Treść opublikowana przez K9Darek
-
Podgrzewanie szyby,tył
Sprawdź stan nitek grzewczych i przewodów.
-
Nowszy gril
Tak się nie da. Szerokie przetłoczenie dałoby radę z wąskim grilem :duh: ale odwrotnie już nie da rady :mad2: .
-
Nowszy gril
Można ale będzie wiadomo że to starszy model bo zmian było więcej :P . Grill możesz poszukać w internecie czy na złomowiskach aut.
-
dziwne pukanie w tylnim kole
Tak. Niedawno kupiona i była nie całkiem dbana ale ją sobie powolutku wyciągam dokupując drobne elementy za parę €. Niestety po jednej nawałnicy oberwała drzewem w maskę i ta jest jeszcze troszkę pogięta. Teraz poluję na białe migacze z przodu i na bokach. Od następnego roku zamierzam ją porządnie podciągnąć i zrobić na złość właścicielom sedanów :norty:
-
dziwne pukanie w tylnim kole
Czujnik lub po prostu bezpiecznik.
-
uszkodzone elektrozawory M50B20?
Sprawdź najpierw termostat i pompę wody. Jak jest rozwalona to nie ma przepływu i nie ma ciepłego nawiewu.
-
Woda się gotuje a leci zimne powietrze
Oki, brakło dalszych porad więc napiszę jako info dla innych. Objawy: temp wody dochodziła do pionu i po kilku minutach na max. Brak ciepłego nawiewu. Wąż dolny od chłodnicy - zimny. Woda ciekła z okolic chłodnicy gdy się zagrzała - tak jak podejrzewałem, chociaż chłodnica wygląda idealnie, okazała się dziurawa :cry2: Termostat - był w porządku :cool2: Uszczelka pod głowicą - z braku najczęstszej oznaki(mlecznobiałej chmuryw z rury) odrzuciłem taką opcję. Jest nietknięta. :cool2: Zastanawiam się czy badanie spalin nie wykazałoby pary wodnej w wydechu.. Pompa wody - plastikowy rotor poszedł w rozsypkę :cry2: co okazało się właśnie problemem.
-
puzno przełącza na lpg w zime
Sekwencyjny gaz włącza się gdy skraplacz osiągnie temp. minimum 40st.C. W zimie silnik wolniej osiąga normalną temperaturę pracy i instalacji też to więcej zajmuje. Co innego gdyby to zajmowało na prawdę dużo więcej czasu.
-
zamarzniety płyn w chłodnicy - jakie konsewkencje?
To po prostu będziesz miał w układzie lód. Nie wiem ale nie powinno to wyrządzić żadnych szkód. Lód to woda+powietrze które zwiększa objętość. Jeśli układ było odpowietrzony to nacisk jest raczej nieduży. Zgadza się: do -16st.
-
KUPIĘ SKÓRĘ DO E34 KOMBI!!!
Tu masz linka na Allegro na czarną skórkę. Sam bym kupił ale do Polski mam za daleko :mrgreen: . http://moto.allegro.pl/bmw-e34-touring-kombi-skory-boczki-skora-drewno-i1326659738.html
-
Problem z otwarciem centralki
W obu drzwiach czy tylko od strony kierowcy? Może dźwignia lub cięgienko w zamku się zablokowały.
-
BMW E34 ubytek płynu chłodzacego
W moim aucie mam 2. poj., woda mi się gotuje i pozostało tylko sprawdzenie - pompa czy głowica. Jednak jeżdżę niewiele ale dymku z rury mam mniej niż jakieś małe fiesty czy auta klasy średniej, nawet te nowsze, nawet jak depnę ostro na gaz. Basti, jeśli owinie przewód papierem to nawet jeśli wyparuje to ślad zostanie. No i zawsze może być jeszcze dziurka w chłodnicy. Mała rzecz a psoci. Co do węży przy inst. LPG to z doświadczenia wiem że najszybciej uszkodzenia występują przy reduktorze.
-
Soczewki w e34 - xenony da sie z tego zrobic?
A może koledze chodzi o zamontowaniu żarnika w miejsce żarówki? Nawet jeśli to też nie bardzo, bo soczewki nie są do tego przystosowane i światło nie dawałoby właściwego widma i waliło prosto po oczach innych kierowców.
-
BMW E34 ubytek płynu chłodzacego
No tak nie do końca z tym białym dymem z rury. Jeśli auto robi krótką trasę a potem stoi to w ciepłym wydechu skrapla się woda z powietrza. Na krótkich odcinkach nie ma czasu porządnie wyparować z wydechu ale w tym czasie daje biały dymek. Co innego jeśli się robi dłuższe trasy a biały dymek występuje. Może to być jeszcze pompa wody.
-
Nieszczelnosci ukladu chlodzenia PoMoCy!!!
Skoro gdzieś tryska to może być uszkodzony wąż lub któraś opaska źle trzyma. Na początek możesz spróbować zlokalizować źródło podkładając papier czy karton pod auto czy owijając węże papierem i łożąc go pod łączenia. Prostacki sposób ale układ powinien być szczelny i to może pomóc zlokalizować źródło.
-
nie dalajacy przycisk zerowania licznika
Bez rozebrania tacho raczej nic nie zdziałasz.
-
Proszę o ocenę tej e34
Witaj. Z zewnątrz i wewnątrz reprezentuje się ładnie choć brak zbliżeń na progi. Ale kolega słusznie zauważył złe spasowanie błotnika i widać wyraźnie rdzę na rancie drzwi. To może się kwalifikować to wycięcia. Kierownica błyszczy ale drążek zmiany biegów już nie tak bardzo. Pod maskę też dobrze zajrzeć. Ople lubią rdzewieć a tu rdzy nie ma prawa być jak się dbało i auto nie bite. Pomimo różnic w latach produkcji ceny części są porównywalne ale jakość ma znaczenie a tu BMW nie ustępuje a nawet przewyższa trwałością. Nie ma co porównywać osiągów Omegi 2l do BMW 2l. Omega to 136KM i 16v na pasku rozrządu a BMW to 150KM i 24v na łańcuchu przy podobnej masie, więc to naturalne że się lepiej zbiera i to nie tylko do 100-ki. Spalanie mniej więcej to samo. BMW 5 miało najlepsze hamulce w swojej klasie i świetne prowadzenie. Omega jest miększa. Jedyna co pozostało to zrobić jazdę próbną, sprawdzić czy nie ściąga na stronę, nic nie puka itp. i podjechać do fachowca żeby ocenił. Można dać fachurze dychę i niech tylko rzuci okiem.
- Wahacz
-
Zimny jedzie, ciepły już nie
Sprawdziłbym sondę.
-
[M40B18] - swap na coś mocniejszego
Tylko Francuzi i Rosjanie jeżdżą gorzej od Belgów(znam to z autopsji). To już lepiej ze Szwajcarii. Nawet tuningowane. Tam są rygory drogowe nie pozwalające poszaleć i demolować auto a części muszą mieć wszystkie atesty.
-
Czy kostki licznika w 535 i 52524v są takie same?
W 535i bzz montowane z dwoma typami wtyczek. Model z jedną dużą wtyczką był produkowany do lutego '89. A takie jak w 525i, były robione po lutym '89.
-
Jakie świece do silnika m20b20???
Niestety wątek nie wyświetla nowości po edycji postu i muszę pisać nowy. A co sądzicie o świecach z większą ilością elektrod, bo mam możliwość zakupu świec BOSCHa cztero-elektrodowych. Stosował ktoś takie?
-
Jakie świece do silnika m20b20???
Nie ma takiego znaczenia czy taniej. Jeśli jedno jest lepsze od drugiego to nie zamierzam żałować tych 20€ na porządne kable.
-
E [34] 520i Zakup...
Niepotrzebnie się zniechęcałeś. Może wystarczyło obejrzeć auto z jakimś fachowcem i dostałbyś konkretną recenzję na gorąco. No cóż, zawsze możesz kupić auto od któregoś z fanów na forum. Pzdr
-
[M40B18] - swap na coś mocniejszego
Swap jest zazwyczaj nieopłacalny. Lepiej po prostu kup z takim silnikiem jaki chcesz mieć.