Treść opublikowana przez KRIS85
-
GAZ DO BMW e30 POMOCY!!!
Kolego to że gaz niszczy to mit wymyślony prze tych co od instalacji u pana czesia za 1tyś zł oczekuje cudów. Ja mam m40b18. Osobiście na gazie mam zrobione 60tyś a poprzedni właściciel już 4 lata miał gaz w aucie. Podejrzewam ze na gazie moja bawara ma już ze 150 tyś. Tak wynika z papierów montażu instalacji. Poprzednik twierdził że nia miał żadnych problemów, ja tez to potwierdzam. Przez okres w jaki ja użytkuje nie mam większych problemów z instalacją. Ale jest kilka rzeczy które trzeba przestrzegać: 1. nie oszczędzaj na montążu. Tania instalacjia u Jakiegoś magika kończy się źle. Najlepiej sekwencja ale ja mam IIgenerację mieszalnika i dobrze wyregulowany hula. 2. Innstalacja zapłonowa. Kopułka, palec, świece, przewody. Wymień raz i dobrze to ne masz problemów. Świece ja wymieniam razem z olejem czyli co 9-11tyśkm. 3. Nigdy nie odpala się na gazie. Daj się silnikowy zagrzać i wtedy na gaz. Czy Ci się opłaci?? Zależy ile śmigasz i jaka instalacja gazowa. Jak robisz krótkie trasy to nawet nie montuj gazu bo zima to musiz z 2-4km poswiecic na dogrzanie silnika. Ile pali benzyny Twoja bawara? Mi gazu po sosnowcu i katowicach łyka przy normalnej eksploatacji miedzy 11-13 litrów gazu. Benzyny powinno mieści się w 10 litrach. Jak pali znacznie wiecej to może masz coś nie tak z samym silnikiem? Sprawdź kondycje Twojego motory.
- Pytanie o ilość cylindrów
-
3XX Odkręce korek oleju i spadaja obroty co to oznacza ??
Ale silnik po odkręceniu korka musi tak robić. Przewód od odpowietrzania silnika jest połączony z głowicą. Jak odkecisz korek to tak ja by silnik zaciągał lewe powietrze. Burzy to cały skład mieszanki poliwowo powietrzenej i może chodzi nierówno. Nawet jak bedziesz gazował.
-
316i M44 wskaznik zuzycia paliwa
Jak pisałem te nowsze gaźniki też miały finkcję odcinania palia przy hamowaniu silnikiem. (wartburg 1,3, 316ecotronik)
-
Drzenie kolumny kierownicy na wybojach
Bez prasy sobie nie poradzisz. Jak próbowałem bez i mi się wybij po 1tyś km. a po za tym nie zabezpieczysz krzyżaka, bo ciężko jest napunktować. Kupiłem używkę za jakieś 80 pln i jest z głowy. Ale jak masz prasę, lub dostęp do prasy to kup krzyżąki (u mnie były miski 16mm) i powinno dać radę wymienić. PZDR>
-
316i M44 wskaznik zuzycia paliwa
Pewnie wychodzi z przodu silnika, taki plastikowy krócieć z wężem do chłodnicy. Koło pompy wody, visco.
-
316i M44 wskaznik zuzycia paliwa
EEE. miałem warturga na gażniku i tam to był rozwiązane jakoś podciśnieniowo w gaźniku. I też przy hamowaniui silnikiem nie pobierał paliwa z pływaka. Ale szczegół bo ja i tak na gazie smigałem wiec mi to rybka było. Ale rzeczywiście co starszej daty mają nawyk z gaźnikowych silników.
-
316i M44 wskaznik zuzycia paliwa
Moim zdaniem to M43.
-
316i M44 wskaznik zuzycia paliwa
- po wciśnięciu sprzęgła gaśnie
Kopułkę i palce można sprawdzic miernikiem oporność. Silnik krokowy wątpie by wpływał na to silnik gasł. Ale może. Mozęsz go zdemontowć i wyczyścić. Pół godzinki roboty.- po wciśnięciu sprzęgła gaśnie
LPG masz?? Gaaśnięcie silnika nie ma nic wpólneg ze sprzęgłem. Jeśli to to po prpstu w czasie jazdy może powietrze być tłoczone pod ciśnieniem do silnika i dlatego gaśnie (ale tylko jak jest gas zwykły I lub IIgen.) Jak masz tylko benzynę to sprawdź kopułkę i palec i świece zapłonowe. Sprawdź też szczelność całego doloty i porzewodów podciśnienia.- zcina mi opony
Dlatego pisałem o sprawdzeniu mocowania amortyzatora. Sprawdź poduchę amorka i czy jest wogóle przykręcony dobrze. Jak kupiłeś jakieś magnumy lub inne Made in Hina to możę tak być.- zcina mi opony
No właśnie. Możę być wina (ale może) tanich sprężyn. Pewnie dałeś z 80/sztukę lub mniej. Też miałem kiedyś tanie sprężyny. Chciałem sobie z tyłu podwyższyć trochę i kupiłem jakieś Tevemy. Z 3 miechy pojeździły dobrze a potem siedział niżej niż na fabrycznym M-kach. Pojeździłe z rok w końcu przeprosiłem stare Oryginalne springi. I co? Samochód jeździ o niebo lepiej. Dałem tylko podkładki pod spręzyny grubsze niż OEM i samochód stoi jak należy a jazda jest o niebo lepsza jak na tych Tevemach.- zcina mi opony
Może wina niskiej jakości opon, lub po prostu coś jest niedokręcvone (amortyzator lub stabilizator z tyłu). W stosunku do przodu to tył u Ciebie trochę siedzi. Na jakiej firmy spręzyny wymieniłeś??- M10B18 Ecotronic
Z tego co się orientuje to miedzy tym gaźnikami po za kolektrorem ssącym i gaźnikiem to nie było różnic w głowicy ani w tłokach, wale (mowa o m10b18). Przy wtrysku różni się głowica z tego względu że gaźnika ma pompę mechaniczną napędzaną od wałka a wtrysk elektryczną.- zcina mi opony
Jak jest obniżone zawieszenie to tylne koła w e30 mają tendecję do rozjeżdżania się. Taka konstrukcja zawieszenia.- szybka zmaina biegow
Raczej nie do odcinki (no możę po za 1 biegiem bo to bez znacznia). Wszystko zależy od silnika, jaki jest przebieg momentu i mocy. W spricie na ćwiartkę to zawodowcą żadko zdaża sięby silnik bym kręcony do odcinki. Z reguły zminiają tak by silni po zmianie miał od razu ciąg a przeciągnie ponad moc maksymalną nie oznacza zawsze maksymalne przyśpieszenie. Najlepiej to ze stoperem sprawdzić jak szybko auto przuśpieszy na 2 od 5tyś do odcinki (Czyli np. bedzie to od 90-110) a ile zajmie przyśpieszenie w tym przedziale dla 3 biegu. Moje m40 przy ostrym przyśpieszaniu nie kręce dalej jak 5,5-5,7 bo nie ma sensu (odcinka 6250).- Masa kłopotów, grzanie , miganie itp
Kolego, pierwsza stona, drugi post. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Tam masz opis co i jak. Dla ułatwienia odnośnik: viewtopic.php?t=9978 :search: :search: :search:- zcina mi opony
Może foty jakieś o tyłu to się okaże czy to normalne czy coś nie tak.- zcina mi opony
Masz niski zawias czy nie??? Jak tak to się nie dziw. Jak nie to może sprężyny pekły?- [m30b35] Co może wpływać na pogorszenie osiągów
Podłącze się pod temat by nie tworzyć nowego. W mojej e30 mam gaz II generacja ze sterownikiem Bingo M. Czy zmiana na blos wplynie korzystnie czy niekorzystnie na prace tego silnika? Czy warto wogóle coś robić. W tej chwili nie mam żadnego problemu z gazem a ostatnio słyszałem że Blos jest lepszy. Warto się zastanawiać nad zmianą czy jeździc skoro wszystko dobrze się sprawuje.- E36 325i problem ze świecami
Jest smar do cewek, specjalnie dla BMW, produkuje Beru, jest na forum parę osób co wie o co chodzi. Smaruje się cewkę w miejsc styku do głowicy.- e36 318 tds koncówka drążka kierowniczego, problem z częścią
:mrgreen:- E36 325i problem ze świecami
Może coś z masą cewek. Smarujesz cewki specjalnym smarem BERU? Może to pomoże.- 320d filtr odmy jest czy nie??
Nie spojarzałem na link z pierwszego posty, tylko zasugerowałem się rysunkiem z Realoem. - po wciśnięciu sprzęgła gaśnie
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.