Treść opublikowana przez legrooch
-
BMW 530d 160 i wylacza sie turbina
Przycinająca się sztanga - według mnie. Do nasmarowania, ale ja bym zdjął turbo i na spokojnie je obejrzał.
-
bmw e39 530d rocznik 1999
Glow device też miałem przy walniętej świecy. Chłopak ma INPĘ, więc zalecam, żeby sprawdził zachowanie ciśnienia przy kręceniu na zimnym.
-
bmw e39 530d rocznik 1999
Wtryski albo regulator ciśnienia pompy CR. 266 to trochę mało. Rozruch szybki, czy kręci chwilę?
-
Holowanie automatu
Dorosła odpowiedź z luźnym inwektywem. Na plus Wiesiek. U mnie się tak nie wyraża przy dzieleniu wiedzą. Ja widziałem za to skrzynie po ciągnięciu. I wyglądały zgoła inaczej. Cóż - jak napisałem wszystko zależy od stanu skrzyni. Jednak jest to z jakiegoś powodu niewskazane. Ja wolę jednak brać to pod uwagę, niż robić remont niepotrzebnie.
-
Holowanie automatu
Skoro piszę głupoty, to uzasadnij to mechanicznie, a nie na podstawie "instrukcji". Idąc tropem instrukcji, to również olej w skrzyni jest do samego jej końca. Wszystko zależy tylko, czy patrzy się z punktu widzenia użytkownika, czy sprzedawcy. Skoro nie każą w instrukcjach dbać o turbo, to można walić opór i "cyk" stacyjką, co nie? Jeżeli nie potrafisz przedstawić faktu technicznie, to lepiej nie rzucaj takimi hasłami. Głupotę sam palnąłeś.
-
opada temperatura 3.0d
Tam trzynastki nie ma na liście :) Dobra, zrobię główny i podejrzę ten EGRowy o ile istnieje. Dzięki :)
-
Holowanie automatu
Ależ oczywiście! Silnik też pochodzi chwilę bez oleju. W sumie, to jak ma więcej to lepiej powinien smarować... Można zrobić holowanie samochodu pod warunkiem sprawnego silnika, który będzie skrzynię hamował. Gdybym wiedział, że jakikolwiek samochód był ciągany przy wyłączonym - z miejsca bym odpuścił temat. Upalone lub przegrzane kosze... Mniam! Brak grzania i chłodzenia skrzyni - identyczna sprawa jak ostre butowanie na zimnym. Pojeździ,a i owszem. Ale...
-
Holowanie automatu
Pomijając, że instrukcja instrukcją, wiek skrzyni wiekiem a brak smarowania robi swoje. Nie zaleca się holować nawet trzymając się poniżej tych parametrów.
-
opada temperatura 3.0d
A sprawa nr 3? Najbardziej mnie interesuje. Dotąd na realoem nie spotkałem się z takim oznaczeniem. Koniec produkcji? Brak części we własnej sztuce?
-
opada temperatura 3.0d
Magicy od termostatów - ponawiam :) Trzy pytania: 1) Jak wygląda kwestia wymiany termostatów w E39 530D? 2) Wymaga spuszczenia płynu? 3) Czemu w realoem.com termostat EGR jest oznaczony na czerwono? http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=DP81&mospid=47559&btnr=11_2842&hg=11&fg=35&hl=17
-
opada temperatura 3.0d
Trzy pytania: 1) Jak wygląda kwestia wymiany termostatów w E39 530D? 2) Wymaga spuszczenia płynu? 3) Czemu w realoem.com termostat EGR jest oznaczony na czerwono? http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=DP81&mospid=47559&btnr=11_2842&hg=11&fg=35&hl=17
-
e39 3,0d 2001r - pompa paliwa ? nie odpala ? Gaśnie.
Może ktoś opisać technicznie na czym polega kalibracja pompy, która sterowana jest ciśnieniem? Co jest kalibrowane? Pytanie też do kolegi szatynwroc - na czym polega sterowanie regulatorem CR? Możesz to rozpisać?
-
[e39] 530d - jakie koło pasowe?
Szukam jednak czegoś tańszego niż Corteco :) Najwyżej za dwa lata do wymiany będzie. Tylko szukam czegoś w miarę cichego, bo obecne chodzi już prawie jak betoniarka...
-
[e39] 530d - jakie koło pasowe?
Witam, szukam koła pasowego do swojej sztuki. Ponieważ spodziewam się padu skrzyni, wolę zbytnio nie szaleć z ASO i tu pytanie - czy ktoś używa/używał zamiennika koła pasowego? Coś wartego polecenia, a coś do odrzucenia z miejsca (z doświadczenia oczywiście!)? :) [1] - http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=DP81&mospid=47559&btnr=11_2317&hg=11&fg=18
-
Automat 530d e39 problem ze skrzynią
Kolego, może to Twój pierwszy automat, ale jeżeli potrzebujesz tego typu teorii, to użyj google wpisując za każdym razem "e39 xxxxxx", gdzie pod xxx podstawiasz konwerter, asb itd Zamiast e39 możesz użyć słowa np. "rozwinięcie"
-
Zgasła nie odpala 530D e39
As I said :)
-
e39 3,0d 2001r - pompa paliwa ? nie odpala ? Gaśnie.
Może jak najbardziej. Z tego co kojarzę, to pompa w baku daje około 0,5b, następnie wstępna daje około 3,5-4. Teraz wchodzi CR i ma dawać powyżej 280. Do rozruchu wymagane jest około 170-180. Podepnij się INPA i sprawdź co i ile Ci daje. Zaobserwuj co "faluje" w czasie pracy.
-
e39 3,0d 2001r - pompa paliwa ? nie odpala ? Gaśnie.
Brak stabilnego ciśnienia na szynie CR, w większości przypadków przy rozruchu pompa nie jest w stanie nabić tych 170 aby dokonać rozruch silnika. Nie oznacza to jednak, to za chwilę będzie podobny problem, bo może wskoczyć na 190 i samochód "zagra". Innym objawem jest przykładowo falowanie obrotów. Diagnoza przez pompiarza. Nie wiem, jak to sprawdzić samemu w domu.
-
e39 3,0d 2001r - pompa paliwa ? nie odpala ? Gaśnie.
No to regulator ciśnienia pompy CR. Podjedź do jakiegoś pompiarza niech go zdiagnozuje.
-
3.0D kpcila na bialo zgasla podczas jazdy i nie odpala
Sorry, ale u mnie korbowy obracał równo, a zawory były niepogięte :) Nie musi nic stukać ani nie kręcić :) Odpukać dla kolegi oczywiście. Chociaż taka chmura w lusterku to nie jest optymistyczny widok :?
-
3.0D kpcila na bialo zgasla podczas jazdy i nie odpala
Wiesz, u mnie też zdechła w czasie jazdy i nie odpalała :) Właśnie przez zerwanie łańcucha. Poczekamy, aż kolega trafi znów na forum i się wypowie bardziej konkretnie.
-
3.0D kpcila na bialo zgasla podczas jazdy i nie odpala
Sugerując się przejechałem dobry kilometr i auto przestało przyśpieszać i po chwili zgaslo i juz nie odpalilo można wysnuć wniosek, że równie dobrze mógł zatrzeć silnik. Nie odpala może oznaczać też nie kręcenie lub zerwanie łańcucha. Moja sugestia dla kolegi z jednym postem po pierwszym problemie :)
-
Zgasła nie odpala 530D e39
Może być wszystko. Dlatego kazałem mu w pierwszej kolejności sprawdzić ciśnienia. Zamiast inwestować chociaż 50zł w bubel używany do postawienia na półce. Nie napisałem, że nie odpali. Liczyłem na podaną pomysłowość, bo... wystarczy cokolwiek zassanego. Nie piszę tu o kamieniach czy śrubokręcie. Polecam np. wodę. To jest ironia, jakbyś nie załapał. Nie mam nic do tekstów innych, o ile są one sensowne. Bezsensowne pomysły mogą drogo kosztować osoby, które na forum poświęconym konkretnym tematykom dzięki "fachowym" informacjom poniosą koszty i będą budować negatywną opinię. Przez takie pomysły przestałem ogólnie udzielać się na bmw-sport. PS. Imiona i nazwiska piszemy z dużej.
-
3.0D kpcila na bialo zgasla podczas jazdy i nie odpala
A jak z poziomem oleju? Nie zatarłeś silnika? Turbo?
-
Zgasła nie odpala 530D e39
Ty dalej nie rozumiesz tego, co wyszperasz.... Roger opisywał problem z wtryskiwaczami, które WYMAGAJĄ KODOWANIA i są powiązane z układem (wtrysk sterujący? nie mam - nie znam się). Korekty są ustawianie odpowiednio dla wtrysków. W M57 tego nie ma (więc po co wstawiłeś M57N?). A co do sporu - ja tego nie piszę po to, żeby po Tobie jechać. Ja to piszę po to, żeby inni nie popełniali podobnych błędów, co już Ci kilka lub kilkanaście razy wypomniałem.