Skocz do zawartości

KRIS85

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez KRIS85

  1. KRIS85 odpowiedział(a) na M330d temat w E46
    bo jak zakładałeś w swojej starej e36 gaz u zenka, antka lub jakiegoś innego cudotwórcy i na siłe oszczędzaleś to pewnie ze miałeś w lpg problem. A jak dla mnie dobre instalacja w 330i e46 jest bardzo dobrym wyborem (co dla niektórych niedopomyślenia). Rado, czy diesel nie ma wad?
  2. KRIS85 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w E30
    W codziennym uzytkowaniu nie liczy się negatyw a koszty. Jak bede startować w dtm, drift czy palenie gumy to se zrobię negatyw. W codziennym użytkowaniu wolę gdy by nowo kupiona opona przejechała parę sezonów nic co roku je wymieniać. Pozdro. P.s Mercedesy miały z tyłu wielowahaczowe zawieszenie z mozliwością regulacji, wiec jak komuś coś zdziarało to z braku chęci do regulacji.
  3. KRIS85 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w E30
    Jak wspomniałem, w e30 im niżej tym bardziej bedzie zdzierać opony. No jak ktoś uważa to za zaletę.... :twisted:
  4. teraz wiem skąd te popękane i przegrzane silniki M20 :twisted:
  5. KRIS85 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w E30
    90Emil90, szerokości dla Ciebie. :cool2: :cool2:
  6. No racja, w moim m40 ktoś tą śrubę urwał i przy termostacie nie mogę odpowietrzyć, ale mimo to nie mam problemu z temperaturą. Acha jest maly problem ze wskaśnikiem. Czasami przeskoczy pion, ale starczy że puknę zegary i wskaźnik wraca do pionu. W większości przypadków wskaźnik stoi u mnie w pionie. Płyn, termostat, pompa wymieniana co dwa lata.
  7. KRIS85 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w E30
    FABRYCZNIE NIE BYLO E30 TURINGÓW Z SILNIKIEM M42. TEN SILNIK BYŁ NIESTETY TYLKO W COUPE.
  8. na zimnym pewnie olej nie dochodzi od razu do czujnika wiec dla tego gaśnie z opóźnieniem. Jak na ciepłym gaśnie od razu to ja bym się nie przejmował. Zacznij się martwić jak na ciepłym nie gasnie od razu.
  9. Prawdobodobnie może cieknąć z czujnika cisnienie oleju. Sprawdź go dokładnie. U mojego taty w m10 pół roku walczyliśmy tą nieszczelnościa. Wymieniona uszczelka pod obudową aparatu ze dwa razy, uszczelka pokrywy tez zmieniana a dalej było mokro. Wymieniliśmy czujnik wart 20pln i się skonczyło. No chyba że ewidentnie cieknie z pod pokrywy zaworów.
  10. KRIS85 odpowiedział(a) na Bastek temat w E30
    Na stronie Castrola rzeczywiście pokazuje ten olej. Ale ja do mojego m40 leje olej do mostów mobil 80w. Być może leje zły, ale na syntetyku mój most mocno wyje. Jest niestety zużyty. Ale jak masz dobry dyfer to można pewnie wlać ten syntetyk.
  11. KRIS85 odpowiedział(a) na 90emil90 temat w E30
    lepiej tak. możesz przyoszczędzić parę grosza na mieszalniku, ale podejrzewam że szybko bedziesz żałował. Starczy jeden strzał by stracić chęć do gazu. Ja mam mieszalnik i mimo że działa bez problemu (od ponad 150tyś tylko jeden strzał) to jednak to nie to samo. Czuć że auto jest zmulone, nie kręci należycie i jest bardzo kapryśny. Ja po prostu tak kupiłem z gazem i dlatego już nie zmieniam. Ale jak bym miał zakładać to tylko sekwencję.
  12. KRIS85 odpowiedział(a) na rogal325bandit temat w E30
    Jak jest szerokość felgi. Sprężyny mogą nic nie dać jak felgi są za szerokie. Jeśli tego nie zrobiłes spróbuj sklepać rant błotnika. Może nie wiele to da ale ten 1cm może starczy.
  13. KRIS85 odpowiedział(a) na 90emil90 temat w E30
    racja racja, sekwencja jest lepszym wyjściem niż mieszalnikowa. Jak montować to tylko sekwencje.
  14. KRIS85 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w E30
    No co kto lubi...w e36 już lepiej to rozwiązali, jest możliwość regulacji, a koło zmienią swój kąt minimalnie w trakcie pracy. W e30 niestety nie. jak mocno obniżysz zawias to ci opony bedzie zdzierać.
  15. KRIS85 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w E30
    Jest do duży skos??? jest obniżona?? W e30 masz wahacze wleczone, skośnie. Każde obniżenie powoduje że koła się rozjeżdzają. Sposobem na to są tuleje asymetryczne i tak wbicie ich do wahacz by zniwelowac ów nierówność. Niestety takie są wady tego typu wahaczy.
  16. KRIS85 odpowiedział(a) na soch84 temat w E30
    W bmw układ ham. zasadniczy i "ręczny" z tyłu są niezależnymi elementami. Jeśli nie masz recznego to by sprawdzić trzeba rozebrać koło i zobaczyć czy wina linki, szczęk może samoregulatory. Jesli nie masz żasadniczego to może coś z zaciskiem (zapieczony tłoczek) lub zapchane przewody hamulcowe. Ale bez ogledzin nic dokładnie nie bedziesz wiedział. Musisz zdjąć koło by coś wiecej wiedzieć.
  17. KRIS85 odpowiedział(a) na adam1970 temat w E30
    przewód bedzie sie kurczył bo prz dodawaniu gazu tworzy sie podcisnieni. Na poczatek sprawdzilbym filtr powietrza i paliwa. Jesli na wolnych chodzi równo i nie przerywa to może być cos z przepływką. Poszukaj nieszczelności w dolocie. Ostatecznąścia jest wina rozrządy a raczej walka i popychaczy hydraulicznych (baaaardzo częsta przypadłość silników m40). Ale tu trzeba zdjąć pokrywę zaworów by cokolwiek oceniać. Można też wziąć po uwagę brak kompresji na cylindrach. napisz więcej jak silnik chodzi, równo czy przerywa, szarpie czy coś takiego. Masz gaz??? Pozdro
  18. KRIS85 odpowiedział(a) na Dami133 temat w E30
    :cool2:
  19. KRIS85 odpowiedział(a) na Dami133 temat w E30
    Z tego co piszesz to ładnie ktoś tam pomajstrował. Cieżko wskazać co dokładnie nawaliło bo może byc wszystko lub jakaś mała niepodłączona pierdułka. Odnośnie gazu to masz 100km czy 100kv??? Jak 100km to po zmianie na wiekszy powinieneś odczuć różnicę w górnych obrotach, wtedy gdy potrzebna jest pełna moc. W codziennym użytkowaniu raczej się tak to nie odczuje, chodz może na większym reduktorze nie bedzie mólić na niskich
  20. KRIS85 odpowiedział(a) na soch84 temat w E30
    czyli masz coś namieszane. Pewnie dla poprawy skuteczności ktoś z tyłu zmienił wahacze.
  21. KRIS85 odpowiedział(a) na soch84 temat w E30
    kolego jak nie masz absto znaczy ze przy silniku 1,6 powinny być bebny z tyłu a nie tarcza. Jesli masz tarcze to masz coś pokombinowane w samochodzie. A przednie tarcze masz zwykłe czy wentylowane??
  22. KRIS85 odpowiedział(a) na Dami133 temat w E30
    Nie wspomniałeś nic o filtrze paliwa?? wymieniony??? Jak spawdziłeś czy pompa pompuje pod odpowiednim ciśnieniem??
  23. KRIS85 odpowiedział(a) na Gieniu temat w E30
    jakie sprężyny???
  24. KRIS85 odpowiedział(a) na czerniak83 temat w E30
    :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
  25. KRIS85 odpowiedział(a) na soch84 temat w E30
    taka puszka z sześcioma przewodami hamulcowymi, z reguły opisana jako ABS.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.