Treść opublikowana przez Kowal
- Pipczenie
-
Napęd 4x4 w E36 coupe??? czy to możliwe??
berti: Nie wiem czy robili jakieś E36 coupe w wersji X ale na pewno robili czteronapędowe E30 w wersji dwudrzwiowej, czyli nie tylko touringi to miały.
-
czy u mnie jest silnik m52?
Był M50B20 lub M20B20 w przypadku gdy w dowodzie rejestracyjnym jest oznaczenie 520 bo nawet w przypadku swapa zrobionego zgodnie z przepisami, czyli z dokonaniem odpowiednich zmian w dowodzie rej. to model auta pozostanie niezmieniony. Przykładowo jeśli ktoś ma 525tds to po wymianie silnika np. na M40B18 i zarejestrowaniu tej zmiany nadal w dokumentech będzie to 525tds.
-
czy u mnie jest silnik m52?
Jeśli był robiony swap to VIN-dekoder tu nie pomoże, kolektor i pokrywę zaworów można przerobić a tak na oko to odróżnisz tak jak wyżej napisane po odlewie z jakiego zrobiony jest blok. Stop aluminium od żeliwa chyba odróżnisz? p.s. No chyba że to jest wersja na rynek USA to nawet M52 będzie miał blok żeliwny.
-
czy mozna obnizyc przy takich amortyzatorach??
Z tego co wiem to poza wariantami M-technik i standard i wersji z uchwytami pod długie łączniki i bez nich są stosowane też dwa rodzaje mocowań do górnego gniazda ale niestety nie pamiętam dokładnych dat zmian. Natomiast co do daty kiedy wyszły pierwsze modele E36 to czytałem kiedyś artykuł o ilości wyprodukowanych w danych latach i stąd wiem o pierwszych modelach z 90 roku. Wydaje mi się, że 89 mogły pojawić się już jakieś prototypy i dlatego podają tą datę.
-
Filtr przeciwpyłkowy - jest czy nie ma?
Filtr jest w podszybiu a nawet dwa.
-
Stukanie w tylnych zaciskach is szał mnie ogarnie
Powodem stukania moze być brak sprężyn zacisków.
-
czy mozna obnizyc przy takich amortyzatorach??
Pierwsze modele E36 miały długie łączniki i stosowali je w modelach '90 (bo wtedy wyszły już pierwsze E36) i '91, natomiast w 92 roku były już tylko krótkie. Inaczej jest w przypadku M3 E36 bo tam długie łączniki stosowane były aż do 95 roku. To tak dla informacji, gdyż w tym przypadku problemem nie są łączniki tylko inny typ mocowania trzpienia amortyzatora do górnego gniazda.
-
Sworznie wahaczy przednich - która firma?
Przy zakupie sworzni nie patrz na kilka złoty różnicy tylko kup Lemfordera albo Meyle. Jeśli chcesz więcej wiedzieć o tych drugich to wpisz "MEYLE" w wyszukiwarce bo szkoda w kółko pisać to samo. Lemforder jest w E36 i nie tylko stosowany na pierwszy montaż a to świadczy o jakości.
-
mikser strumieniowy
Tak, to jest mikser soniczny. A co dobrego o nim słyszałeś?
-
Jasny GWINT !! Odkręcenie śruby na wale głównym
Dragon: Tu jest mowa o wymianie simeringu na wale z przodu a nie uszczelniaczy zaworowych.
-
obudowa pilota
Jakiś czas temu przerabiałem bezskutecznie ten temat z obudową pilota w E36. Spróbuj w ASO.
-
Check control
Oby ten medal nie nazywał się "ostrzeżenie" :D
-
tylnia szyba
W E36 tylna jak i przednia szyba są wklejane a uszczelki pełnią funkcję bardziej ozdobną niż uszczelniającą.
-
Problem z przednim zawieszeniem
Tak sie składa że w E36 system z krótkimi łącznikami jest nowszy od tego z długimi, który stosowali w modelach pierwszej serii i jedynie w M3 długie łączniki były aż do 95r.
-
Na gazie lepiej niz na benie.Dlaczego???
Wtryskiwacze mogą być przypieczone od wysokiej temperatury i braku przepływu przez nie benzyny podczas jazdy na gazie. Najpierw obowiązkowo wymień filtr paliwa a potem zalej STP - sprawdzone!
-
Skrzypiąca szyba !?
Mógł też dostać się piach pod zewnętrzną uszczelkę i rysuje szybę i stąd ten dźwięk. Możesz wziąść czystą szmatkę na płaski śrubokręt i przejechać szczelinę między uszczelką a szybą.
-
komputer pokladowy_____pomocy
Opisz dokładnie, tzn miałeś pełna wersję kompa i wymieniłeś go na innego czy nie miałeś kompa a dopiero dokupiłeś pełną wersję i zamontowałeś gong?
-
Na gazie lepiej niz na benie.Dlaczego???
Filtr paliwa był zmieniany? Jeśli nie to zmienić i wlac do baku STP do czyszczenia wtryskiwaczy.
-
Problem z przednim zawieszeniem
Po pierwsze tuleja gumowa łącznika stabilizatora musi być ustawiona dokładnie prostopadle do osi pojazdu i reguluje się to przez ustawienie widełek mocujących do wahacza a druga sprawa to śruba przechodząca przez środek tulei łącznika musi być dokręcona dopiero gdy auto stoi na kołach i najlepiej jeszcze nacisnąć kilka razy zawieszenie żeby się ułożyło. W ten sposób łączniki wytrzymają znacznie dłużej, bo guma nie będzie pracować po skosie i nie będzie niepotrzebnych naprężeń. Tyczy się to jedynie systemu z łącznikami krótkimi, przy systemie z łącznikami długimi nie ma gum i można je montwać w każdej pozycji bo i tak same się ustawią.
-
wymiana łańcucha - prosze o pomoc
Ogólnie silniki M43 i zwłaszcza szóstki robią na łancuchach przebiegi rzędu kilkuset tysięcy a sprawa jedynie nieco się komplikuje w iesach, bo łańcuch jest długi, powyginany i w dużej części pracuje na ślizgach. W wielu przypadkach jeśli łańcuch zaczyna hałasować wystarczy wymienić napinacz i ślizgi i po kłopocie, ale jak się już rozbiera to warto zainwestować i zmienić też łancuch a w razie potrzeby też koła, ale to przy naprawdę dużych przebiegach.
-
Problem z przednim zawieszeniem
Zrób geometrię zawieszenia to będzie jeszcze lepiej!
-
Ekonomiczna jazda E-36 M40
Jesli masz instalację mieszalnikową to nie ma możliwości całkowitego odcięcia tak jak dzieje się to na benzynie poprzez odcięcie wtryskiwaczy, gdyż po zamknięciu przepustnicy mieszanka gazowo-powietrzna i tak podawana jest przez silnik krokowy od wolnych obrotów (podczas pracy na benzynie idzie tamtędy tylko samo powietrze). Jednak wzrost spalania przez tą dolegliwość instalacji jest niewielki.
-
gniazdo zapalniczki 12V
Wkładasz palec i z wyczuciem wypychasz kompa. Mogą lekko zahaczać od spodu brzegi plastikowego obicia kokpitu ale nie powinno być problemu. Z tyłu za kompem masz jedną lub dwie wtyczki- wypinasz je- mają takie otwierane zabezpieczenia i wtyczka sama wychodzi.
-
Prosze o pomoc - zgubiony klucz z immobilizerem
Ja radziłby ci się zgłosić do ASO BMW i tam za około 560zł dorobią kluczyk z pilotem i immobilizerem a czas oczekiwania to około 2 tygodnie. Zamawiając kluczyk trzeba być właścicielem auta, posiadać przy sobie dowód rejestracyjny, dowód osobisty i jeszcze jeden dodatkowy dokument stwierdzający tożsamość np. prawo jazdy.