Treść opublikowana przez KRIS85
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
bo jak zakładałeś w swojej starej e36 gaz u zenka, antka lub jakiegoś innego cudotwórcy i na siłe oszczędzaleś to pewnie ze miałeś w lpg problem. A jak dla mnie dobre instalacja w 330i e46 jest bardzo dobrym wyborem (co dla niektórych niedopomyślenia). Rado, czy diesel nie ma wad?
-
Jak kupić E30, żeby nie żałować.....
W codziennym uzytkowaniu nie liczy się negatyw a koszty. Jak bede startować w dtm, drift czy palenie gumy to se zrobię negatyw. W codziennym użytkowaniu wolę gdy by nowo kupiona opona przejechała parę sezonów nic co roku je wymieniać. Pozdro. P.s Mercedesy miały z tyłu wielowahaczowe zawieszenie z mozliwością regulacji, wiec jak komuś coś zdziarało to z braku chęci do regulacji.
-
Jak kupić E30, żeby nie żałować.....
Jak wspomniałem, w e30 im niżej tym bardziej bedzie zdzierać opony. No jak ktoś uważa to za zaletę.... :twisted:
-
chłodzenie silnika - czy tak ma być?
teraz wiem skąd te popękane i przegrzane silniki M20 :twisted:
-
Jak kupić E30, żeby nie żałować.....
90Emil90, szerokości dla Ciebie. :cool2: :cool2:
-
chłodzenie silnika - czy tak ma być?
No racja, w moim m40 ktoś tą śrubę urwał i przy termostacie nie mogę odpowietrzyć, ale mimo to nie mam problemu z temperaturą. Acha jest maly problem ze wskaśnikiem. Czasami przeskoczy pion, ale starczy że puknę zegary i wskaźnik wraca do pionu. W większości przypadków wskaźnik stoi u mnie w pionie. Płyn, termostat, pompa wymieniana co dwa lata.
-
Jak kupić E30, żeby nie żałować.....
FABRYCZNIE NIE BYLO E30 TURINGÓW Z SILNIKIEM M42. TEN SILNIK BYŁ NIESTETY TYLKO W COUPE.
-
Bmw 318i M10B18 Cieknący olej z pod pokrywy zaworów ?
na zimnym pewnie olej nie dochodzi od razu do czujnika wiec dla tego gaśnie z opóźnieniem. Jak na ciepłym gaśnie od razu to ja bym się nie przejmował. Zacznij się martwić jak na ciepłym nie gasnie od razu.
-
Bmw 318i M10B18 Cieknący olej z pod pokrywy zaworów ?
Prawdobodobnie może cieknąć z czujnika cisnienie oleju. Sprawdź go dokładnie. U mojego taty w m10 pół roku walczyliśmy tą nieszczelnościa. Wymieniona uszczelka pod obudową aparatu ze dwa razy, uszczelka pokrywy tez zmieniana a dalej było mokro. Wymieniliśmy czujnik wart 20pln i się skonczyło. No chyba że ewidentnie cieknie z pod pokrywy zaworów.
-
olej do dyfra
Na stronie Castrola rzeczywiście pokazuje ten olej. Ale ja do mojego m40 leje olej do mostów mobil 80w. Być może leje zły, ale na syntetyku mój most mocno wyje. Jest niestety zużyty. Ale jak masz dobry dyfer to można pewnie wlać ten syntetyk.
-
Lpg do m42
lepiej tak. możesz przyoszczędzić parę grosza na mieszalniku, ale podejrzewam że szybko bedziesz żałował. Starczy jeden strzał by stracić chęć do gazu. Ja mam mieszalnik i mimo że działa bez problemu (od ponad 150tyś tylko jeden strzał) to jednak to nie to samo. Czuć że auto jest zmulone, nie kręci należycie i jest bardzo kapryśny. Ja po prostu tak kupiłem z gazem i dlatego już nie zmieniam. Ale jak bym miał zakładać to tylko sekwencję.
-
Problem ze sprężynami
Jak jest szerokość felgi. Sprężyny mogą nic nie dać jak felgi są za szerokie. Jeśli tego nie zrobiłes spróbuj sklepać rant błotnika. Może nie wiele to da ale ten 1cm może starczy.
-
Lpg do m42
racja racja, sekwencja jest lepszym wyjściem niż mieszalnikowa. Jak montować to tylko sekwencje.
-
Jak kupić E30, żeby nie żałować.....
No co kto lubi...w e36 już lepiej to rozwiązali, jest możliwość regulacji, a koło zmienią swój kąt minimalnie w trakcie pracy. W e30 niestety nie. jak mocno obniżysz zawias to ci opony bedzie zdzierać.
-
Jak kupić E30, żeby nie żałować.....
Jest do duży skos??? jest obniżona?? W e30 masz wahacze wleczone, skośnie. Każde obniżenie powoduje że koła się rozjeżdzają. Sposobem na to są tuleje asymetryczne i tak wbicie ich do wahacz by zniwelowac ów nierówność. Niestety takie są wady tego typu wahaczy.
-
witam jestem nowy mam kilka pytani
W bmw układ ham. zasadniczy i "ręczny" z tyłu są niezależnymi elementami. Jeśli nie masz recznego to by sprawdzić trzeba rozebrać koło i zobaczyć czy wina linki, szczęk może samoregulatory. Jesli nie masz żasadniczego to może coś z zaciskiem (zapieczony tłoczek) lub zapchane przewody hamulcowe. Ale bez ogledzin nic dokładnie nie bedziesz wiedział. Musisz zdjąć koło by coś wiecej wiedzieć.
-
Brak mocy
przewód bedzie sie kurczył bo prz dodawaniu gazu tworzy sie podcisnieni. Na poczatek sprawdzilbym filtr powietrza i paliwa. Jesli na wolnych chodzi równo i nie przerywa to może być cos z przepływką. Poszukaj nieszczelności w dolocie. Ostatecznąścia jest wina rozrządy a raczej walka i popychaczy hydraulicznych (baaaardzo częsta przypadłość silników m40). Ale tu trzeba zdjąć pokrywę zaworów by cokolwiek oceniać. Można też wziąć po uwagę brak kompresji na cylindrach. napisz więcej jak silnik chodzi, równo czy przerywa, szarpie czy coś takiego. Masz gaz??? Pozdro
- m20 b20 pali gaz benzyna nie.
-
m20 b20 pali gaz benzyna nie.
Z tego co piszesz to ładnie ktoś tam pomajstrował. Cieżko wskazać co dokładnie nawaliło bo może byc wszystko lub jakaś mała niepodłączona pierdułka. Odnośnie gazu to masz 100km czy 100kv??? Jak 100km to po zmianie na wiekszy powinieneś odczuć różnicę w górnych obrotach, wtedy gdy potrzebna jest pełna moc. W codziennym użytkowaniu raczej się tak to nie odczuje, chodz może na większym reduktorze nie bedzie mólić na niskich
-
witam jestem nowy mam kilka pytani
czyli masz coś namieszane. Pewnie dla poprawy skuteczności ktoś z tyłu zmienił wahacze.
-
witam jestem nowy mam kilka pytani
kolego jak nie masz absto znaczy ze przy silniku 1,6 powinny być bebny z tyłu a nie tarcza. Jesli masz tarcze to masz coś pokombinowane w samochodzie. A przednie tarcze masz zwykłe czy wentylowane??
-
m20 b20 pali gaz benzyna nie.
Nie wspomniałeś nic o filtrze paliwa?? wymieniony??? Jak spawdziłeś czy pompa pompuje pod odpowiednim ciśnieniem??
- Sprężyny obniążające
-
zwiększenie mocy
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
-
witam jestem nowy mam kilka pytani
taka puszka z sześcioma przewodami hamulcowymi, z reguły opisana jako ABS.