Skocz do zawartości

KRIS85

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez KRIS85

  1. KRIS85 odpowiedział(a) na menior temat w E90, E91, E92, E93
    Umiejętne ruszanie?? Masz e91, dsc esp i inne cuda które dbają o to byś ruszył, przesiąć się na coś co nie ma takich rzeczy. Bedziesz wiedział co znaczy umiejętne ruszanie.
  2. KRIS85 odpowiedział(a) na menior temat w E90, E91, E92, E93
    Seler po prostu ma dużo teorii z tych swoich szkół jazdy. W teorii jest wszystko pięknie a praktyka weryfikuje swoje. W zamierzchłych czasach każda syrenka wyjechała z dużej zaspy a każdy polonez i 125p zostawało przy byle lodzie. Wyjątkiem był 126p ale sory on był prawie jak porsche, 70procent masy jest na kołach tylnych. Mieszkałem na wosce gdzie to domu musiałem dojechać 400 polną drogą w takim półmetrowym dole. Zimą jak zawiało to sory ale Wartburgiem zawsze wjechałem a wielu moich znajomych to 50 metrach zawracało. I nie ważne jakie opony miało. Może fizyka mówi co innego ale przez 25lat mieszkania tam to wiem że przedni napęd zimą jest o niebo lepszy niż tył. A sama jazda na mokrym czy przyśpieszanie na śniegu to też przód napęd jest lepszy i każdy normalny z praktyki to wie. Ale jak ktoś tak jak np. seler ma nawciskane teorii to potem opowiada bajki.
  3. KRIS85 odpowiedział(a) na menior temat w E90, E91, E92, E93
    Cóż, mnie jest łatwiej jakimś cudem, choć fwd przejechałem raczej sporo, kilkadziesiąt razy więcej niż rwd. I nikt mi nie musi mówić jak jest bo sam staram się podszkalać w miarę możliwości. Żeby wyjść z podsterowności trzeba prostować koła w kierunku znoszenia co się kłóci z naturalnym odruchem dokręcenia do wewnętrznej, w przypadku nadsterowności kontra przychodzi naturalnie... No ale co ja tam wiem mam ledwie pięć kursów doskonalenia jazdy za sobą, więc expert ze mnie żaden. Jak nie masz dużej podsterowności to jakim cudem kierownica musisz krecić, starczy gaz odjąć i przód się dociąża i sam wraca na tor. Ale jak jest delikatne przegięcie. Jak dużo to oczywiście trzeba się napracować rękami. Ale jest łatwiej i bezpeczniej. Przy nadsteroności zwróć uwagę na to że założoną kontrę trzeba szybko odkręcić bo inaczej odbija w drógą stronę ze zdwojoną siłą. A żeby szybko odkręcić i się nie spuźnić to już trzeba mieć trochę umiejętności. O wiele wieksze niż w przednionapędówce.
  4. KRIS85 odpowiedział(a) na menior temat w E90, E91, E92, E93
    A odnośnie jazy zimą to rzeczywiście jest cieżej, ale jak ktoś umie jeździć to nie ma problemu wiekszego. Ja bynajmniej nie mam. Chodz musze wspomnieć a jednej sytuacji gdzie śmiać mi się chciało. Wyjeźdzałem od kumpla i stanołem tak że jedno tylne koło było w jednyej koleinie śnieżnej a drugie koło w drugie koleinie śnieżnej i co??? D..a aż się uśmiałem po pachy. Po jak bym był warturgiem to bez problemu bym wyjechał. Ale ogólnie to nie narzekam
  5. KRIS85 odpowiedział(a) na menior temat w E90, E91, E92, E93
    Seler, kto Ci powiedział że nadsterowność jest łatwiejsza do opanowania niż podsterowność?? Dziwne terorie głosisz. Jak cię postawi bokiem i nie zatrybisz jak trzeba to po Tobie. A pokiem w drzewo to masakra. Jak jak przednim napędzie Ci wyjeżdza to gaz odpuszczasz i masz z głowy (o ile nie masz duuuuzooo za dużo). A jeśli wyjedziesz to chorini cię coś z przodu (silnik, przegroda, poduszki) i masz wieksze szanse przeżycie przy takim posluzgu.
  6. KRIS85 odpowiedział(a) na jakub temat w E46
    Nie doświadczyłeś lipnie zatankowanej ropy....wtedy też nie pojedziesz a koszty takiej awari są o niebo większe...
  7. KRIS85 odpowiedział(a) na olo83 temat w E36
    viewtopic.php?f=68&t=120678
  8. KRIS85 odpowiedział(a) na elmojad temat w E30
    Priv.
  9. KRIS85 odpowiedział(a) na elmojad temat w E30
    Poduszki ponoć od m20 mogą pasować, są wyższe. Pasek? Miara krawiecka i mierzysz tak jak ma iść pasek i bedziesz wiedział jaki mniej wiecej ma być. Kupujesz ze trzy paski w okolkicy tego co zmierzyłeś, montujesz ten co najbardziej podpasuje a resztę oddajesz do sklepu. Ew. dobrać pasek do wersji bez wspomagania. (ale m43 chyba nie było takich)
  10. Oj wprowadziłem Cię w błąd z tymi tulejami. Tak to jest jak człowiek gdzieś cośprzeczyta i nie doczyta do końca. Chodziło mi własnie o ten patent z tą śrubą. Raz w zyciu to widziałem na oczy, nie mając bawary w posiadaniu i nie wgłębiałem się w temat, ale na forum jest napewno ktoś kto to przerabiał więc musisz poczekać aż ktoś odpowie Tobie coś więcej. pozdrawiam
  11. Compact praktycznie jest jak e30, nie ma szans na regulację zbieżności. Jak ścina opony to może masz obniżony samochód mocno i z tego powodu bedzie Tobie zawsze ścinać. Jedyna rada to tuleje mimośrodowe i zabawa w regulacje. Zakładam że tuleje belki i wahaczy są w stanie należytym a nie zużyte.
  12. Jest różnica. Do manuala chłodnica ma od sporu dwa wejścia do oleju skrzyni biegów. Manual nie ma tego. Dopasujesz z automatu do manuala ale na odwrót już niestety nie.
  13. KRIS85 odpowiedział(a) na prkamil temat w E30
    Jak na szerokiej to nie powino być różnic.
  14. KRIS85 odpowiedział(a) na jakub temat w E46
    Średnia 70 z polsce niemożliwa? Przepisowo prewnie nie. 12 litrów 2 litrowym dieslu?? Naprawdę trzeba ostro pałować by coś takiego zrobić, ale idzie. I tylko 6 garów?? Powiedz to inżynierom BMW którzy za parę lat wprowdzą 3 cylindrowe silniki a teraz w nowym x3 jeździ już 2,0turbo które smiga tak (wg fabrycznych dany) że niejedna 6 cylindrówka wysiada.
  15. KRIS85 odpowiedział(a) na wrobert temat w E30
    Każde 2,4td ma pasek.
  16. KRIS85 odpowiedział(a) na wrobert temat w E30
    tego nie wiem.
  17. KRIS85 odpowiedział(a) na wrobert temat w E30
    Z e30 z manuala nie podejdzie gdyż nie ma podejścia na przedowy pod chłodzenia oleju ze skrzyni biegów automatycznej. Nowa kosztuje raptem 300-350 złotych już całkiem przyzwoitej produkcji.
  18. KRIS85 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w E30
    Jeśli już do diamantschwarcmetalic.
  19. KRIS85 odpowiedział(a) na waffen000 temat w E30
    Ale to znaczy że jest dobrze. Stoisz i silnik chodzi to znaczy że pali maksymalnie. Możesz stać 3 godziny na odpalonbym silniku i nie zrobić ani metra a z baku zniknie tobie 10litrów. A nie na odwrót. Źle pokazują te ekonomizery które na postoju pokazują 0. Bo to nie prawda. Starczy pomyśleć logicznie.
  20. Skoro mul w zbiorniku to znaczy że filtr paliwa też już nie za bardzo. A;e skoro hula to dobrze. :cool2:
  21. odstęp elektrod z tego co wiem jest określany w milimetrach a nie centymetrach.
  22. Matiss a ta szczelina na 1 cm to na swiecy ma byc???
  23. KRIS85 odpowiedział(a) na Lopat temat w E30
    A sprawdzałeś sondę? Najczęście ona odpowiada za spalanie.
  24. KRIS85 odpowiedział(a) na maniek2244 temat w E30
    Kolego, temat przenieś na dział giełda. I oczywiście jak byś mógł to jakieś zdjęcia wrzuć.
  25. KRIS85 odpowiedział(a) na prkamil temat w E30
    żeby uzyskać taki efekt to nie tylko felga. Trzeba by tu obniżyć i to więcej niż Twoje zakładana 60/40. Ogólni fajne wyglada ale gdzie tym jeździć. W e3o najlepiej wyglądają klasyczne BBS. Co prawda pospolicie ale zawsze przynajmniej to wyglada.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.