Skocz do zawartości

K9Darek

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez K9Darek

  1. K9Darek odpowiedział(a) na davido188 temat w E34
    "Brukowca" odradzam ze względu na użyty tusz do druku. Niejednokrotnie jest to tandetny tusz który pod wpływem wilgoci będzie się rozmazywał po szybach. Ręczniki papierowe chyba nie są takie drogie w Polsce żeby żałować jedną czy dwie rolki.
  2. K9Darek odpowiedział(a) na maniek2244 temat w E34
    Zielony, tylko przyciemnienie folią jest na tylko na kilka lat jeśli się będzie dbało i uważało bo folia i tak po jakimś czasie zacznie odchodzić. Taka natura. A warto szukać jeśli się zamierza zatrzymać na danym autku jeszcze parę ładnych lat.
  3. K9Darek odpowiedział(a) na davido188 temat w E34
    Czasem tłusty "film" na szybach jest tak gruby że trzeba umyć szyby PORZĄDNIE 2-3 razy. Myje się używając niewielkiej ilości płynu do mycia(duża ilość tylko powoduje powstawanie smug) i wycierając na bieżąco papierowymi ręcznikami. Trochę to zajmuje ale efekt murowany.
  4. Są modele z automatyczną klimą i manualną. Lepiej kup taką jaka była. Na necie tego nie brak.
  5. K9Darek odpowiedział(a) na celyna temat w E34
    To zamiast kombinować to wolę za 10 czy 15 euro kupić małe, proste urządzonko do kasowania inspekcji. Poduchy i zwarcia kosztowałyby mnie więcej. No i autko by stało.
  6. e34

    K9Darek odpowiedział(a) na ROMAN77 temat w E34
    Zawsze mogłeś sprawdzić to na autostradzie :mrgreen:
  7. K9Darek odpowiedział(a) na niewolnik2222 temat w E34
    Niewolnik, jeśli szybko się grzeje płyn a słabo grzeje w środku to może też być po prostu pompa wody. Jeśli elektrozawory brzęczą to też może być pompa. Jeśli to ona to po wymianie te dźwięki powinny zniknąć.
  8. Daj znać jak poszło bo też się zastanawiam nad taką :wink:
  9. Nadchodzą święta i czas abyśmy dali odpocząć naszym maszynkom, szukając pod choinką czegoś co wzbudzi kolejne, pełne zazdrości spojrzenia rzucane na nie. Życzę udanych świąt, wyczekanych i udanych prezentów i spokojnej jazdy w tym okresie. Do zobaczenia na trasie :cool2: P.S. Piszę już dziś bo jutro od rańca w trasie do Polski a potem ciężko z netem.
  10. Fotki uploaduj na jakiś serwer jak np. http://imageshack.us/. Potem to już formalność, czyli podczas pisania postu klikasz na Img i wklejasz link bezpośredni z fotki. Czekam na efekty jak Ci poszło i fotki betki.
  11. Zegarami, OBC i radiem nie ma się co przejmować. To są drobnostki które możesz przecież wymienić za grosze jak zacznie drażnić np. jazda z kalkulatorem :mrgreen: . Radio i tak zwykle idzie zaraz w odstawkę. Jeśli światła mają odpowiednie widmo to należy podejść już tylko jak do zwykłego auta europejskiego.
  12. Jeśli na dole masz nowy, działający termostat(który mam nadzieję też najpierw sprawdziłeś), układ porządnie odpowietrzony a jednak dolny wąż jest zimny to pozostaje już tylko pompa. Nie napisałeś czy cieknie ciągle płyn a to ważne! Jedyną metodę jaką znam to jej wyjęcie i obejrzenie. Musisz zdjąć atrapę z chłodnicy żebyś mógł się normalne dostać do visco. Potem odkręcasz visco(gwint odwrotny!) i cztery śruby od pompy. Aby ją wyjąć trzeba w dwa specjalne otwory po bokach wkręcić śruby a sama powinna się wysunąć. Nic na siłę. Jeśli będziesz kupował nową pompę a zamierzasz tym autem jeszcze trochę polatać to lepiej poszukaj z metalowym wirnikiem.
  13. A sprawdziłeś czy stary termostat działa? Objawy które opisujesz wskazywałyby na padającą pompę. Sprawdź szybko stary termostat bo jak to pompa to trzeba będzie wyciągać jej szczątki jeśli się całkiem posypie. Woda dalej cieknie?
  14. K9Darek odpowiedział(a) na jasieniek850 temat w E34
    O ile zauważyłem to na polskich stronkach jak Allegro ciężko jest o niektóre części których na niemieckim eBay'u bywa pełno. Gdyby ktoś potrzebował to mogę pomóc z tej strony.
  15. K9Darek odpowiedział(a) na lecho525 temat w E34
    STAGi są dobre bo sam miałem w innym aucie i 400tys. zrobiłem bez problemów ze strony technicznej :cool2: . Tylko gazownik który to zamontował był łoś :mad2:. Gdybym nie miał dziwnego oporu przed montażem LPG do BMW to bym sobie też wstawił. Jednak myślę nad kupnem e39 w ciągu roku lub dwu z Dieslem więc też nie ma sensu.
  16. Przód lewy a tył prawy.
  17. Jeśli górny wąż jest ciepły to termostat powinien być w porządku. Tu stawiałbym 90% na pompę która się posypała i zatyka przepust. Jeśli trafiłem to nową pompę kup z metalowym rotorem. Ten wytrzyma raczej do końca życia auta. No to uszczelkę można raczej odrzucić. Sprawdź chłodnicę dla świętego spokoju czy nie wywaliło dziurki. P.S. Przerabiałem niedawno ten sam problem z takimi samymi objawami.
  18. K9Darek odpowiedział(a) na elektrowuz22 temat w E34
    Przy bardzo ciężkiej nodze jest to możliwe ale przy normalnej eksploatacji już jest to anomalia.
  19. K9Darek odpowiedział(a) na elektrowuz22 temat w E34
    O ile pamiętam to kiedyś w polskim kodeksie drogowym był punkt mówiący iż koło/opona nie może wystawać poza rant nadkola. Lepiej się dokładnie zorientuj nim sobie narobisz kłopotów bo takie coś widać od razu. O znalazłem coś: ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU I GOSPODARKI MORSKIEJ w sprawie warunków technicznych i badań pojazdów. (Dz. U. z dnia 28 grudnia 1997 r.) Rozdział 2: Pojazdy samochodowe i przyczepy przeznaczone do łączenia z tymi pojazdami § 10. 1. Pojazd samochodowy powinien być wyposażony: 9) w błotniki lub inne elementy nadwozia lub podwozia, o szerokości nie mniejszej niż szerokość opony, a w przypadku kół bliźniaczych - nie mniejszej niż odległość między zewnętrznymi krawędziami opon; ponadto błotniki samochodów osobowych i motocykli, etc etc etc.. Jak lubisz autko to dojedź max do rantu.
  20. Kontrolka zapala się bodajże na 5 czy 3 milimetrach, czyli czas najwyższy zamiast czekać aż się te ogryzki jeszcze pokruszą i połamią. Przy wymianie zwróć uwagę aby czujniki były ponownie poprawnie podłączone bo będzie się ciągle paliła kontrolka.
  21. K9Darek odpowiedział(a) na Krzysiek980 temat w E34
    No to trafiłem co do przewodów ale o bezpiecznikach nic nie pisałem bo to pierwsze co się sprawdza :mrgreen:
  22. K9Darek odpowiedział(a) na lecho525 temat w E34
    Można i tak jeśli zwykła polerka nie da rady. Ale potem też dobrze by było zabezpieczyć.
  23. K9Darek odpowiedział(a) na lecho525 temat w E34
    lecho525, rozglądaj się za dobrą maską po lifcie w tym samym kolorze w dobrej cenie. Potem to już z górki.
  24. Odpowietrzenie, termostat i pompa do sprawdzenia na początek. Stan węży też jeśli mówisz że opaski puszczają i chłodnicy jeśli nie wiesz dokładnie skąd cieknie. Ostrożnie z próbami grzania i dłuższej pracy bo może wydmuchać uszczelkę pod głowicą(o ile już tego nie zrobiło). Czy po odpaleniu z rury leci mlecznobiały dym który zalatuje parą wodną?
  25. K9Darek odpowiedział(a) na lecho525 temat w E34
    Jeśli masz głębsze rysy to sam musisz ocenić jaki stan możesz osiągnąć realnie, bez piłowania felg o kilka milimetrów. Jeśli jest taka możliwość to na połysk tak samo jak przy polerce lakieru.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.