Treść opublikowana przez szatynwroc
-
E60 AKTUALIZACJA NAVI BUSINESS Z MP3
Tak, ale wszystko zależy od softu jaki jest w środku a nie od roku auta, bo auto mogło mieć update softów w serwisie jak jeszcze było na gwarancji.
-
E60 525 update softu Bluetooth'a
Inpa i kabelkiem to tego nie zrobisz :-) Musisz znać się na WINKFP i mieć pliki SPdaten, zajmuje to z 2 godziny jak się nie wysypie oczywiście :-) A najlepiej znajdź kogoś z ICOMem w swojej okolicy i ci to zrobi wraz z innymi updatami i będziesz zadowolony.
-
Błąd ciśnienia w oponach
Po pierwsze sprawdź ciśnienie w kołach a nie na oko. Po drugie jeśli zmieniałeś koła to dokumentacja mówi ze powinno się od nowa skalibrować czujniki czyli zrobić aktywację. Jak to nie pomoże to komputer i sprawdzenie błędów może jakiś czujnik szwankuje.
-
E39 520 D 2000r (po naprawie pompy kopci na siwo)
Kopcenie może być spowodowane zła dawką paliwa i różnica miedzy dawką oczekiwana a podawaną. Jeszcze inna sprawa to odma bądź sama turbina może powodować kopcenie..
-
Odłączanie akumlatora E90
Może ci nawet auto nie odpalić bo miałem już takie przypadki, w tym modelu auta wymiana akumulatora powinna się odbywać na połączonym mocnym prostowniku lub wprowadzeniu auta w tryb transport mode za pomocą komputera. Jak odepniesz akumulator to posypie się wiele błędów w modułach. Ponad to każda wymiana akumulatora powinna być zarejestrowana za pomocą kompa lub tez jeśli zmieniasz pojemność akumulatora musi być to do kodowane do auta.
-
SKRZYNIA BIEGÓW PO VIN MANUAL A JEST AUTOMAT
Koledzy myślę ze już wszystko było powiedziane w danym temacie. Mi tu pachnie niezłą ściemą. Po pierwsze kolega 330xi jest nowy na forum i ma dopiero 18 postów! Po drugie czy ktoś w ogóle widział to jego auto ??? Może to auto w ogóle nie jest w jego posiadaniu. Po trzecie jeśli jakiś salon robi doposażenie to jest to wpisywane w VIN. Po czwarte zauważcie że sam właściciel coraz to nowe kąski przesyła aby temat podsycić. Po piąte TO LUDZIE KŁAMIĄ !!! więc proponował bym dalej nie ciągnąć tematu i nie rozpisywać się na temat dywagacji. Kolego 330Xi myślę że więcej ciekawych porad na forum nie otrzymasz. Teraz twoja kolej aby samemu dochodzić co z autem nie tak (jeśli w ogóle takie auto posiadasz)
-
[330D] Wszystkie świece żarowe padnięte a awaria sterownika?
Kolego ale to jest silnik M57 184KM tutaj świece chyba były 12V a nie 5V jak w M57TU i M57TU2
-
[E53] BMW X5 Prusice - VIN WBAFB71045LC36880
szatynwroc odpowiedział(a) na frendzel temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażUważaj na Prusice tam jest zagłębie mechaników kombinatorów i panów którzy mają części z niewiadomego źródła. Ale Pan przynajmniej nie kłamał że jest w zarządzie firmy http://www.europegroup.pl/nasi-ludzie.php Numer telefonu się zgadza :-)
-
SKRZYNIA BIEGÓW PO VIN MANUAL A JEST AUTOMAT
Po czym to wnioskujesz ze jest oryginalny skoro po rozkodowanym VIN niema o tym żadnej informacji ?
-
E60 530d N57 brak mocy pow. 3tyś obrotów :(
Jeśli wszystko jest ok to dłuższa trasa powinna załatwić sprawę.
-
E60 530D 2003 - problem na 2/3 biegu przy 3500 obr.
Nie, tylko wymiana.
-
SKRZYNIA BIEGÓW PO VIN MANUAL A JEST AUTOMAT
Do tego wygląda na to ze cały iDrive został dołożony i pewnie instalacja MOST więc to za dożo roboty jak na zwykłą zmianę. Kolego daj jakieś foty auta zewnętrzne i wewnętrzne.
-
pomocy ze skrzynia automatyczna 320da 03
W E60/E61 sa inne skrzynie bo od Zf a tu jest GM, sprawdź czy są jakieś błędy w skrzyni i ewentualnie zrób jej adaptację. Warto też sprawdzić poziom oleju w skrzyni, może masz jakiś lekki wyciek i poziom masz niski. Ojej w tej skrzyni się wymienia tak zaleca producent GM natomiast serwis BAM nie zaleca wymiany bo lepiej dla nich jest wymienić skrzynie automatyczną, w sensie więcej zarobią.
-
E60 530d N57 brak mocy pow. 3tyś obrotów :(
Przepływomierz też może mieć wpływ ale nie masz błędu przepływomierza więc to raczej nie on. Skoro wiesz że masz przepalić DPF to zrób to :cool2:
-
SKRZYNIA BIEGÓW PO VIN MANUAL A JEST AUTOMAT
Sprawdź numery silnika z danymi jakie ma ASO, oczywiście silnik mógł być wymieniany ale jakiś to punkt zaczepienia będzie, bo jeśli jest oryginalny to może błąd w BMW. A w ogóle to podaj te 7 znaków VIN aby dokładnie sprawdzić.
-
E60 530D 2003 - problem na 2/3 biegu przy 3500 obr.
Może to być źle zregenerowana turbina albo problem z przepływomierzem, pojedź na kopa i sprawdź jakie błędy masz.
-
E60 530d N57 brak mocy pow. 3tyś obrotów :(
Kolego podłącz pod komputer a nie chcesz robić jakieś ruchy nie znając przyczyny. Możesz równie dobrze mieć termostaty walnięte dlatego DPF ci się może nie wypalać bo auto nie osiąga 75 stopni w czasie jazdy. Najpierw trzeba znaleźć przyczynę żeby coś naprawić a nie robić coś na pałę.
-
535i problem z automatem - proszę o pomoc.
535i[8] V8 3,5 l (3498 cm³), DOHC 244 KM (180 kW) przy 5800 obr/min 345 N•m przy 3800 obr/min 6,9 s 250 km/h 11,8 l / 100 km 540i[9] V8 4,4 l (4398 cm³), DOHC 286 KM (210 kW) przy 5700 obr/min 440 N•m przy 3900 obr/min 6,4 s 250 km/h 12,3 l / 100 km 530d[13] R6 2,9 l (2926 cm³), DOHC, T 184 KM (135 kW) przy 4000 obr/min 390 N•m przy 1750-3000 obr/min 8,0 s 225 km/h 7,2 l / 100 km Chodziło mi o to że zakres występowania maksymalnego momentu jest inny, diesle mają go nisko i to potrafi zakatować skrzynię, w górnych obrotach niema tak częstych przełączeń biegów a to dobija sprzęgło hydrokinetyczne. :cool2:
-
bmw e60 ccc profesional nie ma glosu
To nie jest reset tylko restart a to różnica, rzeczywiste można spróbować reset do ustawień fabrycznych i sprawdzenie, ale obawiam się ze to niewiele da. Ja stawiam albo na wyciek pamięci albo na zimny lut.
-
535i problem z automatem - proszę o pomoc.
Kolego generalnie w E39 i silniku benzynowych automaty działają bardzo długo bo nie mają za dużego momentu do przeniesienia. Skoro olej jest to widział bym problem w elektronice. Podjedź do kogoś kto się zna na BMW i zrób upgrade softu w silniku i w skrzyni do tego niech ci człowieka skasuje błędy i powinno być ok.
-
pompa prgowa do wymiany??
No ja bym podmienił na inne ale jeśli jest tak jak piszesz to bardziej by wskazywało na pompę progową.
-
pompa prgowa do wymiany??
Po tych błędach co napisałeś to bardziej bym sprawdził pompę w baku. Są to standardowe błędy które mówią o niskim ciśnieniu paliwa w układzie. Więc albo pompa w baku albo progowa albo wtrysk któryś leje i nie da rady wyregulować ciśnienia.
-
320d brak mocy, dymi, błąd regulacji kąta wtrysku
A filtr paliwa kiedy wymieniałeś ?
-
bmw e60 ccc profesional nie ma glosu
Tak się dzieje albo jak jest gorąco albo jak jest zimno.
-
bmw e60 ccc profesional nie ma glosu
Albo soft do update albo zimny lut na płytce niestety.