Treść opublikowana przez legrooch
-
BMW E39 3.0 disel, nie odpala.
ar_w ==> Odnośnie tego, co da INPA - wystarczy poobserwować, czy przy kręceniu ciśnienie ledwo idzie do góry, czy ma te 280 a mimo to silnik nie startuje. Podobnie z progową. Nie każdy ma ucho audiofila :) Wtrysk musiałby być naprawdę walnięty, żeby zbijał ciśnienie poniżej wymaganego na szynie. Ale generalnie rozumowanie ok. Ja już z praktyki i obserwacji widziałem kilkanaście E39 530D, które miały walnięty zawór, a zdążyły zwiedzić wszystkich mechaników, przejść regenerację wtrysków oraz wymianę progówek :)
-
BMW E39 3.0 disel, nie odpala.
Wtrysk nie oznacza, że powoduje niskie ciśnienie na CR... Twoje problemy bardziej mi pasują na regulator ciśnienia CR, ale bez chęci diagnostyki na zwykłym PC z INPA i kabelkiem za 70zł nie dowiesz się nic, natomiast możesz inwestować kolejne pieniądze w kolejną robociznę, przy której te stracone 30zł to pikuś. Ciśnienie na listwie przy odpaleniu powinno wynosić około 170-190. Ciśnienie na progówce nie powinno być niższe niż 3.2 (choć i tu zdarzają się wyjątki). Wtrysk mimo lania nie powinien wpłynąć w takim stopniu na ciśnienie. I piszę teraz poważnie - zrobisz jak uważasz. Według mnie prostsze jest zainwestowanie 70zł w kabel, u kogoś na laptopie zainstalować INPA, wybrać wersję sterownika silnika z listy, wejść w dane i sprawdzić LIVE co się dzieje przed kręceniem, w czasie i po. Od ciśnień do korekcji wtrysków. Edit: Równie dobrze nieszczelność pompy może powodować problemy z ciśnieniem. To nie jest maluch czy Zastava. Żeby ustalić co i jak trzeba odczytać błędy oraz wskazania pracy elementów.
-
e39 530dA. inaczej przyspiesza na zimnym i ciepłym silniku
RAZOR ==> Mam po kapitalce od sierpnia :) I też włoszkę :)
-
e39 530dA. inaczej przyspiesza na zimnym i ciepłym silniku
Ja mam dopiero 1400km na tym silniku. Nie wiem ile godzin, ale nie kasowałem przebiegu. Wtryski i hydrauliki się stare zostały jeszcze. W tym roku do roboty. Wali mi na czarno pod butem solidnym, ale ja stawiam tu na te nieszczęsne wtryski, które ominęły póki co robotę.
-
BMW E39 3.0 disel, nie odpala.
Coś czuję, że to nie będzie wtrysk :] Ale co tam ja wiem, w końcu ostatnie 5 porad z problemami odpalania diesela to było też to, co mówił mechanik :] jacol14 - możesz powiedzieć, czemu Wy lubicie robić wszystko na około? Pisze się Wam o diagnostyce, którą można zrobić dowolnym laptopem + kabel i mieć winę na talerzu. To jeździcie po innych mechanikach, później wizyty u kolejnych.... Szczerze, to śmiać się będę, jak po wizycie u mechanika i regeneracji/wymianie wtrysku problem dalej będzie występować.
-
[e39] [530d] webasto z/c zasada działania
http://www.bmw-planet.com/diagrams/release/us/e39old/index.htm Pogrzeb dokładnie po schematach.
-
e39 530dA. inaczej przyspiesza na zimnym i ciepłym silniku
Ja u siebie zauważyłem jeszcze inną zależność. Rano na zimnym wyjeżdżam nie kręcąc silnika. Reakcja na gaz jest cieniutka. Podjeżdżam z małżonką i dzieckiem do przedszkola, dziecko jest odstawiane i jedziemy dalej. Po tym fajkowym postoju całkiem inaczej reaguje samochód na gaz. I nie ma to nic wspólnego z temperaturą (dojeżdżam już nagrzany). Zastanawiam się nad uciekaniem gdzieś delikatnie podciśnienia. Może złe sterowanie przez to idzie na gruszkę? Może ten akumulator przez turbo lub pęknięty gdzieś wąż? Luźne gdybania... Może subiektywne. Co do tematu - ar_w opisał dokładnie do, co normalnie i ja odczuwam. W cieple słabnie, ale to pewnie właśnie kwestia temperatury powietrza w mieszance.
-
[E39] 5XX Odpalanie auta w bardzo mroźne dni-opinie
Ech te wasze skurczenia... Ludzie to jednak mają problemy :mrgreen: Dobremu kaczorowi to nawet w lodowatej wodzie się nie kurczy :norty:
-
BMW E39 3.0 disel, nie odpala.
2 minuty to według mnie sporo. U siebie nigdy nie zaobserwowałem takiego czasu, co najwyżej kilkanaście sekund maks. Czyżby waliło na powrót? Bo tak by to wyglądało. Coś w takim razie słabo byś sprawdzał ciśnienia. Pokaż z INPA ciśnienie przed odpaleniem oraz po odpaleniu.
-
BMW E39 3.0 disel, nie odpala.
Tzn które i jakie? dziwne. to nie ma znaczenia.
-
BMW E39 3.0 disel, nie odpala.
tylko u mnie jest ten problem ze kręci i wgl. nie odpala, czy jest zimna czy ciepła. A jak sikniesz startera to pali, o każdej porze dnia. Czyli co? Podpiąłeś pod komputer i masz zero błędów? Ciśnienie masz w normie jak w tym wątku?
-
problem z odpalaniem e39 530d
........ Do tego jeszcze data i wszystkie moje posty w wątku...
-
BMW E39 3.0 disel, nie odpala.
Wszystko. viewtopic.php?f=72&t=194030
-
e39 520D 2002r długo kręci rozrusznikiem na zimnym przestany
W dieselu podstawa to układ paliwowy. Jak jest ok, to przy świecach albo odpali albo nie. A jak układ jest walnięty, to może odpalać, może nie odpalać, może gasnąć, może wszystko :)
-
[E39] 5XX Odpalanie auta w bardzo mroźne dni-opinie
Nie załapałeś żarciku :) Stąd ten "FAKE! FAKE!" :)
-
[E39] 5XX Odpalanie auta w bardzo mroźne dni-opinie
FAKE! FAKE! :wink: Przeca pisałem, że albo złudzenie albo nie wiem co :) Nie chciałoby mi się bawić przy takiej lodówie, jak wtedy była :) Shit, u mnie chyba webasto nie działa... Jeszcze nigdy nie słyszałem dźwięku innego niż progówka i silnik. Czyli musi być je słychać aż? :)
-
[E39] 5XX Odpalanie auta w bardzo mroźne dni-opinie
Ja swoją prostowałem wtedy dopiero po zakupie. Kontrolka się długo nie paliła mimo mrozów. A co do odpalania - polecam z poziomu serducha (jego lewej strony) spojrzeć na temperaturę i przekręcić kluczyk :)
-
[E39] 5XX Odpalanie auta w bardzo mroźne dni-opinie
Dobra, nie pamiętam gdzie to wrzucałem (dziś nie kontaktuję za bardzo). Moja przy -20 rano tak odpalała bez żadnych dodatków do paliwa itp. I nie manewrowałem wtedy prostownikiem też. I proszę nie sugerować się komentarzami, bo zarzucano mi odpalanie na ciepłym :) Kąt kamery daje iluzję. Wydaje mi się, że tak właśnie powinna palić E39 530d, chociaż może komuś pali lepiej? Jakiś filmik dla porównania? :)
-
brak czujnika temp zewnętrznej :(
To za wtyczkę z pinami nieźle Cię pociągnęli.... Ja dałem za to 18 złotych w ASO, za czujnik 73 zł. Schemat (element B21 wraz z opisami kolorów oraz grubości przewodów): http://wds.spaghetticoder.org/en/svg/sp/SP0000010592.svg?m=e3902
-
Życzenia Świąteczne
Zdrówka, szczęścia, napoju dla kobiety, żeby się prosto prowadziła i nie dawała d..y w najgorszym momencie :) :cool2:
-
e39 3,0d 2001r - pompa paliwa ? nie odpala ? Gaśnie.
reemo ==> Jeżeli chcesz naprawdę naprawić samochód, to jest tylko jeden magik w mazowieckim. Reszcie naprawiaczy może się co najwyżej udać ustalić problem. Zapraszam do tego Pana - http://www.zumi.pl/111742,Diesel_System_Bogdan_Podkowinski,Nadarzyn,firma.html#!s=homePage Nie spotkałem się jeszcze na kilkadziesiąt robionych tam samochodów (nie licząc w tym tych z warsztatów), żeby coś spieprzyli. Opinie negatywne o nim w necie są fajnym złym marketingiem szeptanym :] Coś jak kiedyś między BMW Łomianki i Piaseczno :)
-
[E39] 5XX Odpalanie auta w bardzo mroźne dni-opinie
Chłopaki mają pewnie tak z tego samego powodu, dla którego ja nie chcę E60 za nic. Mechanika, w miarę czysta i tyle. Nie zabawki jak lampki na choince :)
-
[E39] 5XX Odpalanie auta w bardzo mroźne dni-opinie
Jaki paskudny pas przedni... To była jakaś wersja 280? Bez okrąglaków?
-
BMW 530d 160 i wylacza sie turbina
Zawór sterujący żaluzjami w turbo. Takie cięgno, przy którym wymieniałeś ten wąż podciśnienia.
-
[E39] 5XX Odpalanie auta w bardzo mroźne dni-opinie
Fajnie się dowiedzieć czegoś o autobusach i o prezesówkach :D A jak na zimno taka odpala?