Treść opublikowana przez guzior2
-
316ti - Otwieranie szyb z kluczyka
Jesli są sterowne elektrycznie to tak.
-
e46 vs audi a4 i e46 vs e39
Osobiście uwielbiam jazdę tylnonapędowym samochodem w szczególności w zimie :D
-
320d - CHIP TUNING BOX
Dołóżysz ok. 800 zł i możesz zrobić profesjonalny chip tuning.
-
320d - CHIP TUNING BOX
Kolego ale nie każdy silnik jest w takiej samej kondycji, dlatego najbezpieczniejszy jest wirus stworzony indywidualnie pod twój silnik.
-
Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46
Kolego zle ze masz zalany półsyntetyk bo ma gorsze właściwości smarne i turbina dostaje po tyłku szczególnie kiedy są temperatury ujemne, radze przejść na olej syntetyczny czyli taki jaki jest zalecany do tych silników np. 5W40 posiadający specyfikację BMW Long Life i polecam Motul, Valvoline, LiquiMoly.
-
320d - 136km zapytanie czy podkręcic
Jeśli zrobisz to u fachowców którzy stworzą odpowiedni program do twojego silnika to będzie to w miare bezpieczne a jesli kupisz jakiegos gotowca to licz sie z powaznymi usterkami.
-
e46 vs audi a4 i e46 vs e39
E46 jest troszke większe niż a4, lepszy jest 150 KM CR ale za 25 tys bedzie ciężko znaleść cos sensownego, o 3 litrach to raczej zapomnij w tej cenie chyba ze jakis ulep, moze lepiej poszukac E39 np. 520d lub 525d CR.
-
320d wpływ odmy na prace silnika?
maciek1987 Możliwe ze przez odme masz wyciek i radze wymienić całą i sprawdz jeszcze czy pod filtrem powietrza masz zaślepioną dziurę ktorej sie uzywa do odkręcenia turbiny.
-
czy silnik 2.2 r6 z e46 był montowany w e90?
Błąd w ogłoszeniu, gdyby miał 2,2 litra to końcówka wydechu była by jak w każdej r6.
-
320d rozpędza się do 140 km/h i odcina prędkość
Miałem podobne problemy przy 160 km/h i zaworek od turbo sie zacinał.
-
320d - oświetlenie przełacznika szyberdachu
Wszystko powinno swiecic.
-
320d - co myślicie o tej usterce
A ja kupilem w grudniu 2006 r. jedną z najtańszych e46 320d z 98 r. na allegro i przez 3,5 roku uzytkowania zepsuł mi sie zaworek sterujący turbiną (100zł), termostat głowny (160zł) tak ze zależy na co sie trafi :cool2:
-
330d - różnica pomiedzy SMG a zwyklym automatem
Napisz do kolegi Chabera on ma 330i SMG.
-
320d 136ps odcina moc
Miałem kiedys taki sam problem i tez na autostradzie i okazało sie ze zaczął zacinać sie zaworek sterujący podcisnieniem turbosprezarki, po wymianie na nowy zero problemow a nawet moc silnika jak by wzrosła. http://moto.allegro.pl/zawor-czujnik-turbiny-egr-bmw-e46-e38-e39-diesel-i1379442289.html
-
330d 184 vs 204 PS
M57 został kiedyś silnikiem roku i jest to bardzo udana jednostaka. M57 184 KM jest to CR I generacji i ma trochę słabsze osiągi, M57N 204 CR II generacji jest lepszy ale ma jedną istotną wadę a mianowicie klapki w kolektorze które mogą sie urwąć i wpadają do silnika robią ogromne szkody po których trzeba robić remont kapitalny ale bardziej opłaca sie kupic inny silnik. Wiele osób odrazu po kupnie wywala te klapki z kolektora i ma swiety spkoj nie obawiając sie ze ktoras sie urwie.
-
330d 184 vs 204 PS
Silniki różnią sie od siebie budową. Jesli chciałbys bezpiecznie podniesc moc to jedziesz do firmy chip tuningowej i najpierw sprawdzają na hamowni w jakiej kondycji jest twój silnik i pozniej tworzą specjalny program indywidualnie pod twoj samochod aby był jak najbardziej bezpieczny, koszt ok. 1500 zł
-
Spalanie oleju 530d 2004
A po drugie 0W30 jest za rzadki jak na taki przebieg, powinien byc 5W30 lub 5W40
-
330d Montaż Chip Boxa
Jesli masz automat to odradzam bo GM nie wytrzyma tego długo a jesli manual to smiało mozna robic a ile podniesc bezpiecznie to ustali gosc w firmie chiptuningowej który sprawdzi w jakim stanie masz silnik i stworzy bezpieczny program do twojego auta, a tu masz wykres 330d po chpie : http://www.godula.pl/index1.php?page=tuning_ch_oferta&run=det&id=632
-
330d Montaż Chip Boxa
Gotowce są nie polecane bo zabiją twój silnik, najlepszy i najbezpieczniejszy jest indywidualny program robiony specjalnie pod twój samochód ale cena to ok 1500 zł
-
320d - awaryjność na tle opla??
Teraz to już nie problem, wystarczy usunąć DPF-a programowo i mechanicznie i ma sie spokój na zawsze. http://www.godula.pl/index1.php?page=news&newsid=49
-
320d - awaryjność na tle opla??
Na minus dla Vectry można tez dodać słabe osiągi, np. ta z linka ma 11,5 sek do 100 km/h
-
320d - awaryjność na tle opla??
Jezdziłem Vectrą C 2.0 DTI i przyznam że bardzo przyjemnie sie tym autkiem jezdzi, silnik w miare cichy, nie słychac go za bardzo w srodku, wnętrze dosc spore, napewno materiały uzyte wewnatrz są gorsze niż w BMW ale nie ma tragedii.
-
chiptuning - warto zrobic w moim wypadku?
Kolega "GC-S" jest chyba z Vtech i niektórzy nie byli zadowoleni z ich usług, ...kolego...nie jestem z Vtech...robię u siebie...i zrobiłem kilkanaście autek tylko z tego forum...i jeśli znajdziesz jakąkolwiek złą opinię na mój temat...to mi ją pokaż :8) W takim razie sorry, po przeczytaniu kilku postów myślałem że jestes od nich ale nie byłem pewny i dlatego napisałem "chyba".
-
filtr czstek stalych
Autka flotowe były dla firm i ograniczali moc do 150 KM by silnik był mniej obciążony.
-
filtr czstek stalych
Bo pewnie masz wersje flotową i tam miały moc ograniczoną właśnie do 150 KM.