Treść opublikowana przez KRIS85
-
Amorki od e30 kombi
Jak sie nie mylę to wszystkie combi miały amory na grubą lagę wiec jak masz w swojej coupecie też grubą lagę to powinno pasować. Jak dasz springi od combi to może tył wyżej stać. Jak Ci nie przeszkadza to montuj.
-
[E30] Swap M52/M62 ?!!
A do czego ma Ci to auto służyć? E30 z silnikiem V8 to raczej do zabawy niż do jazdy na co dzień. A jak chcez jeździć na co dzień to albo e30 ze swapem na m50/52 lub e36 m50/52.
-
BMW serii 3 - nietypowa wersja?
To lepiej było się nie przyznawać :D :D
-
Kupno e30
Sprawna i 20 lat. Cudów nie oczekuj. Nawet jak dasz 10 tyś to nikt Ci nie da gwarancji że coś nie pójdzzie. Ale by kupić taką co ma budę zdrową (tak na 90 procent) i zadbany motor to bez 5tys się nie wybieraj. Możesz kupić za 3-4 tyś i też bedzie jeździć (jest sprawna). Jak potrzebujesz auto tylko do jeźdzenia to 4strczy na coś co pojedzi. Pojedzie dłużej lub krócej to loteria jak w każdym 20 letnim aucie. Zwracaj przy szukaniu na te newrlgiczne punkty karoseri, nie buj siewsadzić ręke w nadkola i dobrze uderzyć. Jak kupisz dobrą budę to reszta to pikuś. Zawiecha, hamulce to prawie jak do golfa a same silniki też nie srpawiają problemów jak miał je ktoś kto zna się na rzeczy. W razie czego silnik drugi używany idzie kupić bez problemu. Jak chcesz naprawde ładną to kolega 320is ma do sprzedania z 90 roku 318 ale cena może porażać. Chodź moim zdaniem warto dać te 12 tys.
-
E30 do zabawy - 1.8 IS czy M50 2.0?
Różnica jest spora w wadze, podejrzewam ze ok80-100kg. po za ty coupe ma o niebo sztywniejsza kaste niz kombi. o baranach raczej zapomnij, nic nie słyszalem by ktos cos takiego robił.
-
E30 do zabawy - 1.8 IS czy M50 2.0?
Jak do KJS to raczej tylko IS. lepsze wyważenie. I is jest w ksj bardzo dużo wiec każdego typu przeróbki są w is powszechnie znane. Z tego co wiem M50 z kjs jest bardzo mało.
-
E30 do zabawy - 1.8 IS czy M50 2.0?
Co ty kolego masz za auto. Jak mnie pamięć nie myli w 1985 roku nie było turingow i nie bylo w nich silnik M10. A jeśli chodzi o swap to jest na tym forum tyle postów na ten temat że starczy poświecić 10 minut na szukanie o godzinkę na poczytanie by wiedzieć że jak M50 to tylko 2,5. Koszt roboty ten sam, spalanie niewiele się różni a zabawy jeszcze więcej.
- ,,trudna'' decyzja BMW czy...
-
kupno BMW e30
113 z katem, 115 bez kata. predkosci oscyluja w (ksiazki podaja ok.185-190) i to jest realne, ale przy dobrych wiatrach mozna przekroczyc 200km/h.
-
Felgi do e30
Astra ma ten samo otwór centujący, 57mm. Wiec nie powinno być problemu. Kolego i tak na przyszłość takie temty to w tej części się otwiera: viewforum.php?f=40
-
kupno BMW e30
Pokrowce?? takie?? Żenada. Jak pokrowce to jakieś normalne, mój tata ma taie szyte u tpicera na miarę, dał ok 300złotych, ale wszystko jak należy. A takie pseudo skróry to raczej zalatuje wieśtjunigiem.
-
Felgi do e30
Pozastaje kwestia odsadzenia, ale powinno być git. Jak masz obiżony samochód to powinno wyglądać obłednie.
-
kupno BMW e30
Jak m40 to jak nazwa sugeruje, jak m10 to 1,8 w 99 procentach. za 7koła, jak nie zależy tobie na oryginalnym stanie można szukać Swapowanego już na silniki m50b25. Jak jest zrobiony taki swap dobrze to nie masz problemu z nim a silnik pali znacznie mniej niż stare m20. Ale musisz naprawe uważać by nie wpaść w minę. Ogólnie można mupić za 7 szrota który ładnie wygląda. Jak kolega pisał, wyposażenie to mniejszy problem bo se skompletujesz. Skóra to raczje rarytas i ciężko osiągalny. Szukaj takie co ma zdrową budę.
-
BMW E30 316i +gaz BUUM i dym z podmaski przy...
A masz juz porzadek pod maska czy dalej taki bajzel jak był?? pewnie takie rzeczy jak swiece kopułka palec? przy tej gmatwaninie kabli, kabelków to moze gaz sie gdzies ulatniac. Ja nawaet jak miałem starego wartburga to nie miałem takiego diabelstwa w elektryce, bo raczej szanuje zycie.
- Kupno e30
- Kupno e30
-
320i Montaż tłumika środkowego
Może nie mieć związku. Jak pachnie? Spalonym olejem? Jak tłumik był nowy to po prostu może tylko ta tłusta maź z niego odparowała. Sprawdź czy powtarza się dalej czy był to pojedyńczy przypadek.
-
318 is czy amortyzatory beda pasowac??
Różnica była w rocznikach. Nie pamiętam o co chodziło dokładnie, chyba coś z łącznikiem stabilizatora. Więcej różnic nie było. Jak masz stabilizator do amora montowany, to musisz taki zamontować, bo ten drugi nie ma tego ucha do łącznika.
-
sportowy tłumik
Może nie badziewie ale trzeba kupić dobry tłumik. Ja polecałbym tłumiki z ULTERA. Wiem że są zdania podzielone na ten temat, ale mój tata ma swojej taki zamontowany uniwersalny (jeździł 2 lata w warturgu hehehe) i teraz jest już ze 4 lata w bawarce. Końcówki nic nie straciły ze swojego blasku a gank silnika nie zminił się przez ten czas. Jak na 6 lat to moim zdaniem warto wydac więcej kasy na taki tłumik.
-
jaki olej do skrzyni biegów BMW E 36
:cool2:
-
jaki olej do skrzyni biegów BMW E 36
Kolego, temat poruszany nie raz. Na gurze masz zakładkę najczęście zadawane pytanie i tam masz odpowiedź na Twoje pytanie. Zajrzyj, poczytaj. :D :search:
-
czy dyferencjal ze szpera jast mocnieszy od tego bez szpery
Jak jeździsz to dyfra nie zajedziesz prze 500tyś km. A jak zajeźdzasz auto to inna sprawa i nawet pancerny dyfer zajedziesz. Szukaj z dużą głową. Ale i tak nie masz pewności że wytrzyma.
-
e30 m40 318 rozrzad potrzebny specjalista:)
Kolego, książka "sam naprawiam" tam masz dokłądnie opisane jak ten rozrząd ustawić, razem ze zdjęciami. W zakładce najczesciej zadawane pytania masz odnośnik to jej książki. Robota jest prostas. Ja to robiłem bez blokad. Koła zamachowe blokujesz. A wałem rorządu ma też znak ale nie pamiętam już jaki. I z głowy.
-
e30 318 is problem z wkrecaniem sie na obroty POMOCY!!!!
:cool2: Szerokiej drogi.
-
316i M40 duze spalanie
Sprawdż tą sondę i świece.