Treść opublikowana przez KRIS85
-
MOJE E30 Cabrio :)
A do kogo Sobo kierujesz pytanie?
-
2,7 seta a głowica m20b25
Jak dobrze pamiętam to nie tylko głowica i nawet nie wiem czy nie od 2,0 . trzeba coś z osprzętam ogarnąć. I dobrze dostroić. I można przy dobrych wiatrach dojść do 180-190km. Ale na pewno sama głowica nic nie da.
-
Kompletna renowacja e30
A skąd kolego markos masz silnik m20b35?? Albo chodzi o m20b25 lub m30b35. A m20b35 nie słyszałem jakoś, no chyba że pokażesz mi jakieś info.
-
MOJE E30 Cabrio :)
To może poprawię po raczje mi chodzi o rozmiar w okolicy 16/17 cali i niska gleba. I auty nic wiecej nie trzeba.. Do samego wzoru nic nie mam bo jest kultowy, chodź mi kojarzy się z golfiarzami. (gII i III też były na takim felunku)
-
320i Regeneracja wahacza E46/ Wymiana sworznia
Polska bez fikcji.
-
E30
No może jakieś lepsze foty?! Plany ciekawe. Ale ja też miałem heheh... Powodzenia.
-
MOJE E30 Cabrio :)
Widzę że ładne cabrio, brakuje gleby i felunku. Mniejmy nadzieję że się pojawi... Pozdrawiam
-
320i Trzęsie kierownicą powyżej 60 km/h
Tak tak, z tym wyważaniem to też inna bajka. Większość warsztatów olewa taie coś jak kalibrowanie wyważarki. Powinno się to robić w zależności od modelu wyważarki co 500-1000 wyważeń. A nasze warsztaty robią to raz na 20000. Kiedyś jeździłem taty bawarką 3 razy to tego smaego, tak co tydzień. Za każdym razme było coś nie tak i inaczej doważał. Na moje szczęście w tej wiosce otworzył się drugi zakład, szpelnówka wyważarka. Wyważyłem u niego i nie było jużżadnych problemów. Jak się pytam na wulkanizacji kiedy wyważarka była kalibrowana to patrzą na mnie jak na debila. Polska bez fikcji,
-
320i Trzęsie kierownicą powyżej 60 km/h
A jak klocek trze o tarczę to tarcza się nie grzeje?? Starczy 20km gdy jeden klocek bedzie tarł o tarcza by ta osiągneło bardzo wysoką temperature. I żadnej wody nie trzeba by tak przegrzana tarcza się skrzywiła. Złe wyczyszczona powieszchnia przyleganie starczy by po500 km tarcza była do wyrzucenia. Starczy nawet jak piasta jest żużyta i ma większe niż dopuszczalne bicie boczne i tarcza bedzie Ci biła od ręki. A po 200km możesz ze ją wyrzucić. Niby są to szczegóły a jakże ważne dla żywotności tarcz.
-
320i Trzęsie kierownicą powyżej 60 km/h
Sam montowałem kilku producentów tarcz i użytkowane różnie, w różnych warunkach. Kwestia montażu i sprawności układu hamulcowego. Nigdy mi się żadna tarcza do 25-30 tyś km się skrzywiła. No ale żadne mechanik nie powie że nie dopatrzył że tłoczek źle pracuje, że jest jedna prowadnica zacisku zatarta i że piasty nie oczyści z syfu bo mamy w polsce doskonałych mechaników.
-
320i Trzęsie kierownicą powyżej 60 km/h
Moim zdaniem nigdy nie leci pełen strumiń na tarczę hamulcową.
-
320i Trzęsie kierownicą powyżej 60 km/h
Ja na ate nie narzekam. Tata ma już z 60tyś nastukane na zwykłych w swojej e30 a ja dwa tygodnie temu założyłem nówki nacinane i wentylowane Powerddiscki (110szt.) plus klocki ate i mam już dwa tyś nahukane i nie raz ze 180 ostro hamowałem i nie ma żadnych problemów. Ale najwazniejsze jest by dobrze założyć i dobrze dotrzeć tarcze. A z tym zalewaniem tarczy to nie tak do końca. Takie zwykłe kałuże im nie szkodzą bo są osłony tarcz i do samych tarcz leci mało wody. Musisz wjechać w jakoś kałuże z 15-20cm żeby te tarcze tak zalało... ale jak są takie ulewy i kałuże to raczje prędkości sie takich nie rozwija by mocno zagrzać tarcze. Jest to raczje jakaś sporadyczna sytuacja i teży rodem z PRL-u.
-
elektryka w kałuży.
Sprawdź naciąg paska od alternatora. Pewnie w nim lezy przyczyna. Luba masz słabe połączenia na przeowdach. Sprawdzić, posmarować i dokręcić. Jak wjeźdzam w duże kałużei nie zwlaniam za nadto i nic mi się nie dzieje. Nie od dzis wiadomo że renault ma dupiatą elektrykę.
-
E30 318is
No ładna bawarka. Rzeczywiście ten filtr tam przeszkadza i na pewno pogarsza osiągi silnika, gdyż zaciąga powietrza z komory silnika i to tuż przy chłodnicy. Wytrwałości w dalszych modach.
-
Prośba o podanie kilku wymiarów
Może to Ci coś pomoże. http://lakiernik.info.pl/viewtopic.php?t=3086
-
316i Guma wahacza poprzecznego
Jeździłeś bez tej tuleji? :mad2: Nie do wiary. A cieżko się przejść do sklepu i zapytać tylko szukasz po sieci. W sklepie od razu by Tobie powiedział co i jak.
-
Bujanie auta to wina amortyzatorów?
Sprawdż geometrie na stacji, lub przemień lewe koło na prawe o ile nie masz kierunkowych opon.
-
318ti Compact - odważniki na tylnej belce
To belki czy do wahacza?? A ta obejma zo jet koło tej czesci pewnie coś trzymała?? Czy nic tam nie było?
-
Bujanie auta to wina amortyzatorów?
A jakieś szerokości są te koła. Z reguły jużod 205 e30 może sobie mocno gonić w koleinach. A jesli masz felgi z wiekszym odsadzeniem, czyli b ardziej wystaja na obrys auta to może to odczuwać, szczególnie po przejściu z zimówek weższych. Przyzwyczaj się. jak zmienisz na zimę to pewnie tez bedziesz miał dyskomfort.
-
e30 olej do lagi amora
Jak dobrze pamiętam wlałem 10w40. A ile nie pamiętam. Wiem żę trochę za duzo bo się ulało, ale wytarłem i bylo git.
-
Wgnieciony przód. Czy warto naprawiać?
Pewnie podłużnicom się nic nie stalo więc spokojnie powinieneś to zrobić za rozsądne pieniądze. Chłodnica nowa coś koło 250-300, pas przedni jakiś używany najlepiej tam samo jak błotniki i zderzak. I te kraty do reflektroa i lapmy. Jak dobrze poszperasz to powinno się zmiścić w 1tyś złotych by jeździł i jako tako wyglądał.
-
chłodzenie i brak mocyna ostatnim biegu
na tej blaszce.
-
Czujnik/stycznik temperaturowy do czego służy??
czyli na 99 procent est to moja I opcja, czyli bedziesz miał cały czas podgrzewane paliwo. Nie bedzie to wpływało na pracę silnika.
-
chłodzenie i brak mocyna ostatnim biegu
A jakie ma przełożenie???? Sprawdź to. W 318i i 316i z silnikami m40 były 4,1 lub 4,4.
-
Czujnik/stycznik temperaturowy do czego służy??
Jak sie nie mylę bedzie ci grzać ropę na okrągło. Ale raczej nie powinno się nić dziać. No chyba że skoro czujnik nie podłączony to może wcale nie grzać. I wtedy zimą bedziesz miał problem.