Skocz do zawartości

legrooch

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez legrooch

  1. Według mnie warto lać paliwo z miejsca, gdzie się szybko zmienia.
  2. Sęk w tym, że optycznie spada z np. 90'C na 75'C. O długość niebieskiego pola się potrafi zdarzyć. Tzn w sytuacji, gdy temperatura bez nadmuchu dojdzie do pionu i włączę auto - wtedy potrafi tak spaść. Im dłuższa nazwa, tym mniej spada aż do wyeliminowania problemu.
  3. Nikt nie ma pomysłu? :)
  4. Witam, od jakiegoś czasu borykam się z pewnym problemem. Mianowicie jeżeli po odpaleniu samochodu (szczególnie widoczne teraz, gdy jest chłodniej) przestawię poziom nawiewu na klimatroniku na 2-4 kreski, samochód nagrzewa się normalnie i szybko. Po naciśnięciu "auto" po kilkunastu sekundach widać spadek temperatury na zegarze. Jeżeli znów zmniejszę siłę nawiewu - znów temperatura wraca do normy. Stabilizuje się to po około 15 kilometrach. I teraz tak - gdyby to był termostat, to o ile wiem włączenie klimatronika nie wpływałoby na tempo nagrzania płynu. Więc co za cholerstwo to może być? Leszek
  5. legrooch odpowiedział(a) na MateuszCHUDY temat w E39
    Mam automat i nie mam termostatu EGR :)
  6. O tym właśnie też myślałem. Mniej zachodu by było, jakby się udało je tylko podmienić, ale sam się tym zajmę. Zrobię różowe ;)
  7. arturo ==> Niby tryśnięcie to też pomysł, ale jakoś sporo zachodu za gówniany czarny trójkącik w drzwi :) No i jeszcze spasować pod shadowline...
  8. Jest możliwość zakupienia osobno samego trójkącika do okna? U mnie to aluminium dostało purchli i bym wymienił, a nie ma sensu wymiana całości :/
  9. Ja bym mógł tu jeszcze postawić na regulator ciśnienia na listwie. Może to ustrojstwo daje nierównomierne ciśnienie i sterownik dostaje fioła? Oczywiście odrzucając tu kwestię falowania przez osprzęt silnika, który tylko sprawia wrażenie całości.
  10. Sprawdź pod kolektorem od tej strony, czy nie masz tam elektrozaworu od klapek. http://realoem.com/bmw/diagrams/v/i/128.png
  11. Może być od EGR, eletrozaworu sterowania klapkami w kolektorze lub poduszek silnika.
  12. Obserwuję wątek, obserwuję i wreszcie coś napiszę. A skończy się na regulatorze ciśnienia tak czuję :)
  13. legrooch odpowiedział(a) na legrooch temat w E39
    Wybyłem, kupiłem, wymieniłem :) U mnie jest przekręcany prąd o około 15', później zdjęcie gumy, przekręcenie plastikowej nakładki na ksenon i wymiana żarówki.
  14. legrooch odpowiedział(a) na legrooch temat w E39
    Jeszcze jedno - jest jakaś róznica między numeracją 53500 a 66240, czy to tylko oznaczenia wewnętrzne producenta?
  15. legrooch odpowiedział(a) na legrooch temat w E39
    Ok, już zamieniłem miejscami i na sto procent żarnik. Rzeczywiście banał, a browarek to po powrocie z nowymi żarnikami :)
  16. legrooch opublikował(a) temat w E39
    Witam, pierwszy raz będę dłubał przy żarnikach, bo padają (różowe). Nie dotykałem się nigdy do elektryki, zawsze mechanika. 1) czy zakup xenonów D2S wystarczy? Trzonek ma oznaczenie P32d-2, barwa 4150K, 35W 12V. 2) jak się zachować przy wymianie? Rozpięcie aku i coś jeszcze? Jestem trochę z dala od TISa itd, stąd wątek na forum. Dzięki za info Leszek
  17. To ja offtopowo odpowiem. Volvo Ludzie, na południu Warszawy wszelkie osoby w takich samochodach to zabójcy, a raczej samobójcy. Wyrobiłem sobie aż kretyński nawyk, że widząc najzwyczajniej w świecie jadące Volvo: a) omijam/wyprzedzam w miarę możliwości jak najbardziej skrajnym pasem b) zwracam uwagę na twarz kierowcy c) obserwuję pojazd we wstecznym jeszcze długo Kojarzę tylko jedną osobę poruszającą się samochodem tej marki normalnie. Może i jest to jakiś stereotyp, ale powaga - widząc Volvo analizuję pierdyliard rzeczy nawet widząc je jadące prawidłowo.
  18. BMW, kolor niebieski, E39... Pasuje :D
  19. 1260 to błąd regulatora ciśnienia na pompie CR i to on będzie szwankować z gaśnięciem - nie trzyma na listwie ciśnienia łatwe do sprawdzenia podczas jazdy z INPA. Reszta jak to napisał ar_w to bełkot i tu nie pomogę.
  20. legrooch odpowiedział(a) na mariusz01 temat w E39
    Jeżeli chcesz każdorazowo po odbiorze lub kilkuset kilometrach znów zmieniać koło, to bierz zamiennik. Nikt z forum normalnie myślący nie da porady, że może jednak zamiennik. Corteco kosztuje 600zł. http://www.czescidobmw.pl/Kolo-pasowe/Kolo-pasowe-Corteco/Freudenberg,2514.html
  21. legrooch odpowiedział(a) na mariusz01 temat w E39
    Koło to około 800-1000zł (zależnie od miejsca zakupu). Czas naprawy to własnoręcznie około 20-30 minut jak się wie co i jak.
  22. Sprawdzenie EGRa jest banalne (pod katem otwierania tłoczka) - wpinamy wezyk tak, jak byl i ciagniemy powietrze. Powinien sie otworzyc ladnie.
  23. legrooch odpowiedział(a) na gradu_85 temat w E39
    Formalnie, to nie mam pojęcia jak go wyczyścić. Ciśnienie + najpierw odleżyny w ropie? Tak czy inaczej jakikolwiek syf z układu paliwowego nie może ruszyć dalej (wtryski itp)
  24. Dodatkowo leca piksele w osprzęcie, ale to już detal :) Brzydko wygląda też kierownica. Albo czymś wysmarowana, albo robiona.
  25. legrooch odpowiedział(a) na gradu_85 temat w E39
    No wiesz, mi Statoil pociągnął progówkę 3,8 oraz zatarł pompę CR + regulator po jednym ciśnieniu :> Poszukaj w historii forum jak chcesz :) Rozrząd też robiłem w całości, więc masz nieźle :)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.