Skocz do zawartości

guzior2

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez guzior2

  1. Tu kolega zrobił podobnie jak ty i poradził sobie z problemem, sprobuj tak samo.
  2. guzior2 odpowiedział(a) na Gleniusz temat w E46
    Jesli 2002 r. to na 100 % N42
  3. guzior2 odpowiedział(a) na Gleniusz temat w E46
    Jesli masz silnik N42 to uszcelki nr. 5 i 6 na rysunku do wymiany i powinno byc ok. http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AT51&mospid=47649&btnr=11_3191&hg=11&fg=30 a oringi 11, 12, 13 wymienia sie przy kazdej wymianie oleju.
  4. guzior2 odpowiedział(a) na Gleniusz temat w E46
    Wycieki oleju z podstawy obudowy filtra to czesta usterka w e46 tak ze wymien oringi i powinno byc ok. A to że chlapie olejem gdy odkrecisz korek to normalna sprawa bo tam jest łańcuch ktory go wyrzuca.
  5. guzior2 odpowiedział(a) na mdeska temat w E46
    http://moto.allegro.pl/zawor-czujnik-turbiny-egr-bmw-e46-e38-e39-diesel-i1296026195.html
  6. 1. Od cisnienia oleju swieci na czerwono a kolega napisal ze chodzi o kontrolke od poziomu oleju czyli ta sama ale koloru żółtego i za ten problem najczesciej odpowiadał uszkodzony czujnik poziomu w misie olejowej. 2. Wszystkie 330d są CR. 2 sek w niskich temperaturach to raczej ok ale 4 to juz za długo, mogą byc swiece zarowe do wymiany lub przekaznik, najlepiej podepnij kompa i moze bedzie jakis błąd.
  7. guzior2 odpowiedział(a) na apsik9 temat w E46
    Kolego w silnikach N42 często psuje sie rozrząd poniewaz jest wadliwy dlatego powinienes najpierw to sprawdzic a pozniej valvetronic.
  8. guzior2 odpowiedział(a) na lele1122 temat w E46
    Nic sie nie stanie, silnikowi i turbinie to wyjdzie tylko na dobre.
  9. guzior2 odpowiedział(a) na palermos temat w E46
    Miałem kiedys podobne błędy do twoich i podobny objaw i przeczyszczenie styków w module EWS pomogło.
  10. guzior2 odpowiedział(a) na Adam093 temat w E46
    Najpierw instaluje sie Inpe a dopiero pozniej mozesz sie zabrac za Disa który nie jest prosty w instalacji i nim mozna przeprowadzic reprogramacje.
  11. guzior2 odpowiedział(a) na Adam093 temat w E46
    O spalaniu nie moge wiele napisac ponieważ nie pamietam bo to było w grudniu 2006 r. odrazu po kupnie auta.
  12. Naciśnij pokrętło i sie wyłączy.
  13. guzior2 odpowiedział(a) na Adam093 temat w E46
    Adam093 pisałem ci wczoraj ze jesli na przeplywce 527 ładnie przyspiesza od poczatku do konca to nie trzeba reprogramacji ale jak zobaczylem co dzisiaj napisałes, ze raz ci ją zdławi na ok. 1 sek. to ja miałem dokładnie ten sam objaw (takie zdławienie i szła dalej) i wgranie nowego softu do przepływki pomogło, dlatego jednak musisz to zrobić.
  14. guzior2 odpowiedział(a) na Adam093 temat w E46
    poczytajcie to : http://www.air-mass-meter.com/pl/2008/bmw/0-928-400-527-or-0-928-400-314-%E2%80%93-re-programming-needed/ albo tu kolega ROGER NYSA opisał to samo ale troche jaśniej http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=25&t=61186 i to też jest dowód ze nowa przeplywka z softem były juz w listopadzie 2000 r.
  15. Kup zalecane przez NGK czyli BKR6EQUP, kupiłem kiedyś tez do 318i 02 r. i bardzo dobre.
  16. Może układ paliwowy jest lub był zapowietrzony.
  17. guzior2 odpowiedział(a) na Adam093 temat w E46
    Jesli auto masz z marca 2001 r. to napewno masz nowy typ przepływki razem z softem.
  18. guzior2 odpowiedział(a) na Adam093 temat w E46
    Skoro włożyłeś 527 i przyspieszała od początku do konca bez zająknięcia to znaczy ze nie potrzebujesz reprogramacji bo gybys odczuwał taki zanik mocy w przedziale 2500 - 3000 obr. to wtedy jest potrzebne wgranie nowego softu (ja tak miałem ale moja była z 98 r.).
  19. guzior2 odpowiedział(a) na Adam093 temat w E46
    Czyli wychodzi na to że twój egzemplarz wyszedł z fabryki z nowym typem przepływki która jak widzisz nadaje sie już do wymiany. Z tego co tam jest napisane to 468 i 527 to dokładnie te same przepływki tylko numer 468 robili wyłącznie dla ASO BMW a 527 na handel poza autoryzownym serwisem.
  20. guzior2 odpowiedział(a) na Adam093 temat w E46
    Jeśli kolega ma auto z 2001 r. to juz wtedy wychodziły z nowym softem i przepływką.
  21. guzior2 odpowiedział(a) na Adam093 temat w E46
    Całkiem możliwe ze ktoś kiedyś kupił uzywke ktora byla montowana w rocznikach 98- 11.2000 r.
  22. To można aktywować programem NCS expertem.
  23. MOD: Proszę nie cytować bezpośrednio poprzedzających postów, zwłaszcza w całości. W jakim stanie masz akumulator ? Bo często przez słaby aku różne kontrolki sie zaświecają.
  24. Chyba chcesz zarżnąć swoj silnik wlewajac to coś, 10W40 jest nieodpowiedni a co dopiero ten, lepiej szybko zmień ten syf. Nie założenie nowych oringów powoduje zaswiecenie sie tej samej kontrolki ale w kolorze żółtym a jesli swieci na czerwono to juz powazniejsza sprawa związana z ciśnieniem oleju. Zółta kontrolka pokazuje poziom oleju, a czerwona ciśnienie. Oringi nie mają nic wspólnego z poziomem oleju Masz racje co do żółtej kontrolki, przejrzałem tematy związane z tymi kontrolkami i wymiana tych oringów pomagała kiedy po odpaleniu silnika czerwona kontrolka oleju swieciła dłużej niz powinna czyli ok 5 sek.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.