Skocz do zawartości

KRIS85

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez KRIS85

  1. KRIS85 odpowiedział(a) na Tiax temat w E30
    Z tego co zauważyłe to za odrą E30 poszły do góry. Ostatnio oglądałem 6cylindórki i kilka znalazlem poniżej 5tys. Reszta ponad i to nawet po 12-15tyś. Jak ktoś ma rzeczywiście zadbana e30, a szczególnie na wąskiej lampie to woła ja za zabytek już. Także jak ktoś ma w dobrym stanie e30 niech dba. Za kilka lat i u nas dostanie ładną kaskę lub nawet niemcy bedą odkupywać od nas.
  2. KRIS85 odpowiedział(a) na kubakca320 temat w E36
    A i cena tych Vline 20 nie jest jakaś promocyjna. W kazdym sklepie sa po tyle. Ja je mam po 16/szt.Tyle że ja nie prowadzę wysyłki. Do mnie przyjdziesz i masz od ręki. Ale to mały szczególik. :D
  3. KRIS85 odpowiedział(a) na kubakca320 temat w E36
    O ile dobrze pamiętam to do Twojego silnika świece dwuelektrodowe. Czy Bosch czy ngk, właściwie bez różnicy. Osobiście jeżdże na NGK. Prawda jest taka ze Ngk specjalizuje się w zapłonie (świece, przewody i sondy) a bosch produkuje też lokówki, lodówki i krajalnice.
  4. KRIS85 odpowiedział(a) na Mat512 temat w E30
    Pewnie łapy są do przerobie i elektryka silnika napewno. Jak costo popytaj M-technic, bo on zajmuję się takimi Swapami i powinień być obeznany w temacie.
  5. KRIS85 odpowiedział(a) na viruss_25 temat w E30
    Kolego M-technic, nie wiesz że poxipol est najlepszym narzędziem warsztatowym. Bardzo wytrzymały na temperatury i obciążenie, nie wyciera się, nie wchodzi w reakcję z olejem. Przecież największe fabryki kleją wszystko na poxiline..... :mad2: :mad2: :mad2:
  6. KRIS85 odpowiedział(a) na ron2n temat w E30
    A jaki masz??
  7. KRIS85 odpowiedział(a) na strat temat w E30
    Jak się nie mylę to w dieslu obroty są czytane z alternatora, więc sprawdź pasek klinowy i jego naciąg.
  8. KRIS85 odpowiedział(a) na ron2n temat w E30
    Jak milknie to znaczy że dobrze. Ale jak jest dbd smarowanie to powinno w kilka sekund po odpaleniu cichnąć.
  9. KRIS85 odpowiedział(a) na maciekkrk temat w E30
    Przestańcie już bo Wam mody dadzą po ostrzeżeniu.... :nienie:
  10. Zabawy troszkę jest, ale jak już robić to albo m42 albo m44. Masz blisko 140km przy niewielkiej róznicy w spalaniu i kosztach przeróbki.
  11. KRIS85 odpowiedział(a) na kalepa temat w E30
    Napisałeś że prad dochodzi do przewodow przy szybie. Więc tam szukaj problemu a nie w przełączniku. Tak jak napisalem, właczas światła to lampka od ogrzewania przygasa. Ale to nie ma związku skoro prad przy przewodach od szyby jest.
  12. KRIS85 odpowiedział(a) na kalepa temat w E30
    Nie gaśnie tylko pali się słabiej. W momencie zapalenia światła swiatło przygasa by nie razić w trakcie jazdy. pokretłem od świateł reguluje sie natezenie os. zegarów i m.in. tego włącznika. Skoro prad do szyby dochodzi a szyba nie grzeje to tylko wina tych precików na szybie. Musi byc gdzieś przerwa. Posprawdzaj dokladnie i poklei klejem elektroprzewodzącym do szyb.
  13. KRIS85 odpowiedział(a) na wrctk temat w E30
    http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=1411&mospid=47283&btnr=11_1167&hg=11&fg=35 Według mnie przewód 12 i 13.
  14. KRIS85 odpowiedział(a) na kalepa temat w E30
    Wyjmij włącznik i sprawdź czy się wtyczka nie odpieła. Miernikiem sprawdź czy prąd dochodzi do przewodów przy szybie.
  15. O silinikach do kjs jest na tym forum też opisane sporo. Najlepiej m42, były fabrycznie w e30 i nei ma problemu z instalacją elektryczną itp. M44 to już trochę więcej roboty z elektroniką ale do ogarnięcia (na forum jest kilku użytkowników tak przerobionych e30). Niby m44ma trochę więcej momentu obrotowego od m42 i lepsza charakterystyke pracy. Wytrzymałość obu jest podobna, chodź m42 maja czasami problem z łąńcuchem. M40 to odpuść po raz ze ma tylko 115km to jeszcze jest niezwykle kapryśnym silnikiem.
  16. znajdz gdzieś instrukcję od bmw, bo ja szczerze powiedziawszy to nie mam bladego pojęcia. Nigdy nie mialem problemu z tym. Wiem że przekaźniki są jakieś w skrzynce pod maską ale i przy kolumnie też są jakieś. Ale które od czego to naprawdę nie powiem Ci. Poczekaj to może ktoś odpisze kto wie. Może matiss lub m-technic?
  17. KRIS85 odpowiedział(a) na maciekkrk temat w E30
    Załącznik J pewnie jest do przeczytanie w PFD. Chyba o to chodziło M-techik-owi. No chyba ze zamierzasz dryftowa na podwórku.
  18. Zresztą nie ma co tu dywagować bo i tak założyłeś pewnie ten rozrząd. Szerokości dla Ciebie.
  19. Ale lepiej dołożyć 50pln i mieć pasek Conti lub Gateś który wytrzyma tyle co fabryczny niż jakieśdayco co może po 20 pęknąć. Wszystko po coś produkują. Piwo specjal też produkują i produkują i żywca. Są Xsenony philipsa i są xsenony XXX. Są opony continetala i są jakieś Margumy albo jakieś xeny. Niby piwo to piwo, opona to opona, żaróka jak żarówka ale rózni je wiecej niż można sobie pomyśleć. Co z tego że ktoś pisze że wzmacniany. Jak trochę handluję i wiem że nie warto wierzyć w to co piszą tylko w opinie innych użytkowników. Dorby handla to Ci gówno sprzeda jako pełnomleczną czekoladę.
  20. Nie wiesz że paski Dayco np. we Fiatach jako pierwszy montaż mają interwał 90tyś km i wielu przypadkach pękają po 60. Dlatego fiat skrócił w silnikach 1,9 ten interwal do 60tyś. Dayco to ja bym założy do roweru. Co ci po gwarancji jak za holowanie, naprawę za kilkaset złotych i tak kasy nie dostaniesz. A silniki M40 słyną z tego że i tak w nich pękają paski wcześniej niż przewidział producent.
  21. KRIS85 odpowiedział(a) na pioter_ch temat w E30
    Bo olej od skrzyni przebiega przez chłodnicę celem chłodzenia. Jak rozbierał chłodnicę to mogło mu coś wpaść do układu smarowania skrzyni. Dalej nie musze chyba mówić co się może stać. Oczywiście nie wykluczam awarii skrzyni niezależnie od faktu że chłodnica była demontowana.
  22. KRIS85 odpowiedział(a) na Rafał -K. temat w E30
    Spoko :cool2:
  23. może gdzieś kable przetarte lub z przekaźnikiem coś.? Ew. może być coś przy przełaczniku.
  24. KRIS85 odpowiedział(a) na maciekkrk temat w E30
    Kolego, widać że nie masz bladego pojęcia o tym co chesz robić. Odżałuj trochę kasy i daj tą klatkę zrobić komuś co się zna na tym. Zresztą na ogólnopolskich zawodach o randze mistrzost i tak musisz mieć klatkę homologowaną. Pamiętaj, klatka ma chronić a źle wykonana może zabić.
  25. KRIS85 odpowiedział(a) na pioter_ch temat w E30
    Ciekawe jak pokleił tą chłodnićę. Pewnie klej dostał się do obiegu skrzyni i szlak trafił sprzegło automatu. Na początek to zmień chłodnice na nową najlepiej, wypłucz dobrze skrzynię (chodź wątpię czy coś da) i zalej olejem. Oczywiście olej dedykowany to danego automatu jakieśdobrej firmy. Jak Twój brat wlał jakiegoś orlena to moze też skrzynia na tym nie jecchac. Jak wyczyszczenie i nowy olej nic nie da to trrzeba wyjmować skrzynię i albo używana inna albo ta do regeneracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.