Treść opublikowana przez szatynwroc
-
pompa prgowa do wymiany??
Błędu komunikacji z pompą progową nie miałeś albo problem z podgrzewaczem filtra paliwa.
-
320d brak mocy, dymi, błąd regulacji kąta wtrysku
No to filtr mógł się zapchać, sprawdź to nie zaszkodzi.
-
320d brak mocy, dymi, błąd regulacji kąta wtrysku
Sprawdź odmy nie zaszkodzi bo to aż tak długo nie trwa. Jak wymieniałeś to rzeczywiście to nie koniecznie musi być to. A masz tam teraz filtr czy separator ?
-
pompa prgowa do wymiany??
A kiedy filtr paliwa był wymieniany ?
-
bmw e60 ccc profesional nie ma glosu
Radio się zepsuło !!! Albo soft wyleciał z zimna, albo zimny lut dał o sobie znać. Było coś przy nawigacji /radiu grzebane ? Spolszczenie było robione ? Podłącz pod kompa i sprawdź czy są błędy ?
-
320d brak mocy, dymi, błąd regulacji kąta wtrysku
Tak tłoczek w pompie może też być, ale mechanik sprawdził odmę czy na oko powiedział ?
-
320d brak mocy, dymi, błąd regulacji kąta wtrysku
Odmę sprawdź i odpowietrzenie skrzyni korbowej. Jeśli to nie to to szukał bym w układzie paliwowym problemu.
-
320d brak mocy, dymi, błąd regulacji kąta wtrysku
Obawiam się ze padła ci turbina, skoro miałeś kopcenie na niebiesko to świadczyło by o tym że turbina puszcza olej. Sprawdź czy ci oleju nie ubywa, sprawdź odmę może masz zatkana i dlatego wyciska olej turbiną. Jeśli z turbiną i odmą jest ok to sprawdź filtr paliwa, może to tez być wina wtrysków lub pompy paliwowej. Przyczyn może być kilka nie widząc objawów i nie słysząc pracy silnika to trochę czarowanie.
-
skrzynia biegów 3.0 d 184 km
Obawiam się ze od wersji 218 KM nie podjedzie bo tam już była skrzynia 6 biegowa firmy ZF a ty masz 5 biegową skrzynie firmy GM inne sterowniki do skrzyni i inne podłączenia. Jedynie co to może pasować od E46 lub E39 po lifcie czyli od wersji 194KM i 204 KM. To przyspieszanie nie zwiększając obrotów o którym piszesz to wina padającego sprzęgła hydrokinetycznego, ten efekt często pojawiał się w autach z podniesioną mocą. Zastanów się czy nie lepiej zrobić remont w twojej skrzyni niż kupować drugą.
-
E60 Podgrzewanie kierownicy
Sprawdź rezystancję grzałki jeśli jest 0 to znaczy ze spalona.
-
E60 AKTUALIZACJA NAVI BUSINESS Z MP3
Nie koniecznie, MP3 jest funkcją a nie dodatkiem po update. Ale spróbować możesz :-)
-
opada temperatura 3.0d
Na tabliczce pod maska powinieneś mieć napisane.
-
opada temperatura 3.0d
Kolego trochę się mylisz, albo mijasz się z prawdą. Wszystko zleży od tego jakie masz webasto!!! Termo Top Z czy Termo Top C czy termo Top Z/C Wyglądają wręcz identycznie ale maja inne funkcje i trochę różnią się konstrukcją czego nie widać na pierwszy rzut oka, tak więc nie generalizuj. W zależności od tego jakie masz webasto to ma ono inna funkcję bo są takie co służą tylko do dogrzania silnika, są takie co są w stanie dogrzać wnętrze a i są takie co dają rade robić jedno i drugie. Tak na szybko ci powiem że Termo Top Z nie dogrzewa wnętrza tylko silnik i działa tylko wtedy gdy masz silnik włączony wynika to z faktu iż niema w tym modelu pompy woda która wymuszała by obieg płynu w układzie. Co do dogrzewania auta i szybkości to tez to jest sprawa indywidualna bo zależy od sprawności chłodnicy od ilości wygłuszeń. Auta mają swoją historię i niejednokrotnie ta historia wpływa na fakt że wygłuszeń brakuje, a i sama chłodnica traci swoją skuteczność ze względu na zanieczyszczenia w układzie.
-
e39 3,0d 2001r - pompa paliwa ? nie odpala ? Gaśnie.
Kolego miałem taki przypadek w E60 525 d problemem okazał się BOX który podawał złe dawki a do komputera szła dobra informacja. BOX był przy jarany i dlatego świrował i złe parametry odczytywał z czujnika CR i źle sterował regulatorem CR. Wywal boxa zobacz czy problem dalej się pojawia. Jak dalej się pojawia to sprawdź ciśnienia pompy progowej i na CR, sprawdź wtryski jeszcze raz.
-
Wypalanie chemiczne DPF
Z tego co widzę po silniku, to kolega bbartekk2 ma jeden termostat. Masz racje kolego 318d z 08r nie posiadają termostatu EGR, pytanie czy wszystkie czy są wyjątki.
-
PROBLEM Z INSTALACJĄ INPY Z E-VOLT'A
Mylisz się kolego, wiadomości na forum jest wystarczająca ilość jednakże trzeba na to poświecić trochę czasu.
-
Wypalanie chemiczne DPF
Wszystko zależy w jakim stopniu już masz zapchany swój DPF, do tego sprawa termostatów czy trzymają temp i nagrzewają szybko auto czy jest z nimi problem bo nie trzymają temperatury. Jeśli przy dłuższej jeździe nie masz auta bardziej dogrzanego niż na 80 stopni to termostat główny do wymiany natomiast jeśli po 3 kilometrach od odpalenia po nocy na klimie w trybie auto nie zacznie ci dmuchać mocniej wentylatorem to znaczy ze auto ma problem z szybkim dogrzaniem auta więc wtedy termostat EGR do wymiany. Sprawdź też czy ci oleju nie przybywa to częsta przypadłość 2 litrowych jednostek że jak zapchany jest DPF to przybywa oleju.
-
BMW E92 335d 366KM 699Nm - by klagosz
Wrzuć markery na 10W, nie przetopią ringu a będą świecić mocniej niż 10W w zwykłej żarówce.
-
Soft po wyciągnięciu klapek
Diagnozowałeś auto ? Sprawdź przepływomierz, czujniki ciśnienia powietrza, EGR i jak masz podciśnienia do sterowania turbiną. Jak wszystko jest ok to na koniec sprawdź jak działa zmienna geometria w samej turbinie, może być uszkodzona mechanicznie wtedy nie będzie żadnego błędu. Miałem taki przypadek ze zmienna geometria nie zawsze dobrze działała i nieraz było super a nieraz lag.
-
Soft po wyciągnięciu klapek
Na BMW Sport jest temat chyba ROGER-NYSA w którym nawet wrzucony jest wykres z hamowni przed wyciągnięciem i po wyciągnięciu i pokazuje on że różnice w KM są na poziomie 3 koni w aucie 2 litry Diesel.
-
bmw e60 530 xd WBANM71040CP19264
szatynwroc odpowiedział(a) na woytek011 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażKupiłem 530d bo uważam że do tej wielkości auta i tej masy to idealny silnik, poza tym uwielbiam dźwięk R6 i duży moment obrotowy który pozwala mi w krótkim czasie wyprzedzić TIRa na drodze krajowej. Osobiście uważam że X powinno się kupować wtedy kiedy jego właściwości wykorzystuje się w ciągu roku więcej niż 50%. A na koniec dodam że każdy może sobie kupić to na co ma ochotę i tyle. Ja napisałem o sytuacji kiedy ktoś nie potrzebuje a kupuje i co się z tym wiąże, ale jak ktoś mimo to chce kupić to niech kupi i niech cieszy się z udanego zakupu.
-
e46 320d problem z DSC
Dokładnie, czujnik ABS tylko oryginał, jak chcesz przyoszczędzić to szukaj w używce ale tylko oryginał. (wiadomo używany nie wytrzyma tyle co nowy)
-
bmw e60 530 xd WBANM71040CP19264
szatynwroc odpowiedział(a) na woytek011 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażKolego a ty jeździsz po torze czy po mieście. We Wrocławiu średnia prędkość poruszania wychodzi mi na poziomie 30 km/h, a jak jeżdżę spokojnie to 27 km/h na całym baku (około 700 km). Więc o czym ta gadka.
-
320d 150KM kontrolka DDE brak mocy
Wtryski zawsze warto sprawdzić ale nie trzeba od razu przelewów robić tylko w inpa lub dis można sprawdzić korekty i zobaczyć czy któryś wtrysk leje czy nie. Niech mechanior z czyta kody błędów i podasz je tutaj to coś ci powiemy.
-
e46 320d problem z DSC
Tak jesteś w stanie sam go wymienić, jednakże musisz mieć podnośnik i wiedzę aby rozebrać wszystko i wydostać ten czujnik z piasty.