Skocz do zawartości

KRIS85

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez KRIS85

  1. KRIS85 odpowiedział(a) na nemo05 temat w E46
    Czy do tej odmy idzie dostać sam filtr który jest w środku czy tylko cała puszka?
  2. http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CC51&mospid=47440&btnr=32_0630&hg=32&fg=25 Kupujesz częsci z polcaru marki SRL to tak jest że nie wszystko w tym jest. Byś kupił lemfordera to byś miał wszystko w zestawie. Po za tym ten zacisk może zostać stary, mimo że według najlepszych szkół warto to wymienić.
  3. KRIS85 odpowiedział(a) na krako temat w E30
    Ja tu widzę: 1. Niski zawias. 2. Wygięta belka. 3. przesunięcie a właściewie wygięcie mocowan belki (te szpile w karoserii). Przy mocnym udeżeniu mogły się lekko wykrzywić przestawiając belkę. Starczy nawet 2-3mm by ścinało opony. Ale skoro ścina z dwóch stron to raczej niski zawias, lub opony są na tyle zużyte ze widać ze ścina coś. Na dobrym biezniku minimalne różnicy i tak nie widać za bardzo.
  4. KRIS85 odpowiedział(a) na dubelt temat w E30
    http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AB11&mospid=47251&btnr=33_0211&hg=33&fg=30 Do ABS (tzn. wtedy zawsze śa tarcze z tyłu) są inne Wahacza. Do tarcz te wahacze mająmiejsce na śruby jarzma zacisku. Można próbować cośkombinować ale bezpieczeństwo jest ważniejsze chyba niż parę stówek co???
  5. ABS

    KRIS85 odpowiedział(a) na Darth_Kaker temat w E30
    Wydaje mi się że wszystko osobno to trochę wyjdzie. Warto poszukać jakieś e30 która miała abs ale jest np. po wypadku lub już tak zajechana że sprzedawca chce może ze 2tyś. i przełożyć wszystko do Twojej. Ostatno gdzieś widzałem używaną pompę ABS z komputerem za 300pln. Same czujniki możne nowe kupić, są zamienniki. Wahacze z tarczami to uzywane w zależności to od 50-300/szt. Przednie piasty nowe to min.140 za jakieś hinskie zamienniki po 200-250 za coś dobrego. Osobno zbierając wyjdzie może też koło 2 tyś. A jak kupisz całą to resztę możesz posprzedawać na części i jeszcze się trochę odkuć.
  6. KRIS85 odpowiedział(a) na dubelt temat w E30
    ale i tak musisz wachacze zmienic chocuazby z tego powodu ze przy samych bebnach i tak nie masz otworów na jarzmo zacisku. Wiec operacja zmiany wahaczy i tak cię nie ominie.
  7. KRIS85 odpowiedział(a) na dubelt temat w E30
    Wydaje mi się że 500 za wahacze pod tarcze plus nowe tarcze, klocki i szczęki ręcznego są o nie bo tańsze i bezpieczniejsze niż kombinowanie z jakimiś kombinowanymi tarczami. I masz rozwiązanie fabryczne, pewne, bezawaryjne i skuteczne. Po co kombinować jeszcze z tym??? Nie rozumiem ale może mój rozum nie wszystko ogarnia.
  8. KRIS85 odpowiedział(a) na strat temat w E30
    To może coś po stronie samego obrotomierza. Warto wyciagnąć i sporawdzićczy nie ma przerwy gdzieś na ścieszkach, przesmarować wtyczki smarek do styków.
  9. ABS

    KRIS85 odpowiedział(a) na Darth_Kaker temat w E30
    Pompa abs, czujniki, przednie piasty do ABS tylne wahacze do ABS, inna pompa ham. przeowdy hamulcowe oraz wiązka cała elektryczna ABS.
  10. Tuleje belki.
  11. KRIS85 odpowiedział(a) na 90emil90 temat w E30
    No chyba że typowa rajdówka czy driftowóz bo tam komfort schodzi na dalszy plan. Liczy się szybkość zmiany biegów i skuteczność przenoszenia
  12. KRIS85 odpowiedział(a) na 90emil90 temat w E30
    A już wiem. Z realoem wychodzi że touringi z m40 miały sprzęgło z tarcza bez tłumików. Ale to chyba błąd programy, bo koło rzeczywiście pokazuje zwykłe tylko. Wątpie by nie dali żadnego układu tłumiącego do sprzęgła bo by się jaechać nie dało i pewnie skrzynia by w d... dostała. Raczej widzę tu błąd katalogowy. Nie ma szans aby przy zwykłym zamachu była tarcza bez sprężynek.
  13. KRIS85 odpowiedział(a) na 90emil90 temat w E30
    więc wyrażnie pisze że IS z klimą miały dwumas. Odnośnie rysunku sprzęgła do 316i to nie wiem skąd masz rysynek z tarczą stałą bo ja mam taki: http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?model=AC11&mospid=47270&hg=21 z tarczą z tłumikiem.
  14. KRIS85 odpowiedział(a) na dubelt temat w E30
    Jak dla mnie sprawa jest prosta. Montujesz wahacze od wersji z tarczo-bębnami. Prosto i tanio. Ew. można kombinowac już z samymi zaciskami. Ale nie wiem po co. Wytłumacz dlaczego jak zamontujesz wahacze od wersji z tarczami? p.s. z matury miałem słaba ocenę z polskiego. :mad2:
  15. Kolego ja byś powrzucał jakieś zdjęcia to podejrzewam że bylo prościej. :D
  16. KRIS85 odpowiedział(a) na dubelt temat w E30
    1. Pewnie kolega potrzebuje do driftu by móc szybko blokować koła ręcznym ale nie wie że tarczo-bębny sa równiesz skuteczne a przy okazji jest margines bezpieczeństwa gdy hydraulika siada to zawsze zostaje niezależny ręczny. A jak ręczny jest na zacisku to praktycznie każda awaria hydrauliki skutkuje brakiem hamulca, (wykluczamy tutaj ręczny hydrauliczny). 2. Kolega lubi robić sobie pod górkę.
  17. KRIS85 odpowiedział(a) na Tiax temat w E30
    Nie mam pojęcia ale moja e30 ma taką kartę, samochód w 2004 był sprowadzony i od tego czasu ma kartę. Ale czy musiała być czy po prostu ktoś zrobił to dla siebie tego nie wiem. Podejrzewam że jednak jest wymagana jeśli chodzi o auta sprowadzane.
  18. KRIS85 odpowiedział(a) na viruss_25 temat w E30
    Przyczyna? Hmmm pewnie masa innego druciarstwa w tym egzemplarzu. Pozdrawiam
  19. KRIS85 odpowiedział(a) na 90emil90 temat w E30
    czyli tak jak pisał M-technic. Is z klimą miały dwumasy.
  20. KRIS85 odpowiedział(a) na 90emil90 temat w E30
    No właśnie. M40 miało tarczę ze sprężynkami bo nie miało dwumasu. IS miały dwumas i tam tarcza była sztywna.
  21. KRIS85 odpowiedział(a) na baikerboys temat w E30
    Zależy ile masz kasy na to. Buda najlepiej coupe, bo jest fabrycznie najsztywniejsze. Po odchudzeniu to is starczy ale najlepiej m20b25. Jak masz kasy więcej to możesz swapowaćna m50. Ale pamiętaj w drifcie lepiej mieć 50 km mniej a mieć dobrą zawiechę.
  22. KRIS85 odpowiedział(a) na neok05 temat w E30
    Ale jak wtryski są odłączone gdy silnik pracuje na gazie? ja mam tak u siebie.
  23. KRIS85 odpowiedział(a) na 90emil90 temat w E30
    Niektóre IS miały dwumasy. Skoro nie mówisz o dwumasie o o jakim tłumiku mowisz???
  24. KRIS85 odpowiedział(a) na 90emil90 temat w E30
    Ogólnie jest tak że m42 ma dwumas a m40 nie. Nie starczy zmienić tylko sprzęgła ale i koła zamachowe. Z tego co pamiętam gdy zmienisz koło zamachowe od 40 to i sprzęgło podejdzie z m40. Jak się mylę to pewnie ktoś poprawi.
  25. KRIS85 odpowiedział(a) na kubakca320 temat w E36
    Dokładnie.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.