Skocz do zawartości

guzior2

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez guzior2

  1. Kolega "GC-S" jest chyba z Vtech i niektórzy nie byli zadowoleni z ich usług, np. ten kolega :
  2. guzior2 odpowiedział(a) na christoa temat w E60, E61
    Kolego też mieszkam w IRL i w ASO wszystko kupisz.
  3. guzior2 odpowiedział(a) na tom3k90 temat w E46
    W E46 nie trzeba kodu do radia bo automatycznie sie rozkodowywuje kiedy połączy sie z kompem w samochodzie, w innym samochodzie lub na stole by nie działał.
  4. guzior2 odpowiedział(a) na tom3k90 temat w E46
    Ja kiedys wymieniłem i nie było problemów.
  5. guzior2 odpowiedział(a) na tomaszbmwe60 temat w E60, E61
    A nie lepiej usunąć na zawsze DPF-a i mieć spokój z wypalaniem lub kosztowną wymianą ?
  6. http://moto.allegro.pl/interfejs-tester-bmw-dis-inpa-na-usb-instrukcja-i1370553692.html Jesli gniazdo diagnostyczne masz tylko pod maską po lewej to potrzebujesz przejściówke z OBD2 na okrągłe 20 PIN.
  7. Kolego filtr masz pod samochodem i tam jest osłonka którą trzeba odkręcić, nr. 5 na rysunku http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AP71&mospid=47665&btnr=13_0957&hg=13&fg=10
  8. guzior2 odpowiedział(a) na waski9227 temat w E46
    Sorry to była pomyłka.
  9. guzior2 odpowiedział(a) na waski9227 temat w E46
    .
  10. Miałem kiedys podobnie i własnie termostat głowny miałem zepsuty.
  11. A żaluzje zamykają ci sie po uruchomieniu silnika ?
  12. http://moto.allegro.pl/interfejs-tester-bmw-dis-inpa-na-usb-instrukcja-i1370553692.html
  13. guzior2 odpowiedział(a) na sdawid1 temat w E60, E61
    Bardzo dobra i znana firma tuningowa w całej Polsce, prosperuje od 1976 roku i mieści się obok Krakowa http://www.godula.pl/
  14. A tak w ogóle ASC ci działa ?
  15. Odkrecasz ten dekliel i tam jest filtr oleju http://img571.imageshack.us/img571/9978/c1572985361600x1200.th.jpg
  16. Jest jeszcze jedna rzecz która spowoduje nie działanie pilota a mianowicie antena pierścieniowa nr. 3 na obrazku http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=61_1095&hg=61&fg=25 Najlepiej podepnij kompa i być może będzie błąd zapisany.
  17. Podobno wiele osób ma problemy z zamiennikami dlatego może u ciebie też nie działać poprawnie.
  18. Jeśli zapala się po zgaszeniu silnika to oznacza że poziom oleju jest lekko za niski. A czujnik kupiłeś oryginał czy zamiennik ? I olej sprawdzasz na zimnym silniku czy tak jak instrukcja nakazuje czyli 5 min. po zgaszeniu rozgrzanego silnika ?
  19. guzior2 odpowiedział(a) na Balugass temat w E46
    Kolego nie we wszystkich egzemplarzach. W jednych jest tak jak napisałeś, w innych jest trójkąt + kontroka hamulca ręcznego i jeszcze w innych żółty trójkąt zmienia kolor na czerwony. Poczytaj to: Wszystkie E46 są wyposażone w ABS i ASC przycisk z napisem „ASC” DSC znane z E38 i E39 pojawiło się w E46 jako wyposażenie dodatkowe. Wtedy mamy przycisk „DSC”. O tym na końcu. :ok: W zależności od opcji silnikowej ASC jest zintegrowane z ABS. 4-cylindrowy modele (M43) : ABS / ASC (kontrola hamulców z kontrola pracy silnika bez interwencji w sterowanie przepustnicą) 4-cylindrowy modele M47 modele: ABS / ASC z interwencją hamulców i kontrolą ilości paliwa . 6-cylindrowy modele M52 m : ABS / ASC system (kontrola hamulców z kontrola pracy silnika i interwencja w sterowanie przepustnicą) W opcji zintegrowanej pojawiły się funkcje: Kontroli hamowania na zakrętach czyli-(CBC) kontrola hamowania na zakrętach stabilizuje pojazd podczas hamowania przy jeździe w zakręcie. Elektroniczny rozdział siły hamowania czyli- (EBV) kontroler EBV funkcja spowolnienia przednich i tylnych kół .Układ porównuje obciążenie przy hamowaniu każdego z kół .W ten sposób siła hamowania mże być optymalnie dostosowana do odpowiednich warunkach obciążenia. ASC wiemy jak działa –ogranicza moment obrotowy i powoduje że koła nie „ mielą” załącza się kiedy sterownik zauważy różnice prędkości kół tylnych. Więc wnioski : ABS i ASC w większości przypadków są zespolone wtedy mamy „ASC” i posiadamy wyżej wymienione funkcję czyli CBC i EBV dlatego pojawiło się określenie „ASC+T” i wiemy teraz co oznacza „ T” to CBC i EBV Ale jeśli są zintegrowane sterowniki ABS i ASC to są też zapewne nie zintegrowane. Te nie zintegrowane jak łatwo się domyśleć dawały tylko ABS i tylko ASC. I również był przycisk "ASC" Ktoś zada pytanie więc jak to poznać co mamy ? Tutaj musimy przejść do czarodziejskich lampek w naszym „liczniku” i poznać co kiedy się zapala i co oznacza. Trzy lampki znajdują się w zestawie wskaźników służą do monitorowania różnych funkcji: - Lampka ABS (ABS pomarańczowy napis) - Lampka ASC (pomarańczowy trójkącik) - Lampka ABL (ogólne lampka ostrzegawcza hamulca) czerwony wykrzyknik ale może świecić na pomarańczowo I zaczynamy: Lampka ABS jest włączana na 2sek. Po włączeniu zapłonu jeśli układ ABS od strony elektronicznej jest sprawny –gaśnie .Nie gaśnie gdy jest awaria. Nie zapala się i nie mruga gdy system jest sprawny nawet gdy hamujemy czujemy ABS lampka nie daje znaku życia Zapali się również gdy moduł ABS nie będzie miał komunikacji z ASC. Ale wtedy zapali się również lampka ASC. Lampka ASC jest włączana na 2sek. Po włączeniu zapłonu jeśli układ ASC od strony elektronicznej jest sprawny –gaśnie .Nie gaśnie gdy jest awaria. Lampka mruga z częstotliwością 3Hz kiedy układ jest w stanie pracy (czyli kiedy jest ograniczany np. moment obrotowy) Lampka się świeci kiedy układ ASC zostanie wyłączony na wskutek naciśnięcia przycisku „ASC” wtedy nie działa ograniczanie momentu obrotowego. I kluczowa dla większości kolegów lampka: Lampka ABL (ogólne lampka ostrzegawcza hamulca) monitoruje trzy różne funkcje i zapala się gdy!!! Hamulec ręczny jest zaciągnięty (na czerwono) Poziom płynu hamulcowego w zbiorniku jest zbyt niski Gdy system CBC i EBV są wyłączone. A można je wyłączyć przytrzymując dłużej przycisk „ASC” (zapala się na pomarańczowo) Czerwony wykrzyknik nie zapali się wszystkim tym którzy nie posiadają potocznie nazywanego „T” czyli CBC i EBV pomimo dłuższego przytrzymania przycisku "ASC" Dodam że wszystkie zawory systemu ABS i ASC są aktywowane i gotowe do działania po przekroczeniu 20km/h. Dodatkowo system ASC+T w pojazdach z automatyczna skrzynią ma powiązanie z sterownikiem skrzyni i potrafi w razie potrzeby zmienić w górę lub w dół bieg. System ten w zależności od potrzeby potrafi sam : ograniczyć moment obrotowy silnika ale jeśli to będzie mało przyhamować odpowiednie koło na osi tylnej. Podobno w opcji bez „T” przy zmianie sterownika ABS na zintegrowany z ASR po odpowiedniej aktualizacji softu uzyskujemy „T” Mam nadzieję że wyczerpałem temat na max. Jeśli ma ktoś coś do dodania naturalnie będę rad. DSC to trochę inna bajka- jeśli nie masz na przycisku napisane „DSC” nie masz tego systemu o nim innym razem.... Dodam że DSC to połączenie ABS +ASC+ CBC + EBV +dodatkowych możliwości kontroli odchylenia auta,przyśpieszenia wzdłużnego , bocznego i innych .Co umożliwia działania bardziej złożone niż opisane powyżej. :ok: Pozdrawiam Krzysiek
  20. Czytałem o tym kiedyś na forum i zdarzało się że komuś się rozkodował.
  21. Masz kluczyk starszego typu i on sie nie ładuje napewno.
  22. Sprawdz czy da sie zamknąć i otworzyć przyciskiem obok awaryjnych, jesli tak to moduł powinien byc dobry. Ten kluczyk nie jest ładowany w stacyjce i wymienia się w nim baterie. Najprawdopodobniej kluczyk ci się rozkodował i musisz go sam na nowo zakodować a tu masz opisane jak to zrobić: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=1&t=48373&p=900541&hilit=kodowanie+kluczyka#p900541
  23. guzior2 odpowiedział(a) na lele1122 temat w E46
    EDS jest używany w samochodach VW, Audi, Skoda itd. a w BMW E46 masz ASC lub lepszy system DSC.
  24. Możesz sprawdzić przekaznik czy działa. Otwórz skrzynkę pod maską i niech ktoś włączy zapłon a ty słuchaj czy przkaznik bedzie słychać po przekreceniu kluczyka i po kilku sekundach drugi raz powinno tyknąć.
  25. guzior2 odpowiedział(a) na bodziec23 temat w E46
    O ile dobrze pamietam to lewym i trzeba przytrzymać dłużej.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.