałby się tłumaczyć ? :roll: Sprzedaje używany, 11 letni towar, który albo spodoba się zainteresowanemu albo nie. :roll: Nie rozumiem po co do wszystkiego dopisywać jakąś ideologię, teorie spiskowe, scenariusze itp. Cena jest wysoka, przebieg cofnięty 2x, auto na zdjęciach prezentuje sie fajnie. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to niech ogląda na żywo, jeżeli nie to trzeba szukać dalej :cool2:
-
E46 330xi włodawa ...PF16837
JohnnyBravo odpowiedział(a) na panda79 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażhmm wszyscy oceniają, a nikt na oczy nie widział. Z tego co piszecie to faktycznie dla 99% kupujących najistotniejszym kryterium jest przebieg auta - co mnie cieszy bo mam mały hehe :wink:
-
E46 330xi włodawa ...PF16837
JohnnyBravo odpowiedział(a) na panda79 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTak czy siak mi sie podoba. Jestem w szoku, że przy takim przebiegu można mieć tak zadbane i nie zniszczone wnętrze, co bardzo pozytywnie świadczy o poprzednich właścicielach auta. Mam taką prywatną teorię że jak auto jest zadbane (nie mylić z odpicowane) wizualnie to i mechanicznie powinno być w należytym stanie. Ciekawie czy jakby w ogłoszeniu był przebieg powiedzmy 360000km (mogę tylko przypuszczać, że mniej wiecej tyle ma teraz) to czy ktokolwiek zajrzałby aby zobaczyć co to za zajechany trup :wink:
-
jakie amory na tyl?
lub bilstein :wink: pamiętaj tylko że muszą być odpowiednie do Twojego rocznika, wersji nadwoziowej i silnikowej