Treść opublikowana przez silbergrau
-
320d Jakie obroty są optymalne
Spokojnie można kręcić do 3tys. na ciepłym silniku, poniżej 2tys. tylko katujesz dwumasę.
-
320d Wymiana Poduszki Tylniego Mostu
semi14, czy po zdjęciu dekla dyfra nic nie cieknie? Pytam bo uszczelka dekla dyfra nie jest już dostępna w sprzedaży i łączenie trzeba uszczelniać preparatami typu Loctite... :mad2:
-
330d wymiana kolektora ssącego
Mnie zaślepki z uk kosztowały 100zł z wysyłką - coś słabo szukałeś :)
-
320d pomoc w doborze czesci
ja w aucie z 2004 miałem jeszcze filcowy wkład...wymieniłem oczywiście całą odmę na nową z separatorem i jest git.
-
320d Zawór egr
Polecam regularne czyszczenie ERG (~10tys.km) zamiast jego zaślepiania.
-
330d wymiana kolektora ssącego
Gdyby klapki stanowiły całość z ośkami (były np. odlewane) to problem by nie istniał.
-
320d Działanie sprężarki klimatyzacji
Klimy nie odgrzybiałem - została sprawdzona szczelność układu oraz uzupełniona ilość czynnika - koszt 80zł (cena zależna od ilości brakującego czynnika) Każdy automat serwisowy wykonuje podobne czynności: 1/ opróżnienie układu z czynnika 2/ oczyszczenie czynnika i układu z wody 3/ próba szczelności układu 4/ napełnienie układu odpowiednią ilością czynnika i oleju Pod kompa nie podpinałem, jeśli o to Ci chodzi... :)
-
320d Działanie sprężarki klimatyzacji
U mnie więc częste załączanie kompresora klimy nie było spowodowane tym przekaźnikiem skoro po dobiciu objaw znikł...:) Takie jeszcze pytanie - czy maszyna serwisowa klimatyzacji podaje łączną sumę wtłoczonej substancji - tj. czynnik+olej :?:
-
320d Działanie sprężarki klimatyzacji
Od kiedy mam auto nie robiłem jeszcze przeglądu klimatyzacji (automatyczna) - układ działał. Co ciekawe do tej pory podczas pracy układu sprężarka często się włączała/wyłączała - jednak po dzisiejszym serwisie klimy i uzupełnieniu czynnika sprężarka pracuje już bez takich częstych przerw...czym to jest spowodowane?
-
330d wymiana kolektora ssącego
Klapki służą temu samemu co katalizatory, filtry DPF i inne gó**wna - ekologii, ale podstawowym ich zadaniem jest ostre trzepanie po kieszeni użytkowników... :mad2:
-
330d - Znaczek BMW
Zawsze i tylko Ori :) - tyle że ja płaciłem 100zł
-
320d Stuki w zawieszeniu tylnego mostu.
No jeszcze zależy jaki jest rocznik auta...
-
Jaki olej E46 E83 E60..2.00d ?właśc. 2.0d-proszę tu pisać!!]
Sprawdź na YT - tam są nawet filmiki - bo wiesz jak to jest z opisami.
-
Jaki olej E46 E83 E60..2.00d ?właśc. 2.0d-proszę tu pisać!!]
Idąc tym tokiem myślenia nowe samochody wypadałoby kupować z salonach niemieckich - bo ASO w Polsce jest 2 kategorii...(choć niekiedy to prawda :duh:)
-
E46 330i touring M-pakiet Częstochowa
silbergrau odpowiedział(a) na jackbmw temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPełny chrom na nerkach, a reszta to Shadow? Słabe zdjęcia.
-
Jaki olej E46 E83 E60..2.00d ?właśc. 2.0d-proszę tu pisać!!]
A jaki jest sens przeliczania niemieckich cen na złotówki? Żaden. Wystarczy sprawdzić cenę oleju z polskim ASO.
-
320d osłona pod silnik
Twój główny błąd to zakup podrabianych osłon, które są niedokładnie zwymiarowane. Kupuj oryginały (używki) - wszystko będzie pasować.
- 320d kolektor ssący
-
Car detailing - co i jak, porady
tylko jak to działa na lakier?
-
320d Wymiana Poduszki Tylniego Mostu
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AP71&mospid=47665&btnr=33_1034&hg=33&fg=10 czyli kupiłeś uszczelkę numer 2 :?: Dowiadywałem się u kilku sprzedawców części, ale zgodnie twierdzili że jest niedostępna...
-
320d Wymiana Poduszki Tylniego Mostu
Tylko z tego co wiem uszczelka dekla dyfra jest obecnie niedostępna... :duh: a jak zdejmiesz pokrywę dyfra to przecież wypada uszczelkę też zmienić. p.s. nie wiem po co oni sprzedają pokrywy dyfra (300zł) skoro same uszczelki są niedostępne... :roll:
-
[E46] Wymiana poduszek silnika DIY
Czy silnik da radę unieść typowym lewarkiem? czy potrzebny jest podnośnik słupkowy?...
-
320d WIBRACJE po jeździe na postoju
Takie pytanie: Jak jednoznacznie sprawdzić czy poduszki są już do wymiany? U mnie jak gaszę silnik wiadomo to czuć pewne wibracje, ale chyba nowe poduszki nie wyeliminują takich wibracji w 100%?...
-
Hak holowniczy - montaż haka.
podepnę się: W jakim miejscu umieszczony jest moduł haka?
-
e46 a przebieg 300tys.
Jasne w PL także pomimo niemalże "polnych" dróg są ludzie, którzy walą rocznie po 80tys.km, a z kolei są Niemcy robiący 4tys.km na rok...Samo życie.