Treść opublikowana przez szatynwroc
-
318 ti podłączenie pod komputer Wrocław
Albo zaglądaj do działu Diagnostyka, tam znajdziesz ludzi którzy ci pomogą :-)
-
[E46] 320d FL usunięcie klapek zawirowań kolektora
Super temat, sam miałem ochotę taki złożyć, ale jakoś nigdy czasu nie było. Super instrukcja dla innych forumowiczów. Powinieneś jeszcze dodać co wstawiłeś w otwory po klapkach zawirowań, no i mogłeś od razu wymienić wężyki podciśnienia do zaworka od EGR. :cool2:
-
E46 320dA by SzatynWroc
Tak, tak dotarły,dzięki wielkie :-) Ja zostawiam auto zgodnie z VIN, kiera sportowa fajna, ale przydały by się wtedy siedzenia sportowe. Poza tym przyciski na mojej kierownicy są fajniejsze niż na sportowej :-) A po wymianie były by teksty ze bite że poduszka była wystrzelona. Już ja tu się różnych opinii naczytałem że zawsze jest się czego przyczepić.
-
330d-jak ustawić webasto??
Zależy tez czy masz navi czy nie, jak masz z navi to może być tylko sprawa kodowania.
-
320dA Do jakiej mocy mogę podkręcić?
Ciężko stwierdzić bo to zależy od tego czy ktoś ma ciężką nogę czy też nie. Auto na autostradzie w drodze do Chorwacji spaliło mi średnio 6,1 litra na 1200 km. W mieście we Wrocławiu gdzie średnia prędkość na całym baku to 28 km/h spala mi od 8,5 do 9 litrów. Pamiętaj też o tym że komputer w aucie w przypadku automatu w E46 zaniża wskazania od 1 do 1,5 litra. Ja walczę z dobrym wskazaniem ilości spalanego paliwa ale jak na razie udało mi się podciągnąć różnicę o 5% :/
-
330d Kopci na czarno, dużo pali, brak mocy
elektrozaworek, pompa vacum lub akuator
-
Papierowy filtr powietrza vs K&N
Kolego a Ty startujesz w rajdach czy jeździsz po drogach publicznych. Nie wiem ale może masz za sobą całą stajnie i kilka silników na wymianę ? Filtry K&N to dobre filtry i dużo dają ale niema nic za darmo, filtry te przepuszczają większa ilość drobin, pyłów. To wszystko trafia do silnika i do oleju, robi się maź i generalnie psuje to silnik. Nie po to konstruktor wymyślił filtr powietrza żeby go potem zastępować rajstopami. Każdy ma swój rozum i swoje podejście, życzę długiej i bezawaryjnej eksploatacji.
-
330d Kopci na czarno, dużo pali, brak mocy
Ja bym jeszcze zwrócił uwagę na elektrozaworki i wężyki podciśnień, dodatkowa sprawdź odmę. Po za tym trzeba zrobić wszystko dokładnie tak jak Yoszi napisał :cool2:
-
320dA Do jakiej mocy mogę podkręcić?
Automat można bezpiecznie wytrzyma do 180 KM i 390 Nm , z przeniesieniem większego momentu skrzynia może mieć problem. Rozkminiałem temat u siebie. Jak robiłem program auto miało 220 000km, teraz ma 245 000 km i jak na razie odpukać zero problemów. Jak auto ci pali więcej to warto abyś zdiagnozował auto zanim będziesz robił program. Regeneracja turbiny przy takim przebiegu może wskazywać że albo auto było katowane albo przebieg nie jest realny. Po za tym warto sprawdzić jak turbo pompuje, może przeładowuje, może trzeba zrobić regulację akuatora (jeśli masz wersję na podciśnienie). Do tego standardowe rzeczy jak wymiana filtru paliwa i powietrza, czyszczenie EGR i odmy ( lub wymiana odmy) i sprawdzenie elektrozaworków. Na dodatek można podnieść soft skrzyni do najnowszego oraz soft silnika przed robieniem programu. Pamietaj że nowe softy maja wyeliminowane błędy z poprzednich. Jak u siebie wymieniłem soft w skrzyni to od razu odczułem że auto szybciej reaguje na gaz plus lepiej zmienia biegi. Najlepiej było widać ze coś się zmieniło w działaniu jak na postoju przełączałem z D na R i odwrotnie, skrzynia znacznie szybciej zmieniała bieg.
-
szarpie przy zmianie biegow
Zwróćcie uwagę na metalowo gumowy łącznik do Wału. Podjedźcie do jakiegoś mechaniora co choć trochę ogarnia BMW to będzie wiedział w czym problem.
-
Naklejki z logo klubu+nick
Też jestem za :-)
-
Zabawy w inpie i navi
Trzeba, trzeba.
-
Spotkania / Spotkanie / Spot / Spoty Wrocław
Fura już śmiga ? To może coś w weekend 11-13.11.2011 ???
-
Redukcja mocy "ENGINE LAYOUT"
Tak, zawiera. W razie czego można dograć z bazy ISTA.
-
[E39] Czujnik deszczu
Ja z wykształcenia jestem elektronikiem więc się znam, jak by mi kazali tort upiec też bym poległ. Poza tym im nowsze auto tym więcej elektroniki, widzę tego jeden plus, że byle pan Kaziu nie będzie łapek pchał bo będzie wiedział ze może coś spieprzyć.
-
Spotkania / Spotkanie / Spot / Spoty Wrocław
Odświeżam temat, może jakieś spotkanko ?
-
[Wrocław] Zmiana kół z oponami - gdzie i co polecacie?
Ja polecę kolegę Michała który mi zawsze zmienia koła i opony. Auto myjnia na Bystrzyckiej we Wrocławiu wymienia tez opony i prowadzi pełną wulkanizację. Ostatnio za wyważenie i zmianę 4 kół zapłaciłem 50 pln.
-
[E39] Czujnik deszczu
Gdyby babcia miała wąsy to by dziadkiem była. VW i Audi jeździ więcej na drogach to po pierwsze, Auta grupy VAG jak dla mnie sa mniej zaawansowane technologicznie, więcej tych aut się psuje, wiec byle mechanior który trochę porobił w tych autach to wie co się zepsuło i jak to naprawić. Nieważne czy skoda czy seat czy VW czy audi podzespoły są takie same. BMW ma dużo elektroniki, dużo czujników przez to można wiele odczytać i wiedząc i znając się na tych autach w 100% trafić problem i go rozwiązać, a nie szukać i wymieniać cześć po kolei.
-
ELV (elelektroniczna blokada kierownicy) PROBLEM :-(
Jak dla mnie to akumulator powinien mieć koło 13 V poniżej 12 V zaczynają się problemu a ładowanie alternatora to 14,4 V. Tak wiec 12,4 bez obciążenia to dla mnie na granicy dobrego działania. Jak przekręcisz kluczyk do pozycji dwa wtedy napięcie pewnie jeszcze bardziej padło.
-
Zabawy w inpie i navi
Ja zawsze wgrywam najnowszy :-)
-
ELV (elelektroniczna blokada kierownicy) PROBLEM :-(
Lepiej żebyś nie odłączał akumulatora od klem. A jak masz taką możliwość to podłącz prostownik od strony silnika i tak ładuj akumulator.
-
[E39] Czujnik deszczu
No i masz odpowiedź, trzeba pojechać na komputer najlepiej DIS i sprawdzić co się dzieje. Czasem inpa tez wystarczy.
-
Redukcja mocy "ENGINE LAYOUT"
Jak wgrają ci seryjne oprogramowanie to dalej będziesz miał kaganiec, bo softy z ograniczoną mocą też są up datowane. Dla was panowie jedyna metoda to zdjęcie kagańca, da się to zrobić za pomocą DIS, trzeba zmienić numer softu na taki który kagańca niema i tyle. Chyba da się to jeszcze zrobić WinKFP ale tym sposobem tego nie robiłem.
-
Zabawy w inpie i navi
Kolego zrobiłeś zmianę w Navi z monitora strzałkowego małego na monitor kolorowy 16:9. teraz musisz zmienić z powrotem na mono i wsadzić soft na płytce (cały) do ekraniku strzałkowego. Inaczej navi nie będzie działać.
-
Problem z odpalaniem BMW 320d
A rozrusznik w ogóle ci kręcił ? Aż dziwne ze to tylko na ciepłym występowało.