Treść opublikowana przez piotreksz4
-
524td Mało mocy, słabe przyspieszenie
Bardzo możliwe że to wina Turbny.Powiedz czy jak wciskasz gaz to w pewnym momencie auto zaczyna kopcić?Słychać że turbina załancza się? Co do sprzęgła to w Dieslu nawet jeżeli jest już na wykończeniu to i tak bedzie ciągnąć ze względu na wysoki moment obrotowy
-
316i Coupe Kontrolka ABS Pali Gasnie...??
albo można zrobić test na "żarówke".
-
320 drgania przy 80km/h przez alu.
no właśnie to jest kwestia jakie ma bicie...
-
BMW 525 [e34] Gaśnie!! Automat!
I tutaj się mylisz kolego.Jeżeli bylaby nieszczelność w dolocie to auto pracowałoby nierówno na P i na N.Moim zdaniem auto w pewnym momencie nie wysprzęgla lub też ma za niskie obroty w momencie wrzucenia jakiego kolwiek biegu skutek taki że gaśnie. A jak jest na Neutralu??Auto pracuje równo?
-
E34 525i 92r
Kup nowe,wzmocnione sprężyny do zawieszenia.Mają o 1-2 zwoje więcej i są o wiele sztywniejsze.Naprawde polecam to rozwiązanie.Żadnych zbędnych kombinacji
-
316i 93r ucho do holowania
koszt ucha na allegro to 50 zł z wysyłką,nie warto kombinować.Cena nie jest wygórowana a co oryginal to oryginał
-
320 drgania przy 80km/h przez alu.
jeżeli alu jest krzywe to pierścienie nic nie dadzą.Bo niby w jaki cudowny sposób wyprostują felge??Jeżeli stwierdzili w warsztacie że felga ma bicie to musi tak być i drgania nie znikną niestety.
-
316i (m43) Co to jest za kabel?
jak dla mnie to jest wtyczka od czujnika umieszczonego na bloku silnika pod kolektorem dolotowym.Musisz sciągnąć kolektor a raczej jego górną część i wtedy zobaczysz.Co do Sondy to zazwyczaj jest ona na 4 piny ma okrągła wtyczke,ale na wszelki wypadek sprawdz.Sonde znajdziesz na rurze łączącej kolektor wydechowy z katalizatorem
-
automat nie daje mocy z silnika na koła.
w automatach z takich roczników nie robi się w ten sposób że z R szybko wrzuca sie na D .Są to skrzynie starego typu i nie zmieniają tak szybko przełożeń(może pęknąć kosz).Ja bym zaczął od ogledzin skrzyni czyli wymiana filtra+oleju i sprawdzenie czy są opiłki.możliwe że siada sprzęgło Hydrokinetyczne lub zapchane zaworki starym olejem i trzeba przepłukać skrzynie
-
316i nie zapla się lampka ładowania
sprawdz ładowanie alternatora.Jeżeli ma ponad 14v to jest ok(przy okazji sprawdz naciąg paska).A co do akumulatora to ile ma lat?Może zwyczajnie czas na wymiane??
-
316i Coupe Zacieka Pod Maske Material Mokry???
sprawdzić można łatwo,wystarczy ze zrobisz test spryskiwaczów po czym sprawdzasz wygłuszenie maski.Jak sucho to bierzesz wąż ogrodowy i polewasz okolice dysz i także sprawdzasz czy mokro.Przez kratke raczej nie powinno zaciekać,chociaż nigdy nic nie wiadomo.Wygłuszenie trzyma się bez kleju,może trzeba wymienić spinki tylko??
-
316i Coupe Kontrolka ABS Pali Gasnie...??
sprawdz styki gdzie czujnik łaczy się z instalacją,przy okazji zerknij czy nie ma przetarć.Jak masz czas to wykręć czujniki i je delikatnie wyczysć po czym mocno dokręć.Przed tym wszystkim zdejmij klemy bo komputer może nabić błąd
-
jaka gubosc uszczelki pod głowice? e30 320 90r
chłopie kolega wyżej niezłe bajki opowiada.Są różne grubości z tego względu że po planowaniu głowicy,jest ona niższa średnio o 0.2-0.5 mm w zależności od tego ile miałeś ściągniętego materiału podczas planowania.Uszczelka musi być dobrana według wzoru nominalna grubość uszczelki fabrycznej+to co zostało sciągnięte podczas planowania=grubość uszczelki która musisz założyć.Kup uszczelke sprawdzonej firmy np erling.
-
[e36] 320I Problem z drganiem tylnego zawieszenia.
wymienić gumy na wózku i dyferencjale i będzie dobrze.Unieś auto,postaw na koziołki.włacz silnik i zacznij zmienić biegi(raz mocniej dodaj gazu przy zmianie,raz lżej),obserwuj z kanału czy podczas zmiany rusza sie most lub dyfer.Jeżeli tak to wiesz które gumy na 100% do wymiany
-
318i jak rozróżnić silnik m43b16 od m43b18??
co do komputera to polecam rozebrać,zalać go izopropanolem(jest to środek do elektroniki),i miekką szczoteczką umyć.U mnie było to samo,komputer pływał,przy okazji nieco go przerobiłem(mocowanie) i teraz nic nie cieknie i jest suchutki. Co do przewodu to wygląda na jakiś masowy,musiałbyś po przewodzie dotrzeć do odbiornika bo tak to nikt nie powie co to może być
-
316i Coupe Zacieka Pod Maske Material Mokry???
pewnie cieknie Tobie poprzez dysze spryskiwczów,sprawdz ich szczelność.A także zobacz czy przewody do dysz są całe i szczelne bo może podczas deszczu używasz spryskiwaczy a przewód gumowy jest uszkodzony lub jakiś trójnik
-
czy da radę wstawić ten silnik 5.4l m73 n7 do E 36
chciec to moć :D :D Tylko zależne to jest od grubości portfela:)
-
318i jak rozróżnić silnik m43b16 od m43b18??
wrzuć foto tych przewodów.Mogą to być przewody od np wzmacniacza,chociaż wątpie
-
318i jak rozróżnić silnik m43b16 od m43b18??
A po czym Twój mechanik stwerdził żę to 1.8??Po głowicy tego napewno nie odróżnsz bo do 1.6 pasowała głowica od 1.8 więc to odpada.Jedynie szukasz oznaczenia na kadłubie silnika.Poza tym po podpięciu pod komputer wykazałoby że jest to 1.8 a nie 1.6
-
320i Trzeci kpl tarcz hamulcowych przerobiony na chipsy
stawiałbym jednak na krzywe piasty,bo tyle kompletów tarcz i w tak krótkim czasie to jest niemożliwe.Zobacz Piasty a przy okazji sprawdz czy tłoczek na pewno się cofa.Może być że klocek minimanie trze o tarcze powodując jej zagrzanie a w konsekwencji dłuższej jazdy przegrzanie i bicie
-
przepalanie bezpiecznika dmuchawy
jak dla mnie to cos jest nie tak z silnikiem dmuchawy.Jest za duże obciążenie i siada bezpiecznik.
-
BMW 525 [e34] Gaśnie!! Automat!
może być tak,że za słabo wciskasz hamulec i auto usiłuje ruszyć na półsprzęgle po czym przyhamowane dławi się.Kolejny problem to kończące się sprzęgło hydrokinetyczne...
-
Uszczelka pod głowicą, ile to może kosztować? Czy warto?
części wraz z planowaniem coś koło 500 zł robocizna też coś koło 500 złotych.Moim zdaniem w tysiaczku zmieścisz się bez problemu
-
3XX montaż klimatyzacji E36
więc w skład takiego zestawu wchodzi: Chłodnica klimy+wiatrak Skraplacz nagrzewnica pompa klimatyzacji mocowanie pompy klimatyzacji czujniki na silnik i do kabiny-czyli wiązka silnika+wiązka pod deske panel klimatronika lub manualny koło pasowe do silnika węże ciśnieniowe itp starsze wersje klimy wymagają przeróbki,gdyż nie da sie ich nabić. Gra raczej nie warta zachodu
-
[E36] Problem z centralnym zamkiem - standard
po pierwsze wyciągnij siłowniki centralnego i wyczyść z brudu po czym przesmaruj.Po drugie sprawdz czy wszystkie czujniki zamknięcia drzwi działają prawidłowo,po trzecie zobacz czy do siłownika klapy dociera sygnał.Po czwarte sprawdz wszystkie cięgna czy są proste i chodzą lekko(nie są wypięte).No i to na tyle.U mnie to pomogło,u znajmoego też.Więc do dzieła;)