Treść opublikowana przez KRIS85
-
Bmw E36 1.6I problem z ABS
Niemiecki :duh:
-
Bmw E36 1.6I problem z ABS
Za 70 złotych? Jakiś Maxgear albno kager. :duh:
-
Zamarzl plyn chlodniczy, silnik glosno pracuje..
Mało prqwdobodobne ale mogło gdzieś ścisnąć blok i smarowanie nie dochodzi do wałka. Zdejmij pokrywę, odpal i zobaczy czy olej leje się na wałek.
-
Wymiana swiec i kabli WN M10
- 318 is - ciężko pali
Nie odpala na zimno. Może byćczujnik temp. do kompa. NIerówne obroty? Sprawdź szczelność dolotu, wyczyść silnik korkowy i przepustnice. Spradź czydziała sonda.- Wymiana swiec i kabli WN M10
No widzisz. Za bardzo kombinujesz. Zamontuja jakie powinny być i z głowy. Reszta to jakieś cuda i chwyt marketnigowy. Takie jest moje zdanie. Ngk bp5es, beru Z1, bosch +3. Każda z nich bedzie dobra. I musi chodzić na gazie. Jak nei chodzi na gazie to zmień gazownika. Tyle z mojej strony. A jak chcesz się bawić w jakieś cuda to szukaj.- Wymiana swiec i kabli WN M10
Jak chcesz te 4-elektrodu to UXT2. Po 16szt.- Wymiana swiec i kabli WN M10
UXF79P w beru nie funkcjonuje już od pewnego czasu. Został zastąpiony przez UXT 3. Cena poniżej 30zł. Ale do twoje silnika to UXT2. Beru jest dobrą firmą, Nie powinno być problemu z nimi.- Wymiana swiec i kabli WN M10
W swoim m40 jeżdzę na świecahc detykowany do auta, a gazownik ma zrobić tak by na gazie chodził normalnie. Jak się nie zna to się zmienia gazownika. Tylko że wymieniać trzeba częściej niż byśtylko na benzynie śmigał. . Te co pokazałeś są po 48/szt. Są wzmacniane, platynowe i można je wymieniać co 50-80tyś. Czy się opłaca? Wątpie.- Wymiana swiec i kabli WN M10
I nie wszystka IC ma w dobrych cenach.- Wymiana swiec i kabli WN M10
Hehe no wiem, trochę z nimi współpracuje więc wiem o co chodzi. Dlatego się dziwię ze kolega tutaj podał stronę intercasru. Do szukania może i dobra jest ta strona ale ceny detaliczne hmmmm- Wymiana swiec i kabli WN M10
A co tu mają być niby dobre ceny????- Wymiana swiec i kabli WN M10
bp5ES detykowane do silnika m10 cena ok 25-30kpl. Przewody sentech(8088) to 95 lub janmor(hr1) to koszt 120. Ngk(rc-bw231) 180, champion 115. Ngk ma też świece do gazu, platynowe ale koszt jest porażający. Ok 50-53/szt.- Wymiana swiec i kabli WN M10
Świece NGK, przewody NGK lub Bosch. Ostatecznie Sentech lub Janmor ale tak z wielką rezerwą.- [E30 sedan] Gniazdo sprężyny tylnej
- [E30 sedan] Gniazdo sprężyny tylnej
Koleog Boggy ale Kubusa interesuje gniazdo spręzyny. Ten element jest w tylnej podłużnicy. Ty podałeś mocowanie amortyzatora. To bedzie element nr. 5 na tym schemacie: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=1511&mospid=47279&btnr=41_0318&hg=41&fg=25 Wszystko zalezy czy chcesz wydać trochękasy by to zrobić czy wolisz po taniości. Można cośtam pospawać , wyprofilować jak masz do tego warunki i sprzęt. Ale pamiętaj, to odpowiada za trzymanie samochodu. Jak coś pojdzie ie tak i pęknie to wiesz....- wentylator niszczy chłodnice m20b23
Z tego co wiem to wiatrak jest dobrze zamontowany. Odległość też wpowinna byćdobra. Jak wspomniał przemo, sprawdz poduchy i łapy silnika. Mo tu leży problem i silnik się buja.- PROBLEM ZE SPRZEGLEM, NIE WYSPRZEGLA, WPADŁ PEDAŁ
Po dolaniu płynu odpowietrz jeszcze raz. Jak nie pomoże to sprawdź szczelność całego układu. Jak bedzie dobrze to znaczy że padl albo wysprzęglik albo pompa. Na poczatek kup jakieś reperaturki (trochę taniej, kupa więcej roboty i nie zawsze pszynosi pożądany efekt) lub kup nowe. Ewentualnie jak masz możliwość podmiank z kimś to może podmienić i sprawdzić czy to pompa czy wysprzęglik.- e30 m40 dziwny objaw przy paleniu
A może po prostu silnik jak już pewien przebieg to nie pali tak jak trzeba, U mnie jest taka sytuacja że raz pali od kopa, a raz musi sekundę pomyśleć. Nie ma znaczenie temperatura otoczenia, pora, itp. Po prostu tak ma. I do puki nie trzeba kręcić pół godziny to się nie martwie. Na wiosnę zamierzam zrobić mały remont silnika (pierścienie, popychacze, dzwigienki i pastyli od p.z Aleksnandrowa, planowanie głowicy) to może się mu poprawi. Ale czas pokaże. A wymieniłeś filtr paliwa?? Może tu leży przyczyna?- [E30] Super ETA (2.7) i skrzynia od 2.0 M20
Matis, może ten link zapisać w drugim poście, tzn "najczęściej zadawane pytania"??- E30 3XX Jaki to silnik ??? wskazówki,rady itp...
Dziwna ta podstawa pod filtr oleju. Inna niż we wszystkich M30.- Kilka pytań przed zakupem
Cabriuo za 5 tyś??? Hmmmm- GAZ DO BMW e30 POMOCY!!!
Tak jak kolego Mielony napisał. Bmw twierdzi że m40 powinno się szykować na żyletki. Ale życie pokazuje ze 500tyś nie są dla tyxh silników straszne (oczywiście przy umiejętniej eksploatacji) Ja mam prawie 300tyś. Skoro twój silnik tał ładnie chodzi to załóż tylko dobry gaz, najlepiej sekwencja i regularnie serwisuj, zmieniaj filtry i świece i ciesz się z taniejsz eksploatacji. Przy sekwencji musisz liczyć ze instalacja zwróci Ci się po ok 40tyśkm.- Pytanie o ilość cylindrów
W życiu nie widzłem żadnej 5 co by z fabryki wyjechał z oznaczeniem IS. Pewnie jakiś wieś kolega w ramach wieś tuningu dokleił sobie znaczek. Tak samo jak poława ma znaczek M-power.- GAZ DO BMW e30 POMOCY!!!
Acha, p[rzez producenta uważa się Ze Twój silniki żbliża sie ku końcowy. Widziałem m40 które miały po 500tyś bez kapitalnego remontu. - 318 is - ciężko pali
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.