Skocz do zawartości

silbergrau

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez silbergrau

  1. Mam zamiar zalać olej Valvoline Syn Power 0W-40 do 320d 150km - wszystkie jego parametry są OK, ale dziwne wydaje się że ten olej spełnia tylko normę Long Life 98... LL01 w dzisiejszych czasach byłoby chyba wskazane??
  2. A jaki jest rocznik auta? Jakoś do jesieni 2003 turbosprężarki miały wadę (co za tym idzie mniejszą żywotność) i często wyły wymieniane w serwisach...
  3. U mnie też zakopci przy odpalaniu na zimno (tylko wtedy), a silnik pracuje super, odpala bez problemu na zimno/ciepło, wtryski nie "cykają", silnik elegancko wkręca się na obroty. Zalany jest olej 0w-40...podejrzewam że za to zjawisko odpowiada po prostu olej w dolocie...
  4. ok, więc sprawa jasna. :cool2:
  5. mylisz sie :nienie: No bez jaj...Check engine w 320d po lifcie świeci się stale na zapłonie i nic w tym dziwnego bo TAK MA BYĆ - ta sprawa była już wiele razy wałkowana na forach. Przykład pierwszy z brzegu (2:08)
  6. silbergrau odpowiedział(a) na spikepool temat w E46
    Jak kupowałem 2 Ori termostaty (od sprawdzonego sprzedawcy na Allegro) to dostałem rabat i wyszło mi jakoś po 140zł/szt. - także zamienniki nie mają racji bytu :nienie:
  7. A czemu nie weźmiesz SynPower 0W40?...przecież będzie on lepiej smarował w niskich temperaturach/na zimnym silniku.
  8. Można sprawdzić czy obudowa podgrzewacza jest gorąca (wtedy gdy działa).
  9. silbergrau odpowiedział(a) na modeks temat w E46
    Ja odpinałem poduszkę na podpiętym aku i błędu nie ma. Prawdopodobnie prąd tu nie dochodzi bez przekręcenia kluczyka (np. klakson nie działa)
  10. silbergrau odpowiedział(a) na slomka199 temat w E46
    to zobacz tych wariatów :twisted2: http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2011-02/e2bed7e6.jpg Niezła patologia :)
  11. W bloku jest śruba spustowa płynu chłodniczego (obok katalizatora).
  12. silbergrau odpowiedział(a) na Grzechutrz temat w E46
    Euro 4 weszło jakoś pod koniec roku 2003 - sprawdź VIN.
  13. silbergrau odpowiedział(a) na kamfin0 temat w E46
    Po co ładować kasę w takie zabytkowe rzeczy... :lol:
  14. Termostaty mają temp. otwarcia jakoś 85st. zamiast 88st.
  15. silbergrau odpowiedział(a) na elders temat w E46
    To już pytanie do konstruktorów tego urządzenia.
  16. No ale kto Ci wywróży na odległość? Gdy przekaźnik jest zepsuty nie podaje prądu na świece i wtedy pod komputerem wyskakuje błąd samych świec - trzeba szukać drogą eliminacji.
  17. np. diagnostyka komputerowa lub objawowo (odpalanie na mrozie)
  18. Tak właśnie się kończą zabawy bez odpowiedniego klucza (który kosztuje ze 20zł), a oleju nie trzeba spuszczać przy wymianie obudowy filtra - ubędzie go około 0,5L (ilość zawarta w samym filtrze).
  19. silbergrau odpowiedział(a) na elders temat w E46
    Ten wiatraczek MA DZIAŁAĆ 15min po wyłączeniu zapłonu.
  20. Wogóle Intercooler u Ciebie to jakiś już sfatygowany mechanicznie jest (poobijany) także nie dziwne że cieknie.
  21. Zrób tak: 1- Odkręcamy odpowietrzniki na: dolocie do chłodnicy, termostacie EGR, dolocie i powrocie ogrzewania (4 szt.) 2- Dolewać wolno płynu 3- Gdy zacznie wyciekać płyn zamknąć odpowietrzniki na: dolocie do chłodnicy i powrocie ogrzewania 4- Wypełnić płynem zbiornik wyrównawczy do maksimum (dla zimnego silnika) 5- Zamknąć pozostałe odpowietrzniki pozostawić otwarty zbiornik wyrównawczy 6- Uruchomić silnik nie zwiększać obrotów, ustawić temperaturę na maximum, a wentylator na minimum, jeśli obniży się stan dolać płynu 7- Zamknąć zbiornik wyrównawczy i kilkukrotnie zwiększyć obroty do ok. 2500 8- Nie wyłączając silnika odkręcić korek zbiornika i dolać płynu do maksymalnego zimnego poziomu 9- Pozostawić włączony silnik na ok. 5minut - do momentu, aż strumień powrotny w zbiorniku wyrównawczym będzie wolny od pęcherzy powietrza 10- W razie potrzeby dolać płynu do maksymalnego zimnego poziomu, następnie zamknąć korek Samym wskaźnikiem nie ma co się sugerować, bo od około 78st. już ma pion - temperaturę trzeba sprawdzać na teście 7.0
  22. Ciekawe ile to wytrzyma... :wink:
  23. A nie przekręcałeś czasem kluczyka przy odpiętych przewodach?...
  24. silbergrau odpowiedział(a) na kanarex temat w E46
    u mnie varta weszła elegancko bez żadnych deseczek...jak orginał...pozdro Naprawdę docisk sięga? Mam ten aku, ale go jeszcze nie włożyłem (bo stary jeszcze ciągnie) - więc jeśli obędzie się bez podkładki to będzie :cool2:
  25. Gdy silnik jest zimny/olej gęstszy turbo jest gorzej smarowane i przeważnie głośniej pracuje - proste. W miarę rozgrzewania ten cichnie, turbo umiera powoli więc obserwuj.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.