Treść opublikowana przez guzior2
-
320d - jeden kluczyk nie odpala drugi odpala.
Tu kolega zrobił podobnie jak ty i poradził sobie z problemem, sprobuj tak samo.
-
316ti - wyciek oleju
Jesli 2002 r. to na 100 % N42
-
316ti - wyciek oleju
Jesli masz silnik N42 to uszcelki nr. 5 i 6 na rysunku do wymiany i powinno byc ok. http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AT51&mospid=47649&btnr=11_3191&hg=11&fg=30 a oringi 11, 12, 13 wymienia sie przy kazdej wymianie oleju.
-
316ti - wyciek oleju
Wycieki oleju z podstawy obudowy filtra to czesta usterka w e46 tak ze wymien oringi i powinno byc ok. A to że chlapie olejem gdy odkrecisz korek to normalna sprawa bo tam jest łańcuch ktory go wyrzuca.
-
320d 136km - problem z mocą
http://moto.allegro.pl/zawor-czujnik-turbiny-egr-bmw-e46-e38-e39-diesel-i1296026195.html
-
330d - Cztery kwestie. Proszę o pomoc.
1. Od cisnienia oleju swieci na czerwono a kolega napisal ze chodzi o kontrolke od poziomu oleju czyli ta sama ale koloru żółtego i za ten problem najczesciej odpowiadał uszkodzony czujnik poziomu w misie olejowej. 2. Wszystkie 330d są CR. 2 sek w niskich temperaturach to raczej ok ale 4 to juz za długo, mogą byc swiece zarowe do wymiany lub przekaznik, najlepiej podepnij kompa i moze bedzie jakis błąd.
-
318i, brak mocy
Kolego w silnikach N42 często psuje sie rozrząd poniewaz jest wadliwy dlatego powinienes najpierw to sprawdzic a pozniej valvetronic.
-
320d niski poziom oleju
Nic sie nie stanie, silnikowi i turbinie to wyjdzie tylko na dobre.
-
330i rozrusznik nie kręci
Miałem kiedys podobne błędy do twoich i podobny objaw i przeczyszczenie styków w module EWS pomogło.
-
Uwaga!!! BMW 320d 2000r. Częstochowa - WBAAL71010KG56408
guzior2 odpowiedział(a) na PadreMercante temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażHe he dobry kawał :D
-
320d - Przepływomierz
Najpierw instaluje sie Inpe a dopiero pozniej mozesz sie zabrac za Disa który nie jest prosty w instalacji i nim mozna przeprowadzic reprogramacje.
-
320d - Przepływomierz
O spalaniu nie moge wiele napisac ponieważ nie pamietam bo to było w grudniu 2006 r. odrazu po kupnie auta.
-
jak sie wylacza radio business cd??
Naciśnij pokrętło i sie wyłączy.
-
320d - Przepływomierz
Adam093 pisałem ci wczoraj ze jesli na przeplywce 527 ładnie przyspiesza od poczatku do konca to nie trzeba reprogramacji ale jak zobaczylem co dzisiaj napisałes, ze raz ci ją zdławi na ok. 1 sek. to ja miałem dokładnie ten sam objaw (takie zdławienie i szła dalej) i wgranie nowego softu do przepływki pomogło, dlatego jednak musisz to zrobić.
-
320d - Przepływomierz
poczytajcie to : http://www.air-mass-meter.com/pl/2008/bmw/0-928-400-527-or-0-928-400-314-%E2%80%93-re-programming-needed/ albo tu kolega ROGER NYSA opisał to samo ale troche jaśniej http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=25&t=61186 i to też jest dowód ze nowa przeplywka z softem były juz w listopadzie 2000 r.
-
318i Jakie Swiece ? NGK czy Bosch
Kup zalecane przez NGK czyli BKR6EQUP, kupiłem kiedyś tez do 318i 02 r. i bardzo dobre.
-
316 - odpalanie po wymianie pompy paliwa
Może układ paliwowy jest lub był zapowietrzony.
-
320d - Przepływomierz
Jesli auto masz z marca 2001 r. to napewno masz nowy typ przepływki razem z softem.
-
320d - Przepływomierz
Skoro włożyłeś 527 i przyspieszała od początku do konca bez zająknięcia to znaczy ze nie potrzebujesz reprogramacji bo gybys odczuwał taki zanik mocy w przedziale 2500 - 3000 obr. to wtedy jest potrzebne wgranie nowego softu (ja tak miałem ale moja była z 98 r.).
-
320d - Przepływomierz
Czyli wychodzi na to że twój egzemplarz wyszedł z fabryki z nowym typem przepływki która jak widzisz nadaje sie już do wymiany. Z tego co tam jest napisane to 468 i 527 to dokładnie te same przepływki tylko numer 468 robili wyłącznie dla ASO BMW a 527 na handel poza autoryzownym serwisem.
-
320d - Przepływomierz
Jeśli kolega ma auto z 2001 r. to juz wtedy wychodziły z nowym softem i przepływką.
-
320d - Przepływomierz
Całkiem możliwe ze ktoś kiedyś kupił uzywke ktora byla montowana w rocznikach 98- 11.2000 r.
-
320d 150 Automat Kilka pytań nowicjusza
To można aktywować programem NCS expertem.
-
330d - pali sie kontrolka ladowania i oleju
MOD: Proszę nie cytować bezpośrednio poprzedzających postów, zwłaszcza w całości. W jakim stanie masz akumulator ? Bo często przez słaby aku różne kontrolki sie zaświecają.
-
318i kontrolka od cisnienia oleju pali sie na czerwono
Chyba chcesz zarżnąć swoj silnik wlewajac to coś, 10W40 jest nieodpowiedni a co dopiero ten, lepiej szybko zmień ten syf. Nie założenie nowych oringów powoduje zaswiecenie sie tej samej kontrolki ale w kolorze żółtym a jesli swieci na czerwono to juz powazniejsza sprawa związana z ciśnieniem oleju. Zółta kontrolka pokazuje poziom oleju, a czerwona ciśnienie. Oringi nie mają nic wspólnego z poziomem oleju Masz racje co do żółtej kontrolki, przejrzałem tematy związane z tymi kontrolkami i wymiana tych oringów pomagała kiedy po odpaleniu silnika czerwona kontrolka oleju swieciła dłużej niz powinna czyli ok 5 sek.