Treść opublikowana przez szatynwroc
-
e60 525d manual temperatura wlaczenia wentylatorów?
u mnie jest 525d automat i jakos wiatrach nie dziala wentylator kolego?? i nie sadze aby dzialal od razu... bo po co?? Może to być uwarunkowane zagrzaniem auta czy temperaturą zewnętrzną, w automacie wiatrak ma do schłodzenia nie tylko silnik i płyn chłodniczy ale i tez olej z skrzyni biegów wiec pracy ma do wykonania więcej. Sprawdź czy włącza się wiatrak jak masz włączona klimę. Powinien jak tego nie robi to może masz coś spieprzone z stopniowaniem pracy wentylatora.
-
BMW 530d LCI 2007 temp. plynu chlodzacego 66-70C
To o co pytasz to normalna rzecz w każdym automacie, tylko w jednych jest bardziej odczuwalne a w drugich mniej. Do tego jak masz chipa zrobionego to odczuwalne jest bardziej. Chodzi o to aby zimnej skrzyni nie katować. Skrzynia automatyczna działa na zasadzie ciśnień oleju w niej zgromadzonego więc zimny olej inaczej pracuje jak rozgrzany.
-
F25 2.0d xdrive i technika jazdy
No na przykład powinien do hamować któreś z przednich kół tak aby wyprostować auto. Wydaje mi się ze po prostu miałeś za małą prędkość dlatego nic nie zareagowało. Jak jechałeś 10km/h to wtedy systemy nie działają bo naciśnięcie hamulca zatrzyma auto. Druga sprawa to taka że warunki były specyficzne i szklanka na drodze pewnie była. Tak jak kolega zasugerował albo lotnisko albo duży parking wieczorem i trochę kontrolowanych poślizgów aby wyczuć auto.
-
Problem z kalibracją xenonów
Kolego pod kompem sprawdzisz czy poziomowanie działa, a jak świecą za wysoko to ustaw je niżej. Może być tak ze amory z tyłu masz już zużyte i lata i poziomowanie nie nadąża tego skorygować.
-
e90 318i WROCLAW WBAPF51030A425874
szatynwroc odpowiedział(a) na toudi1983 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNo rzeczywiście uszczelek brakuje na błotnikach, ale to od razu nie świadczy o jakimś mega dzwonie. Generalnie te silniki są niekłopotliwe choć te po liftowe miały sporo wad wiec warto by dobrze sprawdzić auto pod komputerem. Wizualnie prezentuje się nieźle.
-
spalanie E61
Jak dla mnie 6l/100k na trasie przy tempomacie i 130 km/h jest jak najbardziej normalne. Co prawda mam manuala ale to prędkość autostradowa w mieście auto pali inaczej. Poza tym 4x4 ma większe opory toczenia więc i zawsze litr więcej pali do tego automat tak wiec nie dziw się że masz większe spalanie :-)
-
[E60] Kolo dojazdowe
Ja mam swoje auto na 16 calowych aluminiowych felgach i jakoś bez problemu jeżdżę, do tego mam fabryczna oryginalną dojazdówke 16 calowa w bagażniku. Tak wiec tak wypuszczano te auta fabrycznie w roczniku 2004. Jako dojazdówkę możesz mieć 16 to nie problem, natomiast w porównaniu do 18 calowych kół to systemy mogą ześwirować.
-
bmw 3 GT
Chyba zapomniałeś o X1 jak dla mnie to przerost formy nad treścią.
-
Co do wymiany po 250 tys km w E46 320D 150KM
Przede wszystkim to sprawdź auto na kompie i to dobrze przed kupnem bo może się okazać że auto masz 350 albo 450 tyś km. Im więcej zainwestujesz w sprawdzenie auta przed kupnem tym niej wydasz po kupnie :-)
-
Bluetooth ( brak możliwości połączenia z telefonem )
Pod kompa i sprawdzić jakie błędy są, może moduł padł.
-
e60 525d manual temperatura wlaczenia wentylatorów?
Automat czy manual ? W automacie powinien włączyć się od razu po włączeniu silnika i chodzić na pierwszym biegu. W manualu nie koniecznie. Jak coś to podłącz pod kompa i sprawdź błędy.
-
Ile pali twoja bemka
Proponuje ci sprawdzenie auta pod kompem, może masz padnięty przepływomierz ! Albo ciężką nogę!
-
Czytnik MK3 - wyrzuca plyte, nie swieci POWER
Kolego spróbuj soft nagrać na czarnych płytach. Podejrzewam ze ktoś próbował zrobić update softu poprzez CD ale niestety laser jest wypalony i przerwało w trakcie update dlatego navi nie żyje. Stąd tez masz menu z tunera TV a opcji nawigacji brak.
-
BMW 520 d SKÓRA NAVI WBAPX11000CZ49087
szatynwroc odpowiedział(a) na milkoo temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażA co ci w wyposażeniu nie pasuje ? Mi się nie podoba że niema wpisanego przebiegu do tego cwaniak podaje cenę netto czego nienawidzę w ogłoszeniach. Prywatnie powiem że silnik 2,0 w tak dużym aucie ma sporo pracy do wykonania, dodatkowo jest jeszcze obniżenie mocy do 150 KM. Tak więc demon prędkości to nie jest i nie łudź się że będzie mało palił, chyba ze na trasie przy stałej prędkości.
-
BMW 320d E46 150km 2002 r. NAGŁA UTRATA MOCY, OLEJ
Po pierwsze Przedmiejskiej nie polecają w dziale polecane warsztaty, ja tez niema dobrego zdania bo naciągają. Po drugie na Robotniczej 22 masz firmę Turbo RFK która prowadzi Kamil. Jest bardzo polecany na forum i bez problemu zajmie się twoją turbiną. Lepiej auto holować lub na lawetę.
-
Korekcja Wtrysków M47N 320d
Kolego to może być problem tego podgrzewacza który bierze tyle prądu że akumulator niema mocy na odpalenie. Zajmij się tym lepiej a nie szukasz problemu w wtryskach. Do tego wymień pompę wody która jest przy kielichu od strony kierowcy. Jak się pozbędziesz tych błędów to dopiero wtedy możesz szukać problemu we wtryskach.
-
Korekcja Wtrysków M47N 320d
Po pierwsze twoje wtryski jeszcze żyją i maja się OK. Pierwszy wtrysk leje a trzeci go koryguje aby silnik nie wpadał w wibracje. Oczywiście pierwszy wtrysk jest najsłabszy ale nie w tym bym szukał problemów z gaśnięciem bo nie przekraczasz wartości krytycznych. Czy w sterowniku silnika są jakieś błędy ? Jakby wtrysk był padnięty lub przekraczał by wartości krytyczne i miałbyś błąd tego wtrysku. Zalej STP do czyszczenia wtrysków i zobaczysz jaki będzie wynik a jak bardzo chcesz wymienić to mam takie wtryski używane tak wiec odezwij się do mnie na PW.
-
Wymiana termostatu głównego 2.0D M47N2 pytanie?
No ja u siebie miałem metalową uszczelkę.
-
Wymiana termostatu głównego 2.0D M47N2 pytanie?
Tam jest albo metalowa uszczelka albo nic niema, jeśli robisz to pierwszy raz to niema potrzeby wymiany tego.
-
BMW X5 E53 3.0d rok 2001-NIVEAUREGEL INAKTIV
Błąd dotyczy NIVO czyli pompowanego zawieszenia. Podłącz pod kompa bo inaczej to samo nie zniknie.
-
bmw e46 problem z kasowaniem air bag
No to bardzo profesjonalny zakład jak tylko kasować potrafi niech kod błędu podadzą to my będziemy wiedzieć co to za błąd.
-
BMW 530d LCI 2007 temp. plynu chlodzacego 66-70C
No to żeś wymyślił :-) Pomysł niezły ale z wykonaniem może być problem bo trzeba mieć termometr co najmniej do 100 stopni i duży garnek lub wiadro które się podgrzeje.
-
Kontrolka automatycznej skrzyni biegow.
Odezwij się do naszego oddziału z Krakowa jeśli nie masz nikogo znajomego od diagnostyki BMW.
-
Wymiana sprzęgła(LUK) WROCŁAW M47 163KM
Polecić ci za wiele nie mogę każdy zakład specjalizujący się w BMW to obecnie jakąś podochodziochę miał. W stando zrobią ci dobrze ale cię skasują. U Bębna czy w Autochipie to mogą cię tez naciągnąć i z terminami u nich krucho. Poczytaj w dziale polecane zakłady do którego to tematu jest wyżej link może sam się na coś zdecydujesz.
-
Kontrolka automatycznej skrzyni biegow.
Nie wierze że nie było żadnego błędu, po prostu mechanik nie miał odpowiedniego sprzętu do odczytania błędów skrzyni. Pierwsze to odczyt błędów z skrzyni a dopiero potem jakaś robota. Od razu możesz szukać dobrego zakładu (polecanego) który robi automatyczne skrzynie. Warto mieć w razie co jakiś kontakt. Oleju na razie nie wymieniaj najpierw dobra diagnoza. Podejrzewam converter no ale bez błędów nie jestem pewien, sprawdź tez czy na wstecznym auto rusza czy tez tylko obroty rosną ?