Treść opublikowana przez DjAquaz
-
Problem z przeniesieniem napędu w E36 320i
Śmiesznym się wydaje ale sprawdź też ręczny. ja jak kupiłem srebrną 323i to ujechałem kawałek i wjechałem na autostradę.Zaczęło tak bić że myślałem że koleś nie poskręcał wału.Po lekkim zaciągnięciu ręcznego ustało.Nie zdarzyło mi sie to 1szy raz ,więc polecam gorąco sprawdzenie ręcznego a dokładniej szpilek które trzymają w ryzach szczęki ręcznego .Często bywa że one wlatują do środka i mielą się między bębnem a szczękami. Powodzenia
-
E36 316i Problem z wskaznikiem paliwa
w baku masz 2 pływaki.Na podstawie tego pokazuje poziom paliwa w zbiorniku. Styk porusza się po kulistej płytce styków .Często bywa że one się wycierają lub potrzebują przeczyszczenia.
-
320i Sprężyna dzwoni po wymianie.
http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=BF11&mospid=47427&btnr=33_0386&hg=33&fg=45 Część 8,9 to jest top mount
-
320i Sprężyna dzwoni po wymianie.
Z tego co ja wiem to masz mieć amor mocowany to tzw Top Mount który pracuje jak membrana.Tu na zdjęciu wygląda jakby go nie było
-
328i - Kopci na niebiesko
No i zdjąłem głowicę. wszystko jak powinno być sie okazało....poza....odmą. Membrana w separatorze okazała się pęknięta. Naczytałem się o odmie i jednym z objawów jest właśnie przedostanie się oleju do kolektora ssącego i spalanie go ale niestety było już za późno na sprawdzenie po wymianie tej membrany. Założyłem starą głowicę i autko ładnie pali,nie ma spalania oleju :8) .jedynie dużo pary sie wydostaje ale to przez to że woda przy ściąganiu głowicy dostała się do kanałów. Wlałem specyfik do czyszczenia silników i zlewam dziś olej,wlejemy nowy. Mam nadzieje że będzie wszytko juz ok :cool2:
-
328i po wyciągnięciu miarki oleju zmienia obroty
yyyy w m52 nie ma żadnego EGR
-
316 WYMIANA ZAWIESZENIA
Znajdź sprężyny które obniżają max do 30mm czyli połowa między max a min. :cool2:
-
320i jak wymienic amory przód
Nie kombinuj tylko reklamuj i wymień na te co nalezy :cool2:
-
320i jak wymienic amory przód
Kolego sprawdź sobie numer vin. Są amory pod zawieszenie M3 i normalne więc nie pasują jedne do drugich :cry:
-
328i po wyciągnięciu miarki oleju zmienia obroty
Silniki M50 i M52 mają reagować na wyjęcie miarki lub odkręcenie korka. Jeżeli po odkręceniu silnik zaczyna kuleć i lekko falowac to jest oznaka sprawnej odmy i pracy silnika. Podczas odkręcenia korka/wyjęcia miarki zakłócamy zamknięty obieg. :cool2:
- Poślizg
-
318IS Nie da się wybić sworzni z wahaczy (jak to zrobić?)
ja zawsze używam 2 młotków z czego jeden min 5 kg. Idzie jak po maśle. Oczywiście trzeba wiedzieć jak buć żeby nie uszkodzić :cool2:
-
328i - Kopci na niebiesko
Właśnie tak sprawdzałem no i leciuteńki luz jest ale chyba w normie.jednakże sprawdzałem tylko na jednym zaworze. Jutro będę walczyć dalej
-
328i - Kopci na niebiesko
Głowica ściągnięta. 1 i 2 tłok o dziwo jest czysty z góry tzn nie ma nagaru.Pozostałe 4 maja czarny nagar. Uszczelka jest cała i nie widać żadnych przedmuchów ani na wierzchu ani u spodu.
-
328i - Kopci na niebiesko
Właśnie ściągłem jeden zawór. Gumki siedzą jak należy,ale opuściłem minimalnie zawór i zaczołem nim ruszać ,nie wiem czy to normalne i dopuszczalne ale daje się wyczuć luz i nawet widać jak oring na gumeczce się porusza u nasady. Nie wiem jaka jest dopuszczalna tolerancja ale nie podoba mi się to :cry: . Czuje że będę przekładać głowice bo mam inną.Zawór nie opada bezwładnie uszczelniacz go trzyma więc szczelny powinien być. Sam nie wiem co myśleć
-
328i - Kopci na niebiesko
ściągłem już wałki no i oglądałem te uszczelniacze. Niby siedzą na swoich miejscach.Zauważyłem że odma jest zasyfiona dość i ją rozebrałem .Membrana była lekko pęknięta ok 1 cm.Skleiłem ją .Czytałem że odma tez może powodować że kopci silnik. Widać na zaworach ssących że w komorze jest olej delikatnie widać a pierwszym i drugim. reszta susza. Chce ściągnąć sprężyny bez ściągania głowicy.Słyszałem o takich magikach i widzę że muszę tylko opracować sobie narzędzie do klinowania sprężyny.
-
328i - Kopci na niebiesko
Ciśnienie na cyl jak w książeczce ustawowo 13,5 -14 bar na każdym. Podejrzewam uszczelniacze ponieważ przy zakładaniu ich nie nabijałem ich a jedynie wciskałem na siłę kciuka,a znajomy powiedział mi że potrzeba je zleksza puknąć by dobrze siadły. Więc biorę się za zdejmowanie wałków i nabicie uszczelniaczy jak należy :cool2:
-
325i Czy zmiana wtrysków da przyrost mocy?
Inaczej sprawa się ma w silniku M52b25 .ja zmieniałem wtryski i jest poprawa .Czulszy na gaz i ładniej się zbiera ale z tego co wiem wtryski z m52 nie są podobnymi co w M50 chyba że się mylę. W M50 masz ECU Bosch a w m52 Siemens
-
323 - automat czy manual? Pomocy!
Tzn tak: W trybie sport ciągnie do odcinki ale jak tylko ujmiesz leciutko gazu to zmienia na następny bieg,nie ulega zmianie że trzeba deptać po gazie żeby był fun :? . Co do zmiany biegów to baaardzo lekko zmieniasz biegi manualnie, i to akurat mi się podoba,bardzo wygodne.W momencie gdy ustawiasz leware w pozycji np 2 to silnik stara się nie zmieniać tego biegu tzn trzyma go cały czas na 2ce. Jeżeli lewarek jest dobry to po naciśnięciu guzika ma dość lekko przeskakiwac pomiędzy biegami. jak będziesz kupować z automatem to musisz zwrócić uwage na pracę skrzyni,tzn jak płynnie i sprawnie zmienia biegi. Dużo widziałem przypadków gdzie skrzynie jakby sie duszą i brak im sprawności w momencie zmiany biegu,za długo myślą co wpływa na przyśpieszenie i komfort jazdy,jednym z powodów jest stary olej lub jego niewystarczająca ilość w skrzyni biegów.Trzeba o niego dbać jak w silniku
-
323 - automat czy manual? Pomocy!
Automat w e36 bardzo oszczędza silnik. Nie jest rewelką ale nie jest też aż tak zła. Osobiście mam 328 w automacie i nie moge powiedzieć że jestem podniecony .Wolę manuala,bo można naprawdę oszczędnie jechać,czego już na automacie nie osiągniesz. Automat ma taka wadę że jak nie depniesz do końca to ciągu nie poczujesz jak w manualu. Z miejsca jak ruszam to trzeba dość energicznie nacisnąć pedał by pociągła jak należy(chyba że coś z moją jest nie tak) Automat jest wygodny ale nie dla mnie osobiście. Wszystko co napisałem wnioskuje z moich doświadczeń więc nie narzucam nic. :cool2:
-
3XX Czy spręzyny mtechnik w r4 i r6 są identyczne?
jak wszystkim wiadomo R4 ma lżejszy silnik a r6 cięższy,więc skoro masa inna wiadome jest że sprężyny będą inne.A jeśli chodzi o m-tech sprężyny to są takie same w sedan jak i coupe
-
E 36 318i po stłuczce robić czy sprzedawac??
Też bym zainwestował .Napewno znajdziesz graty do niej.Widać chyba że błotniki całe. Stary zainwestuj :cool2:
-
318is Nie domyka szyby coupe
Też to mam ...ale nie mam kiedy na złoma podjechać...pracy mam za dużo ostatnio :mrgreen:
-
323i + szpera
Duża głowa i 3,15 przełożenie
-
318is Nie domyka szyby coupe
Jest regulacja bo sam to robiłem :cool2: