Treść opublikowana przez Kowal
-
Otwory na kanały wodne - uszczelka pod głowicą M20B25
Czyli w starej uszczelce otwory były większe, dopasowane do kanałów w bloku i głowicy?
-
Sworzeń wahacza (ten przy kole przednim) - NK czy FEBI??
Znam tą firmę bo jeżdzę na tych sworzniach ale poza zaletami widzę też ich wady i nie bez powodu konstruktor zastosował tą strefę komfortu w postaci pierścienia gumowego, ale na naszych drogach niestety ten patent nie wytrzymuje zbyt długo.
-
225/40/18 a 225/35/18 - roznice ??
Przyspieszenie wzrośnie nieznacznie, wygląd poprawi się bardziej a jedno co jest pewne to zmaleje kofort i wzrośnie możliwość uszkodzenia felgi. Ale to chyba wiesz.
-
dziwny zapach podczs jazdy
Jeśli filtr jest sprawny to nie powinno śmierdzieć bo opary z baku są zasysane do silnika i spalane ale jeśli np. urwany jest króciec idący od baku do filtra to opary wydostają się na zewnątrz. Oczywiście że paliwo może też lać się gdzieś z przewodu ale to mogłoby być widać pod autem i byłoby większe zużycie paliwa.
-
dziwny zapach podczs jazdy
Wymienisz sam a koszt wyniesie tyle, za ile kupisz.
-
Dziwne odgłosy prawdopodobnie z okolicy skrzyni biegów !!!
Jesli zmieniać ATF to nie na mineralny tylko pełny syntetyk bo w zimie będzie problem ale to i tak nie wyciszy wyrobionego łożyska a tylko utrudni zmianę biegów. Z dodatkami nie mam doświadczenia ale nie wydaje mi się żeby na dłuższą metę coś dały- to jest raczej środek doraźny. W tej sytuacji widzę trzy wyjścia: 1. jeśli dźwięk nie jest zbyt uciążliwy to jeździć i nie przejmować się, bo jest wyjście numer 2. 2. jeśli dźwięk jest denerwujący to zmienić skrzynię na inną 3. remont skrzyni- zalezy co jest do wymiany ale w dzisiejszych czasach krok raczej nieuzasadniony ekonomicznie. ps. wałek atakujący jest w tylnym moście a na wejściu skrzyni mamy wałek sprzęgłowy.
-
dziwny zapach podczs jazdy
Nie powinno być nic czuć benzyną. Sprawdź czy wszystko ok. z węglowym pochłaniaczem oparów.
-
Sworzeń wahacza (ten przy kole przednim) - NK czy FEBI??
Lemforder lub Meyle jeśli nie przeszkadza ci niewielka utrata komfortu a zresztą poczytaj sobie.
-
Duzo pali moze katalizator?
Co to znaczy na wykończeniu? Nie działa czy jest niedrożny? Może mieć wpływ na spalanie jedynie w drugim przypadku.
-
Odnosnie niestabilnych obrotow biegu jałowego
Wiadomo że od zbadania nieszczelności to powinieneś najpierw zacząć, ale jak to nie będzie nieszczelność to może być sonda lambda. Przynajmniej u mnie tak było i po wymianie jest wszystko ok.
-
Jakie opony do E36
danie-dandi: ET czasami podawane jest jako IS i oznacza odległość między pionową osią felgi a płaszczyzną osadzenia na piaście i felga o ET=25 będzie bardziej wysunięta na zewnątrz niż o ET=35 pod warunkiem, że felgi są jednakowej szerokości, bo w pewnych przypadkach może być na odwrót albo obie podane felgi z podanym przez ciebie ET będą wystawać z nadkoli identycznie.
-
Jak rozpoznac zawieszenie M-Sport ?? M-technik ??
Robi jeszcze BOGE- ten model nazywa się Turbo a cena podobna do Sachsa Advantage no i Bilstain B6 lub B8 ale te B8 są znacznie twardsze i znacznie droższe.
-
325 E30 z komputerem od M30 3,5 l
To po co kombinujesz od 3.5 M30? Założ ten co ma być a zobaczysz co twoje 2.5 potrafi.
-
PO wlaniu Mixolu auto się dławi
djx: Mixol to nie specyfik tylko olej do mieszanki w silnikach dwusuwowych starszej generacji a leje się go do oleju opałowego żeby poprawić smarowanie. aris: Tak z ciekawości- bo nie jestem za takimi wynalazkami- ile nalałeś tego mixolu?
-
325 E30 z komputerem od M30 3,5 l
Po podłaczeniu kompa od M50B25 do M50B20 auto kopciło na czarno z powodu za bogatej mieszanki. Myślę że jeśli spasują ci wtyczki i połączenia elektryczne to w przypadku o który pytasz będzie podobnie albo jeszcze gorzej bo różnica w pojemności jeszcze większa a do tego jeszcze inny typ silnika.
-
Poblem z silnikiem 1.8is
To jeśli na 100% jest ciśnienie w listwie i z wiązką wszystko w porządku to najlepiej pożycz gdzieś inny komputer i na nim sprawdź.
-
klopoty z rozrusznikiem 320i e-36 1994r
Dendiks tylko nowy. Zrób to jak najszybciej bo jak przyjdą przymrozki to będzie jeszcze gorzej.
-
Drgania kierownicy - przypadek inny.
Nie chcę cię martwić ale kolega kupił do coupety najtansze brembo coś po 130zł/szt i zaraz mu się pokrzywiły. Na szczęście oddali mu za nie pieniądze i kupił w tym samym sklepie jakiś wyższy model brembo nacinane i zrobił już kilka tysięcy i jest ok. Nawet sam sprzedawca powiedział później że te najtańsze brembo to szajs. Dodam jeszcze że za oryginalne tarcze z ASO zapłaciłem niedawno po 150zł/szt (przednie wentylowane) i wiem że przez najbliższe 120 tys nie mam tam nic do roboty poza wymianą klocków Textar po 60 tys.
-
Silnik 6.0 w E32 ??
Jeśli jest nauczycielem matematyki to mógł sobie coś dodać i pomnożyć- to taka choroba zawodowa- i stąd wyszła mu taka moc i pojemnośc. A druga sprawa to muszę się przyznać ze jak przywiozłem moją coupetę z Niemiec to miała na tylnej klapie w miejscu gdzie powinno być 318is właśnie emblemat KELLENERS SPORT i odkleiłem go wtedy bo myślałem że to jakiś Wiejski Tuning a teraz widzę że to jest konkretna firma. Czy mogła ona coś "dłubnąć" przy moim aucie?
-
Puszka filtru powietrza
Do niego nie dochodzą żadne kable a jedynie wężyki wodne. Prawdopodobnie gdzieś wisi na dole albo jest podwiązany pod przepływomierzem.
-
Otwory na kanały wodne - uszczelka pod głowicą M20B25
Spotkałem się z tym w uszczelkach pod głowicę też w innych markach samochodów i też zastanawiałem się po co tak robią i jedyny pomysł jaki mi przyszedł do głowy to regulacja wydajności chłodzenia zależnie od klimatu w jakim ma auto jeździć i gdzie sprzedają uszczelki. Widziałem nawet uszczelki gdzie niektóre kanały wcale nie miały połączenia między głowicą a blokiem. Wyciąłem kiedyś nawet przy okazji remontu kapitalnego w uszczelce fiata mirafiori 2.0 DOHC wszystkie otwory dokładnie tak żeby się pokrywały a były też średnicy ok 10mm i po złożeniu silnik miał taką samą temperaturę jak na starej uszczelce.
-
czy mozna latwo wstawic duzy komputer na miejsce malego?
Do pełnego wyposarzenia OBC poza odpowiednią dźwignią kierunkowskazów potrzebny jest jeszcze gong pod kierownicę i sygnał dźwiękowy pod akumulator w komorze silnikowej (jest chyba taki sam jak zwykłe klaksony).
-
Puszka filtru powietrza
Otwór jest od termostatu obiegu wody do podgrzewania przepustnicy.
-
1.8 IS- do ilu sie krecic powinien?
Na gazie 2gen logiczne że nie ma odcięcia paliwa. Co do obrotów odcięcia na benzynie to u mnie w iesie zmieniają się one nieco w zależności od tego czy wkręcimy silnik na postoju czy podczas przyspieszania i w tym drugim przypadku odcięcie mam przy ok. 6900 obr.
-
Poblem z silnikiem 1.8is
Sprawdź czy w wtyczkach wtryskiwaczy po włączeniu zapłonu pojawia się +12V na przewodzie czerwono-białym. Jeśli się pojawia to problem może być z impulsem sterującym z komputera.