Treść opublikowana przez DjAquaz
-
bmw e36 318ti wymiana amorków auto ściąga na lewo i prawo
Dokładnie jak kolega pisze 100 proc stawiam na łożyska Mc Persona. wiem to z własnych doświadczeń. Nawet nie trać kasy na ustawianie zbieżności Nie skrzeczy nic jak skręcasz?? Nie przeskakuje??
-
E36 318is 92r. Szyberdach
Co do szyberdachu to proponuje ci go otworzyć odsuń ile się da. Jak spojrzysz od góry to będzie widział taką jakby linkę ,która leci do okoła. To że on ci się nie otwiera w górę to bym obstawiał zjechany wieloklin(nie wiem jak to inaczej określić) Spróbuj odkręcić ten daszek szyberdachu za podsufitką znajdziesz na tyle 3 nakrętki a po bokach śrubki do odkręcenia. Odkryj cały mechanizm i nasmaruj chociażby wd40.Sprawdź sobie wtedy co się dzieje jak chcesz uchylić do góry szyberdach. Co do krańcówki to potrzeba ci ją wymienić. Często właśnie się wyciera taki cycek tam przez to on nie kontaktuje
-
318i Przegrzewa się po remoncie głowicy (nadal!)
Podstawowa sprawa. Zrób tak: Zalej wodę i odpowietrz. Bądź pewny że dobrze odpowietrzyłeś.Zakręć korek i przewieź się dosłownie 500m otwórz maskę i sprawdź wąż chłodnicy.Jak będzie twardy,spuchnięty to poszła woda do cylindra tzn masz kontakt tłok z układem chłodniczym.Niestety uszczelka do wymiany. Nie wiem czy ci dobrze dociągnął śruby i mogło popuścić (pytanie: Czy założył nowe śruby na głowice?). ja miałem taki problem w 323i niedawno i okazało się że jak kiedyś mechanicy dociągali szpilki to przekręcili 3 gwinty ...i nie miało prawa to trzymać długo,ale u mnie jest blok alu a u ciebie nie. Wykonaj ten test. Jak z odpowietrznika będzie ciągle leciało spienione powietrze to na bank jest przedmuch. Wystarczy że przewieziesz się troszkę i odkręcisz lekko odpowietrznik ...to powinno powietrze wywalać wraz z wodą
-
320i nie odpala - brak iskry i napięcia na pompie paliwa ???
A jak z immobilizerem?
-
316i Oryginalna obudowa pilota alarmu - skąd wziąć?
Tu zerknij :D http://cgi.ebay.co.uk/BMW-ALARM-REMOTE-CASE-KEY-FOB-3-5-E34-E36-E39-2G-3G-EWS-/190521979832?pt=UK_Car_Parts_Vehicles_Automobila_ET&hash=item2c5bfeb3b8
-
m40b16 przerywa na ciepłym od 5000rpm
Rozrząd wytarty,bolączka M40
-
kolektor z M50B20 do M52B20
żadnego pozytywnego efektu
-
e36 323ti wymiana skrzyni biegów na s50b32
No to masz sporo krótsze przełożenia.Dlaczego nie szukałeś 2.97 albo 3.15....szczerze nie słyszałem o 3.07
-
320 nietypowe pytanie o ASC
Tak jest sposób. :norty: Weź wyjmij przycisk ASC i schowaj w środku pod mieszkiem i załóż zaślepke orginalną jakby nie miał ASC ...hehehe
-
BMW 318 M40 - dluga trasa , pytanie
Czyżby trasa do UK? :norty:
-
320i fele 17" 235/45 spalanie
spokojnie 1l więcej
-
320i fele 17" 235/45 spalanie
Różnica jest dość spora. Sam jeździłem na rozmiarze 205/55/15 a teraz mam na tyl 17' 245/40 przód 215/45 i dość odczuwalna różnica bynajmniej w mieście, ale jeśli masz zamiar jeździć np na 17' opony 205 czy 215 to raczej różnica będzie znikoma.
-
320i Sonda lambda - ciąg dalszy problemów z paliwem
tak,tytanowa 5v
-
320i Sonda lambda - ciąg dalszy problemów z paliwem
Możliwe że masz wersje bez katalizatora
-
Dźiwnie chodzi silnik na wolnych obrotach e36 325i
2 czujnik spalania stukowego to ten głębiej od przodu czyli cyl 4-6. Jeżeli występuje spalanie stukowe wówczas komputer zapobiega kosztem zapłonu szkodliwe działanie . Przez to ci wywala błąd i dlatego muli .
-
320i Sonda lambda - ciąg dalszy problemów z paliwem
Bosch 1v ma: 4 kable 2x biały 1x szary ,1x czarny Siemens 5v ma 1x czarny, 1x czerwony, 1x żółty, 1x biały nie jestem 100 proc pewny ale powinno pisa NGK/NTK na niej. A skoro masz Siemensa oprogramowanie to jak to jest że masz 1 lambde? gdzie ona jest wkręcona? Z tego co się orientuje przynajmniej w 2.5 i 2.8 M52 sa 2 lambdy w kolektorach wydechowych,czy i u ciebie nie powinno tak być ???
-
E36 325i Vanos, DUŻY PROBLEM!!!
Co tu dużo spekulować ...gacie w dół...tzn głowica do ściągnięcia
-
328i koła/zawieszenie
Powiem tak.Na początek to podnieś i zobacz jakie masz sprężyny i amorki - tzn. marka.Możliwe że masz sportowe ale customowe czyli nie z m-ki.Opony 17/225 ma prawo latać po drodze ale zazwyczaj jeżeli masz dość sztywne zawieszenie. Dużo tez zależy od rodzaju opon,już nie raz z tym zagadnieniem się tu spotkaliśmy. Co do opon 16tek pamiętaj że założyłeś miękkie gumy w dodatku wyższe co zawsze przekłada się na lepszy komfort jazdy. Na twoim miejscu skupił bym się na samych sprężynach jeżeli czujesz dyskomfort ,widocznie są za sztywne.Śmiało znajdziesz sprężyny podobnie wysokie ale miększe,ale tu już ci koledzy doradzą. Co do negatywu w tylnich kołach to norma,to świadczy że masz obniżone zawieszenie i to jest normalne. Dla większości jest to upiększenie auta zwłaszcza gdy masz ranty czyli na german style :cool2: P.S ładny egzemplarz...aż miło się patrzy A tak na boku to skąd jesteś? Gdzieś koło Torunia? Lipno? :cool2:
-
swap klimatyzacji?
Oczywiście...ale baaardzo dużo roboty.Poszukaj na forum.Jest o tym
-
E36 325i Vanos, DUŻY PROBLEM!!!
Mało prawdopodobne ale mogło coś podlecieć miedzy zawór i go zablokować,Na bank problem siedzi w głowicy. Tu prędzej chodzi o zawór a nie popychacz
-
316i wymiana zacisków hamulcowych - na jakie?
Same zaciski nic nie dadzą tzn ich zmiana. Jak już coś to komplet z tarczami.Jest możliwość założyć z 330 e46 wraz z tarczami wtedy jest sens. Ale wiem czy compact ma takie same tarcze jak np coupe
-
320i cykajace wtryski
Sprawdź czy dźwięk dobiega z okolicy prawego koła zaraz z okolic sprężyny zawieszenia. Jeżeli tak to to nie są wtryski a zawory . Miałem takie cykanie u siebie . Inną sprawą może być padnięty hydropopychacz,też będzie cykać.Kiedy zakupiłem pierwsze 323i to właśnie jeden z nich cykał,podczas jazdy było słychać właśnie jeden jak cykał. Więc sprawdź to najpierw
-
320i Sonda lambda - ciąg dalszy problemów z paliwem
Ehhh. Jak masz złą sondę to komp z niej nie korzysta,Jest cały czas w trybie awaryjnym...nic niczego nie zabija.Spokojnie. Po prostu wymień. Aby sprawdzić czy sonda działa poprawnie potrzebujesz kompa i Ustawień Live Data które pokazuja skład mieszanki i zakres napięcia pracującej lambdy. Jeżeli Lambda dobrze działa to napięcie skacze od min. zakresu do max w zależności od obrotów silnika. Jak ma wartość stałą niezmienną to jest padnięta. Poza tym jak zeskanujesz Dme w poszukiwaniu błędów to zaraz wywali błąd sondy
-
[EXX] Czarna podsufitka
A ja mam ori czarną podsufitkę :cool2: Czarne fotele skórzane sporty i czarny lakier na dodatek :mrgreen:
-
bmw 320 - brak wspomagania
Możliwe że pompa już siadła.Jeżeli po dolaniu płynu nic nie pomaga to poprostu już przeżyła swoje