Treść opublikowana przez jceel
-
320D LPG w dieslu?
proponuję hybrydę diesel + holzgas. jak braknie paliwa to będzie można wozić siekierę ze sobą i iść do lasu narąbać trochę...
-
Czasami falują oborty M57 3.0d 231 KM
pierwsze objawy padającego czujnika położenia wałka rozrządu to oprócz gaśnięcia przerywanie podczas przyspieszania na przykład. przechodziłem to w 330d 204KM :norty:
-
wymiana oleju w tylnym moście
co za bzdury, oczywiście, że się wymienia. tak samo w skrzyni biegów i skrzyni rozdzielczej.
-
320D LPG w dieslu?
jest takie coś od dawna i nie chodzi tu wcale o zastąpienie oleju napędowego przez LPG, tylko o używanie obu paliw na raz w celu zwiększenia mocy. takich rzeczy się używa przy mocnym tuningu kiedy już na przykład seryjne wtryskiwacze nie są w stanie podlać tyle paliwa.
-
Czasami falują oborty M57 3.0d 231 KM
teoretycznie może... bo skoro jest wyciek oleju, to znaczy że jest nieszczelność, a to znaczy, że może dochodzić do łapania lewego powietrza.
-
Czasami falują oborty M57 3.0d 231 KM
zamiast lać na ślepo to lepiej sprawdź najpierw sobie korekcje wtrysków w inpie albo disie...
-
Czasami falują oborty M57 3.0d 231 KM
1) jest coś takiego, jak objaw lekkiego opadania obrotów przy wrzuceniu na luz i hamowaniu. np: dojeżdżasz do świateł, hamujesz i podczas hamowania wrzucasz luz. obroty lekko nurkują w dół a potem wracają na poziom 750. nie mam pojęcia czym jest to spowodowane (chętnie bym się dowiedział). mam poważne przesłanki by sądzić że to normalne, ponieważ: - miałem tak w E46 330d M57 184KM - potem dokładnie tak samo w E46 330d M57N 204KM - teraz mam tak w E90 330xd M57N2 231KM (chociaż obroty nurkują mniej, jest to praktycznie nieodczuwalne) nie sądzę bym w trzech różnych samochodach miał to samo nie tak. a wtryski na pewno mam perfekcyjne, w inpie max. odchyłka rzędu 0,05-0,10 2) obroty mogą zafalować z powodu: a) chwilowego obciążenia alternatora - jak silnik nie jest jeszcze do końca rozgrzany to może być np. podgrzewacz płynu chłodzącego (i często tak bywa) b) obciążenia od układu klimatyzacji lub pompy wspomagania - może ci się np. zacierać łożysko kompresora klimatyzacji (chociaż to byś raczej na pewno słyszał) c) lewego powietrza d) przypadek... jakieś małe zaburzenie pracy układu wtryskowego, jakaś losowość która jest nie do przewidzenia, nie ma na nic wpływu i nie należy zwracać na nią uwagi
-
Silnik po kapitalnym remoncie bierze olej!
+1 :cool2: od czasów E30 zmienił się osprzęt silnika, systemy zasilania, elektronika i nieco używane stopy metali, ale poza tym silniki i metody ich naprawy się w ogóle nie zmieniły... bez trudu są przeprowadzane remonty silników np. S50, S54 z poprzednich M3 albo S85 z E60 M5 które są o wiele bardziej precyzyjnie spasowane niż N47 z 318d
-
chip tuning - wykres
czy jest tu ktoś, kto jeździ na jakimś zmodowanym sprzęgle w M57N2 231KM lub 235KM? mógłby opisać co ma dokładnie (czy jakiś sachs performance, czy spiek, czy jakaś inna okładzina jeszcze) i jak mu się na tym jeździ? seria starcza do 640Nm jak rozumiem.
-
Blokada kierownicy
robiłem też synchronizacje DDE i CAS... ale to nie to czyli usterka jest typowo mechaniczna...
-
Blokada kierownicy
Pytanie pomocnicze... Czy po wsunięciu kluczyka słychać aby rygiel zwalniał kierownicę czy jest martwy ? Czy masz zwykły kabelek z Allegro aby podłączyć się do auta ? ja byłem u kolegi i odpowiem może za niego... 1) rygiel nie zwalnia kierownicy, jest martwy. nie da się włączyć zapłonu. 2) próbowałem skasować ten licznik zarówno inpą (reset elv counters) jak i tool32 (steuern_elv_cośtam, obie te pozycje) 3) w pamięci IS jest cały czas błąd ELV, po skasowaniu powraca. kasowanie IS zarówno inpą jak i tool32 nic nie daje 4) mogę spróbować jeszcze dziś DISem ale nie wiem czy to ma jakikolwiek sens ktoś tu wspominał jeszcze o programowaniu CAS, ale podejrzewam że zwykły naiwny upgrade przez WinKFP nic nie da, mam rację?
-
Blokada kierownicy
właśnie koledze krzyśkowi wczoraj unieruchomiło jedynkę...
-
Blokada kierownicy
ASO jest na ul. Dźbowskiej, nazywa się BMW Mazpol: http://www.bmw-service-mazpol.pl/
-
E90 regeneracja deski rozdzielczej
taaa... tylko ile to rozbierania żeby wymienić na nową. na prawde nikt nie wie, czy jest możliwość pomalowania wytartej deski jakimś lakierem strukturalnym albo odnowienie w inny sposób?
-
e91 lci funkcja REST a raczej jej brak
do ogrzewania wnętrza pojazdu na postoju ciepłem od silnika.
-
E90 regeneracja deski rozdzielczej
podłączę się do pytania, chociaż mam inny problem... u mnie deska rozdzielcza przed pasażerem jest wytarta - dokładnie to miejsce, gdzie zazwyczaj pasażer jadący z przodu trzyma kolana i tymi kolanami wyciera deskę. u mnie już poważnie przebija szary podkład, a czarny lakier na desce jest takiej jakości, że można go paznokciem zedrzeć :duh: da się coś z tym zrobić bez zdejmowania deski?
-
E9.. ruchoma tarcza za obrotomierzem
u mnie też tego nie ma, chociaż funkcjonalnie mam zegary z "obwódkami" - obwódka na prędkościomierzu działa i pokazuje stan tempomatu, a kreseczki na obwódce obrotomierza są chyba narysowane na stałe... swoją drogą to denerwujące trochę. wiadomo, że przy nagrzanym silniku można spokojnie kręcić aż pod czerwone, ale gdyby te kreseczki raczyły zniknąć to czułbym się z tym lepiej :D
-
330d/xd - największy zasięg na baku
jako weteran trzy litrowego diesla podaję średnie spalanie w cyklu mieszanym według BC jakie miałem: 330d 2001 M57 184KM - 8,1 330d 2004 M57N 204KM - 7,3 330xd 2006 M57N2 231KM - 9,0 w xd poszło do góry, mimo nowszego konstrukcyjnie i teoretycznie oszczędniejszego silnika. przy aktualnej porze roku w samym mieście z trudem zamyka się w 11 litrach.
-
chip tuning - wykres
ja jak kupowałem swoje 330xd to sprawy celne załatwiała mi znajoma agencja celna, oczywiście wzięli swoją prowizję ale nawet wliczając ją to... załatwili mi niesamowicie niską akcyzę. ja nie wiem jak, dostarczyłem tylko dokumenty które dostałem przy zakupie a odebrałem dowód rejestracyjny ;)
-
[E46] 6-sty bieg
Wam na prawdę pali mniej jak mulicie go na 1500 obrotów? Czy tylko tak Wam się wydaje... U mnie jest zdecydowanie odwrotnie. Zamulone bo jest brak mocy pod pedałem, która może być kluczowa w podbramkowej sytuacji. Nie wiem czy taki styl jazdy jest tego warty. Ale każdy jeździ jak lubi. U mnie zawsze optymalne obroty, moc pod pedałem, podzespoły nie zmęczone, spalanie idealne. Poniżej 5l nawet już nie chcę schodzić, bo po to kupowałem BMW żeby cieszyć się jazdą. próbowałem u siebie ecodrivingu i utrzymywanie prędkości obrotowej rzędu 1000-1300obr/min i rzeczywiście spalanie wyraźnie spadło. ale mimo wszystko i tak tego nie praktykuję więcej.
-
chip tuning - wykres
masz tu dawce: http://szukaj.pl.mobile.eu/samochod-ogloszenia/bmw-330d-xdrive-dpf-touring-aut-m-sportpaket-berlin/170126431.html :norty: tylko ciekawe czy się tam za dużo nie przypaliło ;)
-
gt2260v w m47 - jednak da sie
może to nie koniec możliwości tego setupu, tylko jakieś pierwsze podejście... z drugiej strony programy na 210KM do M47N2 to są już z na prawdę dużą ilością koksu i niezbyt bezpieczne moim zdaniem. tutaj może program jest bardziej lajtowy.
-
chip tuning - wykres
zobacz wyżej, zrobiłem aktualizację poprzedniego posta :D przód podejrzewam że przód by dał radę, tył jest na pewno inny. no i skrzynia biegów na milion procent do zmiany... co ciekawe transfer case ATC300 jest takie same dla wszystkich xdrive od 2005 aż do 2011
-
chip tuning - wykres
No to jednak lepiej sprzedać i kupić 330xDrive jak widzę w przypadku problemów, bo koszt swap'u raczej wyjdzie więcej, niż jakby chciał w ASO rozrząd w N47 wymienić :roll: zazwyczaj tak... chyba, że dorwiesz w rozsądnych pieniądzach pogniecionego anglika, który będzie mieć dobry układ napędowy... niektóre części z tych, które wymieniłem pasują też od starszego 330xd M57N2. ogólnie pewnie dałoby się też wyrzeźbić żeby zostawić dyfry stare - wtedy by trzeba złożyć customowy tylny wał napędowy. chociaż nie jest powiedziane też, że nie będzie pasować - ja się oparłem na realoem.com i listach zamienności części. z drugiej strony, N57 po chipie z 600-650Nm mógłby szybko zniszczyć Twój stary dyfer. żeby mieć tak jak fabryka dała to spore koszty.
-
gt2260v w m47 - jednak da sie
218HP to jakieś 221PS, wynik nieosiągalny samym chipem w M47N2.