Treść opublikowana przez domelsnake
-
Paląca się kontrolka poduszki powietrznej - taśma w kolumnie
Moze tak byc ale po co gdybac skoro podpinajac pod kompa wszystkiego sie dowiesz
-
Paląca się kontrolka poduszki powietrznej - taśma w kolumnie
Podepnij kompa i sprawdz samemu co sie dzieje. Jesli nie masz podjedz do ogarnietego mechanika. Mialem problem z kontrolka poduchy, podpialem pod swoja appke na IOS Carly for BMW i non stop wywalal mi blad z prawa kurtyna ktorego nie moglem skasowac. Zaczalem sie zastanawiac czy faktycznie problem jest z prawa kurtyna czy moze gdzie indziej. Bylem u 5x roznych magikow ktorzy podpinali swoje zaj*biste kompy i kazdy mowil cos innego. Od napinaczy, maty po wymiane owej tasmy w kierownicy az w koncu trafilem na konkretnego goscia ktory potwierdzil ze problem jest z prawa kurtyna a dokladniej ze mam gdzies zwarcie. Sprawdzil wtyczke przy kurtynie ktora okazala sie byc OK a nastepnie podpinajac miernik potwierdzil ze przyczyna jest zwarcie przewodow miedzy kurtyna a modulem poduszek w tunelu centralnym. Wrocilem do domu i zaczalem sprawdzac kabel od kurtyny. Okazalo sie ze kilka miesiecy temu jak zdejmowalem podsufitke przysczypalem wkretem przewody od kurtyny i zrobilem zwarcie.... Do czego daze - znajdz dobrego mechanika z porzadnym komputerem
-
akumulator- jaki ?
Witam, Ostatnio wymienialem aku w mojej 325i. Zdecydowalem sie na AGM mimo ze oryginal byl kwasowy (oryginal 70ah nowy 80ah). Rozwazalem Bosh S5 ale w koncu kupilem Varte F21 jesli dobrze pamietam. Nowy aku musialem zarejestrowac oraz z tytulu zmiany pojemnosci (70ah-->80ah) oraz typu (kwasowy-->AGM) musialem go takze zakodowac. Z tego co zauwazylem nie wszystkie pojemnosci mozna zakodowac. Na poczatku myslalem o aku 77ah ale sprawdzilem opcje do kodowania i takowej nie bylo wiec zdecydowalem sie na 80ah. Wszystko dziala jak nalezy.
-
sprawdzajcie temperature silnika!!! WYMIANA TERMOSTATÓW
Sprawdzalem kilka razy dzialanie termostatu w mojej 325i z ukrytego menu (opcja 07 po oddblokowaniu) przy temp na zewnatrz okolo +10. Za kazdym razem temperatura rosnie do okolo 99-100 stopni a nastepnie zaczyna spadac do okolo 80 i znowu powoli rosnie. Dziwne jest to ze przy nie odpalonym silniku temperatura juz wskazuje na 50-51C- czy to normalne czy moze wszystkim co sprawdzali rosnie od 0? Z tego co wyczytalem termostat pownien sie otwierac przy 97C. Czy te 2-3C oznaczaja ze termostat mam uwalony i silnik sie przegrzewa czy jak termostat jest uwalony to tylko niedogrzewa?
-
Zamiana silnika na inny
Hahaha...;)
-
Jak doprowadzić swój silnik do czystości technicznej w E9x
Regularnie bym tego nie nazwal - zalalem dopiero raz. Ok leje AR9300 - dzieki wielkie
-
Jak doprowadzić swój silnik do czystości technicznej w E9x
Czesc Rivasi, Zblizam sie do kolejnej, 3ciej wymiany oleju odkad posiadam samochod. Przy pierwszej wymianie poszla LM Pro-Line Flush 500ml na 6.5l oleju (producent niby zaleca 50ml na 5l oleju), nowy olej (Mobil 1 0W-40 New Life Fully Synthetic Engine Oil 0W40) 6.2litra i do tego AR2300 Przy drugiej wymianie poszla AR2820 400ml na 6.5l oleju, nowy olej (Mobil 1 0W-40 New Life Fully Synthetic Engine Oil 0W40) 6.2litra i do tego AR9100. Przy trzeciej wymianie planuje wlac ponownie LM Pro-Line Flush 500ml na 6.5l oleju, nowy olej (Mobil 1 0W-40 New Life Fully Synthetic Engine Oil 0W40) 6.2litra i tutaj mam dylemat AR9100 ponownie czy moze AR9300?? Jakie sa roznice procz ceny...? Czy moze ponownie zalac AR2300 i poczyscic jeszcze troche silnik aby przy czwartej wymianie zalac AR9100?
-
[e92 325i] problem z modulem CAS
Dzieki Din76, Bede musial do kogos podjechac.
-
sprawdzajcie temperature silnika!!! WYMIANA TERMOSTATÓW
Niby to ten: 11537549476 Czy w moim silniku tez mam 2x czy tylko 1x? Rozumiem ze 97C to poprawna temperatura otwarcia termostatu? http://www.autohausaz.com/pn/11537549476
-
[e92 325i] problem z modulem CAS
Witam, Od czasu do czasu wywala mi na kompie 2x bledy dotyczace modulu CAS: Input P N signal fault from EGS - 00A0B1 EWS4 fault - 00A10A Samochod sprawdzam modulem WiFi od Carly BMW przy sprawdzaniu sterownika CAS. Skontaktowalem sie z supportem i mowia ze to problem z modulem w drzwiach. Orientuje sie ktos jak to posprawdzac dokladniej? Co moze byc ewentualna przyczna? P.S. Nie jest to skrzynia biegow jak niektorzy sugerowali - mam manuala...
-
sprawdzajcie temperature silnika!!! WYMIANA TERMOSTATÓW
Orientuje sie ktos jaka jest poprawna temperatura silnika dla silnkow benzynowych bo widze ze tutaj to wszyscy tylko o dieslach...?
-
Trójkąt ostrzegawczy BMW e90 SEDAN
Potrzebujesz 2 uchwyty. Jeden do ktorego wsowasz koniec trojkata w tym niebieskim boxie a drugi (ten na zdjeciu) ktorym go zapinasz. https://www.google.co.uk/search?q=bmw+e90+triangle&espv=2&biw=1680&bih=989&tbm=isch&imgil=1GsMorVWwWet-M%253A%253BPftyi1Je0P3M0M%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.e90post.com%25252Fforums%25252Fshowthread.php%25253Ft%2525253D73538&source=iu&pf=m&fir=1GsMorVWwWet-M%253A%252CPftyi1Je0P3M0M%252C_&usg=__TrR8FPAjYrJl5ziV9N1gSCaoYW8%3D&ved=0ahUKEwi2wLmbqe3JAhXKPhQKHXCHAFkQyjcIJQ&ei=6SF4VvanA8r9UPCOgsgF#imgrc=1GsMorVWwWet-M%3A&usg=__TrR8FPAjYrJl5ziV9N1gSCaoYW8%3D Tak to wyglada u mnie... A juz sie balem ze google wylaczyli...
-
E91 325i żółta kontrolka silnika
Obadaj tutaj. https://www.youtube.com/watch?v=Rkr79T6yHKk Zamien miejscami solenoidy po wyczyszczeniu. Pasuja bez problemu. Moze masz uwalony jeden z nich i droga eliminacji dojdziesz do tego ktory jest faulty
-
[e92 325i] szarpie na zimnym
traxik: U mnie po odpaleniu silnik chodzi cicho i rowno. Nie zauwazylem zeby drzal albo szarpal. Szarpanie wystepuje na zimnym silniku podczas roznomiernego i powolnego przyspieszania (np.na drugim biegu powoli sie rozpedzam). Nigdy nie zyluje silnika jak jest zimny. Pozwalam mu sie rozgrzac i pewnie dlatego to zauwazylem. Nastepnie tak jak pisalem wczesniej na rozgrzanym silniku przy rownomiernen jezdzie i gwaltownej zdjeciu nogi z gazu jak nie wysprzegle to szarpie (3-5 lekkich szarpniec w miare jak zwalnia - jedno po drugim). Cos jakby sie czasem tez dlawil przy ruszaniu. Mialem wczesniej e46 330i i tam byla wada fabryczna (juz nie pamietam co to bylo dokladnie) ale zeby ruszyc trzeba bylo dodac sporo gazu. W e92 wlasnie podobalo mi sie to ze problem wyeliminowano bo wczesniej tak nie mialem a teraz od czasu do czasu potrafi sie zadlawic lub nawet zgasnac. Co do okopconej rury wydechowej - nie zauwazylem aby byla bardziej okopcona niz wczesniej - zrobie fotke i wrzuce - sam ocenisz Przeskanowalem wczoraj bryke i pojawilo sie kilka bledow: Exhaust Vanos variable cam control test, mechanical (002A87) - ten jest nowy - byc moze cos zwiazane z szarpanie - powoli zastanawiam sie nad wymiana solenoidow... Input P N signal fault EGS (00A0B1) - mialem juz wczesniej po skasowaniu nie wraca na jakis czas - nie mam pojecia co to takiego - pytalem na forum nikt nie byl w stanie udzielic konkretnej odpowiedzi EWS4 fault (00A10A) - mialem juz wczesniej po skasowaniu nie wraca na jakis czas - nie mam pojecia co to takiego - pytalem na forum nikt nie byl w stanie udzielic konkretnej odpowiedzi SMFA Error motor (009EB2) - ten wyglada na to ze cos od siedzenia Po skasowaniu zadne bledy nie wrocily... Dodam ze wczesniej juz czyscilem i zamienialem solenoidy miejscami (wymienilem tez o-ringi) bo podobny jesli nie ten sam blad sie pojawial: Tutaj manual jak to ogarnac: http://www.ebay.co.uk/itm/VANOS-Camshaft-Solenoid-Valve-BMW-1-3-5-X3-X5-Z4-Engine-N51-N52-N54-11367585425-/262114812292?hash=item3d0742a184:g:h0MAAOSw9mFWL8e3 nr 1 tutaj: http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=WB32-EUR-02-2007-E92-BMW-325i&diagId=11_3736
-
[e92 325i] szarpie na zimnym
Czyli najlepiej wykrecic rano ale nie odpalac wczesniej samochodu? Z tego co pamietam jak wymienialem swiece 8k mil temu to wszystkie byly okopcone... Czy fakt ze bryka wciaga olej ma znaczenie na wyglad swiec?
-
[e92 325i] szarpie na zimnym
Dzieki za sugestie gnombris. Jak swieca ma zle spalanie to bedzie jakas okopcona/zabrudzona czy cos innego?
-
[e92 325i] szarpie na zimnym
Nie mialem zadnego. Kompletnie nic sie nie dzialo. Zalalem profilaktycznie. Cos akurat kupowalem w BMW i mieli ten srodek na wystawie wiec sie skusilem - wczesniej oczywiscie obgadalem sprawe ze sprzedawca i mowil ze moze pomoc a na pewno nie zaszkodzi. Jak cos sie dzieje to z regoly jest juz za pozno. Ne wiem czy to to, czy to moze cos innego. Sprawdze czy mam jakies bledy ale ostatnio jak patrzylem to nic nie bylo
-
[e92 325i] szarpie na zimnym
Stare dawno w smietniku - nowe zalozone doklandie 8.5k mil temu. Przed wymiana swiec szarpania nie bylo. Wczoraj zauwazylem jeszcze jedna rzecz - mozliwe ze wazna i chcialem sprawdzic czy inni uzytkownicy tych silnikow tez tak maja. Podczas jazdy na zimnym/rozgrzanym silniku np na drugim biegu na 2-3k obrotow w momencie zdjecia nogi zgazu mam 3-5 szarpniec podczas jak samochod zwalnia. Czy to jest normalne? Dodam ze wczesniej tego nie zauwazylem.
-
[e92 325i] szarpie na zimnym
Witam, Zaczyna mnie to powoli irytowac i faktycznie mysle ze to po tym jak zalalem do baku ten specyfik BMW do czyszczenia wtryskow... Wczesniej samochod jezdzil super plynnie - w szczegolnosci po upgradzie softu i sterownikow teraz non stop podszarpuje - nawet na cieplym jak ruszam ze swiatel potrafi szarpanc jak nie zgasnac. Mam nalatane 68.5K mil i nie moge uwierzyc ze czeka mnie wymiana/czyszczenie wtryskow.... Mozna to jakos sprawdzic zanim podejme tak drastyczne kroki? Moze zaczac od swiec? Moze to cewki? Przeplywomierz?
-
Woda w komorze akumulatora E91
Hej, Powod pojawienia sie wody w komorze akumulatora w moim przypadku byl troszke inny ale kolezanka z postu powyzej z tego co pamietam miala zapchane kanaliki od szyberdachu. Nie mam pojecia skad woda wziela sie tam u Ciebie. Drugie zdjecie od gory po prawej stronie zaraz pod czerwonymi przewodami sa czarne klapki ktore sie uchylaja jak zamykasz drzwi: viewtopic.php?f=70&t=281966 Moze sa u Ciebie wylamane i jakos cieknie przez zderzak. Druga sprawa sprawdz tez ta plastikowa zaslepke na pierwszym zdjeciu na dnie (przykryta przez aku) czy nie jest wylamana.
-
POMOCY !!! Urwane kable przy akumulatorze !
Kable/klemy odkrecasz od srodka aby je wymienic. Sa tam plastikowe zaslepki a nastapnie nasadowa 10tka i po sprawie. Nie musisz wymieniac jesli nie sa uszkodzone. Ja mialem uwalona kleme pirotechniczna wlasnie w tym miejscu tak samo jak i kolezanka - koszt okolo 300-400zl za uzywke.
-
Woda w komorze akumulatora E91
Popatrz tutaj: viewtopic.php?f=70&t=281966&start=15
-
BMW E90 330i n52 synchronizacaj wałkow do wału korbowego
Tu jest jeszcze manual z fotkami: http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=486201
-
[e92 325i] szarpie na zimnym
Az takich cyrkow jeszcze nie mam wiec bede sie marwil jak wywali mi Engine Check. Dzieki za podpowiedz.
-
BMW E90 330i n52 synchronizacaj wałkow do wału korbowego
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.