Treść opublikowana przez KRIS85
-
Usterka jechał jechał i nagle zostały tylko wolne obroty
To że iskra i paliwo jest to nie znaczy że odpali. Może być paliwa za dużo. Nr. na przeplywomierzy musi być taki sam, zresztą te przepływki robił tylko bosch więc nie bedzie innych numerów. Oczywiście przepływka z e30, bo w 36 przeplywka miała inną wtyczke.
-
Usterka jechał jechał i nagle zostały tylko wolne obroty
Jak szukasz używane to lepiej by była od m40. Nr. boscha masz wyryte wyraźnie więc numery muszą się zgadzać.
-
316i pytanie odnosnie sondy i gazu
I kupuj sondę Boscha lub NTK. Przynajmniej jeźdżą bez problemu.
-
316i pytanie odnosnie sondy i gazu
Na 99 procent sonda bierze udział z sterowniu gazem. Mam instalację drugiej generacji i i mnie tak jest więc u Ciebie, przy sekwencji też powinno tak być.
-
Usterka jechał jechał i nagle zostały tylko wolne obroty
Ale skoreo chodził przez moment na 3 garach to paliwo podaje. A czy tobie czasami pasek rozrządu się nie przestawił? A przepływki jeszcze nie sprawdziłeś?????To podstawa. Kopułkę i palce wymień bo czyszczenie nic nie da jak jest scieszka w kopułce upalona.
-
zapalniczka
Do e30 w miejsce oryginalnej zapalniczki powinna podejść prawie każda uniwersalna zapalniczka. A jak chcesz koniecznie ORI to szukaj na allegro używek, ale pewnie kpl z popielniczką
-
318is nowa skrzynia
Jeśli myślisz ze dużo poprawisz pręd.maks to się możesz rozczarowac. Podejrzewam że nawet jak bedziesz miał 6 biegów to raczej na równej, prostej drodze nie osiągniesz wiecej jak 230-235km/h. Jedynie gdzieś z górki to pociągniesz więcej ale chyba nie o to chodzi by chwalić się ile osiągasz z górki. Podejrzewam że skrzynie i zapasuje ale koszt takiej skrzyni nie jest mały a za 1-2 tyś to skrzynia z emki bedzie trupem. Skoro masz lekko zmodowanego is to wrzuć minimalnie dłuższy most. Silnik na pewno się nie bedzie męczył. W moim M40 zminiłem most z 4,4 na 4,1. Dopiero powyżej 140 czuć że wolnije się zbiera. A w codziennej eksploatacji nie widać różnicy. Po za tym na V-maks nie tylko przełożenie ma wpływ. Aerodynamika, współgranie momentu i mocy, odpowiednie opony.
-
318is nowa skrzynia
znajdź dyfer z większym przełożeniem, wyjdzie taniej. Chodź 6 biegów byłoby lepszym rozwiązaniem.
-
Usterka jechał jechał i nagle zostały tylko wolne obroty
Skor strzela Ci gazem to kopułkę i palec i świece i tak wymień. Odpaliło na 3 garach a na 4 nie chce chodzić? Dziwna sytuacja. Probujesz oczywiście odpalić na benzynie?
-
BMW E30 1.8 M40b18 nie kręci się powyżej 4 tys obrotów.
Niestety bedzie to wada tego silnika. Zużyte dzwigienki, wałek i popychacze. Zdejmij pokrywę zaworów i sprawdź stan wałka.
-
szczęsliwego...
Wszystkim właścicielom i uzytkownikom bawarek a w szczególośći E30 szerokiej drogi w nowym roku.
-
[e30] climatronic ???
Napewno nie warto ale jak chcesz mieć climatronica w e30......
-
Usterka jechał jechał i nagle zostały tylko wolne obroty
To zabezpieczenie czasami nic nie daje. Też mam i gumę i zabezbieczenie a jak mi raz palneło to puszka mi popękała. Na szczęście był to jeden jedyny raz. Od tego czasu nie robie więcej na świecach jak 10 tyś. Kopułka, palec i świece to spokojnie poniżej 200pln i straczy jesteś na jakąś dobrą flachę.
-
Usterka jechał jechał i nagle zostały tylko wolne obroty
A od tych strzałów gazu to pewnie przepływke szlak trafił. Sprawdź czy klapa w przeplywce chodzi rowno i nie przycina się. Potem sprawdź szczelność całego doloty i czy czasem gdzieś lewizny nie ciągnie. Oczywiście wystrzały są spowodowanę zużytą kopułką, palcem, swiecami i przewodami więc na 99procent do wymiany.
-
Zamarzl plyn chlodniczy, silnik glosno pracuje..
Mogło się rozregulowac. Ale raczej jest to niezależne od zamarznięcia bloku. Jak nie był dawno wymieniany to po prostu prostu pasek mógł nie wytrzyamćmrozu i przeskoczył.
-
obroty spadną - chodzi na 3 garach
Płynu nie ubywa??? Bardzo często tak się dzieje jak zaczyna się przepalać uszczelka pod głowicą. Minimalny przedmuch, na tym jednym cylindrze może robic objawy kulenia w momecie gdy schodzi do minimalnych obrotow i chwilę zajmuję nim się wyreguluje. Ale to ostateczność. Silnik krokowy jest umiejscowiony w kolektorze ssącym przy przegrodzie czołowej.
-
Schowek pomocy!
Czyli nie trzeba tego tunelu zdejmować?
-
Schowek pomocy!
Ciężko. Osobiści to bym odkęcił schowek w miejscu gdzie jest mocowany do karoseri o wykrecił ten tunel środkowy. Schowek opadnie i od strony środka samochodu powinieneś dojść do zamka. Nic prostszego nie znalazłem i osobiści tak bym próbował.
-
obroty spadną - chodzi na 3 garach
GAz masz czy nie masz?? Rozumie że robi tylko przez chwilę tak. a potem normalnie chodzi na 4. Może się coś dziać silnikiem krokowym. Wyjmij i wyczyść. Sprawdź też czy silnik nie ciągnie lewego powietrza. I czy przepływka się nie przycina.
-
[e30] climatronic ???
Ale to nie zwykład klima. Ze zwykłą nie ma problemu. A climatronic to inna bajka. Cały panel sterujący do przełożenia. Rzeźba jak nic. Ale pewnie do wykonania.
-
Zamarzl plyn chlodniczy, silnik glosno pracuje..
Kurcze, ciężko wskazać coś sensownego. Może to coś niezależnie od tego ze Ci zamarzło? Po prostu zbieg okoliczności. Może jakiś krótki filmik z pracy silnika.
-
[e30] climatronic ???
Ale jak nic nie bedzie pasować. Przedewszystkim do klimy to kompresor musi być (no chyba że twoja e30 jużma klimę). Przerobienie pulpitu, podłączenie przewodów itp. Wątp[ie żeby ktoś do e30 montował wcześniej klimatronik więc Tobie zostaje rzeźba.
-
Bmw E36 1.6I problem z ABS
Handluję w sklepie i wiem co jest niemieckie a na czym pisze że niemieckie. Strasznie mi tylko żal tych osób które za wszelką cenę chcą tanie części a potem przychodzą za tydzień i chcą oddać bo nie działa. A tu tylko reklamacja. I z reguły jest tak że ci tani producenci szukją byle pretekstu by reklamacji nie uwzględnić. A ja mam tylko problem. Tracę czas i pieniądze na jakieś bzurne reklamacje bo kolesie chcą przyoszczędzić parę grosza na jakieśczęści. A suma sumary wychodzi ich to drożej niż by od razu kupili porządnie. Pewnie ta fimra niemiecka to był Maxgear albo Topran. Jeden wielki hiński chłam.
-
Zamarzl plyn chlodniczy, silnik glosno pracuje..
Przedewszystkim sprawdź dokładnie blok. Czy nie ma jakiś pęknieć, rys. Jak pisałem, zdejmij dekiel zaworów i zobaczy czy olej dochodzi do wałka.
-
Zamarzl plyn chlodniczy, silnik glosno pracuje..
W bloku są kanały olejowa którym olej płynie do glowicy. Jak płyn zamarzł to mogło ten kanał ścisnąć. Chyba nie muszę tłumaczyć ze dlatego ze lód ma większą objętość niż wody i gdy zamarza to jest w stanie rozsadzić to i owo. Tak jest jak chce się oszczędzić 30 złotych na płynie.