Treść opublikowana przez KRIS85
-
brak siły na 5 biegu m20b25
Może za długie przełożenie mostu? Raczje silnik masz zdrowy skory ciągnie bez problemu. A na 4 biegu ponad 200 sugeruje że raczje dyferek ma długie przełożenie. I z tego powodu jest taka V maks. Pewnie krótszy dyfer i na 4 robisz jakieś 190 a z piątki auto bedzie miało siłem pociągnąć do 220-230. No chyba że wcześniej jechał normalnie. Jak by cośbyło z silnikiem nie tak to pewnie by było czuć jakieś problemy z rozpędzaniem na każdym biegu.
-
E30 Zmiania km na liczniku
Dużo grzebania. Najproście to stawiasz tylne koła w powietrzy iciah 5 i tak trzymasz aż ci się nabije. Trochę paliwa na to idzie ale wydaje mi się że o wiele łatwiej niż rozręcanie tego. A od kiedy A od kiedy to sie dodaje kilometry?? Czyżby jakis ewenemet na skalę krajową?? :D
-
Mocne stuki w tylnym moście( dududududu )
A na pewno jest toten sam samochód???? Zostawiłeś na zimę w chłodnicy dobry płun czy jakąś wodę lub coś innego?? Mrozy były zrogie więc może stary płyn lub woda coś rozsadziło. To że się zielone kontorli od inspecji zapaliły to normalne jak był odłączony tak długo akumulator, hamulce też mogły sięzastoić wiec demontuj, wyczyść i rozruszaj. A że obrotomierz nie działa to też wina pewnie styków. Tak sie zdarza jak auto wiecej stoi jak jeździ.
-
Zmiana wydechu / tłumika w silniku benzynowym.
No w 20 procentach tak jest. A reszta niestety nie. Albo są specjalne linie tzw. Pierwszomontażowe i tak jest to lepiej wykonywane. Tak jest bardzo często a akumulatorami, zawieszeniem. (nie od dziś wiadomo że amorki delphi z aftermarketowego rynku nie są górnej jakości. A na pierwszy montaż jest to inna bajka). Możę bierze sie to z tego ze producent aut daje 3 lata lub wiecej gwarancji a na częsci jest z regoły rok. Ale coś na rzeczy jest.
-
3XX potrzebuje wyjaśnienia różnicy w jakości sworzni
Nie wiem dokładnie o co chodzi, nie miałem e36 wiec się nie zagłebiałem. Ori sworzen ma tą smiesznablachą od dołu i jakiś odlew gumowy. Te z meyla i chyba z monroa nie mają takiego czegoś tylko tak jak w e30 jest zwykły, prosty sworzeń. Dla samej jazdy chyba nie ma to wielkiego wplywy a w montażu jest o niebo łatwiej.
-
Zmiana wydechu / tłumika w silniku benzynowym.
Eberspacher :D i to oni robią na pierwszy montaż. Mam ich nazwę wybitą na tłumiku końcowym, a pod nazwą logo BMW :cool2: oooo to mi chodziło :D :D Ale bosal i walker nie ustepuje tym tłumikom. Zreszta nie ma sie co łudzić. Czesz pierszomontazowa zawsze jest lepsza jakosciowy niz produkt drugiego montazu, nawet jak jest tego samego producenta.
-
Problem z przeniesieniem napędu w E36 320i
Może styki na kierownicy. Bo już nic inego nie może być. A kto mierzył że prąd nie dochodzi? U mnie też nie działa ale do przeczyszczenia stykik bo jak ruszę to trąbi.
-
Problem z przeniesieniem napędu w E36 320i
No to kuźwa zajefajnie. Koleś to by zębów się nie doliczył jak by u mnie coś takiego odwalił. HEHE. Aż mi do głowy nie przyszło że coś takiego może być w aucie. Na szczęście jasam dokrecam koła i co jakiś czas sprawdzam. Pozdrawiam
-
3XX potrzebuje wyjaśnienia różnicy w jakości sworzni
W stosunku do zwykłego meyle jest różnica, ale wątpie żeby był mocnijeszy od np. Lemfordera. Ten HD jest o tyle lepszy przy montażu bo niema tak zwanej opcji komfort. Nie wiem o co dokładnie chodzi ale sporo mechaników woli zakładać te jak ma to meyle niż te zrobione jak oryginał. Moim zdaniem spokojnie kupuj tego meyla.
-
[3XX] Realna cena BMW E36
No tak, ale jak padnie podnośnik szyby to do golfiny masz zamienniki od 50 złotych a do bmw albo oem albo używka, tak samo jak przełącznik pod kierą, kostka stacyjki, elektronika. Tylny zawias, fakt inny niż w pozostałym e36 bo prosto pochodzacy z e30. Prosto i trwale. Ale po to powstał Compact. Miał być w konkurentem dla golfa wiec się nie może różnić w utrzymaniu aż tak bardzo. A silnik m43 to jeden z wytrzymalszch i tanich w serwisowaniu silników 4-cyl bmw z poczatku lat 90. Ale o tym można gadać i pisać. Chyba nie ma już sensu wiecej pisać bo sie robi dyskusja który pewnie już była z tysiąc razy poruszana na forum. :D
-
Zmiana wydechu / tłumika w silniku benzynowym.
Jak pada po kilku miesiącach to sie reklamuje. Asmet ma 30 miesięcy gwarancji a bosal i walker 24miesiegy gwarancji. Oryginalnie tego nikt nie powie na 100 procent, po za bosalem i walkerem może być jeszcze jedna niemiecka firma która ma tak skamplkikowaną nazwę że nawet nie bede się starał jej pisać z glowy. :D
-
[3XX] Realna cena BMW E36
Ale o co chodzi z tym wymiękanie??? Pamietaj że w a40 było kilka mocy silnika. Były na gaźniku 90km. byl wtrysk 115 km i były 16v o mocy ok 140km. A może po prostu koleś w audi se pomyslał ze niech chłopaczke w bmw się cieszy :D :D :D A tak powazniej to a80 b4 jest tańsze w utrzymaniu niż e36. Prostsze silniki i prostsze zawieszenie.
-
Zmiana wydechu / tłumika w silniku benzynowym.
A czym sie rożni bosal od oryginału??? Bym się nie ździwił jak by w serwisie załozyli Tobie bosala. Bosal lub Walker to są tłumiki wysokiej klasy, praktycznie oryginał. Asmet też jest dobrej jakości tłumikiem o czym świadczy certyfikat TUV. Unika raczje Izawit. Płuciennik, Marix, ostrów bo to tłumiki jednosezonowe.
-
[3XX] Realna cena BMW E36
Pewnie i tak, ale jak miałby wybierać A80 a e36 compact to bym wybrał a80. Mimo że bardzo sobie cenie markę BMW. :D Tak bardziej by przeważym rozum nad sercem. :D
-
VIN - prośba o rozkodowanie
Wielkie dzieki, Maciek. :D
-
[3XX] Realna cena BMW E36
Skoro kolega ma dylemat czy audi a180 czy e36 to szczerzę wiątpie by pod uwagę brał compacta. Jak by pisał ze ma okazję kupić golfa III to bym wiedział że w compacie może szuakć konkurencji dla Golfa III. Compakt jesy niesteyt nieco niżej pozycjonowana niż pełne e36 czyli niż coupe niż sedan. Dlatego i ceny są niższe niż e36, nawet gdy porównamy zadbane egzemplarze.
-
[3XX] Realna cena BMW E36
Ale ty masz kolego compackta., a to pewno różnica w stosunku do pełnego e36. :D
-
Drzwi otwierane z pilota, problem z policja prosze o porade
Zamontować jak fabryka przykazała. na zachodzie już dawno uznali że jazda bez klamek jest dla wiochmenów. A w polsce jak to w polsce....
-
Temperatura auta bez termostatu
Skoro mocno się gdzeje to może pompa wody do kitu lub chłodnica za....pakowana syfem i nie ma przepływu prze nią dobrego. Jak masz wszstko sprawne to z termostatem masz temp roboczą czyli wskażnik punkt 12. A jak bez termostay to nik huhu nie osiągnie pionu. A u ciebie, jeśli bez termostatu przekracza pion to ewidentnie coś nie tak. Podjedź najpier na kompa i sprawdź czy wskazania wskaźnika są identyczne jak komp podaje, bo może być wina walniętego wskaźnika. A jak tam bedzie dobrze to jak pisałem. Pompa albo chłodnica.
-
E30 320i
To koniecznie zamontój. Jest o niebo lepsza jazda.
-
Temperatura auta bez termostatu
Raczje wątpie by bez termostaty silnik osiągnął zakładaną temperaturę. Napewno bedze niższa, sporo niższa.
-
VIN - prośba o rozkodowanie
Proszę o rozkodowanie Vin Ad46780. Pozdrawiam
-
E30 320i
Stabilizatora tył.
-
[3XX] Realna cena BMW E36
Raczej z ta kasa to 316, 318 do 93 roku. i lepiej kup niegazowana.
-
E30 320i
Sobo, czy dobrze widze ze nie masz stabil. z tyłu??