Treść opublikowana przez stanek90
-
Spadki mocy e39 520d
Ja maialem podobnie,wtrysk sterujacy takze nie chodził ale w moim przypadku wogole nie mialo to znaczenia na dynamike,winowajca to przeplywomierz.Jak masz dostep to disa to sprawdz wartosci zadane z uzyskanymi,albo podmien przeplywke
-
VIN - prośba o rozkodowanie
Witam Prosze o rozkodowanie WBAAL71090KE48518
-
[E38][E39] Montaż kamery cofania
Co do skaczącego obrazu to jest zla kamerka.Tuner tv pod wejsciem rv camera obsluguje tylko system ntsc,jezeli kamera obsluguje tylko pal to wlasnie bedzie taki efekt.Polecam montaz tej kamerki,czesto ułatwia sprawe;)
-
Ustawianie Car&key NCS, DIS
Odblokowanie tv jest dziecinnie proste wystarczy przerobic troszke fejsa i znalesc przewod lini kbus no i miec program ogolnie dostepny
-
Nie moge zakodowac GM3
Tak jak wczesniej napisalem zakodowalem juz sobie kierunki i dzwiek przy otwieraniu,ale ta pierwsza metodą,przy drugiej wywali mi bład.Czym te metody sie od siebie roznia???
-
DIS nie wykrywa pojazdu na przejściówce na 20 pin
Trzeba zmoskowac w fejsice piny.np zwykłym przeowdem cienkim 1 z 16 w przypadku takiej przejsciowki OBD-2 BMW 16Pin <<<< === >>>>> OBD- BMW 20Pin 1 --------------------------------------------------16 ( Zündung / Zapłon +12V ) 4 / 5 ----------------------------------------------19 ( GND ) 7 / 8 ----------------------------------------------17/20 ( K-Line ) 15 -------------------------------------------------15 ( L- Line ) 16 -------------------------------------------------14 ( +12V / Bat.)
-
Nie moge zakodowac GM3
Proli expertmode czyli car key 3 ptaszki i podmiana man z trc.Zakodowalem tą instrukcja: ładujesz profil "expertenmodus" F1 --> F3 wybierasz e39 --> potem F6 --> następnie F4 i wybierasz sterownik który chcesz "opracowywać", w tym wypadku GM3 --> nastepnie F2 i wybieram z listy "Codierdaten lesen" --> F3. w tym momencie NCS rozczytał sterownik GM3. teraz idziesz w exploratorze do C:\NCSEXPER\WORK i otwierasz notatnikiem plik "FSW_PSW.TRC " i kopiujesz jego zawartość do pliku "FSW_PSW.MAN". W nim zmieniasz co potrzebujesz na aktiv lub nicht_aktiv i zapisujesz. teraz wracasz do NCSa --> przyciskasz znowu F2 zmiana w liście na "SG codieren" --> F3 --> gotowe. Poszlo bez problemu W lcm zawsze rbie to tą instrukcja 4. Kliknij F1 (VIN/ZCS/FA), następnie kliknij F3 (ZCS/FA f.ECU) 5. Wybierz swój samochód w oknie które się otworzy- np. e39 6. Wybierz ECU do komunikacji, może być pierwsze z góry 7. Teraz wciśnij F6, czyli Back 8. Wbierz F4 "Program ECU", w tym przypadku kodujemy światła, a więc w oknie, które się pokaże wybieramy moduł LCM (Light Control Module) 9. Następnie wybieramy F5 (Basic functions) i następnie w oknie które ci się pokaże zjedź suwakiem niżej i kliknij dwa razy na „coapireadsggetfswpsw", następuje odczyt/kopiownaie FSW_PSW.TRC 10. W katalogu ncsexpert/Work znajdziesz teraz plik FSW_PSW.TRC, skopiuj go gdzieś w inne miejsce na dysku, zmień nazwę na FSW_PSW.MAN, wyedytuj w notatniku i zmień: 11. Następnie po zrobieniu w/w zmian zapisz plik FSW_PSW.MAN i wgraj go do katalogu ncsexpert/Work, podmieniając wcześniej utworzony. 12. Teraz Wracamy do NCS (nie wyłączaliśmy go podczas wykonywania punktu 10 i 11) i wciskamy Execute Job Jak chcialem kodowac ta instrukcja w gm3 to wywalo blad jak w pierwszym poscie,jezeli chcem kodowac lcm to bledu nie ma.Czym roznia sie te instrukcje kodowania,jezeli obydwie tak samo dzialaja?????
-
Nie moge zakodowac GM3
Witam. Dzisiaj chcialem zakodowac kierunki podczas zamykania i dzwiek w gm3 i podczas czytania poprzez coapireadsggetfswpsw wyskakuje mi taki błąd coapi-2041:wrong ecu coding index-A_GM3:CODIRINDEX=05h. Mozna jakos inaczej to zakodowac???
-
E39 Kolor migaczy - przód
Tak dla nie wtajemniczonych powiem ze w wsrsji poliftowej kolor kierunkow wybierala osoba kupujace nowe auto.Dlatego w liftach sa takie i takie;)
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Ja mam 520d,wczesniej mialem 320d i jezeli chodzi o moc to nie widze roznicy.Spalanie w trasie 5,5 l.Tanszee oc itp.Jezeli komus odpowieda moc 136 km w 320d to tu nie bedzie rozczarowany.Moim zdaniem kupowanie 530d dla zasady,bo silnik oh ah,a nastepnie jezdzenie nim na krotkie trasy czy tez po miescie i spalanie rzedu 10 l ,bo takie jest to mala pomylka.Rozumiem jak ktos duzo jezdzi i robi trasy,owszem taki silnik jak najbardziej(spalanie na dlugiej trasie to 7 l przy 110 km/h),ale kupic bo to slawne 3.0 i plakac na stacji paliw....Nie mowie tego,ze wzgledu ze sam posiadam 520d,jezdzilem 530d i kupujac ten samochod trzeba sie zastanowic czy duza moc naprawde sie przyda po miescie ,czy tez jedno pasmowych "autostradach"
-
Linka otwierania maski bmw e39
Takze przerabialem temat urwanej linki.Urwala mi sie przy dzwigni otwierania.Oczywisice kupilem rowerowa i sztukowalem kombinowalem,pilowalem przycinalem,az wkoncu kupilem za 80 zł oryginal i to chyba najlepsze wyjscie jezeli ktos nie lubi druciarstwa
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Ktoś bardzo mądrze napisał wczesniej,ze zadbany i doinwestowana e39 nigdy nie pojdzie z allegro,bo tam jest multim szrotu po cenach okazyjnych.Sam wystawialem swoja 520d.I co z tego ze mam wymienione sprzeglo dwumas,nowe amory i multim roznych rzeczy ktore prawdziwy milosnik marki zrobi tylko po to by czuc sie dobrze w sowojej e39,max wyposazenie.Jak ktos woli kupic 2 tys tansza,dzwoniac do mnie czy zejde te 2 tys.Smiech na sali z tymi cenami......
-
Amortyzatory (Proszę o pomoc w doborze)
Ostatnio na przod zalozylem KYB,mysle ze jest to najlepszy wybor cena jakosc.Nie widac roznicy miedzy oryginalem.Cena razem z odbojami 630 zł za dwa.
-
530d webasto - podsumowanie.
Panowie potreba mi pomka wody,ma ktos moze na sprzedaż???
-
520d czy 525d czy 530d
3.0d 193 można poszalać, zwlaszcza manual i po chipie :) nie wyobrażam sobie jazdy e39 z 136 km na pokladzie, do tego w touringu - LUDZIE Z JAZDY TRZEBA CZASEM CZERPAĆ CHOĆ CIUT PRZYJEMNOŚCI !!! Ej...ale kolega przesadził,takze mam 520d i zaden golf tdi nawet rowno by nie wystartowal....Jak ktos jezdzil zwalonym m47 ktorych jest pelno na rynku i z tych 136 maja 90,100 itp KM to nic dziwnego,ale niech nie przypina pinezki pod wszystkie.Nie powiem,ze jest to szatan predkosci,ale jak ktos mial e46 z tym silnikiem i wystarczylo tu tez wystarczy.Plus taki,ze nie placze przy kasie na stacji paliw przy dzisiejszych cenach. Pozdrawiam
-
530d webasto - podsumowanie.
Akus ma 800 A rozruchu,dzisiaj rano webasto chodzilo 15 min zanim wsiadlem i odpalil bez najmniejszego problemu,ladowanie w tescie 14,1 V ps ile kosztowala Cie naprawa?
-
530d webasto - podsumowanie.
Ja mam do pracy 33 km i rano dzisial nie odpalilem auta,ale mialem akusa 74 ah.Dzisiaj kupilem 95ah i jutro zobacze jak to wyglada.Gdzie naprawiales plytke???
-
Webasto gotuje płyn e39
mam thermo top z/c,pompka jest,lecz czasami sie nie uruchomi albo przeywa itp.
-
530d webasto - podsumowanie.
Nie wyłaczy sie,caly czas chodzi
-
Webasto gotuje płyn e39
Z tego co sie dowiedzialem,to pompka ma w sobie jeszcze jakas elektronike,ktora informuje sterownik o opracy,lecz jezeli jest już na skraju swojego zywota to zawiesza sie,szczotki juz odmawiaja.Wtedy pompka jest wykrywana przez kasete lecz fizycznie nie chodzi lub chodzi jak chce.Ktos moze potwierdzic ta teorie????
-
530d webasto - podsumowanie.
Pompka chodzi caly czas.Miales blad pompki,czy webasto Ci wczesniej startowalo ??Gdzie kupiles pompke??
-
Webasto gotuje płyn e39
Tylko ze u mnie pompka musi chodzic bo zadnego bledu nie ma w inpie i nawet ja slychc
-
Webasto gotuje płyn e39
Witam E39 z 01 r odblokowałem ncsem webasto,nastawie czas wszystko się załączy na webascie brak błędów,lecz przez nawiew leci zimne powietrze i po pewnym czasie webasto zaczyna gotować płyn,czyli nie ma obiegu.Klawisz max także mi nie dziala,poniewaz jak wychlodzi nagrzewnice to leci dlaje zimne powietrze.Pompki pod zaworami fabrycznie samochód nie posiada.Jak uruchomi c te ogrzewanie,aby pompka webasto tłoczyła na układ ????
-
Telewizja cyfrowa a tuner w bmw
Witam Jak wiadomo przechodzimy na telewizje cyfrowa.Czy do bmw tez bedzie trzba cos dokupic np tuner itp,czy bedzie wszystko odbieralo?Navi mk3
-
530d webasto - podsumowanie.
No ale Ty masz sterowanie po can wiec 12 v nic nie da.Podlacz pod inpe i wszystko bedzie jka na dloni