Treść opublikowana przez KRIS85
-
Nie chce zapialić na benzynie.
W gaźnik nie ma pompki pod siedzeniam!!! No chyba że to jakaś przeróbka. ryginalnie gaxnik nie ma pompy pod siedzeniem.
-
Nie chce zapialić na benzynie.
A jakim niby cudem ma pompka w gaźniku wyc :duh: ?? Masz pompę mechaniczną, zamontowaną na głowicy w okolicach 1 może drugiego cylindra. I raczej nie bedzie to jej wina. Może być jakiś problem z plywakiem lub komora plywakawą i paliwo przez noc schodzi z tej komory. Zrób zdjęcie gaźnika dokładnie i dwrzuć lub wyślij na meila bo nadal nie wiem jaki masz ten gaźnik. Lub zobacz na obudowie gaźnika jakie jest oznacznie np. 2be.Sciągnołeś sobie książkę sam naprawiam?? Ten gaźnik robiłem dawno temu, ale na podstawie tej ksiązki. Wtedy ogarniesz to. Inaczej bedzie ciężko. Ja juz nie pamiętam wszystkiego, a malo jest na forum osób które beda miały też pojecia od gaźnika.
-
e36 m50b20 drgania całego auta
wyważenie kół??
-
E30 1,6 przepływomierz
Jak jeździ to git-malina :cool2:
-
Roznica budowy karoseri miedzy silnikiem 1.6 a 2.5
Każda zmiana jest bezpieczna jak jest bezpiecznie przeprowadzona. jak ktoś wymienił silnik bez wzmocnienia hamulców to nieładnie zrobił. A jak wymienił tak jak trzeba to est git. Zmień tytuł wątku, bo mod zamknie temat.
-
e36 1.8i - bębny hamuclowe
Masz abs i bębny z tyłu??
-
BMW E30 320i 87r ---- Marko84s
Oczywiście, może to być luz na zaworach. Specjalnie nie mówie o zapłonie, bo zakładam że takie rzeczy jak kopułka, palec, świece masz raczej powymieniane.
-
BMW E30 320i 87r ---- Marko84s
hmmm nie wiem dokładnie. powinni tobie coś na hamowni powiedzieć. Możę być coś ze spalniem mieszanki nie tak. Lub regulator ciśnienia paliwa. A hamowaleś na PB czy LPG??
-
M40 1.8 Po rozgrzaniu gaśnie!!
I bedzie wymieniał po kolei?? Podjedź na kompa i nie spawdzą. Taniej wyjdzie.
-
e36 1.8i - bębny hamuclowe
Nie muszę czytać książek. Sprzedaję w sklepie motoryzacyjnym i widziałem wiele bębnów, tarcz klocków i inne rzeczy o które wołały o postę do nieba. Skoro producent przewidział 1mm zużycia to znaczy że tak jest. Że taki bęben trzyma paramatry maksymalnie do tej wartości. Dalej może się przegrzewać i nie hamować tak wydajnie jak należy. Ale taki jak Ty zawsze będzie poprawiał producenta. Co tam 1mm, ja już ma 3mm zużycia i jadę :mad2: A co tam że zamiast 40 metrów ze 100km/h zatrzymam się dopiero po 50metrów. To tylko 10 metrów. Kto by się tam matrwił :duh: Po za tym jak układ jest sprawny to nie ma opcji by szczęki pracowały w zakresie 5mm. W układzie jest coś takiego jak samoregulator, który dba o to by szczęki zawsze przylegały blisko bębna by praca szczęk była jak najkrótsza a co za tym idzie, jak najszybsza. Oczywiście jak regulato nie działa lub nie jest odpowiednio często sprawdzany to praca szczęk bedzie większa. Czuć to po pedale hamulca który trzeba dosyć głeboko cisnąć. Oczywiście szczęki które mają mniej jak 1mm mięsa też podlegają wymianie tak jak bęben który zużyty jest więcej jak 1mm. Wiem, widziałem taki co jeżdzą aż okładziny się zjadą a bębny wymieniają jak już pękną. Ale tak jak pisałem, to ci co żałują raz na 80-100tyś km wydać pare groszy więcej by mieć bezpieczny hamulec. Sam kupiłem E30 gdzie właściel twierdził że tarcze są grube i dal to przetoczenia tylko i tak samo bębny (tarcza miała już 6mm grubości a wymiana jest przy 9mm, a bębny miały 231mm!!! a wymiana jest przy 229 (nominalnie jest 228)).
-
e36 1.8i - bębny hamuclowe
Jak słysze toczenie to mnie aż.... Bęben ma na obwodzie zuzycie na poziome 1-1,5mm. Więc jak już bęben ma rant to nadaję się do wymiany. A toczenie jest dla tych co lubią extremalną jazdą lub przekładają koszty na bezpieczeństwo.
-
M40 1.8 Po rozgrzaniu gaśnie!!
Może byź zbieg okoliczności. sam wymieniałeś czy na warsztacie? Może przy montazu coś uszkodzono w czujniku położenia wału? Lub może jak robiłeś na warsztacie to ktoś ci podmienił ten czujnik? Pozdrawiam
-
M40 1.8 Po rozgrzaniu gaśnie!!
A może czujnik położenia wału??
-
e36 1.8i - bębny hamuclowe
Jak masz bębny to one też służą do zasadniczego hamowania. Zawsze hamują cztery koła. NIezależnie czy są bębny czy tarcze.
-
1.8 m40 Strasznie ciężkie palenie
Nikt Ci nie potwierdzi. W większości przypaków jest to czujnik temp. Najlepiej podjechać gdzieś na kompa. Tam wszystko wyjdzie.
-
BMW E30 320i 87r ---- Marko84s
Moc raśnie ładnie ale te wahania momentu obrotowego hmmm...
-
Olej MTF LT-3 zamiennik?
45/litr. Ale mówienie że jakieś firmy coś zalewają danej firmy na pierwszy montażto jest to lekkie naciąganie. Przeciez Bmw i merc i inne zalewają i elfa i mobila i castrola i LM. I nie jest czy za bardzo się chwalić bo by wszyscy musieli się tak chwalić na około. Subaru poleca lotosa, gdzie znakomina większość forumowiczów bedzie jego unikać jak ognia. A to że spałnia jakieś tam normy to nic nie zmienia. Jedynia kasa. Np. słynna norma VW 505.01. Castol przez długia czas w zwykłym magnateku 5w40 nie miał tej normy. Od pewnego czasu jednak się pokazała i można go teraz lać do PD. Czy w oleju coś zmienili??? Na pewno nie. Klasa lepkościowa i jakościowa została ta sama. Moim zdaniem nie ma co do końca się sugerowac normami. Normy są to pieniądze jak firma X daje firmie Y by ona mówiła że ten olej spełnia te normy. Czysta polityka. A wracając do Twojego oleju, to nie masz pewności czy ten fuchs to bedzie idealnie to samo co w butelkach BMW. Nikt w BMW Tobie nie powie tego a w Fuchsie też nie mają prawie Tobie powiedzieć że dokładnie ten olej jest identyczny jak w BMW. Spełnia tylko normy. A czy BMW go bierze z Fuchsa czy może od kogoś innego tego się nie dowiesz. Czy opłaca się przepłacić? Się okaże jak zalejesz ten z Fuchsa i pojeździsz. Zresztą temat rzeka.....
-
E30 320i
Można by kupić ale by wypadało też wteyd tarcze i klocki wymienić. A jakoś skuteczności nie podniosą bardzo. Lepiej zmienić z przodu zaciski z jarzmami zamontować od wentylowanyhc i takie tarcze zamontować. Wtedy się napewno odczuje różnice.
-
Swap
Ale masz głupie te myśli. Weź młotek i jak najprędzej wybij je z głowy. Co oczekujesz po tym swapie? Jakie korzyści by miały niby przynieść?
-
Olej MTF LT-3 zamiennik?
Lej co serwis przykazał. Wiesz ze jeździsz na tym co masz. A przy aucie za 100tyś to stówka w lewa czy w prawo.... :twisted:
-
BMW e30 na co zwrócić uwagę, jaki silnik?
:cool2:
-
zniknęło sprzęgło
Do pompki idą tylko przedow ze zbiorniczka. Taki gumowy z boku. Te cztery poniżej to z pompu hamulcowej. Daj jakiegos meila to podeśle foty jak to u mnie wygląda.
-
krzywe tarcze
Jak zdjąłeś koło i tak patrzałeś to może tak robić. Tarcza jest przykręcona na jeden małej śrubce. Tam gdzie śrubka to nie ociera a gdzie jej nie ma to tarcza może lekko odchodzić. By sprawdzić dokładnie to bierzesz grubą podkładkę i dokręcach tarczę śrubami od kół. Wtedy masz pewność że tarcza przylega tak jak wtedy gdy koło jest zamontowane. Sprawdź wteyd czy ociera. Jak już zrobisz to daj znać co i jak. Pozdrawiam
-
316 i 2 problemy
Nie ma silnika krokowego w gaźniku. Jest taki nastawinik przepustnicy. Takie ustrojstwo z dużą wtyczką oraz taki małe gówno. Kurcze muszę porobić zdjęcia i wrzucić bo tak to ciężko tlumaczyć. W "sam naprawiam" jest to dokładnie opisane.
-
zniknęło sprzęgło
Hmm... a nie działa Tobie to sprzegło? A w wysprzegliku przy wymianie też był płyn przelany na świeży?? Sprawdź czy przewód nie pękł jakiś co idzie od pompy do wysprzeglika. Jak jest wszystko wporządku to są trzy wyjścia. Albo wysprzęglik, albo pompka albo docisk.