Treść opublikowana przez szatynwroc
-
320D Pomocy, czy to turbina?
Po pierwsze nie kupuj przepływomierza z końcówką 314 bo one miały wadę fabryczna dlatego tyle z tym zachodu żeby zmienić na 527 i wgrać nowy soft. Po drugie zmiana softu to nie są aż takie koszty (choćby u mnie) tak wiec rozeznaj się z tematem albo napisz do mnie.
-
530d Jak tym jezdzić ekonomicznie
No ja niestety znam inna teorię którą mówi że powyżej 3000 obrotów przy stałej jeździe. że poniżej to sprzęgło hydrokinetyczne cały czas lekko wysprzegla. Dlatego ja swoim jadąc non stop 130 km/h spalam 6,1 l/100km a mój kolega manualem spala 5,3 l/100km.
-
530d Jak tym jezdzić ekonomicznie
A można to sprawdzić porównując spalanie z komputera z wyliczeniem przy dystrybutorze ile auto spaliło po przejechaniu 100, 200, 300 czy 400 kilometrów.
-
325i Wykres z hamowni i brak 10Nm...
No niestety Odma po 100 tkm powinna być wymieniona, a raczej separator. Tam jest taki element który traci swoje właściwości ciśnieniowe i nie do końca odseparowuje to co powinien. Co do filtra paliwa to nie koniecznie jazda na rezerwie powoduje jego zabrudzenie. W samym paliwie jest wystarczająco brudów żeby filtr się zapchał. Bak i tak masz plastikowy to cały syf który jest w baku to się z paliwa bierze. Jeśli chcesz przekroczyć 200 KM to na początek dolot powietrza i wydech. Wiec filtr K&N do tego nie wiem jaki masz kolektor dolotowy, jeśli metalowy to polerowanie go, następnie katalizatory wytnij i wypoleruj kolektor wydechowy. Kolejny stage to pojechanie do tunera i zmiana programu, nie będzie takich przyrostów jak w przypadku silników z turbo no ale może uda się z 10% podnieść i dostosować program do ilości powietrza zasysanego na filtrze K&N. A tak w ogóle to wykres byś zamieścił i pochwalił się.
-
Interfejs vag
Najpierw musisz napisać do jakiego auta, jest różnica w autach prze 2007 i tych po 2007.
-
320D Pomocy, czy to turbina?
Trzeba sprawdzić czy masz dobry soft do nowej przepływki, do tego ten zaworek i wężyki do zaworka i pompy Vacum.
-
325i Wykres z hamowni i brak 10Nm...
Albo masz bardziej zabrudzony filtr powietrza i filtr paliwa i już wahania będą. Do tego może być jeszcze sprawa odmy. Tak wiec spokojnie.
-
530d Raz przyspiesza elegancko, raz słabo
Oczywiście ze czujnik może mieć znaczenie. A czy wężyki sprawdzałeś/wymieniałeś do elektrozaworka od turbo ? Może w takim razie trzeba zrobić ci regulację sztangi tak aby wysterowała dobrze turbinę.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Może w takim razie zależy to od miasta w którym jest ASO.
-
530d Raz przyspiesza elegancko, raz słabo
Kolego masz 10% ubytku ciśnienia, to bardzo dużo. Tak wiec czyszczenie EGR sprawdzenie wężyków od podciśnienia i na sam koniec całej drogi powietrza od filtra do kolektora dolotowego. Jeśli to nie da efektów to można spróbować wyregulować sztangę od turbo. Czy turbo było wymieniane lub regenerowane ? Jeśli żaden z tych ruchów nie da efektów niestety wskaże to fakt że turbina się kończy.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Może to nie było ASO, ja biore za skanowanie komputerem całego auta + jazda testowa z sprawdzaniem parametrów pracy + sprawdzanie powłoki lakierniczej za pomocą prostego miernika (porównywanie) + sprawdzenie całego zawieszenia i podwozia oraz amortyzatorów na zaprzyjaźnionej stacji kontroli poazdów 300 PLN. Trwa to ze 3 godziny albo i dłużej.
-
Czy wybór e60 będzie dobrymwyborem?
Oczywiście można porównywać różne auta ale to niema sensu, bo koszt materiałów eksploatacyjnych dla klasy średniej i klasy premium zawsze będą inne na niekorzyść klasy premium. Koszty mniejsze będą jak się zdecydują na Clio 1,5 dci ale komfort nie ten i nie ta prezencja.
-
320d 150km dużo pali, i slaby v-max - prosba o pomoc
Nie chodzi mi o wężyki do sterowania turbo tylko o wężyki do sterowania EGR są identyczne i tez mają elektrozaworek jak p w przypadku sterowania turbo. Przepływka ci pracuje ale ma za dużą różnice miedzy tym co oczekuje ECU a tym co jest zmierzone. Musisz zadziałać z EGR a potem porobić screeny jeszcze raz.
-
530d Raz przyspiesza elegancko, raz słabo
Tak, ale nigdzie w TIS czy ETK nie znajdziesz informacji co to za soft. Dlatego identyfikuje się po numerze sterownika i/lub ewentualnie numerze softu 7 cyfrowym.
-
320d 150km dużo pali, i slaby v-max - prosba o pomoc
Do tego oczywiście wyczyść cały EGR i sprawdź wężyki czy dobrze ciśnienie trzymają do elektrozaworku. Potem trzeba sprawdzić czy przepływomierz lepiej pokazuje bo te wskazania nie są za fajne.
-
Czy wybór e60 będzie dobrymwyborem?
Tylko że A4 to klasa średnia wiec odpowiednik E90. Natomiast E60 to klasa premium czyli odpowiednik A6. To całkiem dwa inne auta o innym komforcie więc nie można ich porównywać.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Nie wiem jak sprawa wygląda przy X5 ale jak chciałem sprawdzić moje E46 w ASO z badaniem lakieru, z sprawdzeniem dokumentacji serwisowej (na czym najbardziej mi zależało, bo diagnostykę silnika i mechaniki jestem w stanie sobie sam zrobić) to krzykneli 900 pln. Więc odpuściłem.
-
530d Raz przyspiesza elegancko, raz słabo
Na Part number. Z tego co widzę to masz już nowy soft. Jak będę w domy to dokładnie to sprawdzę i potwierdzę.
-
530d Raz przyspiesza elegancko, raz słabo
Sztanga - sterowanie nią, sprawdź czy chodzi dobrze ten trzpień. Wężyki podciśnieniowe lub pompa vacum - sprawdź to dobrze może przy większym ciśnieniu ci wężyk upuszczać i sztanga nie wysterowywuje się na maxa.
-
320d 150KM, straszny opór toczenia, ledwo jedzie!
Mam jeszcze jedna sugestię, problem z katalizatorem, bądź czymś wstawionym zamiast katalizatora. Kumpel kiedyś miał taki problem że wstawił rurę w środek katalizatora, bo katalizator wybebeszył, i po paru tygodniach auto przestało jechać, więcej niż 120 się nie bujał. Na luzie pracowało dobrze ale zwalniało tez szybciej. Co się okazało rura wstawiona w katalizator stopiła się i zmniejszyła swój prześwit. Spaliny dusiły silnik. Może odkręć wydech i sprawdź jak auto jedzie z odkręconym wydechem. Prosta czynność a wykluczy dławienie się spalinami.
-
320d 150KM, straszny opór toczenia, ledwo jedzie!
Dlatego pogląd już masz gdzie szukać problemu, jedź do mechanika nich ci sprawdzi auto niech powie co i jak. A ty z jego opinie przedstawiasz tutaj i albo ją potwierdzisz albo obalisz.
-
NADCIŚNIENIE W KLIMATYZACJI
Zacząć masz od wiatraka, sprawdź bezpiecznik, sprawdź czy napięcie dochodzi do wentylatora. Masz walnięty albo wentylator albo bezpiecznik albo wiązkę do wentylatora. A no jeszcze przekaźnik może być.
-
Ustawianie Car&key NCS, DIS
https://rapidshare.com/files/457991019/en_ce_es.rar A spróbuj tego NCSa jest to gotowiec. Dzięki, pomogło, nowszy soft zawierał już ten sterownik. Dzięki jeszcze raz.
-
320d 150KM, straszny opór toczenia, ledwo jedzie!
A ja po przeczytaniu tego wszystkiego stwierdzam że lepiej by było jak byś pojechał do mechanika który się zna i niech on ci powie co według niego jest nie tak. Trochę rożnych sugestii tu już zostało podane więc nie powinien cię naciągnąć. A co fachowe oko to fachowe, przez forum i internet można doradzić ale nie rozwiązać problem.
-
530d Raz przyspiesza elegancko, raz słabo
No to skoro masz 468 to może to być odpowiedz na twoje pytanie czemu tylko 800 a nie 1100. Co do sprawdzenia jaki masz soft w aucie to w INPIe wejdź w silnik i podaj numer sterownika odczytany z programu, bodajże przycisk F2. Może być tez taka sytuacja że masz nową przepływkę a stary soft dlatego masz tylko wynik 800.