Treść opublikowana przez KRIS85
-
Kilka pytań przed zakupem
Z tego co zauważyłe to za odrą E30 poszły do góry. Ostatnio oglądałem 6cylindórki i kilka znalazlem poniżej 5tys. Reszta ponad i to nawet po 12-15tyś. Jak ktoś ma rzeczywiście zadbana e30, a szczególnie na wąskiej lampie to woła ja za zabytek już. Także jak ktoś ma w dobrym stanie e30 niech dba. Za kilka lat i u nas dostanie ładną kaskę lub nawet niemcy bedą odkupywać od nas.
-
320 wymiana świec
A i cena tych Vline 20 nie jest jakaś promocyjna. W kazdym sklepie sa po tyle. Ja je mam po 16/szt.Tyle że ja nie prowadzę wysyłki. Do mnie przyjdziesz i masz od ręki. Ale to mały szczególik. :D
-
320 wymiana świec
O ile dobrze pamiętam to do Twojego silnika świece dwuelektrodowe. Czy Bosch czy ngk, właściwie bez różnicy. Osobiście jeżdże na NGK. Prawda jest taka ze Ngk specjalizuje się w zapłonie (świece, przewody i sondy) a bosch produkuje też lokówki, lodówki i krajalnice.
-
Swap silnika e30
Pewnie łapy są do przerobie i elektryka silnika napewno. Jak costo popytaj M-technic, bo on zajmuję się takimi Swapami i powinień być obeznany w temacie.
-
obrócona panewka 1.8 m40
Kolego M-technic, nie wiesz że poxipol est najlepszym narzędziem warsztatowym. Bardzo wytrzymały na temperatury i obciążenie, nie wyciera się, nie wchodzi w reakcję z olejem. Przecież największe fabryki kleją wszystko na poxiline..... :mad2: :mad2: :mad2:
- benzyna brzmi jak diesel
-
Wariacje obrotomierza
Jak się nie mylę to w dieslu obroty są czytane z alternatora, więc sprawdź pasek klinowy i jego naciąg.
-
benzyna brzmi jak diesel
Jak milknie to znaczy że dobrze. Ale jak jest dbd smarowanie to powinno w kilka sekund po odpaleniu cichnąć.
-
BMW E30 ZAMIANA SILNIKA
Przestańcie już bo Wam mody dadzą po ostrzeżeniu.... :nienie:
-
318i M40 co wymienia się wraz z paskiem rozrządu?
Zabawy troszkę jest, ale jak już robić to albo m42 albo m44. Masz blisko 140km przy niewielkiej róznicy w spalaniu i kosztach przeróbki.
-
E30 Tylna szyba-ogrzewanie
Napisałeś że prad dochodzi do przewodow przy szybie. Więc tam szukaj problemu a nie w przełączniku. Tak jak napisalem, właczas światła to lampka od ogrzewania przygasa. Ale to nie ma związku skoro prad przy przewodach od szyby jest.
-
E30 Tylna szyba-ogrzewanie
Nie gaśnie tylko pali się słabiej. W momencie zapalenia światła swiatło przygasa by nie razić w trakcie jazdy. pokretłem od świateł reguluje sie natezenie os. zegarów i m.in. tego włącznika. Skoro prad do szyby dochodzi a szyba nie grzeje to tylko wina tych precików na szybie. Musi byc gdzieś przerwa. Posprawdzaj dokladnie i poklei klejem elektroprzewodzącym do szyb.
-
nagrzewnica ,podłączenie.
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=1411&mospid=47283&btnr=11_1167&hg=11&fg=35 Według mnie przewód 12 i 13.
-
E30 Tylna szyba-ogrzewanie
Wyjmij włącznik i sprawdź czy się wtyczka nie odpieła. Miernikiem sprawdź czy prąd dochodzi do przewodów przy szybie.
-
Swap silnika i różnice medzy nimi
O silinikach do kjs jest na tym forum też opisane sporo. Najlepiej m42, były fabrycznie w e30 i nei ma problemu z instalacją elektryczną itp. M44 to już trochę więcej roboty z elektroniką ale do ogarnięcia (na forum jest kilku użytkowników tak przerobionych e30). Niby m44ma trochę więcej momentu obrotowego od m42 i lepsza charakterystyke pracy. Wytrzymałość obu jest podobna, chodź m42 maja czasami problem z łąńcuchem. M40 to odpuść po raz ze ma tylko 115km to jeszcze jest niezwykle kapryśnym silnikiem.
-
Nie działają kierunkowskazy z jednej strony auta
znajdz gdzieś instrukcję od bmw, bo ja szczerze powiedziawszy to nie mam bladego pojęcia. Nigdy nie mialem problemu z tym. Wiem że przekaźniki są jakieś w skrzynce pod maską ale i przy kolumnie też są jakieś. Ale które od czego to naprawdę nie powiem Ci. Poczekaj to może ktoś odpisze kto wie. Może matiss lub m-technic?
-
BMW E30 ZAMIANA SILNIKA
Załącznik J pewnie jest do przeczytanie w PFD. Chyba o to chodziło M-techik-owi. No chyba ze zamierzasz dryftowa na podwórku.
-
318i M40 co wymienia się wraz z paskiem rozrządu?
Zresztą nie ma co tu dywagować bo i tak założyłeś pewnie ten rozrząd. Szerokości dla Ciebie.
-
318i M40 co wymienia się wraz z paskiem rozrządu?
Ale lepiej dołożyć 50pln i mieć pasek Conti lub Gateś który wytrzyma tyle co fabryczny niż jakieśdayco co może po 20 pęknąć. Wszystko po coś produkują. Piwo specjal też produkują i produkują i żywca. Są Xsenony philipsa i są xsenony XXX. Są opony continetala i są jakieś Margumy albo jakieś xeny. Niby piwo to piwo, opona to opona, żaróka jak żarówka ale rózni je wiecej niż można sobie pomyśleć. Co z tego że ktoś pisze że wzmacniany. Jak trochę handluję i wiem że nie warto wierzyć w to co piszą tylko w opinie innych użytkowników. Dorby handla to Ci gówno sprzeda jako pełnomleczną czekoladę.
-
318i M40 co wymienia się wraz z paskiem rozrządu?
Nie wiesz że paski Dayco np. we Fiatach jako pierwszy montaż mają interwał 90tyś km i wielu przypadkach pękają po 60. Dlatego fiat skrócił w silnikach 1,9 ten interwal do 60tyś. Dayco to ja bym założy do roweru. Co ci po gwarancji jak za holowanie, naprawę za kilkaset złotych i tak kasy nie dostaniesz. A silniki M40 słyną z tego że i tak w nich pękają paski wcześniej niż przewidział producent.
-
[e30] 88r m10 padł automat
Bo olej od skrzyni przebiega przez chłodnicę celem chłodzenia. Jak rozbierał chłodnicę to mogło mu coś wpaść do układu smarowania skrzyni. Dalej nie musze chyba mówić co się może stać. Oczywiście nie wykluczam awarii skrzyni niezależnie od faktu że chłodnica była demontowana.
-
e30 88r. wentulator kabiny
Spoko :cool2:
-
Nie działają kierunkowskazy z jednej strony auta
może gdzieś kable przetarte lub z przekaźnikiem coś.? Ew. może być coś przy przełaczniku.
-
BMW E30 ZAMIANA SILNIKA
Kolego, widać że nie masz bladego pojęcia o tym co chesz robić. Odżałuj trochę kasy i daj tą klatkę zrobić komuś co się zna na tym. Zresztą na ogólnopolskich zawodach o randze mistrzost i tak musisz mieć klatkę homologowaną. Pamiętaj, klatka ma chronić a źle wykonana może zabić.
-
[e30] 88r m10 padł automat
Ciekawe jak pokleił tą chłodnićę. Pewnie klej dostał się do obiegu skrzyni i szlak trafił sprzegło automatu. Na początek to zmień chłodnice na nową najlepiej, wypłucz dobrze skrzynię (chodź wątpię czy coś da) i zalej olejem. Oczywiście olej dedykowany to danego automatu jakieśdobrej firmy. Jak Twój brat wlał jakiegoś orlena to moze też skrzynia na tym nie jecchac. Jak wyczyszczenie i nowy olej nic nie da to trrzeba wyjmować skrzynię i albo używana inna albo ta do regeneracji.