Treść opublikowana przez KRIS85
-
chłodzenie i brak mocyna ostatnim biegu
Nie rozumiesz?? Jak masz 300koni pod maską to możesz mić przełożenie by przy 100km/h mieć tylko 1750 obortów. A że masz stado sporo mniejsze to takie przełożenie nie jest dobre dla dynamiki jazdy. Jest stanowczo za duże jak na tej mocy silnik. Zmień ten dyfer po pewnie w nim lezy przyczyny i bedzie się zbierał jak marzenie. Po na pewno na 5 biegu od 70km/h ja Cię objadę. I nawet jak zredukujesz na 4 bieg to ja i tak CIę objae na 5 biegu bo Twój 4 bieg bedzie miał wieksze przełożenie na kołach niż ja na 5 biegu.
-
Dziwne objawy na rozgrzanym silniku 2,7 eta
Przerywa silnik w czasie pracy? Jak przerywa to może być coś nie tak że świecami, skoro dzieje sie to na beznynie i gazie. Jak są stare to po nagrzaniu lubią padać.
-
chłodzenie i brak mocyna ostatnim biegu
1750 przy 100 km/h w m40?? To masz rzeczywiście coś nie tak z mostem lub skrzynią. do m40 szły mosty 4,1 lub 4,4. Ja mam 4,1 i przy 3 tyś mam na ostatnim biegu 110-112 km/h. Przy takim przełożeniu to ja się dziwie ze się daje tym jechać jakoś sensownie.
-
Czujnik/stycznik temperaturowy do czego służy??
Masz filtr z podrzewaczem, gdy temperatura paliwa ma odpowiednią wartość to czujnik odpowiada za to by się podgrzewacz wyłączył. Tak na 90 procent powinno być.
-
Prośba o poradę
Benzyna ekstakcyjna i do przodu. Nie bedzie łatwo, trzeba trochę poszorować ale do ogarnięcia. lub popytaj w sklepach hemicznych lub jakiś lakierniczych o specjalne preparaty do tego typu klei.
-
chłodzenie i brak mocyna ostatnim biegu
to masz długie przełożenie coś na tej trojce. Pewnie dyfer jest za długi do tego silnika. Ja mam na 3 tak do ok130 jak donbrze pamiętam
-
Jak mechanicznie zwiekszyc kat wyprzedzenia zaplonu BMW 318i
Witam :) Ostatnio robiłem u siebie modyfikację rozrządu poprzez wstawienie krzywek od silnika M43. Dodatkowo wymieniony został zawór wydechowy na 1 cyl. a reszta została dotarta. Blachę na wałek (10mm) dorabiałem i pręt w koło zamachowe też. Ciekawi mnie jedna rzecz: przy zablokowanym wale korbowym i wałku rozrządu, koło zębate na wałku rozrządu da się przekręcać mniej więcej o 5mm, ponieważ klin na wałku jest węższy niż otwór na klin w kole zębatym. Zastanawia mnie czy ma to wpływa na działanie zapłonu, skoro "palec" aparatu zapłonowego przykręcany jest do wałka, a obudowa aparatu zapłonowego do obudowy rozrządu. Teoretycznie przekręcenie delikatnie kołem zębatym rozrządu w lewo lub w prawo, przy niezmienionej pozycji wałka rozrządu i wału korbowego, powinno mieć wpływ na czas zapłonu względem otwarcia zaworów. Ale to że kręcisz tym kołem jak nie ma paska to nie ma znaczenia. Jak załozysz pasek to i tak on ustawi to koła tak jak ma być. I jesli wtedy wałek nie gra jak nalezy to wtedy popuszczsz śrubę od koła wałak i regulujesz wałekiem. Nie ma to żadnego znaczenia dla palca, zapłony i innych rzeczy. To ustawia tylko wałek by faza była dokładnie ustawiona. Ale ja osobiści czy po ustawienia wałków w skarnym położeniach nie widze jakieś różnicy w opracy silnika,.
-
Swap zawieszenia z e36 do e30
Koleog o co Ci z tym wałem chodzi? Zmieniasz silnik czy co?jak dasz belkę z compacta to wału nie zmianiasz. Wszystko pasi plugand play. No chyba ze zmianiasz silnika i skrzynię ale to wtedy wszystko zalezne od tego skąd bierzesz silnik. I tak ci nikt nie powie skad wał bo wiekszość fiem zajmujaca się swapami taie patenty zostawia dla siebie.
-
silnik m21
http://realoem.com/bmw/select.do Wpisujesz 7 ostatnich miejsc z VIN i masz swój samochód. Miłego szukania. :search:
-
Swap zawieszenia z e36 do e30
Za dużo zabawy. Musisz spawać podluznice, robić wzmocnienia i bawić się z mocowaniem dyfra do walu bo jest inne. A od compacta pasuje plugandplay. Bez zbędnych kombinacji,
-
Swap zawieszenia z e36 do e30
Jak nie podejdze?? Jak wszyscy tak montują jak zmieniają koła na 5 śrub. Ale spręzyny się zminia bo te ori coś nie nie pasują.
-
Swap zawieszenia z e36 do e30
Ale po co opis? Kupujesz kpl macpersona z e36 (z łozykiem i tarczami hamulcowymi)i zakładasz. Jak stoi za wyskoko do kupujesz jakieś sportowe, obnizajace i z głowi. Mocowanie poduchy mcpersona nie powinny się różnić. A tył to kupuje belkę z wahaczami od e36 compact i przekładasz. Nie ma jakieś filozofii wielkiej :mrgreen: .
-
chłodzenie i brak mocyna ostatnim biegu
na 5 a nie na 3 :D na 2 jade 110 tylko ze tak naprawde to nie mam odcinki :D Ale ja do kolegi skrzypola pisałem, bo on pisze ze na 3 140, 150,160...
-
e30 318is E.T.
Jeśli obwodowo odbowiada tym oryginalnym (205/55r15) to nie powinno. A jak kolego ma 195/50r15 to na 100 procent jest obwód sporo mniejszy.( http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/205/55r15/ )A przy twoich 16 nie bedzie dużo ( http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/205/55r15/ )
-
Wibracje w 316
a koła wyważałeś kiedyś? aaa od 2,5 tyś niezależnie od biegu czyli raczej nie koła. . A sprzęgło jest sprawne? Silnik chodzi równo. Jak na miejscu przegazujesz to też jest taki objaw?
-
e30 318is E.T.
Czy ja wiem? Przy tym rozmiarze licznik już bardziej przekłamuje. I według licznika zrobisz 100km a rzeczywiście ok 90-92km.
-
chłodzenie i brak mocyna ostatnim biegu
Na trójce 160???? od czego ty masz dyfer? a na 5 biegu przy 3 tyś ile masz na blacie?
-
e30 318is E.T.
Myślę że trochę małe opony.
-
bmw e36 m40 - cos trzeszczy przy duzych obrotach
Możę nie mieć związku. Trzeszczenie to szeroko pojęte określenie i tak ciężko coś wskazać. Tak mogą sięzachowywać łożyska na skrzyni biegów, One lubią tak dziwnie chałasowac. jak by trzeszczenie... Może też byćcoś z łożykiem oporowym, ale ono raczje objawia się takim delikatnym szumieniem.
-
Swap zawieszenia z e36 do e30
Z przodem raczje też większego problemu nie ma. Jest to popularna konwersja tylko że sprężyny trzeba dać inne, niższe bo bedzie stać jak koza. Nie wiem jak z wahaczem ale średnica sworznia jest (z tego co pamietam) ta sama wiec wahacz zostaje.
-
Jak mechanicznie zwiekszyc kat wyprzedzenia zaplonu BMW 318i
Sprawdź dokładnie ustawienie rozrządu. Zadnego zapłonu się nie koryguje, robi to ECU. Ważne jest by wałek dobrze ustawić. Musisz mieć specjalną blaszkę do ustawiania, lub samemu taką blachę zrobić by wałek był w idealnej pozycji.
-
Bujanie auta to wina amortyzatorów?
Autko świeżo po przeglądzie :) a wszystkie tuleje z poliuretanu :) Się raczej nie zrywają :) Kolego to nie było do Ciebie, tylko do założyciela tematu :mrgreen:
-
Bujanie auta to wina amortyzatorów?
- Bujanie auta to wina amortyzatorów?
Podjedź na stację diagnostyczną. Kontrola amorów kosztuje może ze 2 zlotych i od razu bedziesz wiedział co jest grane. Tata mój ma e30 i to jest kanapowóz. Szybka jazda nie wskazana, ale nie ma jakiś niebezpiecznych sytuacji. Ale na długie trasy jak znalazł.- E30 324D Problme z odpaleniem
To znaczy że coś z paliwem. FIltr paliwa wymieniany był?? - Bujanie auta to wina amortyzatorów?
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.