Treść opublikowana przez KRIS85
-
e30 [3xx] Tuleje wahacza- różne rodzaje - różnice?
Takie jakie są fabryczne. Ja zamontowałe Febiego, ale tylko dla tego że tam były spakowane tuleje BOGE, czyli oryginał, może ew. kupić lemfordera. Wszystkie są takie jak OEM czyli niepełne z centralnym otworem. Te pełne z centralnym otworem na pewno bedą sztywniejsze ale czy wytrzymalsze, tego nie wiem. A te niesymetryczne to raczej se daruj. Po za sportem raczej nie przyniosą nic dobrego.
-
m20b20 nie odpala, slaba iskra..
A po tym przestawionym rozrządzie nie pokrzywił sie jakiś zawór? Sprawdź jeszcze raz ten pasek, i kompresje na tłokach. Koszt nie duży a wyeliminujesz najgorsze.
-
BMW e30 m10b18 jak dodac koników
A czego oczekujesz? Wytniesz kata, dasz tani stożek i tyle tanim kosztem. Można bawić się w planowanie głowicy, obróbka kolektroa dolotowego i ssącego ale to już są wieksze koszta. No chyba że masz z 1-2tyś na zabawę. Więc zostaw ten silnik w spokoju a jeszcze sprzedaż go dobrze (jak stan jest dobry) i rób swap. A tak to pewnie mod zamknie tamat lub stworzy dział "e30, bez sensowne pytania" :twisted: Pozdrawiam p.s. czekam na fotki se swapu, mam nadzieje że pochwalisz się efektami na forum.
-
m20b20 nie odpala, slaba iskra..
Ale co znaczy słychać? Ja nigdy nie słyszałem krokowca, nawet pompy paliwa nie słyszałem. jak słychać to znaczy że raczej jest już coś nie tak.Powiedz mi tylko jedną rzecz. Skąd wiesz że rzeczy na które podmieniasz są w 100 procentach sprawne? Na przykład świece, kopułka i palec?
-
m20b20 nie odpala, slaba iskra..
Tak jak przepływomierze jest walnięty to może mieć problem. Odepnij i zobacz. Ale masz problem. Jak znam życie to pewnie jakaś popierdółka. Ten rozrząd sprawdzałeś? Wiem że go robiłeś, bo w innym poście pisałeś ale może coś się przestawiło. Jak dałeś stary pasek to może się przestawił znowu.
-
BMW e30 m10b18 jak dodac koników
A ty chcesz wiedzieć ole koni to tego silnikka co masz czy jaki swap zrobić bo nie rozumiem co piszesz.
-
zniknęło sprzęgło
Lukas/trw 100, zą zamienniki nawet za 50, zestaw naprawczy 15. i nie żadne allegro tylko normalny sklepik w centrum sosnowca. Dobrze żę auto jeździ. Dalszej bezawaryjnej jady życzę.
-
Silnik 1.8 gaznik 1987r. m10 brak mocy
Sądzę że to problem z gaźnikiem, lub z dolotem (sterowanie ciepłe/zimne powietrze).
-
Silnik 1.8 gaznik 1987r. m10 brak mocy
Najlepiej wrzuć jakieś zdjęcie gaxnika i całego dolotu. Jak bede widział to może powiem o co chodzi.
-
316i dolny wąż chłodnicy zimny po wymianie termostatu
Ja wiem że nie trzeba. Nie raz wyciągałem i nie mam z tym problemu. Jak coś to zapraszam. :D Oczywiście ORI kierownice. Jakies małe sportowe wykluczam.
- 323i vs 323iA
-
m20b20 problem z odpalenim letniego silnika
Może byćcoś z czujnikiem położenia wału korbowego.
-
2 turbinę
Poprawi charakterystykę silnika w środkowej cześci obrotów. Silnik równomierniej bedzie rozwijał moc, a przy dłuższym ostrzejlym jeźdzeniu silnik nie wymieknie tak szybko. Gdzieś czytalem test A3 1,8t. 180km. i porównywali seryjne dwa małe jakie tam były do jednego dużego centralnego. Silnik ten nawet przy ostrym pałowaniu nie gubił parametrów a na seryjnym już trochę mu brakowało tchu. Podejrzewam że przy zmianie Ecu pod nowe parametry mogłoby być jeszcze lepiej.
-
2 turbinę
1. zatytułuj wątek jak nalezy. 2. dział "modyfikacje mechaniczne" 3. w jakim celu? Koszty niewspółmierne do korzyści.
-
316i dolny wąż chłodnicy zimny po wymianie termostatu
No racja...
-
Jakie opony sportowe?
Kolego, a po co Tobie takie opony? Jak na tor to spoko, ale wtedu Slicki. A jak na ulice to raczej nie polecam. W większości przypadków takie opony nie radza sobie na deszczu i mokrym podlożu.A za takie ceny to rzeczywiście, może powybierać w rozmiarze 16 cali i wybrać coś co sie bardziej sprawdzi na drogach w codziennej jeździe.
-
316i dolny wąż chłodnicy zimny po wymianie termostatu
Lukas, o co chodzi z dwoma postami pod rząd?? Masz funkcję edycji więc nie rób niepotrzebnie śmietniku. Ja do wymiany licznika nie zdejmuje licznika. Przy czteroramiennej i sportowej trzyramiennej kierownicy licznik wychodzi bez problemu, bez szarpania ale trzeba wiedzieć jak to zrobić :twisted: :twisted:
-
turbina z m21 do m20??
NORB, nie ma rzeczy niemożliwych. Ale to co pokazaleś to jest jakiś pomysł domorosłych tunerów i taki silnik pewnie padnie po kilku mocniejszych katowania. Przede wszystkim brak chłodnicy powietrza. O ile w diesłu taki brak jakoś nie przeszkadzałby to w beznynie po godzinie jazdy z powiedzmy 200km, zostanie 180. Wszystko zależy od budżetu. Jak nie masz kasy dużo to lepiej robić swap. taniej i mniej awaryjnie i jesli nie oczekujesz ogromu mocy to spokojnie za 15-20 zrobisz dobry swap z moca pod 300km. Ale jak masz kasę to na silniku M20 można stworzyć potwora o mocy +500km. A tak wogole to takie pytania zamieszcza sięw dziale o przeróbkach mechanicznych. Predzej tam ktoś ci da sensowniejszą odpowiedź, bo tam czytają ludzie co się takimi sprawami zajmują.
-
za wysokie obroty m20
Jak się nie mylę to Twój silnik ma dodatkowy wtrysk. Może on się coś zawiesza i ciągle leje? Lub coś z czujnikiem do ECU. Ale najpierw wyczyść przepustnicę. Chwila roboty, a pomaga w wielu przypadkach.
-
nierowna praca silnika m20b20
A jak ztuningujesz świecę to jak auto bedzie sie zachowywać na benzynie? Nic ze świecami się nie robi.
- Witam!
-
m20b20 nie odpala, slaba iskra..
Kurcze, może coś z cewką?
-
BMW skazane na przedni napęd?
Jakoś cieżko mi wyobraźić sobie 3 czy 5 z przednim napędem...oby nie doszło tego nawet za 200 lat.
-
BMW skazane na przedni napęd?
Niestety, teraz liczą się kasa i egologia. Szkoda że BMW odchodzi od produkcji aut tylko tylnonapedowy, ew. 4x4 i zaczyna się bawić przednim napędem (Pomijam mini, bo to inna bajka). Napewno firma zyska nowych klientów, większe zyski ale w moich oczach straci już to coś.
-
Wymiana akumulatorków - problem z obrotomierzem
Nie powiem Ci jak to zrobić bo nigdy tego nie robiłem.Starczy pwnie by delikatnie ją przesunąć z wyczuciem.