Treść opublikowana przez szatynwroc
-
pytanie odnosnie turbiny czy to mozliwe ?????
Aż dziwne ze po samej wymianie nie odczułeś tego, no chyba że nie testowałeś !
-
VIN - prośba o rozkodowanie
dzięki :-)
-
VIN - prośba o rozkodowanie
Witam, proszę o rozkodowanie VINu z góry dzięki :-) PS36865
-
jak deaktywować/ograniczyć EGR komputerem?
Inpą tego nie zrobisz, tylko DIS
-
opada temperatura 3.0d
A wymieniałeś ten termostat od EGR ? On odpowiada za szybsze rozgrzewanie się silnika.
-
Sp-Daten v43.2
Koledzy to jeszcze potrzebuje takiego kolosa jak E70 :-) Z góry dzięki
-
BMW E90 320d 2006 uszkodzony wtrysk
Po wymianie wtrysku nie zapomnij go dopisać, poza tym dobrze byłoby wyjąc więcej wtrysków i wybrać najlepszy bo nie wiesz czy dobry wyciągnąłeś :-)
-
grupowy przyrost mocy i Nm w ADT Wrocław HAMOWNIA
Osobiście mogę polecić ADT tuning we Wrocławiu, moje autko było tam zrobione, od momentu zrobienia programu przejechałem 25 tyś km bezawaryjnie. Jeśli ktoś będzie potrzebował wcześniej pełnej diagnostyki to polecam się.
-
DSC
Przygotuj się na wymianę pompy, standardowy objaw w E90 i E60. Będzie się tak działo do momentu aż całkiem ci nie padnie.
-
BMW E90 320d 2006 uszkodzony wtrysk
Ja widzę problem w tym że mimo że auto nie odpalało to zamian najpierw podłączyć pod kompa sprawdzić błędy czy tez profilaktycznie wcześniej sprawdzić wtryski. To mechanik przyjechał i odpalał auto ze startera. Przecież to hardcore, teraz to nie mam nawet pewności czy przez starter to się nie zrobiło. Poza tym nie zaobserwowałeś złej pracy silnika wcześniej, trzęsienia, nadmiaru spalania ? Jak wtrysk był uszkodzony to teraz nie wiem czy tłoka nie masz wypalonego. Poza tym masz błąd ciśnienia w kolektorze dolotowym, trzeba sprawdzić parametry pracy silnika, jakie doładowanie jak działa turbina, bo może sam czujnik w kolektorze jest zwalony a może go też odłączyłeś? Proponuje poskładać silnik do kupy i zrobić dobra diagnostykę. Co do klapek to wedle życzenia, jak są w dobrym stanie nie widać uszkodzeń nie maja luzów siedzą dobrze to wyczyść i zostaw, jak ci przeszkadzają to usuń. Jak dla mnie jest to taki sam wymysł jak EGR czy DPF.
-
Błąd Air Bag Po kodowaniu Carsoftem.
Tak to się kończy jak ktoś bez wiedzy zaczyna grzebać :duh:
-
320d nie da się skasować inspekcji oil service ?
Podłączyć się komputerem i skasować :-)
-
320D Pomocy wyskakuje błąd "Włącznik spalin"
Inpa nie wyłączysz EGR tylko za pomocą DIS. Numer błędu który z czytałeś to nie jest numer błędu. Inpa błędy podaje 4 znakowe (cyfry i liter)
-
320D Pomocy wyskakuje błąd "Włącznik spalin"
To co napisałem było odnośnie inpy :norty:
-
320D Trzesie przy odpalaniu
Ja jestem zwolennikiem wywalenia, chyba ze okaże się że są w idealnym stanie a ty za długo auta nie będziesz miał wiec wtedy zostaw. W fabryce oczywiście siedzą ludzie i wymyślają takie ciekawe rzeczy jak klapki, dwumasy, EGR, DPF, ale pamiętaj że ktoś na ich pensję musi zapłacić. Zamiast typowego druciarstwa możesz zastosować bardzo dobre zaślepki które pasują idealnie. http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=1&t=78006 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=25&t=55225&start=100
-
opada temperatura 3.0d
Miałem tak samo, ori termostat i wyglądał idealnie, ale niestety nie trzymał już parametrów i temperatura schodziła do 82 stopni.
-
320D Pomocy wyskakuje błąd "Włącznik spalin"
No a po zgaszeniu silnika na 30 sekund EGR wraca do standardowych ustawień :duh:
-
320d brak ładowania
Regulator to jedno a szczotki to drugie, jak już masz rozebrany alternator to warto wymienić i jedno i drugie. Co do części to poszukaj na allegro może się coś znajdziesz we wro (w sensie sklep).
-
530d slabo idzie od dołu
Ten wtrysk to bardzo ważna sprawa, jak mas zna nim błąd i będzie on lał paliwo to w końcu wypali ci tłok. Poza tym odma i EGR wyczyść jeszcze. Pokaz zrzuty live data z nipy to zobaczymy co na nich widać, staraj się uchwycić maksymalne ciśnienie doładowania i ciśnienie paliwa. Do tego wskazania korekt wtrysków na postoju/luzie i odczyty z przepływomierza.
-
320D Trzesie przy odpalaniu
Nie wymieniaj kolektora, a pozbądź się klapek skoro go będą ci odkręcać i skoro chcesz robić program to warto wyczyścić kolektor i wymontować klapki. O klapkach poczytaj na forum
-
Czyszczenie EGR i przepustnicy
Wszystko zależy od tego czy ktoś tam zaglądał czy nie, jeśli było to już wykonywane wcześniej to warto zwrócić uwagę na wszystkie gumowe uszczelki które występują, warto je wymienić, jeśli nikt tam nie zaglądał to wystarczy ja uszczelki pociągniesz olejem lub smarem aby trochę je zakonserwować. Poza tym to wystarczy rozkręci i skręcić i oczywiście po podłączać wszystko tak jak było.
-
Sp-Daten v43.2
Super, dzięki wielkie pliki bardzo się przydadzą, mam jeszcze jedną prośbę, mianowicie E39.
-
320D Pomocy wyskakuje błąd "Włącznik spalin"
Te objawy pasują na uszkodzony lub zawieszony lub nie podłączone podciśnienie, posprawdzaj co i jak. Jeśli masz uszkodzony to wyłącz programowo i zapomnij o temacie.
-
320D Trzesie przy odpalaniu
Przy takich objawach najpierw należy podłączyć się pod komputer i sprawdzić błędy, czy to są błędy świec czy jest to błąd sterownika, zęby nie wymieniać na pałę. Jeśli któraś ze świec padła i trzeba ją wymienić a mechanik będzie ściągał kolektor do tej roboty to lepiej wymienić wszystkie od razu. Warto tez pomyśleć o klapkach w tym momencie. Jeśli sterownik to jest do wymiany, lub naprawy, podobno da się to zrobić bez ściągania kolektora.
-
Ile pali twoja bemka
E46 320dA 180 KM - Wrocław - koła 225/45/17 - trasa - minimalne na trasie do Chorwacji w sumie 1200 km w jedną stronę na dystrybutorze 6,1 (komputer 5,4, prędkość tempomat 130), na baku przejechałem 970 km do rezerwy - miasto 8,4 na pełnym baku ( dane z dystrybutora )