Skocz do zawartości

[E39] Czujnik deszczu


guetta20

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączam się pod temat u mnie też sensor nie działa w pozycji pierwszej nie działa ani sensor ani tryb przerywany pisałem już o tym i nikt nie potrafi dać mądrej rady. Sensor na szybie wygląda ok nie ma śladów powietrza miedzy szybą a sensorem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Witam wracam do tematu nie działającego sensora deszczu oraz trybu przerywanego wycieraczek odpusciłem sobie usterkę i przemęczyłem się z tym prawie rok , ale teraz postanowiłe w końcu to zrobić bo deszcze się zaczynają. Tylko że nie za bardzo wiem jak się za to zabrać i do kogo pojechać większość mechaniorów mają takie programy diagnostyczne że łączą się tylko z silnikami a jeśli chodzi o jakiekolwiek strefy konfortu to można zapomnieć. Może jest ktoś w mojej okolicy kto byłby skłonny mi pomóc ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez myslalem ze mi nie dziala,ale trzeba go za kazdym razem uaktywnic.Tzn przekracemy kluczyk na zaplon i wtedy ustawiamy wycieraczki o jeden zabek do gory .wtedy powinny 2 razy sie wlaczyc i przestac.Odpalamy auto i od teraz jest aktywny czujnik deszczu....Jezeli tego nie wykonamy to czujnik nie bedzie aktywny,,,,Mam nadzieje ze rozwialem problem i pomoglem chociaz kilku uzytkownikom .Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest lepszy od Inpy ?

 

Jest o wiele lepszy od INPY.

Pierwsza sprawa to proponuję zaznajomić się z instrukcją obsługi do auta. Tam jest opisane że aby czujnik cokolwiek działał to po zgaszeniu silnika trzeba dźwignię przestawić na pozycję "zero" tak aby przy nowym włączeniu silnika znowu przestawić na pozycje "jeden" po przestawieniu wycieraczka powinna zrobić jeden przebieg. Jeśli nie robi pojedynczego przebiegu to znaczy że coś nie działa i wtedy kompem trzeba się podłączyć.

Druga sprawa to taka, że jak nie znajdziesz nikogo u siebie do diagnozy auta i sprawdzenia problemu to zapraszam do Wrocławia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i masz odpowiedź, trzeba pojechać na komputer najlepiej DIS i sprawdzić co się dzieje. Czasem inpa tez wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie i tu jest problem gdyby to było VW lub Audi to co drugi mechanior by mi coś pogrzebał a że to BMW to większość potrafi wpinając się odczytać tylko dane z silnika.

Gdyby babcia miała wąsy to by dziadkiem była.

VW i Audi jeździ więcej na drogach to po pierwsze, Auta grupy VAG jak dla mnie sa mniej zaawansowane technologicznie, więcej tych aut się psuje, wiec byle mechanior który trochę porobił w tych autach to wie co się zepsuło i jak to naprawić. Nieważne czy skoda czy seat czy VW czy audi podzespoły są takie same.

BMW ma dużo elektroniki, dużo czujników przez to można wiele odczytać i wiedząc i znając się na tych autach w 100% trafić problem i go rozwiązać, a nie szukać i wymieniać cześć po kolei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z wykształcenia jestem elektronikiem więc się znam, jak by mi kazali tort upiec też bym poległ.

Poza tym im nowsze auto tym więcej elektroniki, widzę tego jeden plus, że byle pan Kaziu nie będzie łapek pchał bo będzie wiedział ze może coś spieprzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam'

Odnośmnie tego co pisałem że po przekręceniu zapłonu i przełączeniu manetki na pierwszy bieg wycieraczki nie robią żadnego ruchu to zauważyłem ostatnio coś takiegoi przekręcam zapłon manetka na pierwszy bieg i jak ruszę pokrętłem iod prędkości wycieraczek o dwa przełożenia to wycieraczki robią jeden ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.