Treść opublikowana przez DjAquaz
-
320i cykajace wtryski
Jedynie musisz skasować adaptacje czyli reset kompa
-
Swap silnika b28 na b28 ale z wiązką ASC
Hehe no właśnie się skapłem że mam też 2 wtyczki,bo właśnie mam automat,czyli gites wszystko :cool2: . A ASC to zupełnie inna bajka
-
e36 323i - Twarde węże chłodnicy
Jutro będę zakładać Helicoil na wszystkie 14 gwintów. Nie mam zamiaru ponownie ściągać głowicy.Zakupiłem uszczelke 2.05 i śruby nowe. Będzie można porządnie dociągnąć gwinty jak w M50 . Szacowany moment Nm to 95Nm i ma trzymać :cool2:
-
320i cykajace wtryski
czasem jak powiedziałem wtryski się mogą zawiesić i będzie cykać a raczej prawie że klekotać. Raczej nie radzę wsadzania innych wtrysków z m50 do m52 ,napewno się różnią.Możesz wsadzić z m52b25 :cool2:
-
BMW 330ci cabrio Legionowo VIN: WBABS53432JU91298 - KOSZMAR
DjAquaz odpowiedział(a) na Loona Thic temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNie chce nic mówić .Może to i nie dowód,ale zderzak jest inny bynajmniej nie od 330i który charakteryzuje się lotkami na dole
-
318i M43 1997 - Co to za kabel?
A skoro ci nie świeci na desce to znaczy że masz żaróweczke padniętą albo ktoś wyjął
-
318i M43 1997 - Co to za kabel?
No to na bank jest to czujnik klocków bo innego nie ma
-
318i M43 1997 - Co to za kabel?
Jeżeli masz czujnik przy klocku hamulca to ten kabel będzie czujnikiem ABS
-
E36 320 czujnik spalania stukowego
M50 nie ma czujników stukowego
-
e36 323i - Twarde węże chłodnicy
No tak ale 3 śruby nie trzymały
-
e36 323i - Twarde węże chłodnicy
Sprawdziłem
-
e36 323i - Twarde węże chłodnicy
Głowica zdjęta. Diagnoza? Na 5 cyl puściła uszczelka. 3 gwinty przez poprzednich fachowców popłynęły.Nie miała szans utrzymać się długo. Zastosuje Helicoil na wszystkie gwinty...problem z głowy. Zastanawiam się czy muszę planować głowice???
-
Swap silnika b28 na b28 ale z wiązką ASC
Widzę że nikt nic nie wie :(
-
e36 323i - Twarde węże chłodnicy
Spróbuje jeszcze zobaczyc pompe wodną bo mam na zapasie nówke i obejrze chłodnice ale wątpię w to wszystko .Dla mnie uszczelka poszła bo jak wyjąłem termostat to nawet na zimnym jak zapaliłem to węże puchną :(
-
e36 323i - Twarde węże chłodnicy
Czasem warto ryzykować,a jak mówie stać mnie na to ...hehe. Już gorzej być nie może :cool2:
-
Swap silnika b28 na b28 ale z wiązką ASC
Biorę się za przeszczep silnika bo bierze olej(kopci) w mojej 2giej czarnej chabecie 328iA .U mnie nie ma ASC. Silnik, który mam przygotowany posiada ASC i pod machą ma 2 gniazda na ECU i chyba ASC. Teraz pytanie czy jeżeli podepnę jedno gniazdo tylko od ECU to czy nie podpinając ASC kompa i gniazda będą jakieś problemy ? ECU będzie ze starego silnika. Czy wiązka różni się od ECU czy tylko jest dołożona wiązka ASC która nie ma nic wspólnego z ECU?
-
VIN - prośba o rozkodowanie
Aquaz : jk10055 Dzięki
-
320i przegrzanie silnika
Potwierdzam ,Pompa ci siadła i nietrzyma już zimmering więc do wymiany :cool2:
-
e36 323i - Twarde węże chłodnicy
Ponoć jak zadziała to raz a porządnie. Niedawno ,w innej bmce miałem wyciek w chłodnicy przy termostacie.Plastik pękł co się zdzrza nachalnie w M52.Nie wierzyłem,ale wsypałem 2 saszetki i pomogło....juz nie cieknie,więc czemu miałbym nie spróbować i tym razem? To co tracę to ok 10 funtów :cool2: A nie mam zamiaru nigdzie jechać daleko dopuki nie zadziała :D.Jeżeli to pomoże to odrazu będzie widać bo węże nie będą puchły więc wystarczy że na postoju zaleje i silnik pochodzi do godziny wg instrukcji
-
e36 323i - Twarde węże chłodnicy
Mam ochote na wykorzystanie tego preparatu co w pierwszym poście napisałem. Widać że wyciek jest niewielki,bo nie dymi jak szalony. Możliwe że by zatamowało przeciek :roll: Chyba spróbuje. Będę pierwszym takim polakiem co tego dokonał mimo naszej natury niedowierzania :)
-
e36 323i - Twarde węże chłodnicy
Sam będę robić bo sam z zamiłowania mechanikiem jestem ,więc spoko.
-
e36 323i - Twarde węże chłodnicy
No więc tak: Sprawdziłem .I jednak lekki dymek leci,lekko słodkawy zapach .Cały czas bąble się pokazują w zbiorniczku wyrównawczym http://www.youtube.com/watch?v=h_WwO51ZGZY
-
e36 323i - Twarde węże chłodnicy
No właśnie.Jak odpowietrze. Zakręcam korek. Przejadę ok 1km i już pojawia się ciśnienie w układzie. Odpale ją na zimnym i zobacze czy pojawi się para .Nagram film
-
e36 323i - Twarde węże chłodnicy
No to jak wyjaśnisz zwiększające się ciśnienie w wężach? Jak obserwowałem odpowietrznik to po zalaniu do pełna wodą w odpowietrznika wydobywało się powietrze. Delikatnie ale ciągle
-
e36 323i - Twarde węże chłodnicy
Nic totalnie żadnej zmiany w pracy silnika ,olej czysty