Treść opublikowana przez silbergrau
-
320d Coś sie dzieje przy cofaniu.
no garaż z kanałem mam, ale bez ogrzewania :) Myślę że przed wyciąganiem tulei zapodam WD-40 dla łatwiejszego ruszenia...czy stosowałeś jakiś spray tego typu przed wypychaniem?
-
325ci - dziwne chrobotanie ze środkowego nawiewu
Chyba najskuteczniejszym sposobem będzie wymiana na nowy element - używki wiadomo - mogą być jeszcze gorsze niż nasza dmuchawa... Zobacz sobie: http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=418987
-
325ci - dziwne chrobotanie ze środkowego nawiewu
Łożyska dmuchawy najpewniej...mam to samo, ale na przedostatnim stopniu nawiewu i tylko zimą. Dlatego słychać ten dźwięk po środku bo dmuchawa jest najbliżej tego właśnie miejsca.
-
320i Montaż Elektrycznej Rolety
http://www.e46fanatics.com/forum/showthread.php?t=785141
-
320d Coś sie dzieje przy cofaniu.
Ja mam już wszystkie części do wymiany tulei nr.9, zrobiłem sobie także ściągacz :) ale nie wiem czy w tym roku zmienię - teraz ma być zimno już, a wtedy robota słabo idzie... :mrgreen:
-
330d - Tylna wycieraczka.
Najpierw zdejmujemy całe ramię, a następnie działamy od wewnątrz odkręcając śruby mocujące.
-
320d Coś sie dzieje przy cofaniu.
No szybko się uwinąłeś...:)
-
330d - Tylna wycieraczka.
No jasne że wtedy...
-
320d sprzyskiwacze przedniej szyby
A czy na pewno te dysze są regulowane?...
-
320d wariuje elektronika po zmianie akumulatora
W jaki sposób ta usterka "niszczy" baterię?...jakieś stałe zwarcie itp.?
-
330d - Tylna wycieraczka.
Jeżdżąc tak można spalić silnik wycieraczki - więc wymiana/naprawa jest wskazana.
-
[EXX] Naprawa cieknącego podszybia - mokry filtr
Jak zdejmowałem podszybie to przy okazji wymieniłem także te spinki podszybia (koszt około 1,5zł/szt.)
-
320d - Rozładowujący się aku
U mnie przy 11,6V aku już nie obrócił nawet rozrusznikiem :) Generalnie napięcie spoczynkowe powinno być nie mniejsze niż 12,5V.
-
320d e46 150KM max obroty
Czytałem gdzieś że na luzie jest odcinka przy 4tys. ze wzgl. bezpieczeństwa...
-
Zakpu BMW E39 2.5 TDS-czy warto ??
2.5 TDS był dobrym silnikiem w swojej epoce - nie miał jednak zacięcia sportowego - służył do połykania kilometrów. Obecnie bardzo ciężko trafić na zabrany egzemplarz (przebieg nie ma tu znaczenia, byle był dobrze utrzymany). Także 520i/523i będzie chyba lepszym wyborem w tym budżecie... Diesel nie zawsze oznacza oszczędność.
-
[320d] zmiana oleju
ARAL - niemiecka firma z długimi tradycjami robiąca oleje - także mało znana w Polsce...
-
330d - Blaknące lusterka zewnętrzne a pogdrzewanie
albo max w górę albo w dół - tak żeby zmieścić palce.
-
330d - Blaknące lusterka zewnętrzne a pogdrzewanie
wychylasz wkład w jedną stronę, wkładasz palce za szkło i z wyczuciem ciągniesz do siebie.
-
320d bierze olej
Np. u mnie ubyło 200ml na ok. 11tys.km (przez dolot właśnie - sam silnik raczej nie spala)
-
Uwaga!!! BMW 320d 2000r. Częstochowa - WBAAL71010KG56408
silbergrau odpowiedział(a) na PadreMercante temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTypowe gadanie laika.
-
320d pojedyńcze puknięcie z tył auta [skrzynia, dyfer,...]
Przypadki wyrwania się tylnego wózka zdarzały się w autach 98-00. Później to mocowanie zostało wzmocnione i problem zniknął.
-
320d stuki przy dojeżdzaniu- most?
Jedną z przyczyn może być część numer 9: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AP71&mospid=47665&btnr=33_0839&hg=33&fg=30 Zobacz czy jak wrzucasz wsteczny i zaczynasz ruszać słychać to stuknięcie.
-
316i - klimatronic
A co za problem - wyłączasz panel przed zgaszeniem silnika i po uruchomieniu już się sam nie załączy. Podobnie sprawa ma się z radiem fabrycznym.
-
320d Piszczenie znikające po wciśnięciu hamulca
Nie odbijające do końca klocki hamulcowe?...
-
320 D tendencja do awarii
Zawsze mnie śmieszyły stwierdzenia że: "W Niemczech nie ma już ładnych samochodów" - "wszystko jest już przebrane" itp. Tego typu hasełka są lansowane przez środowiska handlarskie, a jak wiadomo 99% handlarzy szuka jak najtańszych samochodów (często wymagających poprawek czy to lakierniczych czy mechanicznych) i nie w głowie im "normalne" oferty za typową stawkę. Potem takie upolowane autka są odpicowywane na szybko i byle opchnąć pod tytułem "igła", "okazja" itp. Te "igły" (czy to w dieslu czy w benzynie) kołatają się po polskich szosach przysparzając wszelkiej maści problemów swym właścicielom - którzy nie mogą uwierzyć jak to się dzieje - przecież to taki solidny niemiecki wóz...i pojawia się przysłowie: BMW = Będziesz Miał Wydatki :wink: "Dobre" auta na sprzedaż w Niemczech jak najbardziej są, zawsze były i będą - oczywiście za odpowiednią cenę...