Treść opublikowana przez silbergrau
-
Który olej z rodziny VALVOLINE zalać do diesla?
Mam zamiar zalać olej Valvoline Syn Power 0W-40 do 320d 150km - wszystkie jego parametry są OK, ale dziwne wydaje się że ten olej spełnia tylko normę Long Life 98... LL01 w dzisiejszych czasach byłoby chyba wskazane??
-
320d Czy to ja uszkodziłem turbine?
A jaki jest rocznik auta? Jakoś do jesieni 2003 turbosprężarki miały wadę (co za tym idzie mniejszą żywotność) i często wyły wymieniane w serwisach...
-
320d - kopci na błękitny/szary kolor
U mnie też zakopci przy odpalaniu na zimno (tylko wtedy), a silnik pracuje super, odpala bez problemu na zimno/ciepło, wtryski nie "cykają", silnik elegancko wkręca się na obroty. Zalany jest olej 0w-40...podejrzewam że za to zjawisko odpowiada po prostu olej w dolocie...
-
BMW e46 coupe 2.0D 2004 rok pomoc przy zakupie!!!
ok, więc sprawa jasna. :cool2:
-
BMW e46 coupe 2.0D 2004 rok pomoc przy zakupie!!!
mylisz sie :nienie: No bez jaj...Check engine w 320d po lifcie świeci się stale na zapłonie i nic w tym dziwnego bo TAK MA BYĆ - ta sprawa była już wiele razy wałkowana na forach. Przykład pierwszy z brzegu (2:08)
-
320d problem z termostatem
Jak kupowałem 2 Ori termostaty (od sprawdzonego sprzedawcy na Allegro) to dostałem rabat i wyszło mi jakoś po 140zł/szt. - także zamienniki nie mają racji bytu :nienie:
-
328i specyfikacja oleju valvoline
A czemu nie weźmiesz SynPower 0W40?...przecież będzie on lepiej smarował w niskich temperaturach/na zimnym silniku.
-
320D przepływowy podgrzewacz elektryczny
Można sprawdzić czy obudowa podgrzewacza jest gorąca (wtedy gdy działa).
-
320d - problem z Abs/DSC
Ja odpinałem poduszkę na podpiętym aku i błędu nie ma. Prawdopodobnie prąd tu nie dochodzi bez przekręcenia kluczyka (np. klakson nie działa)
-
320d zasyfiony egr
to zobacz tych wariatów :twisted2: http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-02/e2bed7e6.jpg Niezła patologia :)
-
320D - co wymienić po kupnie?
W bloku jest śruba spustowa płynu chłodniczego (obok katalizatora).
-
320d Wymiana silnika
Euro 4 weszło jakoś pod koniec roku 2003 - sprawdź VIN.
-
320d - Montaż telefonu.
Po co ładować kasę w takie zabytkowe rzeczy... :lol:
-
320d niska temperatura silnika
Termostaty mają temp. otwarcia jakoś 85st. zamiast 88st.
-
320d 150km penel klimatronik
To już pytanie do konstruktorów tego urządzenia.
-
320D 150 KM Sprawdzanie świec żarowych
No ale kto Ci wywróży na odległość? Gdy przekaźnik jest zepsuty nie podaje prądu na świece i wtedy pod komputerem wyskakuje błąd samych świec - trzeba szukać drogą eliminacji.
-
320D 150 KM Sprawdzanie świec żarowych
np. diagnostyka komputerowa lub objawowo (odpalanie na mrozie)
-
320d - Nakretka filtra oleju - peknieta:(
Tak właśnie się kończą zabawy bez odpowiedniego klucza (który kosztuje ze 20zł), a oleju nie trzeba spuszczać przy wymianie obudowy filtra - ubędzie go około 0,5L (ilość zawarta w samym filtrze).
-
320d 150km penel klimatronik
Ten wiatraczek MA DZIAŁAĆ 15min po wyłączeniu zapłonu.
-
320d -> intercooler, egr = masakra
Wogóle Intercooler u Ciebie to jakiś już sfatygowany mechanicznie jest (poobijany) także nie dziwne że cieknie.
-
320d niska temperatura silnika
Zrób tak: 1- Odkręcamy odpowietrzniki na: dolocie do chłodnicy, termostacie EGR, dolocie i powrocie ogrzewania (4 szt.) 2- Dolewać wolno płynu 3- Gdy zacznie wyciekać płyn zamknąć odpowietrzniki na: dolocie do chłodnicy i powrocie ogrzewania 4- Wypełnić płynem zbiornik wyrównawczy do maksimum (dla zimnego silnika) 5- Zamknąć pozostałe odpowietrzniki pozostawić otwarty zbiornik wyrównawczy 6- Uruchomić silnik nie zwiększać obrotów, ustawić temperaturę na maximum, a wentylator na minimum, jeśli obniży się stan dolać płynu 7- Zamknąć zbiornik wyrównawczy i kilkukrotnie zwiększyć obroty do ok. 2500 8- Nie wyłączając silnika odkręcić korek zbiornika i dolać płynu do maksymalnego zimnego poziomu 9- Pozostawić włączony silnik na ok. 5minut - do momentu, aż strumień powrotny w zbiorniku wyrównawczym będzie wolny od pęcherzy powietrza 10- W razie potrzeby dolać płynu do maksymalnego zimnego poziomu, następnie zamknąć korek Samym wskaźnikiem nie ma co się sugerować, bo od około 78st. już ma pion - temperaturę trzeba sprawdzać na teście 7.0
-
320d [150KM] POKRYWA ZAWORÓW - DIESEL
Ciekawe ile to wytrzyma... :wink:
-
[E46] Montaż kierownicy multifunkcyjnej (zdjęcia)/ PREMIER
A nie przekręcałeś czasem kluczyka przy odpiętych przewodach?...
-
320D przed liftem akumulator
u mnie varta weszła elegancko bez żadnych deseczek...jak orginał...pozdro Naprawdę docisk sięga? Mam ten aku, ale go jeszcze nie włożyłem (bo stary jeszcze ciągnie) - więc jeśli obędzie się bez podkładki to będzie :cool2:
-
320d M47 gwiżdżąca turbina
Gdy silnik jest zimny/olej gęstszy turbo jest gorzej smarowane i przeważnie głośniej pracuje - proste. W miarę rozgrzewania ten cichnie, turbo umiera powoli więc obserwuj.