Skocz do zawartości

KRIS85

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez KRIS85

  1. Kolego to że gaz niszczy to mit wymyślony prze tych co od instalacji u pana czesia za 1tyś zł oczekuje cudów. Ja mam m40b18. Osobiście na gazie mam zrobione 60tyś a poprzedni właściciel już 4 lata miał gaz w aucie. Podejrzewam ze na gazie moja bawara ma już ze 150 tyś. Tak wynika z papierów montażu instalacji. Poprzednik twierdził że nia miał żadnych problemów, ja tez to potwierdzam. Przez okres w jaki ja użytkuje nie mam większych problemów z instalacją. Ale jest kilka rzeczy które trzeba przestrzegać: 1. nie oszczędzaj na montążu. Tania instalacjia u Jakiegoś magika kończy się źle. Najlepiej sekwencja ale ja mam IIgenerację mieszalnika i dobrze wyregulowany hula. 2. Innstalacja zapłonowa. Kopułka, palec, świece, przewody. Wymień raz i dobrze to ne masz problemów. Świece ja wymieniam razem z olejem czyli co 9-11tyśkm. 3. Nigdy nie odpala się na gazie. Daj się silnikowy zagrzać i wtedy na gaz. Czy Ci się opłaci?? Zależy ile śmigasz i jaka instalacja gazowa. Jak robisz krótkie trasy to nawet nie montuj gazu bo zima to musiz z 2-4km poswiecic na dogrzanie silnika. Ile pali benzyny Twoja bawara? Mi gazu po sosnowcu i katowicach łyka przy normalnej eksploatacji miedzy 11-13 litrów gazu. Benzyny powinno mieści się w 10 litrach. Jak pali znacznie wiecej to może masz coś nie tak z samym silnikiem? Sprawdź kondycje Twojego motory.
  2. KRIS85 odpowiedział(a) na karypno temat w E30
    520is????
  3. Ale silnik po odkręceniu korka musi tak robić. Przewód od odpowietrzania silnika jest połączony z głowicą. Jak odkecisz korek to tak ja by silnik zaciągał lewe powietrze. Burzy to cały skład mieszanki poliwowo powietrzenej i może chodzi nierówno. Nawet jak bedziesz gazował.
  4. Jak pisałem te nowsze gaźniki też miały finkcję odcinania palia przy hamowaniu silnikiem. (wartburg 1,3, 316ecotronik)
  5. Bez prasy sobie nie poradzisz. Jak próbowałem bez i mi się wybij po 1tyś km. a po za tym nie zabezpieczysz krzyżaka, bo ciężko jest napunktować. Kupiłem używkę za jakieś 80 pln i jest z głowy. Ale jak masz prasę, lub dostęp do prasy to kup krzyżąki (u mnie były miski 16mm) i powinno dać radę wymienić. PZDR>
  6. Pewnie wychodzi z przodu silnika, taki plastikowy krócieć z wężem do chłodnicy. Koło pompy wody, visco.
  7. EEE. miałem warturga na gażniku i tam to był rozwiązane jakoś podciśnieniowo w gaźniku. I też przy hamowaniui silnikiem nie pobierał paliwa z pływaka. Ale szczegół bo ja i tak na gazie smigałem wiec mi to rybka było. Ale rzeczywiście co starszej daty mają nawyk z gaźnikowych silników.
  8. Moim zdaniem to M43.
  9. KRIS85 odpowiedział(a) na Bastek temat w E30
    Kopułkę i palce można sprawdzic miernikiem oporność. Silnik krokowy wątpie by wpływał na to silnik gasł. Ale może. Mozęsz go zdemontowć i wyczyścić. Pół godzinki roboty.
  10. KRIS85 odpowiedział(a) na Bastek temat w E30
    LPG masz?? Gaaśnięcie silnika nie ma nic wpólneg ze sprzęgłem. Jeśli to to po prpstu w czasie jazdy może powietrze być tłoczone pod ciśnieniem do silnika i dlatego gaśnie (ale tylko jak jest gas zwykły I lub IIgen.) Jak masz tylko benzynę to sprawdź kopułkę i palec i świece zapłonowe. Sprawdź też szczelność całego doloty i porzewodów podciśnienia.
  11. KRIS85 odpowiedział(a) na krako temat w E30
    Dlatego pisałem o sprawdzeniu mocowania amortyzatora. Sprawdź poduchę amorka i czy jest wogóle przykręcony dobrze. Jak kupiłeś jakieś magnumy lub inne Made in Hina to możę tak być.
  12. KRIS85 odpowiedział(a) na krako temat w E30
    No właśnie. Możę być wina (ale może) tanich sprężyn. Pewnie dałeś z 80/sztukę lub mniej. Też miałem kiedyś tanie sprężyny. Chciałem sobie z tyłu podwyższyć trochę i kupiłem jakieś Tevemy. Z 3 miechy pojeździły dobrze a potem siedział niżej niż na fabrycznym M-kach. Pojeździłe z rok w końcu przeprosiłem stare Oryginalne springi. I co? Samochód jeździ o niebo lepiej. Dałem tylko podkładki pod spręzyny grubsze niż OEM i samochód stoi jak należy a jazda jest o niebo lepsza jak na tych Tevemach.
  13. KRIS85 odpowiedział(a) na krako temat w E30
    Może wina niskiej jakości opon, lub po prostu coś jest niedokręcvone (amortyzator lub stabilizator z tyłu). W stosunku do przodu to tył u Ciebie trochę siedzi. Na jakiej firmy spręzyny wymieniłeś??
  14. KRIS85 odpowiedział(a) na max-e21 temat w E30
    Z tego co się orientuje to miedzy tym gaźnikami po za kolektrorem ssącym i gaźnikiem to nie było różnic w głowicy ani w tłokach, wale (mowa o m10b18). Przy wtrysku różni się głowica z tego względu że gaźnika ma pompę mechaniczną napędzaną od wałka a wtrysk elektryczną.
  15. KRIS85 odpowiedział(a) na krako temat w E30
    Jak jest obniżone zawieszenie to tylne koła w e30 mają tendecję do rozjeżdżania się. Taka konstrukcja zawieszenia.
  16. Raczej nie do odcinki (no możę po za 1 biegiem bo to bez znacznia). Wszystko zależy od silnika, jaki jest przebieg momentu i mocy. W spricie na ćwiartkę to zawodowcą żadko zdaża sięby silnik bym kręcony do odcinki. Z reguły zminiają tak by silni po zmianie miał od razu ciąg a przeciągnie ponad moc maksymalną nie oznacza zawsze maksymalne przyśpieszenie. Najlepiej to ze stoperem sprawdzić jak szybko auto przuśpieszy na 2 od 5tyś do odcinki (Czyli np. bedzie to od 90-110) a ile zajmie przyśpieszenie w tym przedziale dla 3 biegu. Moje m40 przy ostrym przyśpieszaniu nie kręce dalej jak 5,5-5,7 bo nie ma sensu (odcinka 6250).
  17. Kolego, pierwsza stona, drugi post. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Tam masz opis co i jak. Dla ułatwienia odnośnik: viewtopic.php?t=9978 :search: :search: :search:
  18. KRIS85 odpowiedział(a) na krako temat w E30
    Może foty jakieś o tyłu to się okaże czy to normalne czy coś nie tak.
  19. KRIS85 odpowiedział(a) na krako temat w E30
    Masz niski zawias czy nie??? Jak tak to się nie dziw. Jak nie to może sprężyny pekły?
  20. Podłącze się pod temat by nie tworzyć nowego. W mojej e30 mam gaz II generacja ze sterownikiem Bingo M. Czy zmiana na blos wplynie korzystnie czy niekorzystnie na prace tego silnika? Czy warto wogóle coś robić. W tej chwili nie mam żadnego problemu z gazem a ostatnio słyszałem że Blos jest lepszy. Warto się zastanawiać nad zmianą czy jeździc skoro wszystko dobrze się sprawuje.
  21. KRIS85 odpowiedział(a) na bmwcars temat w E36
    Jest smar do cewek, specjalnie dla BMW, produkuje Beru, jest na forum parę osób co wie o co chodzi. Smaruje się cewkę w miejsc styku do głowicy.
  22. KRIS85 odpowiedział(a) na bmwcars temat w E36
    Może coś z masą cewek. Smarujesz cewki specjalnym smarem BERU? Może to pomoże.
  23. KRIS85 odpowiedział(a) na nemo05 temat w E46
    Nie spojarzałem na link z pierwszego posty, tylko zasugerowałem się rysunkiem z Realoem.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.