Treść opublikowana przez silbergrau
-
e46 a przebieg 300tys.
Muszę przyznać że teraz zastanawiam się mocno - po co ja kupiłem diesla?... :mrgreen: W DE w okresie 2004-2009r. ten samochód robił regularnie 30tys.km w ciągu 10 miesięcy...a teraz w PL?? eh, jakaś benzyna R6 by się przydała...
-
e46 a przebieg 300tys.
Natomiast ja mam auto 1,5 roku, a przejechałem nim 12tys.km... Ale w krajach o rozwiniętej infrastrukturze drogowej np DE średni dzienny przebieg auta to 200km. Nie pisałem o aucie eksploatowanym przez 10 lat w PL. Wyjątki są wszędzie.
-
e46 a przebieg 300tys.
Na jakimś forum było E46 z takim silnikiem - przebieg ponad 500tys.km - także dość żywotny motor. Poza tym 99% 320d 136km już dawno przekroczyła 300tys.km przebiegu - tylko licznik pokazuje mniej :) Prosta matematyka: np. auto z 2000r. czyli już 11lat x 30-40tys.km rocznie = :?:
-
320d - naklejka na VIN
Jak wiadomo każda E46 na przezroczystą, foliową nakleją na numerze vin...u mnie ta naklejka zaczyna się już marszczyć, źle to wygląda i chciałbym ją zastąpić nową...niestety jest ona niedostępna w ASO, więc potrzebuję jakiejś porządnej folii 3M do jej wykonania. Wycięcie to już nie problem - wystarczy ploter. Możecie mi polecić jakąś folię? Może ktoś już to robił?
-
320d wysoka temperatura silnika
No jasne - niech odniesie się o temp. wybitej na termostacie.
-
320d wysoka temperatura silnika
ale przy całkowicie sprawnym termostacie, co by się nie działo temperatura nie zejdzie poniżej temperatury otwarcia (88st.) - także już lekko Ci nie trzyma termostat.
-
328 Ci - Czy da się kupić zadbaną ?
mobile.de - wybierasz auto - jedziesz na oględziny - kupujesz. Osobiście tylko w DE kupuję auta i nie korzystam z tzw. "komisów"... Dobre auta zawsze były, są i będą - tylko za odpowiednią cenę. Okazji nie ma.
-
3XX - Wadliwe zawieszenie tyłu... - jak to jest?
:search:
-
320d wysoka temperatura silnika
Jeśli żaluzje pracują poprawnie to ich nie ruszaj. Nie tutaj należny szukać przyczyny problemu.
-
330d - rdza na listwach ozdobnych w drzwiach
To raczej norma...zapewne 99% E46 ma takie ślady korozji.
-
320d wysoka temperatura silnika
A może powodem nie jest sam termostat tylko np. zabita chłodnica?...
-
330d Piszczy nawiew
Heh - nie wierz w takie rzeczy... :duh: Nie ma możliwości aby w ten sposób dotrzeć do łożysk. Upaprzesz tylko wszystko dookoła i tyle.
-
Kto robił wymiane tulei gumowych "wózka" dyfra?
Ja chyba zrobię wymianę 9ki w ten sposób że zrzucę pokrywę dyfra (nr.1) i dzięki temu będzie można swobodnie przyłożyć ściągacz do tulei...tylko czy przy zakładaniu nowej uszczelki trzeba ją przesmarowywać preparatem Loctite 5970? http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AP71&mospid=47665&btnr=33_1034&hg=33&fg=10
-
Kto robił wymiane tulei gumowych "wózka" dyfra?
No dzięki - ja chciałem ją wybić od razu młotkiem (przykładając jakieś przedłużki z prętów)...
-
Kto robił wymiane tulei gumowych "wózka" dyfra?
Jeśli to robiłeś to byłbym bardzo wdzięczny za jakieś wskazówki mam zrzucony stabilizator, mam nawet zrobiony ściągacz do tulei, ALE nie da się jej wypchnąć tym urządzeniem w stronę zewnętrzną (ściągacz się nie zmieści bo mocowanie poduszki stabilizatora nie pozwala) dyfra nie chcę demontować, więc myślę nad jej wybiciem... Napisz coś więcej jak to robiłeś :)
-
Kto robił wymiane tulei gumowych "wózka" dyfra?
A czy próbował ktoś wybić tuleję dyfra (numer 9) po zdemontowaniu tylko stabilizatora :?: Czy jest to wykonalne :?:
-
320D - M47N 150KM Wymiana rolki napinacza paska alternatora
:cool2:
-
Jaki olej E46 E83 E60..2.00d ?właśc. 2.0d-proszę tu pisać!!]
Zalałem Valvoline Super Syn 0w-40 kilka dni temu...na razie OK - silnik chodzi jakby ciszej, ale to może kwestia faktu że olej jest nowy. Ponadto już po 100km ściemniał, więc chyba dobrze zbiera zanieczyszczenia :wink:
-
Car detailing - co i jak, porady
...i daj sobie spokój z pastą Tempo :roll: użyj glinki a potem np. Auto Glym Super Resin Polish lub Meguiars Ultimate Compound (lub delikatniejsze SwirlX) a na koniec wosk.
-
jaki olej do 330D Castrol EGDE 0-30W czy 5-30W
Jeśli zamierzacie zmieniać olej po 10-15 tys.km to norma LL nie jest wymagana.
-
Wymiana oleju silnikowego w e39 530d 02r.
Nie musisz wcale lać Castrola - jest wiele lepszych olejów spełniających normę Long Life. Komputer oblicza zużycie oleju na podstawie ilości zimnych/ciepłych startów, zakresu używanych obrotów itp.
-
330d tlumik. jak to zrobic
Brzmi jak jakaś sowa :duh:
-
[E87] 118d jak wam odpala zima
Aral SuperTronic 0W40 to bardzo dobry olej, niestety niedostępny w Polsce...trzeba samemu ściągać z DE (wysyłka 19EUR na Ebay)
-
Który olej z rodziny VALVOLINE zalać do diesla?
Na klasę 0w-40 jestem już zdecydowany - ciekawe że konfigurator zaleca 5W-30, który przecież "gorzej" smaruje przy zimnym starcie... Poza tym Valvoline Syn Power MXL 0W-30 jest 100zł doższy niż 0W-40! (4L)
-
320D uszczelka miski olejowej, odma, olej
LL04 nie jest wcale konieczny - bo tyczy się on aut z DPF. Także LL01/LL98 w zupełności wystarczy.