Treść opublikowana przez szatynwroc
-
E61 kodowanie lusterek NCS a funkcja nie działa
A lusterka składają ci się z przycisku normalnie ?
-
e39 520d 136km TURBO
To może być też pompa ! Sprawdzałeś czy na kompie wyskakuje błąd zbyt niskiego ciśnienia na dolocie ?
-
Sprawdzenie przebiegu po Vinie w e90
Nie licz na to, te serwisy nie mają za dużo informacji o autach bo u nas żadna ubezpieczalnia nie udostępnia informacji o VIN i zdjęciach danego auta. Z samych aukcji to ciężko zidentyfikować dane auto a nie we wszystkich aukcjach jest podany VIN.
-
E61 530d
A ja już w nim siedziałem i dotykałem nawet :P Przerobienie na polifta wizualnie bardzo dużo daje temu autu. Dzikqsek - a to z tymi pazurkami to nie jest chyba kwestia kodowania tylko złego wpięcia pinów ? Bo nie wiem czy zamiast pazurków to dodatkowo za pazurkami się żarówka od stopu nie tliła.
-
E91 318i LCI - czarna pasja - SPRZEDANA
Wielu narzeka na ASo a ty chwalisz. A wiesz dlaczego że w tym ASO tylko wymieniać potrafią a nie naprawiać :norty:
-
Grupowe kodowanie/aktualizacje Slask/Malopolska/Podkarpacie
Jestes pewny że tyle masz ? Wydaje mi się że masz 150 KM bo na przykład taka jest górna granica mocy dla niskiego ubezpieczenia na przykład w Belgii.
-
Sprawdzenie przebiegu po Vinie w e90
Auto masz z Francji więc w Polskie Aso nie będzie historii stamtąd bo nie będą mieli w bazie. Jak masz książkę to dzwoń na numery które tam są.
-
właściciel M5 Wroclaw ololice poszukiwany
A jeśli chcesz najpierw wiedzieć co się z autem dzieje czy też oszacować co może się dziać to zapraszam do siebie :-) W dziale http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=48&t=110554 masz opisane kogo polecają a kogo nie i ani "Stando" ani "Autochip" nie mają pochlebnych opinii.
-
E46 330d 2003, Wroclaw WBAEX71000JR75100
szatynwroc odpowiedział(a) na barouken temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNie przesadzajmy czy jak chcesz kopić koła letnie to sprawdzasz zapach powietrza z opon ? Komputer plus dobra diagnostyka, historia błędów sprawdzenie czy adaptacja była kasowana w skrzyni, sprawdzenie przebiegu w różnych modułach oraz godzin pracy i już 70% problemów może wyjść a reszta to organoleptycznie i z pracy na rożnych obrotach. Sprawdzić zmianę biegów w górę na niskich i wysokich obrotach sprawdzić redukcję biegów i będzie prawie wszystko wiadomo.
-
E46 330d 2003, Wroclaw WBAEX71000JR75100
szatynwroc odpowiedział(a) na barouken temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTo jest daleko posunięty wniosek. Ja sobie chwalę AT nawet ten w E46 czy E39. Natomiast warto sprawdzić dobrze auto przed zakupem na kompie, tam wiele informacji jest zapisanych i wiele można się dowiedzieć o stanie auta.
-
Dolnośląskie
Jak coś to zapraszam.
-
Grupowe kodowanie/aktualizacje Slask/Malopolska/Podkarpacie
Rakieta to dopiero po programie :-) Swoją droga na razie testuje u siebie soft ECO w którym mam też tylko przyrost 10% ale jest to odczuwalne :norty: Jak zrobię sobie soft standard to dopiero będzie odczuwalne :norty:
-
wymiana zegarow na europe
Na to wygląda :norty:
-
Grupowe kodowanie/aktualizacje Slask/Malopolska/Podkarpacie
dziqsek - robiłem zdjęcie blokady nie raz i powiem ci że jest to odczuwalne nawet w tak dużym aucie jak E61 520d. Te 13 koni czuć i czuć więcej momentu od dołu. A druga sprawą jest to ze wykres po programie ma lepszy dół jak się wcześniej zdjęło blokadę.
-
E46 330d 2003, Wroclaw WBAEX71000JR75100
szatynwroc odpowiedział(a) na barouken temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNo i głupota kolego bo według specyfikacji skrzynia od 330d jest o 9 kilo cięższa od skrzyni która jest montowana w 320d. Mimo że ma takie same oznaczenia różni cie indeksem na końcu, jedne są V a drugie są Y. Natomiast masz racje co do X driva bo w nich skrzynie były takie same jak w RWD.
-
E46 330d 2003, Wroclaw WBAEX71000JR75100
szatynwroc odpowiedział(a) na barouken temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażKolego przypuszczam ze auto jest pod dzwonie. Oryginalne błotniki nie rdzewieją w tych autach po tylu latach użytkowania, natomiast spotkałem się z rdzewiejącymi błotnikami w przypadku jak były kupowane w podróbie i malowane. Co do skrzyń to one są wytrzymałe pod warunkiem ze ktoś o nie dba albo niema przejechanie 3 razy więcej niż na liczniku. Jeśli skrzynia była naprawiana 3 razy a auto ma dopiero 200tyś km to albo licznik jest przekręcony co można próbować sprawdzić, albo auto miało dzwona czego następstwem było uszkodzenie skrzyni. Ewentualnie skrzynia miała wady. Osobiście miałem e46 320dA z przebiegiem 220 tyś km i nawet jak zrobiłem program na 180 KM i przejechałem nią 40 tyś to ze skrzynią nic się nie działo, a w 330dA skrzynie były wzmacniane w stosunku do 320dA.
-
E91 318i LCI - czarna pasja - SPRZEDANA
Wrocław też miał Spoty, samo organizowałem ale zainteresowanie średnie bo ludziom ciężko czas zgrać. Oczywiście na wiosnę może uda się coś zorganizować.
-
wymiana zegarow na europe
Aby z mienić VIN nie trzeba nawet wykręcać danego licznika Capaz coś herezje opowiadasz. Zmiana VIN w module to wystarczy dobre kodowanie Tool32 i po sprawie. Kolego WMB23 zapraszam do Wrocławia do siebie, link masz w podpisie.
-
Chiptuning F-ek/wykresy/modyfikacje itp.
Jeśli nie masz gwarancji na auto to lepiej dla ciebie i dla auta zrobić program i wgrać go do twojego sterownika. Z moich informacji sterowniki w autach typu F nie są tak łatwo programowalne i mają dużo obostrzeń. Wydaje mi się nawet że trzeba bezpośrednio na stole się podłączyć żeby ściągnąć soft i go wczytać. Tak więc nie wiem czy jest tak wielu tunerów którzy to zrobią, proponował bym kogoś dobrego. Boxa nie polecam jeśli masz już po gwarancji.
-
Jakie Autocasco polecacie w 2013 r.?
szatynwroc odpowiedział(a) na BMMZ temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneBMMZ - wylicz sobie składkę na http://www.axa.pl
-
chip tuning - wykres
Amsat- skoro masz dobre termostaty to musisz pojeździć autem kasując błąd do momentu aż auto nie zacznie samo dopalać DPF i błąd zniknie sam, kwestia zrobienia tego we dwóch i trochę to trwa. BTW: Odcinek 40 km jest wystarczający do pełnego dopalenia DPF - no chyba ze uzyskasz na nim średnią wyższą niż 120 km/h wtedy może być na granicy pełnego dopalenia. Filtr DPF w Niemczech to koszt 500 EUR - u nas 7000 pln - nieźle co !
-
chip tuning - wykres
Z jednej strony piszesz o krótkich odcinkach gdzie niema jak się DPF do palić z drugiej piszesz że 3500 obr i problem z wyprzedzaniem. Albo z ciebie pirat drogowy albo katujesz auto. Najpierw znajdź przyczynę dlaczego DPF się nie dopala? Ja też jeżdżę po mieście i jakoś problemów z DPF nie mam mimo iż to za często sprawdzam. Zrobisz program, wytniesz DPF a auto jak się nie dogrzewa tak się nie dogrzewać będzie. Rozwalisz sobie tylko auto a potem będziesz narzekał że BMW to szajs.
-
chip tuning - wykres
Kolego a termostaty masz dobre ?
-
Problem z DPFem i sterownik świec E61 530d
Moment moment prędkość obrotowa turbiny to jedno a ciśnienie jakie jest na dolocie to drugie. Po to zrobili zmienną geometrię. Zobrazuję o co mi chodzi może w ten sposób. Miałem 320dA 2004 rok 150 KM zrobiłem sobie program na 180 KM i jedyną awarię jaką miałem to było ukręcenie się koła pasowego po 7tyś km. Efektem zrobienia programu była większa moc przez to też większe przeciążenia oraz szybsza łatwość wkręcania się na obroty co przyspieszyło zużycie koła pasowego i jego ukręcenie. Chcę wam uzmysłowić że to samo może mieć wpływ na turbinę przy wywaleniu DPF, bo nie powiecie mi że inżyniery dokładają sobie DPF i nie liczą ilości spalin czy też przepustowości układu.
-
E46 Coupe Wrocław WBABV71060JZ42983
szatynwroc odpowiedział(a) na macaco temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażOgólnie zdjęcia słabe, mało z nich widać. Mnie zastanawiają chromowane nerki i brak chromów w około szyb. Przedni zderzak wygląda na słabo spasowany, gałka zmiany biegów bez znaczka M a cała reszta w środku zrobiona na M pakiet. Słaby silnik który sporo pali.