Treść opublikowana przez KRIS85
-
3 XX COMPAKT 97 AMORTYZATORY
Mts z tego co słyszałem toż raczej kiszka. Niestety dobry amor kosztuje. Ale wydasz raz na dłuższy czas a nie na rok.
-
Problem z odpaleniem po demontażu OBC 2
Ale kolega nie montował tylko demontował. Pewnie coś uszkodził przy demontazu lub jakiś kabelek się zerwał. Sprawdź jak kolega matiss radzi wsztytkie wtyczki i kabelki. Pod deską roxdzielczą.
-
3 XX COMPAKT 97 AMORTYZATORY
Najtańsze co może być na rynku! Chcesz pojeździć długo to Sachs, Monroe Refleks, Bilstein (chodz po moich reklamacjach z bilsteinem to nie polecam), ew. kayaba. Można się pokusić o Delphi.
-
Zamarzl plyn chlodniczy, silnik glosno pracuje..
Dobrze że wszytko OK. ale o rozrządzie odpowiedziałem Tobie w grudniu. I dopiero teraz do niego zajrzałeś??
-
330d - niestabilny tor jazdy
viewtopic.php?f=69&t=117886
-
E30 325i
:cool2: Mojej trochę brakuje...niestety
-
Strzał zaraz po odpaleniu.
Świece, kopułka, palec, przewody. Tyle razy było opisane... :search:
-
e30 318is E.T.
No widzę że czeka Cię dużo pracy by to auto doprowadzić do sensownego stanu. Powodzenia.
-
320i wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów
viewtopic.php?f=68&t=120678 Jak masz vanosa to uszczelka pod Vanos do silnika m50. M52 ma inną troszkę uszczelkę. Reinz lub goetz i kpl z uszczelkiami świec. Koszt maks 80zł. Nie ma potrzeby stosowania sylikonu.
-
,,trudna'' decyzja BMW czy...
1300-1700 to koszt samego kompresora, a gzie reszta.... dolot, intercoler, strojenie, bez zakucia to z mocą nie poszalejesz. Jak nie masz co z kasą robić to rób, ciekawy projekt by był a tak to lepiej swap-ować np. M42 prawie 140km bezwaryjnie a do is dostaniesz więcej części do podniesienia mocy.
-
x5 4,4i visco
Podziękował. Sprawa już z głowy. Siedziało bardzo mocno ale w końcu puściło.
-
E30 316i M40 poważny problem
Pewnie klasyka M40. Masz post "najczęście zadawane pytanie", i tematy typu klaczego m40 klepie. Poczytaj. viewtopic.php?f=67&t=136132 ew.koszt naprawy w zależności od tego jak bardzo chcesz się p...ć dalej z tym m40. Wałek, popychacze i dzwigienki plus robota to ok 1 tyś. Można też kupić same popychacze i pojechać do gościa z aleksandrowa ktróry robi patent by uciszyć M40. koszt u niego to ok 350-500zl. Ale jak chcesz i masz kasę na SWAP to lepiej SWAP.
-
e30 320 pytanie o rozrząd łańcuch czy pasek
Wszystkie m20 mają pasek. Dopiero m50 ma łańcuch ale nie były one w e30 montowane.
-
KRZYWE TARCZE HAMULCOWE
Może po prostu Ci się udawało. Jak reklamuje taie tarcze gdzie widać że na powiechchni przyleganie są jakieś wżery od brudu to reklamacja jest oda razu odrzucana ze względu na niewłaściwie przeprowadzony montaż. Oczywiście ważny jest też zacisk hamulcowy by tłoczke płynine się poruszał oraz sam zacisk po prowadnicach. Może tu leży problem. Pozdrawiam.
-
Tylni naped zima
Clip, dzięki za uwagę. Co mogłem to poprawiłem. Resztę mody usuną i mam nadzieję że nie dostnę po głowie. :D
-
320-jakie amortyzatory?
Zwróć uwae że w e36 były amorki do 92 i od 92 roku
-
KRZYWE TARCZE HAMULCOWE
Ja widzę właściwie tylko niewłaściwy montaż.
-
x5 4,4i visco
Mam pytanie. W jaką stronę odkręca się sprzęgło wyskotyczne wentylatora? W mojej e30 wiem ze jest lewy gwint a jak jest w X5 4,4? Pozdrawiam.
-
Jak ustawić obroty m10b18 gaźnik
ecotronik nie ma żadnch śrubek do regulacji bo regulację elektroniczną. Takie c....o które dziła jak było nowe a po 20 latach to jak ma kaprys. Mój tata ma taki gaźnik to po złożeniu z 3 udało mu się coś sensownego stworzyć.
-
320-jakie amortyzatory?
No nir porównujmy Monroa czy bilsteina do Kamoki. Ale monroe nie jest zły. szczególnie ten Refleks, czyli ta wyższa linia monroa. Po prostu by było za tanio jak na sachsa. A że zobzenie zawodowe każe mi sprawdzić takie promocje wiec sprawdziłem że sachsa to ja moę np. najtaniej zrobić 350/szt (sobie trochę taniej jeszcze ) ale normalnie to ok 400/szt. tak jak mieli na tej stronce. A swoją drogą 500zł za cztery amory do BMW..... strach się bać.
-
320-jakie amortyzatory?
Matiss, sa na tej stronie ale po prawie 400 za sztukę i raczje nie jest jakaś rewelacyjna ta cena (:. Osobiście mogę polecić Monroa z seri refleks, ma 3 lata gwaracji i są po ok 250/szt. U mnie spisują się o niebo lepiej niż bilstein B4. http://www.czescidobmw.pl/Amortyzator,k,858.php
-
Tylni naped zima
Jak dla mnie to przednią napędówką łatwiej zmienia się pas gdy leży duż obłota pośniegowego, łatwiej się przyśpiesza przy wyprzedzaniu na śliskiej nawierzchni. (zmieniam pas i gaz w podłogę a auto bedzie zawsze ciagnąć, a z tyłem to trzeba delikatnie gazu bo zaraz postawi). I każy to potwierdzi. Ale ty w brew temu co mówisz, to jeździsz z dcs i elktronika CIę wyręcza. Ale poderzewam że jeszcze kilka kursów to i zimówek nie bedziesz potrzebował. Jak pisałem trochę wcześniej. Wpadnij to mnie na wioskę jak nawali z 40cm śniegu i wjedź 400 m pod góre. Objadę cię syrenką lub wartbugiem. Nie zmienia to faktu że mam tylny napęd i nie narzekam. Radzę sobie bez problemu. Bez DSC,ABS i innych wynalazków dla mięczaków :twisted: Seler i umówy się. Jesteś po szkoleniu więc ogarniasz tył. Ja nie jestem i też ogarniam bez problemu. Ale dla każdego co mało jeździ tyłem lu przesiada się z przedniego na tył to nie ogarnie. Zawsze przedni napęd bedzie lepszy. Bezpieczniejszy
-
Tylni naped zima
Co poradzić.
-
Tylni naped zima
Poprawione, oczywiście miał być cytowany seler. A tak z ciekawości zapytam tych co brali udział z takich szkoleniach, ile taka zabawa kosztuje??
-
Jak ustawić obroty m10b18 gaźnik
A co masz za gaźnik?? Zwykły czy ecotronic. Jak ecotronic to za obroty odpawiada takie ustrojstwo, jak zwykly to masz śrubę do regulacji paliwa i obrotów. ściągnij z netu książkę "Sam naprawiam e30" i tam poczytaj. Bo pewnie na forum już nikt tego nie będzie pamiętał. Pozdrawiam