Treść opublikowana przez szatynwroc
-
e46 co to za blad
Nie zakładaj kilku tematów o tej samej treści !!!
-
E60 530D Klapa wygaszająca niesprawna
Skąd jesteś pewien ze to klapa wygaszająca ? Ona ma wspomóc wygaszanie tylko. Masz automat czy manual ? Po pierwsze rozkręć ja i sprawdź czy nie jest zafajdana.
-
bmw e46 problem z kasowaniem air bag
Weź podłącz auto pod INPę lub DISa a nie jakimś badziewiem sprawdzasz. Jestem przekonany ze to problem z matą zajętości siedzenia pasażera.
-
jak deaktywować/ograniczyć EGR komputerem?
Ale kotleta odgrzałeś :norty:
-
E60 LCI zegary - ruchome czerwone pole
A to nie jest tak że w silnika 2,0 niema kresek a w silnikach 3,0 są kreski, wydaje mi się że widziałem w E90 330dA ruchome kreski!
-
320 D EGR
Dokładnie DISem przeprogramować tak aby działał jak jest zimny silnik żeby go szybciej dogrzać, natomiast jak się silnik nagrzeje to żeby EGR był zdławiony do paru procent. Jak całkowicie go zaślepisz i nie będzie przepuszczał nic to będziesz miał błąd Check Engine.
-
320d Brak mocy na niskich obrotach
No to ciekawy przypadek masz kolego, a czy jak odłączysz przepływomierz to tez sa takie problemy ? Może być tez tak ze wtrysk któryś leje na maxa i pompa nie jest w stanie ciśnienia utrzymać dlatego gaśnie.
-
Skradziono BMW 118d z 2008 z Wrocławia
No to współczucia kolego.
-
N47 czyszczenie EGR
Dokładnie ten EGR nie był zasyfiony co tylko świadczy o fakcie że lepiej jest przemyślane jego usytuowanie. Ja bym zwrócił uwagę na miejsce łączenia się kolektora dolotowego z miejscem gdzie wpadają gorące spaliny tam może się gromadzić maź i zmniejszać przepływ powietrza.
-
BMW 530d LCI 2007 temp. plynu chlodzacego 66-70C
W takim razie może kup nie oryginalny termostat, Febi robi dobre!
-
N47 czyszczenie EGR
Opłacać na pewno się opłaca tym bardziej że auto ma parę lat i nikt tam nie zaglądał. Nawet dla własnego zaspokojenia pewności że wszystko jest ok to bym rozkręcił i sprawdził czy niema tam sadzy połączonej z olejem.
-
BMW 530d LCI 2007 temp. plynu chlodzacego 66-70C
Pisząc o przepuszczaniu mam na myśli niesprawny termostat albo nieszczelność na nim, brak oringa. Generalnie po zmianie termostatu zawsze ten problem mi ustępował i auto zagrzewało się do 84 stopni bo przy takiej temp powinien otwierać się termostat. Może termostat ci sie podwiesił lub został źle zamontowany ( choć tam logiki za duże niema ).
-
BMW 530d LCI 2007 temp. plynu chlodzacego 66-70C
Czytając to co piszesz nadal upierał bym się ze to wina głównego termostatu. Jednakże dwa z rzędu nie mogą być padnięte. Efekt tak dobrego schładzania może być albo poprzez przepuszczanie płynu chłodzącego na duży obieg i schładzanie go przez chłodnicę. Albo przez brak żaluzji na wlocie nerek. Sprawdź tez jaki masz poziom płynu chłodzącego może masz ponad maxa, to wtedy odessij go trochę tak żeby było minimum. No chyba że masz padnięty czujnik temperatury ale to by pokazało błąd.
-
BMW3 E46 2,0Diesel brak mocy Pomocy
Kolego tylko dobra diagnoza w czasie jazdy. Masz albo problem z pompą paliwa albo z sterowaniem turbiny. Możesz spróbować odłączyć kabelek od wtrysku sterującego.
-
Błędy z komputera prośba o rozszyfrowanie. e46 320d M47N
Czy problem z tak zwaną Auxlinary Water Pump.
-
E60 530D automat nierówne obroty
Skoro na N występuje również a skrzynia wtedy jest rozłączona to skupił bym się na silniku. Skoro wtryski ok to albo sterownik od turbiny zaczyna działać przy tych obrotach i świruje z początkowa pracą. Albo problem jest z przepływomierzem. Warto by zrobić lub nawet sprawdzić adaptację przepływomierza za pomocą DISa.
-
E60 530D automat nierówne obroty
Czy ten problem jest też jak skrzynia jest w pozycji N ?
-
X3 E83 2005r. 193.000KM. Błędy pod INPA
Hmmm To kiedy pojawił się ten błąd ? Da się zrobić kalibrację i da się zakodować sterownik. Najdź dobrego fachowca w twojej okolicy to ci to zakoduje.
-
X3 E83 2005r. 193.000KM. Błędy pod INPA
Wymieniałeś sterownik od DSC ? W jakich okolicznościach powstały te błędy ? Drugi błąd definiuje nie ustawiony/skalibrowany czujnik kąta skrętu, auto nie wie kiedy jedziesz na wprost więc kontrola trakcji nie może dobrze działać. Błąd pierwszy podpiął bym pod nie zakodowany sterownik DSC, albo uszkodzony.
-
320d 150KM -spadek mocy, ubytek pł.chłodniczego
skoro wtryski ok a turbina zregenerowana to albo oberwał jakiś czujnik albo masz silnik rozwalony ! Dożo ci tego płynu ubywa ? Nie masz wycieku ? Sprawdź czy robi ci się maź pod korkiem od oleju ? Trzeba by podłączyć pod kompa sprawdzić na rozgrzanym silniku korekty wtrysków i przejechać się autem z sprawdzeniem ciśnienia doładowania i odczytów z przepływomierza.
-
E60 530D automat nierówne obroty
Czy auto ma program na wyższą moc ? Podłącz pod kompa sprawdź wtryski i przepływomierz. Warto też zerknąć na poduszki pod silnikiem czy są ok!
-
Błędy z komputera prośba o rozszyfrowanie. e46 320d M47N
Ale kolega dokładnie przecież napisał błędy z tym że już przetłumaczone. Co prawda niema kodu błędu który precyzyjnie by określił problem no ale: 1.stycznik sprzęgła - to jest czujnik sprzęgła który jest montowany przy pedale 2.Nastanik ciśnienia doładowania - to jest gruszka od podciśnienia turbiny, najprawdopodobniej problem z elektrozaworkiem który steruje gruszką 3.komunikacja po szynie CAN ze sterownikiem konsoli wskaźników - no tu widać brak sygnału do licznika, może to być spowodowane tym ze ktoś grzebał w przebiegu 4.Niezrozumiany sygnał ogniska poprzecznego - tego niestety nie wiem 5.styki masy - no to zależy w jakim module wystąpiło ale wygląda na problemy z napięciem 6.ogrzewanie dodatkowe - tutaj albo problem pompy dodatkowej albo webasta pytanie czy twoje auto ma webasto Podłącz pod kompa sczytaj kody błędów wykasuj, pojeździj trochę i sprawdź które błędy wróciły.
-
bardzo długo się nagrzewa !!! 320 D
Dla silników 2.0 CR w autach od wersji 150 Km do 163 KM oraz 3.0 CR od wersji 204 KM do 235 KM główny termostat to 7787870 (nr BMW) natomiast termostat EGR to 7805811 (nr BMW) Te same termostaty funkcjonują w autach od 2001 roku do 2007 roku w 2 i 3 litrowych silnikach.
-
E60 2.0D 177km 12/2008 by radi
Zdjęcie kagańca to jedno a wgranie chipa to drugie, dobry tuner powinien najpierw zdjąć kaganiec bo on jest w module CAS następnie zrobić program czyli zmienić mapy w sterowniku silnika. W dziale z programami na naszym forum możesz sobie podglądnąć jak wygląda wykres 520 z kagańcem i bez kagańca przed programem i po programie, niestety musisz trochę poszukać.
-
[EXX, FXX] Carly (dawniej BMWhat) Android, IOS
Wczoraj testowałem na swoje 530d 218 KM M57TU i niestety nie działa, łączy się z interface ELM natomiast nie może połączyć się z silnikiem.