Skocz do zawartości

Kowal

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Kowal

  1. Wnioskuję że jeździsz na krótkich odcinkach bo za godzinę usłyszałbyś to samo. Nie chcesz sygnału wyłącz funkcję MEMO.
  2. Kowal odpowiedział(a) na mktech temat w E36
    Jednak auto jakoś by zapaliło mimo za niskiego ciśnienia, problem byłby na wysokich obrotach pod obciążeniem. Jeśli pompa wytwarza ciśnienie i wtryski pracują a nie ma iskry to będą świece mokre.
  3. Kowal odpowiedział(a) na mktech temat w E36
    Sprawdź po prostu czy jest iskra na świecach.
  4. Kowal odpowiedział(a) na aris temat w E39
    Z tego co piszesz to silnik już zamontowany a problemy wynikły przy montażu osprzętu a to bardzo utrudnia sprawę bo nie ma miejsca. Nie doradzę ci konkretów typu tu utnij a tu przyspawaj bo nie widzę auta. Jeśli robi to jakiś mechanik to powinien wiedzieć bo tak na odległość to ciężko coś wywnioskować. Byćmoże trafisz na forum na osobę która zrobiła dokładnie tego samego swapa- ale watpię. Można spodziewać się raczej sytuacji odwrotnej, że ktoś ma omegę tds i padł mu silnik i przełożył z bmw. Opli omega tds jest po prostu mniej niż bmw tds.
  5. Kowal odpowiedział(a) na mktech temat w E36
    Odnaleźć łatwo- jest z przodu przy kole pasowym. Przetestować gorzej- sprzydałoby się podłączyć pod komputer. A jak sprawdziłeś pompę?
  6. Kowal odpowiedział(a) na aris temat w E39
    Jak trochę porzeźbisz to się nic nie stanie. Każda przeróbka moze być dobra, pod warunkiem że jest fachowo zrobiona.
  7. Kowal odpowiedział(a) na aris temat w E39
    DAREX: Dla informacji są omegi z silnikiem BMW.
  8. Może gdzieś istnieją ale nie przynoszą takich dochodów jak te co "kręcą" więc kto tu długo wytrzyma bycie uczciwym. Ale to też wina kupujących, bo pierwsze co taki robi przy oględzinach auta to patrzy na licznik jakby tam chciał jakąś prawdę o aucie zobaczyć:)
  9. Było to wiele razy na forum.
  10. 130rapid: Ja proponowałbym zrobić listę komisów które nie robią przekrętów, będzie zdecydowanie mniej pisania.
  11. Kowal odpowiedział(a) na aris temat w E39
    W dieslu wydech nie jest tak ważny jak w benzynie. Jeśli wszystko będzie szczelnie zrobione to nie powinno być problemów. Rozumiem że przełożyłeś silnik z omegi razem z turbosprężarką.
  12. Kowal odpowiedział(a) na Carlo temat w E36
    Podkręcanie przepustnicy to faktycznie zły pomysł ale jakby sie już naprawdę nic nie dało zrobić (a zawsze się da- tylko zależy jakim kosztem) to mozna zrobić nieco większą szczelinę w "silniczku krokowym" przy pomocy śrubki regulacyjnej, która jest zalana klejem i praktycznie żadnym kluczem nie można tego ruszyć. Jednak wydaje mi się że po posprawdzaniu wszystkiego wyjdzie jaskaś usterka i nie trzeba będzie tej fabrycznej regulacji ruszać. Bawiłem się kiedyś tym, gdyż założyłem z powodu braku innego pod ręką silnik krokowy do bmw od opla omegi i trzeba było na tej regulacji przestawiać, bo obroty były z kolei za wysokie.
  13. No i najważniejsze to żeby wzmacniacz był mostkowalny bo jeśli nie posiada żadnych filtrów to coś mi się nie wydaje żeby była możliwość mostkowania. Napisz może jaki to wzmacniacz i/lub zrób jakieś zdjęcie terminali podłączeniowych.
  14. Kowal odpowiedział(a) na d_m temat w E36
    Tak, to oscyloskop.
  15. Kowal odpowiedział(a) na rafalh76 temat w E36
    W niektórych silnikach są podfrezowania na zawory i dopóki są pokryte równomierną warstewką nagaru, podobnie jak pozostała część denka tłoka to wszystko jest w porządku. Jeśli nagar jest naruszony to znaczy że tłoki spotkały się z zaworami. Tak na marginesie to niektóre szkoły tuningu dopuszczają do lekkiego stykania się tłoków z zaworami ale są to silniki bardzo wyżyłowane o znacznie zmienionych czasach rozrządu i wzniosach zaworów i z normalnymi silnikami do codziennej jazdy mają niewiele wspólnego.
  16. Zgadza się, tam jest czujnik, ale działa na odwrót czyli im jaśniej tym podświetlenie mocniejsze żeby w słoneczne dni było dobrze widać.
  17. Kowal odpowiedział(a) na czarek temat w E36
    CzareK: Sprawdź kopułkę i kable wysokiego napięcia czy nie zamokły.
  18. Jeśli już jesteśmy przy temacie zegarów to czy orientuje się ktoś do czego służy ta kontrolka na końcu skali prędkościomierza (na tym zamieszczonym zdjęciu pod 220km/h)?
  19. Nadchodzi taki dzień że któryś popychacz zaczyna stukać i nie ma na to rady. Możesz kombinować z olejami ale wątpię żeby to coś dało. Ogólnie nie jest to jakaś groźna usterka i możesz na razie z tym pojeździć i obserwować co się dzieje. Jeśli jesteś w stanie stwierdzić który to popychacz to można wymienić jeden, ale po jakimś czasie zacznie stukać następny itd. dlatego powinno się wymieniać komplet. Ale wydaje mi się że jak sobie skalkulujesz wydatek za tą operację to ten jeden popychacz przestanie ci tak bardzo przeszkadzać. Opcja numer dwa to stuka Vanos jeśli go posiadasz. Są jeszcze inne możliwe przyczyny stukania ale są mniej prawdopodobne.
  20. Kowal odpowiedział(a) na gex temat w E46
    Można regenerować ale najlepiej kupić nowy Lemforder poza aso. Druga opcja to kupić wahacz aluminiowy firmy Meyle i wtedy będziesz mógł wymieniać w nim sworzeń. Sworznie Meyle w tym wahaczu są wtedy takie same jak w E36 i w tej samej cenie. ps. Piszesz "tuleja" ale domyślam się że chodzi o sworzeń, bo przy kołach nie ma tulei.
  21. Kowal odpowiedział(a) na lukas23 temat w E36
    Dobrze by było ten kwas zneutralizować czymś zasadowym np. sodą spożywczą (węglan wapnia) i spłukać dużą ilością wody bo lakiernik raczej nie będzie się bawił w neutralizację tylko przetrze papierem i położy lakier. Maskę chyba szkoda wymieniać z takiego powodu. Jak będzie rdzewiała to na wymianę zawsze jest czas. A swoją drogą to był jakiś stężony kwas, skoro w tak krótkim czasie uszkodził lakier. Elektrolit z akumulatora nie jest w stanie tego zrobić. Nie bałeś się tego próbować językiem?
  22. GarD: Jeśli te światła są nieładne to popatrz na wersję sedan.
  23. Pozostaje jeszcze kupno używanego jeśli z aso bardzo drogi.
  24. Kowal odpowiedział(a) na fokus temat w E36
    W innym swoim poście na tej stronie piszesz o wałku rozrządu i o tym że wymieniałeś uszczelkę pod głowicą. Może napisz co było robione przy tym silniku to ktoś się nie będzie zastanawiał i wymyślał powody przegrzewania.
  25. Kowal odpowiedział(a) na franek45 temat w E36
    Febi są dobre ale lepszy jest Lemforder. Jednak wydaje mi się że problem leży w montażu. Trzeba tak zamontować tuleję żeby nie była naprężona gdy auto stoi na kołach.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.